Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Szlak wina i smaku ukraińskiej Besarabii z Odessą

Szlak wina i smaku ukraińskiej Besarabii z Odessą

KrajUkraina
Transportsamolot + bus
Wyjazd zWarszawy, Katowic, Krakowa i Gdańska
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Aby zobaczyć mapę i prognozę pogody, kliknij "pokaż więcej".   "Besarabia... Na dźwięk tego pięknego słowa w dziwny, niepojęty sposób otwiera się umysł i śmieją się oczy. To takie dziwne uczucie, kiedy malownicza kraina oddająca samą swoją nazwą szczęście i radość pojawia się przed nami wraz z pięknem jej krajobrazów, stepów i winorośli. Pod otoczką szczęścia ukrywa się trudna historia tego bogatego etnograficznego regionu Ukrainy." Borys Tynka „Ukraińska Besarabia"     ODESSA prognoza pogody na najbliższy tydzień   IZMAIŁ prognoza pogody na najbliższy tydzień
pokaż więcej
Aby zobaczyć mapę i prognozę pogody, kliknij "pokaż więcej". "Besarabia... Na dźwięk tego pięknego słowa w dziwny, niepojęty sposób otwiera się umysł i śmieją się oczy. To takie dziwne uczucie, kiedy malownicza kraina oddająca samą swoją nazwą szczęście i radość pojawia się przed nami wraz z pięknem jej krajobrazów, stepów i winorośli. Pod otoczką szczęścia ukrywa się trudna historia tego bogatego etnograficznego regionu Ukrainy." Borys Tynka „Ukraińska Besarabia"  

ODESSA prognoza pogody na najbliższy tydzień  IZMAIŁ prognoza pogody na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

  • Kameralna grupa 10-12 osób
  • Degustacje wina oraz lokalnych besarabskich wyrobów
  • Brak nocnych przejazdów
  • Doświadczony przewodnik
  • Śniadania i obiadokolacje
  • Wieczorek folklorystyczny

 

1. DZIEŃ: WARSZAWA – ODESSA
WARSZAWA, odprawa na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Wylot do ODESSY. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wyjście na kolację w lokalnej restauracji, a po niej wieczorne zwiedzanie z przewodnikiem: ulica Deribasowska, port morski, Teatr Opery i Baletu, bulwar Nadmorski, pomnik księcia Richelieu oraz najbardziej znana atrakcja Odessy – schody Potiomkinowskie, rozsławione przez reżysera Siergieja Eisensteina. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ: ODESSA – BIAŁOGRÓD NAD DNIESTREM – PRYMORSKIE – WILKOWO
ODESSA, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu - BIAŁOGRÓD NAD DNIESTREM, zwiedzanie twierdzy Akerman i jednego z najstarszych miast na świecie. Przejazd do miejscowości PRYMORSKIE, gdzie swoimi wyrobami ugoszczą nas w „Bryndzarni”, a na obiadokolację spróbujemy jak smakują gołąbki w liściach winogron - WILKOWO, zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.
Trasa ok. 150 km.

3. DZIEŃ: WILKOWO – IZMAIŁ
Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer po WILKOWO – miejscowości, w której rolę ulic pełnią kanały. Popłyniemy łodzią na jedną z wysp. Czas wolny, obiad będący jednocześnie okazją do zapoznania się z kulturą, tradycjami i sposobem życia miejscowej ludności – lipowian, potomków starowierców. Na obiad ugoszczą nas zupą z ryb dunajskich. Wyjazd do IZMAILA. Wizyta na eko farmie “Ślimaki Besarabii”. Degustacja dań ze ślimaków i zwiedzanie farmy. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.
Trasa ok. 150 km.

4. DZIEŃ: IZMAIŁ – KRYNYCZNE – IZMAIŁ
IZMAIŁ, śniadanie w restauracji hotelowej. Zwiedzanie miasta: Mały Meczet położony na terenie byłej twierdzy. Pamięta jeszcze czasy tureckie i jest jedyną muzułmańską świątynią znajdująca się w tej części wybrzeża Morza Czarnego. Wewnątrz meczetu prezentowana jest diorama (trójwymiarowy obraz) "Szturm twierdzy Izmaił" przedstawiająca szturm generała Aleksandra Suworowa. Spacer po izmailskim porcie na Dunaju. Przejazd do miejscowości KRYNYCZNE do jednej z bułgarskich rodzin, gdzie poznamy unikalne elementy dziedzictwa kulturowego Bułgarów mieszkających w ukraińskiej Besarabii: tradycja wypiekania chleba i rytuał związany z elementami jego wypieku, krynyczańskie wyszywane ręczniki, rodzinne muzeum. Następnie przejazd do pobliskiej winnicy, gdzie podczas obiadu i degustacji wina posłuchamy opowieści o historii winnicy i regionalnym winiarstwie. Powrót do Izmaiła, czas wolny, nocleg.

5. DZIEŃ: IZMAIŁ – TABAKI – BOŁGRAD – IZMAIŁ
IZMAIŁ, śniadanie. Przejazd do miejscowości TABAKI na zwiedzanie i degustację w rodzinnej fabryce serów "Szczodra okolica", produkującej tradycyjne i autorskie sery wyłącznie z naturalnych składników. Podczas wycieczki zapoznamy się z produkcją serów, zobaczymy hale produkcyjne i piwnice, w których w niskiej temperaturze dojrzewają szlachetne sery.
Przejazd do BOŁGRADU, spacer po centrum miasteczka: Sobór Przemienienia Pańskiego. Przejazd do restauracji prowadzonej przez rodzinę bułgarską na występ folklorystyczny i obiad składający się z dań kuchni bułgarskiej i bałkańskiej. Degustacja przysmaków z suszonego naturalnego mięsa połączonego z aromatycznymi przyprawami własnej produkcji domowej. Zobaczymy też kolekcję autentycznych, ręcznie szytych strojów narodowych Bułgarii, naczyń na wino, przedmiotów codziennego użytku, dywanów. Powrót do IZMAILA, czas wolny, nocleg.
Fakultatywnie: kolacja w ekskluzywnej winiarni "Vinaria" (20 euro/os).
Trasa ok. 130 km.

6. DZIEŃ: IZMAIŁ – STRUMOK – ODESSA
IZMAIŁ, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu – STRUMOK, degustacja win organicznych z widokiem na winnice. Przejazd przez stepy Akermańskie do ODESSY. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
Trasa ok. 320 km.

7. DZIEŃ: ODESSA – WARSZAWA
ODESSA, śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny na plażowanie lub np. na zakupy na słynnym targu Priwoz.

Fakultatywnie: zwiedzanie katakumb.

ODESKIE KATAKUMBY – prawdziwy „równoległy” świat pod ziemią. Długość labiryntów wynosi ok. 3000 km. Głównie są to podziemne kopalnie, w jakich wydobywano kamień dla budowy miasta w latach 30. XIX wieku. Temperatura powietrza w katakumbach wynosi +11 °C przez cały rok. Na wycieczkę wymagane wygodne sportowe buty, odzież dostosowana do temperatury, dobra kondycja fizyczna.
Czas trwania wycieczki ok. 2,5 godz.

O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

 

W cenie

Cena zawiera

  • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach, pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja (obiad lub kolacja)
  • transfer w Odessie z/na lotnisko
  • transport na wycieczkę (bus)
  • opiekę lokalnego rezydenta polskojęzycznego - przewodnika na wycieczkę po Odessie i ukraińskiej Besarabii
  • ubezpieczenie NNW i KL, koszty leczenia COVID-19 (TU Europa)
  • opłaty klimatyczne, parkingi

Cena nie zawiera

  • biletu lotniczego Warszawa - Odessa - Warszawa
  • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników i degustacje) – ok. 120 euro (płatne obligatoryjnie na miejscu rezydentowi)
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego - 590 zł
  • wycieczek fakultatywnych
  • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – 2 zł
  • Składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) – 2 zł
    Więcej szczegółów o funduszach na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

  • liczba uczestników min. 10 osób – maks. 12 osób
  • do wyjazdu na Ukrainę niezbędne jest posiadanie ważnego paszportu
  • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
  • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

  • Waluta
    Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy też zabrać euro (EUR) lub dolary (USD) (niema znaczenia którą z tych walut) i na miejscu w kantorach wymieniać na hrywny.
  • Płatność kartą
    Na Ukrainie w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa itp.
    Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.
  • Czas
    Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  • Ważne
    Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.