Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKI DO ALBANII: ALBANIA 8 DNI

WYCIECZKI DO ALBANII: ALBANIA 8 DNI

KrajAlbania
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 6500 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-05-13 - 2024-05-20 | 8 dni Cena: 6500 PLN
Termin: 2024-08-08 - 2024-08-15 | 8 dni Cena: 6500 PLN
Termin: 2024-09-16 - 2024-09-23 | 8 dni Cena: 6500 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

 1. DZIEŃ

Wylot z Warszawy. Przylot do TIRANY. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

 1. DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie TIRANY - cmentarz wojskowy z pomnikiem Wolności na wzgórzach nad miastem, plac Skanderberga, XVIII-wieczny meczet Etanem Bey, Muzeum, wjazd na Dajti oraz Bunk’art (schron Hodży). Przejazd do KRUJI - leżące w górach miasteczko, gniazdo głównej obrony Skanderberga, zwiedzanie twierdzy i miasteczka z urokliwymi uliczkami i kramami przy nich (czas wolny na zakup pamiątek). Przejazd na nocleg w SZKODRZE. Przejazd ok. 120 km

 1. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na prom po jeziorze KOMAN. Rejs promem ok 3h. Przejazd do VALBONY. W Valbonie obiad a potem jest możliwy spacer lub hiking. Wieczorna kolacja z raki (w menu jagnięcina lub koźlina oraz inne górskie specjały). Nocleg w VALBONIE.

 

(Możliwość zakwaterowania w hotelu lub w domkach agroturystycznych).

Przejazd ok. 200 km

 1. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do DURRES. Krótkie zwiedzanie miasta i odwiedziny w fabryce koniaku. Po południu czas wolny, także na ew. kąpiel i plażowanie. Nocleg w DURRES.

Przejazd ok. 270 km.

 1. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do BERATU, bajkowego miasto z domami położonymi na stoku, dzięki czemu nazywane jest miastem tysiąca okien, zwiedzanie twierdzy, muzeum Onufrego oraz dolnej części miasta. Czas wolny. Następnie przejazd do ARDENICY (doskonale zachowany kompleks klasztorny z XVIII wieku) oraz do APOLLONI, starożytnej rzymskiej miejscowość na malowniczym odludnym terenie z licznymi zabytkami. Nocleg w pobliskiej VLORZE. Przejazd ok. 180 km

 1. DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd z Vlory i przejazd przez Riwierę Albańską, czyli najpiękniejszą część wybrzeża. 123 km do przejechania, ale razem z zatrzymywaniem się na tarasach widokowych, Porto Palermo, Borsh (restauracja z wodospadami) i przejazd zajmuje ok 4 godzin do SARANDY, kurortu na brzegu Morza Jońskiego w pobliżu greckiej wyspy Korfu. Przejazd do antycznego miasta założonego przez Iliryjczyków – BUTRINTU, leżącego w górach nad jeziorem, niegdyś silnie ufortyfikowanego, nad naturalnym kanałem łączącym jezioro z Morzem Jońskim (amfiteatr, baptysterium, łaźnie rzymskie). Nocleg we VLORZE.

Przejazd ok 240 km.

 1. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do GJIROKASTRY, wpisanej na listę UNESCO, miasto z kamiennymi domami w kształcie średniowiecznych wież, spacer po wąskich uliczkach, zwiedzanie cytadeli górującej nad miastem i muzeum etnograficznego.

Przejazd do DURRES, zwiedzanie jednego z największych albańskich miast leżącego na wąskim półwyspie nad Morzem Adriatyckim, mającego 27 wiekową historię: pozostałości kolonii rzymskiej z amfiteatrem, Muzeum Archeologiczne. Ok. 200 km ładnej drogi, czyli nie więcej niż 2,5 h przejazdu. Nocleg w DURRES/TIRANIE. Łączna trasa w tym dniu: ok. 250 km.

 1. DZIEŃ

Transfer do centrum Tirany, ostatnie zwiedzanie i zakupy, transfer na lotnisko i wylot do Polski o 14.50 a na miejscu w Warszawie o 18.50. Przejazd ok 50 km.

W cenie

Cena zawiera

u lotniczego Warszawa – Tirana – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych lub lot bezposredni, w cenie 1500 PLN
7 noclegów w hotelach 4*, z wyjątkiem Valbeny, gdzie jest możliwość zakwaterowania w pensjonacie lub domkach agroturystycznych
Wyżywienie:
7 x śniadanie,
7 x obiadokolacja, (w trzecim dniu w Valbenie 3 x dziennie)
Przewodnika lokalnego w Albanii
Ubezpieczenie polskie (NW i KL)
bilety wstępu:
Bunk'art,
muzeum Skanderbega,
twierdza w Beracie,
Muzeum Onufriego,
Ardenica,
Apolonia,
Butrint,
twierdza w Gjirokastrze
degustację w fabryce koniaku w Durres
wjazd na Dajti
Transport busem/autobusem klimatyzowanym (od transferu z lotniska do transferu na lotnisko)
Ubezpieczenie NNW, KL
VAT

Cena nie zawiera

Zwyczajowych napiwków ok. 35 EUR
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce "informacje dla klientów"

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce "informacje dla klientów"

Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 895 PLN

 

 

 

Uwagi

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 20 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • Dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • Dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.