Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!
Wyjedź do Iranu Jedź z nami do Mongolii Wyjedź z nami do Rosji Wyjedź z nami do Wilna! Pojedźmy do Armenii Wyjedź z nami do Uzbekistanu

Biuro turystyczne Bezkresy

WYBIERZ KRAJ

Wyjeżdżamy także do innych krajów i one także pokażą się wkrótce w kolejnych okienkach, ale te poniżej to nasza specjalność. Wyjeżdżamy tam od początku i wciąż doskonalimy się w szczegółowych poznawaniach właśnie tych miejsc. To nasze Kresy i były ZSRR a także strefa, gdzie język rosyjski jest prawie wszystkim znany.

OFERTA TURYSTYCZNA

Organizujemy wyjazdy dla dowolnej liczby osób, w dowolnym terminie i w dowolne miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również do Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Iranu, Uzbekistanu, Kirgistanu, Kazachstanu, Rosji i innych.
W zależności od potrzeb dysponujemy hotelami klasy turystycznej lub renomowanymi, o wysokim standardzie. Dostosowujemy się do oczekiwań i cenowych możliwości Klienta. Zapraszamy grupy zorganizowane i turystów indywidualnych.

WYCIECZKI

Naszą podstawową propozycją od samego początku działalności biura są wycieczki objazdowe. Nie ma lepszego sposobu, by poznać nasze Kresy jak docieranie autokarem do zamków, dworów, pałaców, twierdz, do gór i rzek obecnych we wspomnieniach naszych przodków? Dzięki noclegom w różnych miejscach obecnej Ukrainy, Białorusi czy Litwy możemy dotrzeć do miejsc z podręczników naszej historii - do pól bitew, kościołów czy po prostu miejsc związanych z naszymi bohaterami.

wycieczki na Ukrainę

Wyjątkowe wycieczki. Ukraina kolebką kozackiej kultury

Z myślą o upragnionym urlopie, poszukujemy najkorzystniejszych i wartych uwagi ofert, które pozwolą nam w pełni wypocząć. Wielu z nas decyduje się obranie drogi ku znanym i sprawdzonym miejscom na wypoczynek. Czasem jednak dobrze jest wyruszyć w kierunku tego, co nieznane, a również pozwala zachwycić się autentycznością i zróżnicowaniem kultury czy malowniczym krajobrazem, cechami charakterystycznymi dla poszczególnego regionu. Bez wątpienia takie miejsce stanowi Ukraina, skrywająca bogatą historię, która tylko czeka na to, by ją bliżej poznać. Przyjrzenie się i kontakt z kozacką kulturą czy poznanie mentalności i dobrodziejstw Ukraińców umożliwią wyjątkowe oraz starannie dobrane wycieczki na Ukrainę.

Odkrywaj zakątki wschodniej Europy, dzięki wycieczkom na Ukrainę

Otwarcie się na poznawanie nietuzinkowej kultury Ukrainy, pozwoli Tobie rozpocząć całkiem nową przygodę, w której będziesz mógł poznać całkowicie nieznane zakątki świata. Szczególnie gdy Ukraina pełni bliskiego sąsiada, wzdłuż wschodniej granicy, więc nie będzie większego problemu z dotarciem na miejsce.

W ofercie znajdziecie liczny, starannie wyselekcjonowany wybór wyjątkowych wycieczek. Ukraina to nie tylko obszar, w którym znajduje się warta odwiedzenia stolica Kijów. Zorganizowane o najdrobniejsze szczegóły wyjazdy obejmują takie atrakcje jak zwiedzenie Czarnobyla, wycieczki do Lwowa i Krzemieńca, a także dają możliwość rozkoszowania się malowniczymi krajobrazami Zakarpacia, ułożonego wśród wysokich gór i nieskażonych terenów zielonych. Plany wyjazdów zostały szczegółowo dopracowane, dzięki czemu nie będziecie musieli się martwić o brak atrakcji.

 

wycieczki do Moskwy

Wycieczki do Moskwy

Moskwa – wycieczki do stolicy Rosji

Rosja to terytorialnie największe państwo na świecie, ponieważ zajmuje aż 17,1 mln km2 powierzchni Ziemi. Znajduje się na dwóch kontynentach – europejskim i azjatyckim. Rosjanie stolicą, a dokładniej Północna Stolica nazywają Petersburg, ale w rzeczywistości od 1991 roku jest nią Moskwa. Wycieczki do tego wspaniałego miasta pokazują, że jest to dynamicznie rozwijająca się metropolia. Miasto ma wiele do zaoferowania turystom, którzy zdecydowali się na wycieczki do Moskwy. Rosja od lat przyciąga podróżników, skuszonych licznymi atrakcjami turystycznymi oraz możliwością zobaczenia wspaniałych zabytków, znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Moskwa – wycieczki objazdowe po stolicy dawnego Imperium Rosyjskiego

Jeśli zdecydujesz się na wycieczki do Moskwy z Bezkresami, to w zależności od wyboru wyprawy zobaczysz takie atrakcje turystyczne, jak: sobór Kazański, cerkiew Wasyla Błogosławionego, czy Muzeum Historyczne. Możesz też przespacerować się po cmentarzu Nowodziewiczym, na którym pochowano Michaiła Bułhakow, Nikołaja Gogola, Raisę Gorbaczow, Władimira Majakowskiego, Galinę Ułanow czy Borysa Jelcyna. Z kolei podczas zwiedzania Kremlu zwiedzisz Zbrojownie, gdzie znajdują się znane na całym świecie jaja Fabergé, trony carskie, Armata Carska, czyli Car–puszka i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł), który znajduje się na placu w obrębie moskiewskiego Kremla.

Podczas wycieczki do Moskwy zwiedzisz osławiony Plac Czerwony, Pałac Kremlowski oraz imponujące zabytki z czasów carskiej Rosji. Wielbiciele architektury będą z pewnością zachwyceni licznymi cerkwiami ze złotymi kopułami oraz cudami współczesnej architektury, czyli Moscow City, które nierzadko nazywane jest miejscowym Manhattanem. Moskwa skrywa wiele zabytków, których nie zobaczysz w żadnym innym mieście na całym świecie.

Dlaczego warto zdecydować się na wycieczki do Moskwy?

Moskwa to miasto, gdzie na każdym kroku można zaobserwować niesamowitą różnorodność. Na wycieczki do Moskwy wato się zdecydować zarówno latem, jak i zimą, ale należy pamiętać, że zima w Rosji zazwyczaj bywa długa i zimna. Wielbiciele chłodniejszych klimatów z pewnością będą zachwyceni możliwością odbycia zimowej wyprawy nad Bajkał.

Różnorodna, zaskakująca, inspirująca – taka jest Moskwa. Wycieczki z biurem podróży Bezkresy to możliwość wyjazdu na komfortową wycieczkę objazdową do Moskwy, wspomnianą wyprawę nad Bajkał, czy wycieczkę porównawczą do Moskwy i Petersburga. Wyjazdy realizujemy zarówno dzięki transportowi samolotem, jak i pociągiem i autokarem.

Petersburg - wycieczki do Rosji

Wycieczki do Sankt Petersburga

Wycieczki do Sankt Petersburga – odkryj dawną stolicę Rosji w zupełnie nowej odsłonie

Planując wyjazd do Rosji, można odkryć naprawdę niesamowite miejsca, do których z pewnością zalicza się Petersburg. Wycieczki odbywane do dawnej stolicy Rosji to szansa na poznanie zupełnie nowego oblicza tego państwa. Obfituje ono w znakomite zabytki i inne atrakcje, skrywające w sobie bogatą historię. Z tego też względu biuro turystyczne Bezkresy wyróżnia ciekawą i rozbudowaną ofertę, na którą składają się wycieczki do Petersburga, podczas których odkryjesz uroki miasta cara Piotra I, ale też przemierzysz kresy wschodnie od Litwy po Estonię. Niezapomniane wrażenia mogą dostarczyć wyjazdy zorganizowane przez nasze biuro Bezkresy, choćby takie jak: rejs bez wizy do Petersburga czy Wycieczka do Rosji: Dwie stolice Rosji – Moskwa, Petersburg.

Petersburg wycieczki – okazja, aby otworzyć się na nowe przygody i przeżycia

W ramach podanej kategorii będziesz mógł dokonać wyboru spośród szczegółowo opracowanych ofert wyjazdów. Osoby zainteresowane wyłącznie historią miasta i jego zabytkami, proponujemy zakup wycieczki do Sankt Peterburga taką jak Petersburg – Wenecja Północy na 5 dni. W trakcie jej trwania poznasz i zobaczysz na własne oczy rezydencje, które zostały wybudowane dla cara Piotra I, czyli Pałac Zimowy, Pałac Marmurowy czy Peterhof, stanowiący letnią rezydencję monarchy. Podczas wycieczki do Petersburga turyści będą mogli podziwiać niesamowitą architekturę, ale także najpiękniejsze fontanny czy malownicze ogrody. Wraz z odbyciem rejsu po Newie, 5-dniowa wycieczka może przerodzić się w niezapomnianą podróż życia.

Z kolei dla Klientów, którzy pragnęliby odkryć i przemierzyć Kresy Wschodnie oraz tereny nadbałtyckie, proponujemy wykupienie wycieczki do Sankt Petersburga bez wizy. 8-dniowy wyjazd to okazja, aby poznać specjały i kulturę naszych wschodnich sąsiadów. Wilno, Ryga czy Tallin to zaledwie część miast, w których będzie można zwiedzać nietuzinkowe zabytki. Jednak główną atrakcję będzie stanowić z pewnością rejs – do Helsinek, a później bezpośrednio w ramach wycieczki do Petersburga. W nim bez wizy będzie można zwiedzić najważniejsze i najokazalsze miejsca w ciągu 3 dni.

Otwórz się na niesamowite wrażenia i na Rosję, decydując się na którąś z atrakcyjnych ofert biura turystycznego Bezkresy. Nasze wycieczki do Petersburga zostały dokładnie przemyślane i opracowane tak, by uczestnicy nie mogliby się skarżyć na brak wrażeń. Przyjrzyj się naszej ofercie już dziś i wyrusz w podróż swoich marzeń.

wycieczki do Lwowa

Wyjazd do Lwowa – poznaj dzieje wybitnych polskich pisarzy

Fascynaci historii i dziejów Polski, z pewnością poszukują odpowiednich okazji do poszerzania swojej wiedzy. Ich ciekawość, zaspokoić mogą liczne atrakcyjne i dopełnione o najdrobniejsze szczegóły wycieczki. Lwów pozostawiając istotne piętno w dziedzinie polskiej literatury, jest miejscem, do którego na pewno będą chcieli się udać wielbiciele historii czy polskich dzieł pisanych. W ramach tego oferowane są przez Nas atrakcyjne wyjazdy do Lwowa, w których każda, krok po kroku, będzie mogła odsłonić kulisy konfliktu Adama Mickiewicza z Juliuszem Słowackim oraz liczne inne fragmenty dziejów polskiej historii. To także szansa na komfortowy wypoczynek, dający możliwość zwiedzenia wielu zabytków architektonicznych oraz zakosztowania mentalności czy kuchni ukraińskiej.

Lwów – wycieczka, która otworzy Cię na nowe horyzonty

Królewskie Stołeczne Miasto Lwów jako miejsce z bogatym dobytkiem kulturowym zawiera szereg wyjątkowych atrakcji, które turyści koniecznie powinni zobaczyć. W ofertach wycieczek do Lwowa odwiedzić będzie można Cmentarz Orląt, pałac Potockich czy na własne oczy ujrzeć Wały Hetmańskie z pomnikiem Adama Mickiewicza. Organizatorzy zadbali też o możliwości spędzania czasu wolnego. Chętni, którzy chcieliby zaczerpnąć więcej tamtejszej kultury, będą mogli udać się na przedstawienie w Operze. Miasto Lwów to nie tylko kultura, ale także rozrywka i rekreacja. Dzięki udostępnionym ofertom będziecie mogli skorzystać z usług licznych sanatoriów znajdujących się we Lwowie. To także ukłon w stronę tych klientów, którzy stawiają nie tylko na regenerację, ale również poprawę własnego zdrowia. Umożliwią im w tym nowoczesne zaplecze placówek oraz wykwalifikowana kadra specjalistów z branży leczniczej.

 

wycieczki na Białoruś

Atrakcyjne wyjazdy na Białoruś – w poszukiwaniu polskości

Białoruś będąca jednym z bliskich sąsiadów Polski, pełni niedoceniany region jeśli chodzi o zakres turystyczny. Jednakże licznie znajdujące się arcydzieła architektoniczne, zabytki nasycone długą, ciekawą historią oraz bogata kultura Białorusi, jak najbardziej powinna przemawiać za odwiedzeniem tego niezwykłego miejsca. Nietuzinkowe zamczyska i pałace, idące wraz majestatycznym krajobrazem oraz oryginalna białoruska kuchnia to powody dla których warto tu przyjechać. Dobrym pomysłem jest także śledzenie i szukanie polskich akcentów na Białorusi, gdyż jest ich wiele. Między innymi nad Niemnem, które Polacy powinni pamiętać za sprawą powieści Elizy Orzeszkowej, o tym samym tytule. Możesz się o tym przekonać za sprawą oferowanych przez nas wycieczek na Białoruś – szeroki wybór atrakcji, które zagwarantują wypoczynek oraz zaspokoją ciekawość wiedzę.

Białoruś – podążanie szlakiem historii i literatury

Jak na z pozoru niewielki kraj, na Białorusi można znaleźć wiele ciekawych miejsc do obejrzenia. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy liczne, zróżnicowane plany wycieczek, podczas których zwiedzicie niemal każdy zakątek tego kraju. Jest tak między innymi za sprawą wycieczki, która prowadzi przez najważniejsze miejsca, które znane są Polakom, z ich historii oraz literatury. Odwiedzając grób Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem”, będziecie mogli się cofnąć ,w dzieje i czasy powstania styczniowego. Inne warte uwagi miejsce na naszej trasie, może stanowić Pińsk, który mocno związany jest z narodzinami Ryszarda Kapuścińskiego. Poza tym oferty obejmują możliwość podążania szlakiem zamków i pałaców, dzięki którym odświeżycie sobie historię Polski.

Te, jak i inne oferowane przez nas wyjazdy na Białoruś zaspokoją Wasze pragnienie nabywania wiedzy oraz umożliwią komfortowy odpoczynek, stanowiąc idealne rozwiązanie na odbycie krótkiego urlopu.

 

wycieczki do Rosji

Odbicie historii – wewnętrzne kontrasty Rosji

Rosja, jak przystało na wielkie i nieprzewidywalne państwo, jest miejscem kontrastów, często bardzo zaskakujących dla turysty. Jest miejscem, gdzie w pełnej zgodzie, ramię w ramię żyje stare z nowym, bogate z bardzo biednym, super nowoczesne z rodem z XIXw.

Słowiańska przygoda

W naszej ofercie znajduje się kilkanaście wycieczek do Rosji. Jedną z nich jest daleka, prawdziwa wyprawa TRAKT KOŁYMSKI – SYBERYJSKA ODYSEJA, podczas której uczestnicy zwiedzą Moskwę, Krasnojarsk, Irkuck, Magadan i zobaczą Bajkał. Tuż „za miedzę” warto wybrać się na do KALININGRADU w 4 dni, gdzie poza Kaliningradem będzie można zwiedzić nadbałtycką miejscowość Jantarnyj.

Chcącym zaplanować wyjazd nie tylko do Rosji polecamy wycieczkę PETERSBURG przez Rygę, Tallinn i Wilno w 8 dni, podczas której uczestnicy będą mogli zwiedzić stolice czterech nadbałtyckich państw – Rygę, Tallin, Petersburg oraz Wilno. Sołowki to przede wszystkim tragiczna historia łagrowa, ale to także dziki i niezniszczony przez cywilizację zakątek Europy, który warto odwiedzić podczas naszej wycieczki do Rosji – WYSPY SOŁOWIECKIE w 11 dni.

Ekspres polarny – podróż koleją transsyberyjską

W naszej ofercie mamy również coś dla wszystkich zafascynowanych Koleją Transsyberyjską – oferujemy wycieczkę KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ DO WŁADYWOSTOKU w 16 dni, podczas której gwarantujemy fascynującą podróż pociągiem po trasie Kolei Transsyberyjskiej, od Moskwy po ostatni jej przystanek na dalekim wschodzie, od Europy do Azji z przekroczeniem granicy dwóch kontynentów u stóp Uralu.

A tym, którzy uwielbiają niskie temperatury polecamy wycieczki nad jezioro Bajkał: ZIMOWY BAJKAŁ oraz letnią wersję BAJKAŁ – SYBERYJSKIE MORZE.

wycieczki do Wilna

Wilno – polskie miasto za granicą

Jak prześledzimy, historia Polski lubiła być przewrotna. To stwierdzenie idealnie można odnieść do regionów i miast jakie były przydzielane, a później odłączane od terytorium państwa polskiego. Najlepszym tego przykładem jest Wilno, które szczególnie w okresie średniowiecza stanowiło kolebkę polskiej kultury i do dziś pełni wśród Polaków, taki sentymentalny powrót, ciepło kojarzący się z rodzinnym domem. Z myślą o szukaniu i poznawaniu polskości w litewskiej stolicy, zostały stworzone dla turystów, liczne oferty wycieczek do Wilna. Wybierz się w podróż, poznając dzieje królów Polski oraz smakując część litewskiej kultury.

Wyjątkowa wycieczka – Wilno i jej smak polskości

Nieraz ucząc się historii w szkole, zapoznawałeś się z miejscami, postaciami, które były związane z Wilnem i jej polskim akcentem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi ofert znajdujących się w naszej ofercie będziecie mogli zwiedzić zabytkowe budowle, ściśle odnoszące się do kart naszej historii. W ramach planów wycieczek do Wilna macie możliwość zwiedzenia Placu Katedralnego z Archikatedrą św. Stanisława Biskupa i św. Władysława, w której znajdują się zwłoki Aleksandra Jagiellończyka, w tym także serce Władysława IV Wazy oraz relikwie św. Kazimierza. Jeszcze inne obejmują takie miejsca jak Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, o którym Adam Mickiewicz pisał w swoim poemacie epickim „Pan Tadeusz” czy klasztor Bazylianów, o którym wspominano w dramacie Adama Mickiewicza „Dziady” cz. trzecia.

Miejsc takich znajduje się znacznie więcej na planach wycieczek. Wilno nie raz zaskoczy i przeniesie Was w podróż sentymentalną, gdzie zetkniecie się bezpośrednio z historią i legendą, o dziejach państwa polskiego. Zaspokoicie tym samym nie tylko ciekawość, ale sprawicie sobie niezapomniane wakacje.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.