Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: ZŁOTY PIERŚCIEŃ ROSJI, 6 dni

Wycieczka do Rosji: ZŁOTY PIERŚCIEŃ ROSJI, 6 dni

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

MOSKWA - WŁODZIMIERZ - BOGOLUBOWO - SUZDAL - KOSTROMA - JAROSŁAW - ROSTÓW WIELKI - PERESŁAW ZALESKI - SIERGIJEW POSAD - MOSKWA Złoty pierścień to staroruska bajkowa architektura, historia Rusi i Księstwa Moskiewskiego i najświętsze miejsca rosyjskiego prawosławia. To podróż w czasie do średniowiecznych miast Rosji. A w niektórych miejscach, jeszcze dalej – do czasów pogańskich. Symbolem spotkania chrześcijaństwa z pogaństwem jest Kostroma, gdzie na miejscu dawnego kultu wschodnich Słowian, w żeńskim monasterze przechowywana jest jedna z najważniejszych ikon prawosławia – Fiodorowska Ikona Matki Bożej.
pokaż więcej

MOSKWA - WŁODZIMIERZ - BOGOLUBOWO - SUZDAL - KOSTROMA - JAROSŁAW - ROSTÓW WIELKI - PERESŁAW ZALESKI - SIERGIJEW POSAD - MOSKWA

Złoty pierścień to staroruska bajkowa architektura, historia Rusi i Księstwa Moskiewskiego i najświętsze miejsca rosyjskiego prawosławia. To podróż w czasie do średniowiecznych miast Rosji. A w niektórych miejscach, jeszcze dalej – do czasów pogańskich. Symbolem spotkania chrześcijaństwa z pogaństwem jest Kostroma, gdzie na miejscu dawnego kultu wschodnich Słowian, w żeńskim monasterze przechowywana jest jedna z najważniejszych ikon prawosławia – Fiodorowska Ikona Matki Bożej.

Plan wycieczki

Dzień 1

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.


Dzień 2

MOSKWA, po śniadaniu wyjazd pociągiem do WŁODZIMIERZA. Przerwa obiadowa (obiad we własnym zakresie). Zwiedzanie miasta: sobór Uspieński i Dmitrijewski, Złote Wrota, Muzeum Kryształu - BOGOLUBOWO, zwiedzanie klasztoru - byłej rezydencji księcia Andrieja Bogolubowa - SUZDAL, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 230 km.


Dzień 3

SUZDAL, po śniadaniu zwiedzanie miasta: kreml Suzdalski z Soborem Narodzenia Matki Bożej, Muzeum Architektury Drewnianej, Pokrowski monaster. Przerwa obiadowa (obiad we własnym zakresie). Przejazd do KOSTROMY, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 190 km.


Dzień 4

KOSTROMA, po śniadaniu, zwiedzanie: klasztor św. Ipatija z soborem Troickim, targ tradycyjny, centrum miasta. Czas wolny na obiad (obiad we własnym zakresie). Wyjazd do JAROSŁAWIA, zwiedzanie miasta, cerkiew Ilii Proroka, klasztor Spaso-Preobrażeńskij. Wyjazd do ROSTOWA WIELKIEGO. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 140 km.

Dzień 5

ROSTOW WIELKI, po śniadaniu, zwiedzanie miasta: kreml rostowski. Przejazd do PERESŁAWA ZALESKIEGO, Plac Czerwony z soborem Spaso-Prieobrażeńskim z XII wieku, obiekt kultu pogańskiego Słowian - "Błękitny kamień". Czas wolny na obiad (obiad we własnym zakresie). Wyjazd do SIERGIJEW POSADU - zwiedzanie ławry z XVI w. Przejazd do MOSKWY, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 220 km.

Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji, „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronią biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Dzień 6

MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie, spacer po Placu Czerwonym. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Moskwa – Warszawa 
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • transfer: lotnisko – hotel – lotnisko
 • transport na wycieczki
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy rosyjskiej – 400 PLN
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usług lokalnych przewodników – ok. 110 EUR (płatne pilotowi)

Uwagi

 • dopłata do pokoju 1-os. (obowiązkowa w przypadku braku osoby na dokwaterowanie) - 670 PLN

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy), kolorowe, biometryczne, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami

 • min. liczba uczestników – 20 

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie.

 • wykorzystane zdjęcia są własnością biura lub na podstawie umowy licencyjnej z Shutterstock.com

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.