Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ SŁOWACKI RAJ I SPŁYW DUNAJCEM

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ SŁOWACKI RAJ I SPŁYW DUNAJCEM

KrajSłowacja
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 z parkingu pod Kinoteką przy PKiN – przekroczenie granicy polsko – słowackiej – zwiedzanie JASKINI BIELSKIEJ w Wysokich Tatrach (wejście na wysokości 885 m.). Całkowita długość jaskini wynosi 1752 m., z czego udostępnionych do zwiedzania jest 1001 m. Na trasie zwiedzania dominują stalagmity oraz wodospady. Przejazd do TATRZAŃSKIEJ ŁOMNICY, obiad (we własnym zakresie), czas wolny lub fakultatywnie wyjazd kolejką na SKALNATE PLESO (Łomnicki Staw) na wysokości 1751 m. Przejazd do Aquaparku w POPRADZIE, relaks w basenach termalnych, o godz. 20.30 pokaz laserowy na basenach Blue Sapphire. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Trasa ok. 550 km.

Dzień 2 
Po śniadaniu wędrówka z przewodnikiem górskim po SŁOWACKIM RAJU – dolina Hornadu, Klasztorisko – podziwianie pięknych widoków: wodospady, góry, las, przejście w niektórych miejscach drabinkami, kładkami... Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) - SPISKA NOWA WIEŚ, zwiedzanie miasta: Rynek w kształcie soczewki, kościół farny rzymsko-katolicki z najwyższą 87 m wieżą na Słowacji, Reduta - romantyczna secesyjna budowla z lat 1900-1905, dziś mieści się tu teatr i sala koncertowa, dzwon mistrza Jana Wagnera ze słynnej średniowiecznej odlewni dzwonów założonej przez mistrza Konrada, „miejsce życzeń”, kościół ewangelicki. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 100 km.

Dzień 3 
Po śniadaniu zwiedzanie ruin zamku SPISKI HRAD - największego średniowiecznego zamku w środkowej Europie, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - LEVOCZA - perła architektury średniowiecznej z pięknym Starym Miastem i kościołem św. Jakuba w którym znajduje się najwyższy na świecie ołtarz gotycki – KEZMAROK, spacer, czas wolny na obiad (we własnym zakresie) – WYŻNE RUŻBACHY, zakwaterowanie. Jeśli czas pozwoli – fakultatywnie godzinny relaks w basenach termalnych w Wyżnych Rużbachach. Przejazd na kolacje w Nestville Parku połączoną ze zwiedzaniem i degustacją miejscowych trunków w miejscowości HNIEZDNE. Powrót do hotelu, nocleg. Przejazd ok. 140 km.

Dzień 4 
Po śniadaniu zwiedzanie zamku z przełomu XIII – XIV ww. w STAREJ LUBOWNI – CZERWONY KLASZTOR, spływ tratwami przełomem Dunajca. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) - wyjazd do WARSZAWY, powrót w godzinach wieczornych. Trasa ok. 450 km.

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.