Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA ROWEROWA: Carska Droga – Biebrzański Park Narodowy

WYCIECZKA ROWEROWA: Carska Droga – Biebrzański Park Narodowy

KrajPolska
Transportrower, pociąg
Wyjazd zWarszawy
Cena: 710 PLN od 630 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-08-14 - 2021-05-31 | 291 dni Cena: 710 630 PLN

Opis oferty

WYCIECZKA ROWEROWA PO PODLASIU I BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM  Trzydniowa, spokojna wycieczka rowerowa, na którą może wybrać się każdy, kto chce zobaczyć najpiękniejsze zakątki Polski i jest gotowy na odrobinę wysiłku na świeżym powietrzu. Trasa: łatwa, przejazdy głównie drogami asfaltowymi, około 40 km dziennie. Grupa 6-12 osób.
pokaż więcej
WYCIECZKA ROWEROWA PO PODLASIU I BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM Trzydniowa, spokojna wycieczka rowerowa, na którą może wybrać się każdy, kto chce zobaczyć najpiękniejsze zakątki Polski i jest gotowy na odrobinę wysiłku na świeżym powietrzu.Trasa: łatwa, przejazdy głównie drogami asfaltowymi, około 40 km dziennie. Grupa 6-12 osób.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – ŁAPY – TYKOCIN

WARSZAWA, o 7:30 zbiórka na dworcu kolejowym Warszawa Centralna. O 8:05 wyjazd pociągiem do Łap. O 10:06 dojazd do Łap. Drugie śniadanie. Przejazd wzdłuż granic Narwiańskiego Parku Narodowego do Tykocina. W Tykocinie obiad. Zwiedzanie synagogi, zamku (bilety wstępu wliczone w cenę) i kościoła parafialnego. Przejazd do gospodarstwa agroturystycznego pod miasteczkiem. Kolacja – ognisko z kiełbaskami. Nocleg.

Tykocin to założone na początku XV wieku miasteczko. Jego dzieje przeplatają się z historiami mazowieckich i litewskich książąt oraz polskich królów. Istotną rolę w historii miasta odegrali też Żydzi, którzy zaczęli osiadać w Tykocinie na początku XVI wieku.

Tego dnia rowerami przejedziemy około 45 km, głównie rzadko uczęszczanymi asfaltowymi drogami.

 

2. DZIEŃ: TYKOCIN – DOBARZ

Po śniadaniu przejazd na południowy kraniec Biebrzańskiego Parku Narodowego. Drugie śniadanie. Trasa wiedzie przez pole słynnej bitwy pod Wizną, gdzie dowodzona przez kpt. Raginisa wojska Korpusu Ochrony Pogranicza bohatersko stawiły czoła nacierającej z zachodu armii gen. Guderiana. Przerwa przy pomniku upamiętniającym bitwę. Pomnik stoi niedaleko zbiegu Narwi i Biebrzy – dwóch rzek, które wraz ze swoimi rozlewiskami tworzą dwa duże Parki Narodowe. Przerwa na obiad w formie pikniku. Wyjazd Carską Drogą na północ w kierunku pięknie położonego drewnianego dworku, w którym zjemy składającą się z regionalnych dań kolację i przenocujemy. Dworek leży w środku południowej części Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Tego dnia przejazd około 50 km, głównie rzadko uczęszczanymi asfaltowymi drogami.

 

3. DZIEŃ: DOBARZ – GONIĄDZ

Po śniadaniu wyjazd Carską Drogą dalej na północ. Trasa wiedzie przez malownicze lasy, pola i rozlewiska rzeki. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt – między innymi łosie oraz dziesiątki gatunków ptaków. Przystanek na drugie śniadanie. Wyjazd z lasu tworzącego Park Narodowy. Przejazd na położoną wśród malowniczych pól malutką stację kolejową w Goniądzu. Obiad w formie pikniku. Stacja leży na skraju obszaru objętego pożarem, który w kwietniu strawił dużą część północnej, nieodwiedzanej w trakcie wycieczki części Parku – w miarę możliwości krótki rzut oka na skutki pożaru.

O godzinie 15:19 odjazd pociągiem do Białegostoku. Przesiadka na pociąg do Warszawy. Przyjazd do Warszawy o godzinie 20:20.

Tego dnia rowerami przejedziemy około 20 km, głównie rzadko uczęszczanymi asfaltowymi drogami.

W cenie

Cena zawiera

• bilety kolejowe Warszawa – Łapy i Goniądz – Warszawa,
• zakwaterowanie: 2 noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pokoje 2-os. z łazienkami,
• wyżywienie zgodnie z programem: 2 x śniadania, 3 x drugie śniadania, 3 x obiady, 2 x kolacje,
• przewóz rowerów – w grupach liczących do 6 osób przewóz rowerów pociągiem, w większych grupach - samochodem,
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zamek i synagoga w Tykocinie oraz dwudniowy bilet wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego),
• opiekę doświadczonego pilota dysponującego podstawowym sprzętem do bieżących napraw rowerów,
• ubezpieczenia NNW (TU Europa),
• opłaty klimatyczne.

Cena nie zawiera

• dopłaty do pokoju jednoosobowego – 100 zł.

Uwagi

DODATKOWE INFORMACJE:
• biuro może zająć się wypożyczeniem roweru (zazwyczaj jest to koszt rzędu 150-250 zł),
• przed zgłoszeniem zapytaj o zniżki dla dzieci,
• minimalna liczba uczestników – 6 os.,
• maksymalna liczba uczestników – 12 os.,
• wyjazd nie jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 

Transport
Rowery są przewożone pociągiem lub, w przypadku większych grup, samochodem z przyczepką.

Zakwaterowanie
Położone wśród spokojnych podlaskich krajobrazów gospodarstwa agroturystyczne. Pokoje 2-os z łazienkami.

Wyżywienie
Śniadania, drugie śniadania, obiady (niektóre w formie pikników) i kolacje.

Sprzęt
Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest posiadanie sprawnego roweru. Można go wypożyczyć za pośrednictwem biura. Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową. Udział w wycieczce nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani ponadprzeciętnych możliwości fizycznych.

Koronawirus
Obecna sytuacja nie zmusza nas do wprowadzania wielu zmian. Nasze grupy zawsze były niewielkie i wszędzie tam gdzie tylko było to możliwe, kwaterowaliśmy Państwa w 2-os pokojach. Na bieżąco monitorujemy przygotowanie obiektów noclegowych. W pociągach co drugie miejsce pozostanie wolne. Każdy z uczestników będzie zobowiązany do dbania o zachowanie odpowiedniego dystansu. Nie ma możliwości zakwaterowania w pokojach większych niż 2-os, wyjątek stanowią rodziny. Uczestnicy wyjazdu będą tworzyli jedną lub dwie grupy, których liczebność nie będzie przekraczała 6 os. W związku z tym, na otwartej przestrzeni, podobnie jak na terenie obiektów sportowych, zasłanianie ust i nosa nie będzie wymagane. Usta i nos trzeba będzie zasłonić wszędzie tam, gdzie występuje realna szansa spotkania osoby spoza uprawiającej sport sześcioosobowej grupy. Na życzenie uczestników pilot będzie udostępniał środek dezynfekujący, którym będzie można zdezynfekować ręce po wyjściu z pociągu, zwiedzanego obiektu czy restauracji.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.