Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: TRAKT KOŁYMSKI – SYBERYJSKA ODYSEJA

Wycieczka do Rosji: TRAKT KOŁYMSKI – SYBERYJSKA ODYSEJA

KrajRosja
Transportsamolot i pociąg
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 17460 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-07-27 - 2018-08-08 | 13 dni Cena: 17460 PLN

Opis oferty

Wyprawa syberyjska "Traktem Kołymskim" - to niezwykła a zarazem niepowtarzalna wycieczka (wątpię aby była kiedyś jeszcze szansa ją powtórzyć). Ma  w sobie elementy wyprawy i pielgrzymki. Bo jak obojętnie jechać po kołymskim trakcie mając w świadomości, że jedziemy po cmentarzu. Ale zanim pojedziemy tą drogą "autokarami" typu Kamaz, to najpierw zwiedzimy Moskwę, przelecimy do Krasnojarska, gdzie będziemy gośćmi polskiej parafii. Słynnym pociągiem transsyberyjskim dojedziemy do Irkucka. Zwiedzimy miasto a także Jezioro Bajkał. Przelecimy do Magadanu, aby z tego miasta-portu specjalnymi autobusami-ciężarówkami o napędzie na 4 koła, przejechać blisko 350 km…
pokaż więcej
Wyprawa syberyjska "Traktem Kołymskim" - to niezwykła a zarazem niepowtarzalna wycieczka (wątpię aby była kiedyś jeszcze szansa ją powtórzyć).
Ma  w sobie elementy wyprawy i pielgrzymki. Bo jak obojętnie jechać po kołymskim trakcie mając w świadomości, że jedziemy po cmentarzu. Ale zanim pojedziemy tą drogą "autokarami" typu Kamaz, to najpierw zwiedzimy Moskwę, przelecimy do Krasnojarska, gdzie będziemy gośćmi polskiej parafii. Słynnym pociągiem transsyberyjskim dojedziemy do Irkucka. Zwiedzimy miasto a także Jezioro Bajkał. Przelecimy do Magadanu, aby z tego miasta-portu specjalnymi autobusami-ciężarówkami o napędzie na 4 koła, przejechać blisko 350 km po nieprzewidywalnej drodze jakim jest trakt kołymski.

MAGADAN WEATHER

Plan wycieczki

Dzień 1. 27/07 – piątek

Przelot Warszawa-Moskwa.

Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Wycieczka objazdowa po MOSKWIE. Ok. godz. 14.00 zakwaterowanie w hotelu „Izmaiłowo” i odpoczynek. Wieczorem, około 18, ponowne spotkanie z przewodnikiem i przejazd metrem do restauracji.

Kolacja powitalna w restauracji. Powrót metrem do hotelu. Nocleg.

Grupa z Polski przylatuje w ciągu dnia i ma transfer do hotelu a potem wspólna kolacja

Dzień 2. 28/07 – sobota

Śniadanie. Czas wolny do godz. 12.00. Wymeldowanie z hotelu, zostawienie bagaży w przechowalni zwiedzanie miasta z przejazdami metrem. Obejrzymy te miejsca, których nie zobaczyliśmy dnia poprzedniego. Wycieczka po Kremlu oraz zwiedzimy dwie cerkwie. Obiad/kolacja w restauracji. Transfer na lotnisko o 19.00 a o 22:35 – Wylot do Krasnojarska.

Dzień 3. 29/07 – niedziela

KRASNOJARSK. Poranny przylot o 07:15 (czas lokalny). Spotkanie z przewodnikiem.

Transfer do kawiarni na śniadanie. Od 09.00 zwiedzanie kilkugodzinne miasta. Jest to jedno z najciekawszych miast we Wschodniej Syberii, zobaczymy główne atrakcje - kaplica Paraskewy, Dubensky Monument, Plac Teatralny, Plac Mira (Pokoju) z niezwykłym widokiem na Jenisej i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Polaków w Krasnojarsku: kościół katolicki, szkoła - byłe gimnazjum męskie, gdzie nauczano w języku polskim, miejsca pamięci itp.

Po południu wyjazd z centrum miasta do parafii Świętej Rodziny w Krasnojarsku (25km, około 40 min w jedną stronę). Zakwaterowanie w hotelu przy parafii Świętej Rodziny w Krasnojarsku. Kolacja. Nocleg

Dzień 4. 30/07 - poniedziałek

KRASNOJARSK. Śniadanie w domu pielgrzyma. Transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd do Irkucka koleją transsyberyjską o 10.41 (czas moskiewski to 14.41) – czas podróży ok. 18 godz. Nocleg w pociągu.

Dzień 5. 31/07 – wtorek

Poranny (o 10.43) przyjazd do IRKUCKA. Transfer do restauracji na śniadanie.

Po śniadaniu zwiedzanie IRKUCKA z przewodnikiem: m.in. Muzeum Dekabrystów, zabytkowe świątynie miasta, kościół “polski”.

W tym dniu zwiedzanie „Dzielnicy 130”: specjalnie stworzonej strefy turystycznej w Irkucku, która obejmuje dziesiątki zabytków. Dzielnica znajduje się w południowej części historycznego centrum Irkucka, na które składa się 16 odrestaurowanych budynków. Przeniesiono tutaj też 8 budynków z innych części Irkucka; m.in. dom kowala. Znajdują się tutaj także sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Oprócz zabytków powstają nowe budynki, wśród których są m.in. hotele, galerie sztuki, ośrodki kultury i amfiteatr z 2000 miejsc. Cały kwartał jest podzielony na części dla pieszych i ścieżki rowerowe. Czas wolny na ew. posiłek we własnym zakresie.

Wieczorem msza św. Zakwaterowanie w hotelu „Angara”. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6. 01/08 – środa

Śniadanie. Wycieczka całodniowa koleją „Okołobajkałką”, biegnącą po skalistym brzegu, poprzez 39 tuneli, mostów i 50 galerii. Obiad w pociągu lub przekąska w barze, w czasie przerwy na brzegu jeziora. Przyjazd pociągu do Listwianki.

Zakwaterowanie w hotelu „Haven-Grace”. Kolacja, nocleg.

Dzień 7. 02/08 – czwartek

Śniadanie. Zwiedzanie LISTWIANKI, najpopularniejszego malutkiego kurortu Bajkału, podziwianie panoramy Bajkału ze wzniesienia Czerskiego – wjazd na szczyt wyciągiem krzesełkowym, „przejażdżka” po Bajkale kutrem, a po tym zwiedzanie Muzeum Bajkału, w którym poznamy historię m. in. polskich badaczy Bajkału, a także zbiory związane z typową dla jeziora fauną i florą. Atrakcje lokalnego targowiska, możliwość spróbowania świeżego, gorącego wędzonego Omula. Kolacja, nocleg jw.

Dzień 8. 03/08 – piątek

Śniadanie. Wyjazd do WIERSZYNY (odległość od Irkucka ok. 120 km).

Do dziś mieszkają tutaj potomkowie emigrantów z Małopolski. W 1910 r. przyjechali tutaj po lepsze życie, ale marzenia o nim przerwała rewolucja. Nikt nie powiadomił ich o możliwości powrotu do Polski po wojnie.

Spacer po wsi: kościół, cmentarz, dom polski, spotkanie z mieszkańcami, obiad przygotowany przez miejscowe gospodynie. Powrót do Irkucka, kolacja do późnych godzin. Bez noclegu - transfer na lotnisko.

Dzień 9. 04/08 – sobota

Wylot do Magadanu o godz. 02:00. Przelot bezpośredni (czas lotu 4g 20min + różnica czasu: 3 godziny do przodu w Magadanie).

Lądowanie na lotnisku w MAGADANIE o 09.20. REJS REGULARNY odbywa się raz w tygodniu.

Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem i transfer do hotelu (ok. 56 km), zakwaterowanie. Wycieczka po mieście zaczyna się od Zatoki Nagajewa – właśnie w tym miejscu zaczyna się historia miasta (od lat 30-tych). Do zatoki przybywały statki, w których znajdowali się więźniowie, którzy budowali drogi i miasto oraz zajmowali się wydobyciem złota, srebra i cyny. Właśnie z tego miejsca zaczyna się “Trakt kołymski” (tzw. “Droga na kościach”), który budowali więźniowie. Wycieczka kończy się na stromym wzgórzu Krutaya, gdzie znajduje się Maska Smutku. Złożenie kwiatów pod pomnikiem “Maska Smutku”, którego autorem jest słynny rzeźbiarz Ernst Neizvestny, pomnik ten jest poświęcony pamięci ofiar represji politycznych.

Zwiedzanie Muzeum Regionalnego, gdzie znajduje się 5 sal, które są związane z tematyką GUŁ-agu.

Po zwiedzaniu kolacja a po niej przygotowanie do dwudniowej wyprawy „traktem kołymskim”, po której nastąpi powrót do tegoż hotelu. Nocleg w hotelu. (Różnica czasu między Magadanem a Moskwą – 8 godzin).

Dzień 10. 05/08 – niedziela

Śniadanie. Przejazd do Łagru Dnieprowskiego.

Łagier Dnieprowski znajduje się w odległości 320 km od Magadanu. Zorganizowany latem 1941 roku, był czynny (z przerwami) aż do 1955 roku, tu była wydobywana cyna. Główną siłą roboczą kopalni byli więźniowie, ofiary masowych represji stalinowskich. W ciągu lat, kiedy Dnieprowski Łagier był czynny, podstawowymi narzędziami pracy tutaj były kilof, łopata, łom i taczki. Jednak część najbardziej trudnych procesów produkcyjnych była zmechanizowana, m.in. były wykorzystywane narzędzia amerykańskiej firmy “Denwer”, sprowadzane ze Stanów w czasach II wojny światowej w ramach lend-lease. Później te narzędzia zostały zdemontowane i wywiezione na inne obiekty produkcyjne, dlatego na kopalni Dnieprowskiej nic się nie zachowało. Pozostałości po budynkach mieszkalnych i przemysłowych znajdują się nadal w tym miejscu do dnia dzisiejszego, m.in. budynki zbudowane na wzór rosyjskich izb - w obszarach roboczych i łagrowych znajdują się tam pozostałości po kopalni, kruszywa, wieże w łagrze, drut kolczasty, latarnie... Na samym wierzchu strefy roboczej, na wysokości powyżej 100 metrów, znajduje się kilka wykopów od wydobytej rudy, które są ilustracją procesu jej wydobywania. Kopalnia Dnieprowska – to jeden z najlepiej zachowanych obiektów zakładów produkcyjnych Kołymy z jej łagrami, kołymskiego GUŁ-agu.

Wyjazd wczesnym rankiem. Podróż zajmuję około 6 - 7 godzin, ostatnie 20 km po bezdrożach. Środek transportu – autobus KAMAZ (w każdym zmieści się według dowodu rejestracyjnego 20 osób. Ale żeby było wygodnie jechać razem z niezbędnym sprzętem i przewodnikami powinno być maksymalnie 12 osób w samochodzie)

Po drodze przystanek na lunch w przydrożnym barze w pobliżu miejscowości Atka. Zwiedzanie zaczyna się przy wjeździe do kopalni. Grupa z przewodnikiem, tłumaczem i mężczyzną z karabinem (dla ochrony przed niedźwiedziami) rozpoczyna pieszą wędrówkę (trzeba wspinać się na wzgórza, więc przydatne będą dobre trekkingowe buty), trwającą około 2 godzin. Przewodnicy rozstawiają namioty i przygotowują kolację. Zakwaterowanie w namiotach 2 lub 3-osobowych.

Dzień 11. 06/08 – poniedziałek

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie terenu kopalni. Obiad przygotowany na ognisku. Powrót do Magadanu (ok. 320 km). Po drodze zatrzymamy się w kilku miejscach tej „Drogi na kościach”, gdzie w czasie jej budowy zginęły tysiące ludzi - zesłańców, w tym ogromna - niezliczona ilość Polaków. Przybycie do Magadanu ok. 20:00. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 12. 07/08 – wtorek

Śniadanie. Dalej - wycieczka do historycznych miejsc w zatoce Gertner (Gornyak, Staraya Veselyaya). Zwiedzanie Muzeum Geologicznym zobaczymy unikatową kolekcję samorodków złota (tzw. „złota sala”), które zostały wydobyte na terytorium obwodu magadańskiego, a w Muzeum Mineralogicznym zobaczymy jedną z najciekawszych kolekcji meteorów na świecie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13. 08/08 – środa

Śniadanie. Transfer na lotnisko Sokół (56 km) – Wylot powrotny o 14.30. Przylot do Moskwy na lotnisko Wnukowo, a następnie transfer na lotnisko Szeremietiewo i odlot do Polski.

W cenie

Cena zawiera

- opieka dwóch pilotów - z Polski i Stanów

- ubezpieczenie NNW i KL

Moskwa:

  • nocleg x 1 w hotelu 3* typu „Izmaiłowo Gamma”

  • transport na transfery oraz wycieczkę

  • bilety wstępu na Kreml

  • śniadanie x1,

  • kolacja x2

  • przewodnik lokalny anglojęzyczny

Krasnojarsk:

  • transport na transfery oraz wycieczkę

  • przewodnik lokalny anglojęzyczny

  • nocleg w Krasnojarsku

  • śniadanie x1

Irkuck:

  • noclegi:

1 nocleg w Irkucku w hotelu „Angara”,

2 noclegi w Listwiance w hotelu „Haven-Grace”,

  • wyżywienie:

śniadanie x 4

obiad x 2

kolacja x 4

  • transport: autokar 35 miejsc

  • bilety wstępu: muzeum Dekabrystów, muzeum Bajkału, wyciąg krzesełkowy na Górę Czerskiego

  • przejażdżka kutrem po Bajkale - 1 godz.

  • przewodnik w języku angielskim

  • bilet 1 klasy na „Okołobajkałkę”

Magadan:

  • transfer z/na lotnisko

  • zwiedzanie muzeum regionalnego, muzeum geologiczne i mineralogiczne

  • wycieczka objazdowa po Magadanie

  • zakwaterowanie;

3x w hotelu

1x w namiotach

  • transport (autobus KAMAZ Magadan – kopalnia Dniepropetrowska – Magadan)

  • organizowanie campingu (dwuosobowe namioty) i kuchni polowej

  • wyżywienie:

4 śniadania,

2 obiad,

4 kolacje

  • wypożyczenie śpiworów i karimat

  • przewodnik lokalny rosyjskojęzyczny

  • usługi tłumacza (język angielski)

Transport:

 • przelot z Moskwy do Krasnojarska

 • przejazd koleją transsyberyjską z Krasnojarska do Irkucka z 30/31.07.18

 • przelot z Irkucka do Magadanu

 • przelot z Magadanu do Moskwy

Łączna ilość świadczeń:

9 noclegów,

10 śniadań,

4 obiady (lunch),

10 kolacji

Cena nie zawiera

 • transportu:

przelotu z Warszawy do Moskwy i z powrotem (albo przejazdu pociągiem z wyjazdem dzień wcześniej)

 • opłat za przechowalnie bagażu

 • dopłaty do jedynki – 1220 zł

 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej do Rosji (ok. 350 zł dla wylatujących z Polski)

Uwagi

* program może ulec drobnym zmianom

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.