Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG przez Rygę, Tallinn i Wilno, 8 dni

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG przez Rygę, Tallinn i Wilno, 8 dni

Kraj Rosja, Estonia, Łotwa, Litwa
Transport autokar
Wyjazd z Warszawa
Cena: 2880 PLN od 2490 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-08-17 - 2019-08-24 | 8 dni Cena: 2880 2490 PLN
Termin: 2019-09-07 - 2019-09-14 | 8 dni Cena: 2880 2490 PLN

Opis oferty

Cztery stolice, każda posiadająca swą odrębną niesamowitą historię. Ryga znajdująca się u ujścia Dźwiny do Bałtyku, Tallin leżący nad Zatoką Fińską oraz Wilno otoczone Pojezierzem Wileńskim. Wszystkie one wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odnajdziemy w nich klimat kameralnych i przytulnych średniowiecznych miast, surowych świątyń i bogatych kupieckich domów. Już na pierwszy rzut oka różnią się w charakterze od Petersburga, klasycystycznego i majestatycznego. Kapiące bogactwo pałaców na przedmieściach, bogate wnętrza prawosławnych cerkwi i eksponaty Ermitażu. Wszystko w dawnej stolicy świadczy o potędze Rosji.
pokaż więcej

Cztery stolice, każda posiadająca swą odrębną niesamowitą historię. Ryga znajdująca się u ujścia Dźwiny do Bałtyku, Tallin leżący nad Zatoką Fińską oraz Wilno otoczone Pojezierzem Wileńskim. Wszystkie one wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odnajdziemy w nich klimat kameralnych i przytulnych średniowiecznych miast, surowych świątyń i bogatych kupieckich domów. Już na pierwszy rzut oka różnią się w charakterze od Petersburga, klasycystycznego i majestatycznego. Kapiące bogactwo pałaców na przedmieściach, bogate wnętrza prawosławnych cerkwi i eksponaty Ermitażu. Wszystko w dawnej stolicy świadczy o potędze Rosji.

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – granica z Litwą – Kowno – granica Litwa / Łotwa – RYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Przejazd ok. 850 km. Dzień 2. RYGA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd w kierunku Estonii - KIRCHOLM, wieś na południe od Rygi, na lewym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Salaspils - granica Łotwa / Estonia - Parnawa – TALLIN, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 350 km. Dzień 3. TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek,…
pokaż więcej

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – granica z Litwą – Kowno – granica Litwa / Łotwa RYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Przejazd ok. 850 km.

Dzień 2.

RYGA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd w kierunku Estonii - KIRCHOLM, wieś na południe od Rygi, na lewym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Salaspils - granica Łotwa / Estonia - Parnawa – TALLIN, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 350 km.

Dzień 3.

TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska – granica Estonia / Rosja - PETERSBURG, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 370 km.

Dzień 4.

PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny i kaskady. Dalej wycieczka objazdowa po mieście, m.in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.


Dzień 5.

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (przejazdy metrem): Ławra Aleksandro-Newska, cerkiew „Spas na Krowi” oraz Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Wizyta w muzeum. Obiadokolacja. Czas wolny. Fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.


Dzień 6.

PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer carskim ogrodem – PSKÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 320 km.


Dzień 7.

PSKÓW, po śniadaniu zwiedzanie: Kreml z XIII wiecznymi obwarowaniami, Sobór św. Trójcy – granica Rosja / Łotwa, przejazd na Litwę - TROKI, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 480 km.

Dzień 8.

WILNO, po śniadaniu spacer po starówce, ok. godz. 12.00 wyjazd – granica Litwa / PolskaWARSZAWA, powrót w godzinach wieczornych. Przejazd ok. 500 km.

 

Łączna trasa (nie uwzględniając przejazdów po Petersburgu i innych zwiedzanych miastach) wynosi ok. 3000 km ale biorąc pod uwagę stosunkowo dobre drogi i duży, wygodny autokar, sądzimy, że przejazd w żadnym dniu nie powinien zbytnio Państwa zmęczyć.

W cenie

Cena zawiera

CENA ZAWIERA:
• transport: autokar (klimatyzacja)
• zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-os. z łazienkami)
• wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
• opiekę pilota na całej trasie
• ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
• opłaty drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

CENA NIE ZAWIERA:
• kosztów wizy rosyjskiej - ok. 400 zł
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, przejazdów metrem w Petersburgu - ok. 140 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki)
• Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł.
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Fakultatywnie w Petersburgu:

  • rejs statkiem po Newie – ok. 15 Euro

  • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 50 Euro

INFORMACJE DODATKOWE:

  • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy Pałacu Kultury i Nauki o godz. 4.00, powrót w to samo miejsce w godzinach nocnych

  • dopłata do pokoju 1-os. – 750 zł

  • zniżka dla dzieci przy zakwaterowaniu z rodzicami na dostawce - 100 zł

  • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami

  • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w razie potrzeby.

Litwa, Łotwa i Estonia - obowiązującą walutą jest euro.

Płatność kartą

W Krajach Nadbałtyckich i Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Doświątyńprawosławnychnależyzabraćodpowiednistrój:nakryciegłowyidługaspódnica(Panie)orazdługiespodnie(Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.