Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG przez Rygę, Tallinn i Wilno, 8 dni (bezpłatna wiza)

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG przez Rygę, Tallinn i Wilno, 8 dni (bezpłatna wiza)

KrajRosja, Estonia, Łotwa, Litwa
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 3420 PLN od 2850 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-07-25 - 2020-08-01 | 8 dni Cena: 3420 2850 PLN
Termin: 2020-09-12 - 2020-09-19 | 8 dni Cena: 3420 2850 PLN

Opis oferty

Cztery stolice, każda posiadająca swą odrębną niesamowitą historię. Ryga znajdująca się u ujścia Dźwiny do Bałtyku, Tallin leżący nad Zatoką Fińską oraz Wilno otoczone Pojezierzem Wileńskim. Wszystkie one wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odnajdziemy w nich klimat kameralnych i przytulnych średniowiecznych miast, surowych świątyń i bogatych kupieckich domów. Już na pierwszy rzut oka różnią się w charakterze od Petersburga, klasycystycznego i majestatycznego. Kapiące bogactwo pałaców na przedmieściach, bogate wnętrza prawosławnych cerkwi i eksponaty Ermitażu. Wszystko w dawnej stolicy świadczy o potędze Rosji.
pokaż więcej

Cztery stolice, każda posiadająca swą odrębną niesamowitą historię. Ryga znajdująca się u ujścia Dźwiny do Bałtyku, Tallin leżący nad Zatoką Fińską oraz Wilno otoczone Pojezierzem Wileńskim. Wszystkie one wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odnajdziemy w nich klimat kameralnych i przytulnych średniowiecznych miast, surowych świątyń i bogatych kupieckich domów. Już na pierwszy rzut oka różnią się w charakterze od Petersburga, klasycystycznego i majestatycznego. Kapiące bogactwo pałaców na przedmieściach, bogate wnętrza prawosławnych cerkwi i eksponaty Ermitażu. Wszystko w dawnej stolicy świadczy o potędze Rosji.

Plan wycieczki

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – granica z Litwą – Kowno – granica Litwa / Łotwa RYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Przejazd ok. 850 km.

Dzień 2.

RYGA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd w kierunku Estonii - KIRCHOLM, wieś na południe od Rygi, na lewym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Salaspils - granica Łotwa / Estonia - Parnawa – TALLIN, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 350 km.

Dzień 3.

TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska – granica Estonia / Rosja - PETERSBURG, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 370 km.

Dzień 4.

PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny i kaskady. Dalej wycieczka objazdowa po mieście, m.in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.


Dzień 5.

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (przejazdy metrem): Ławra Aleksandro-Newska, cerkiew „Spas na Krowi” oraz Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Wizyta w muzeum. Obiadokolacja. Czas wolny. Fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.


Dzień 6.

PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer carskim ogrodem. Przejazd do Tartu (po drodze granica Rosja/Estonia), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa ok. 450 km.


Dzień 7.

TARTU, po śniadaniu spacer z przewodnikiem po Tartu. Przez wieki był to najważniejszy ośrodek akademicki Inflant. Do dziś funkcjonuje tu jeden z najbardziej znanych w tej części Europy uniwersytet. Zwiedzanie gotyckiej katedry, której historia sięga XIII wieku, osiemnastowiecznego ratusza i uniwersytetu z początku XIX wieku., przejazd na Litwę - WILNO, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 480 km.

Dzień 8.

WILNO, po śniadaniu spacer po starówce, ok. godz. 12.00 wyjazd – granica Litwa / PolskaWARSZAWA, powrót w godzinach wieczornych. Przejazd ok. 500 km.

 

Łączna trasa (nie uwzględniając przejazdów po Petersburgu i innych zwiedzanych miastach) wynosi ok. 3000 km ale biorąc pod uwagę stosunkowo dobre drogi i duży, wygodny autokar, sądzimy, że przejazd w żadnym dniu nie powinien zbytnio Państwa zmęczyć.

W cenie

Cena zawiera

CENA ZAWIERA:
• transport: autokar (klimatyzacja)
• zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-os. z łazienkami)
• wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
• opiekę pilota na całej trasie
• ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
• opłaty drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

CENA NIE ZAWIERA:
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, przejazdów metrem w Petersburgu - ok. 140 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki)
• Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł.
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Fakultatywnie w Petersburgu:

  • rejs statkiem po Newie – ok. 15 Euro

  • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 50 Euro

INFORMACJE DODATKOWE:

  • W roku 2020 do Petersburga można wjechać na podstawie wizy elektronicznej. Jej wyrobienie jest bezpłatne. Szczegóły zostaną przekazane zgłoszonym uczestnikom na około miesiąc przed wyjazdem

  • dopłata do pokoju 1-os. – 750 zł

  • zniżka dla dzieci przy zakwaterowaniu z rodzicami na dostawce - 100 zł

  • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w razie potrzeby.

Litwa, Łotwa i Estonia - obowiązującą walutą jest euro.

Płatność kartą

W Krajach Nadbałtyckich i Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.