Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ DO WŁADYWOSTOKU, 16 dni

Wycieczka do Rosji: KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ DO WŁADYWOSTOKU, 16 dni

KrajRosja
Transportsamolot i pociąg
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Fascynująca podróż koleją transsyberyjską. Od Moskwy po ostatni przystanek na dalekim wschodzie. Z Europy, przez podnóża Uralu, do Azji. Spotkania z historią kolejnych miast, dziejami rdzennej ludności i losami kolonizatorów tego wielkiego obszaru. Mozaika wierzeń, tradycji, języków – Słowian, Tatarów, Buriatów... I przyroda – surowa, nie do końca ujarzmiona. Wielkie rosyjskie rzeki – Wołga, Oka, Ob i najgłębsze jezioro świata – Bajkał. To wszystko w zaledwie kilkanaście dni. WŁADYWOSTOK WEATHER
pokaż więcej

Fascynująca podróż koleją transsyberyjską. Od Moskwy po ostatni przystanek na dalekim wschodzie. Z Europy, przez podnóża Uralu, do Azji. Spotkania z historią kolejnych miast, dziejami rdzennej ludności i losami kolonizatorów tego wielkiego obszaru. Mozaika wierzeń, tradycji, języków – Słowian, Tatarów, Buriatów... I przyroda – surowa, nie do końca ujarzmiona. Wielkie rosyjskie rzeki – Wołga, Oka, Ob i najgłębsze jezioro świata – Bajkał. To wszystko w zaledwie kilkanaście dni.

WŁADYWOSTOK WEATHER

Plan wycieczki

DZIEŃ 1 : WARSZAWAMOSKWA .

Wylot z WARSZAWY z lotniska im. F. Chopina do MOSKWY. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek.

 

DZIEŃ 2: MOSKWA.

Śniadanie. Wycieczka po mieście z przeglądem wszystkich najważniejszych zabytków stolicy: Plac Czerwony, GUM, Ogród Aleksandra, Wieczny Ogień, Plac Maneżowy, HHC, Pokłonnaja Góra. Obiad w centrum. Wycieczka na terytorium Kremla ze zwiedzaniem dwóch soborów. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

DZIEŃ 3: MOSKWA – NIŻNY NOWOGRÓD       

Wczesny transfer na stację kolejową Moskwa Kurska. O 6.35 wyjazd pociągiem do NIŻNEGO NOWOGRODU. Przyjazd o 10.10. Śniadanie i spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta.

Krótka wizyta w Muzeum Historii fabryki samochodów GAZ. Zwiedzanie dwóch sal muzeum, obejmujących całą historię przedsiębiorstwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego.

Wycieczka autokarowa po Niżnym Nowogrodzie. Podczas zwiedzania poznamy historię miasta sięgającą XIII wieku. Zobaczymy panoramę miasta, na obszarze którego łączą się Wołga i Oka. Obejrzymy najpiękniejszą świątynię w mieście - cerkiew Narodzenia NMP, słynne schody Czkałowa, budynki mieszkalne z różnych epok, pomniki pilotów radzieckich, P. Niestierowa, W. Czkałowa oraz pisarza Maksyma Gorkiego.

Niezwykła podróż kolejką linową ponad wodami rzeki Wołgi. Trasa przejazdu wiedzie z Niżnego Nowogrodu do Boru i z powrotem. Trasa kolejki ma prawie 900 m długości. Z gondoli rozciąga się niesamowity widok na Wołgę. Obiad.

Wizyta w Muzeum Rzemiosła Artystycznego. Mieści się ono w sercu Niżnego Nowogrodu, przy jednej z najpiękniejszych ulic miasta – Bol'szoj Pokrowskoj.

Wycieczka na Kreml Niżnego Nowogrodu. Program wizyty pozwala zaznajomić się z historią twierdzy oraz  zobaczyć wspaniałą panoramę Wołgi i Oki.

Wieczorem o 21.25 wyjazd do KAZANIA.

 

DZIEŃ 4: KAZAŃ .

Przyjazd do KAZANIA o 05.57. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd na śniadanie w lokalnej restauracji. Zwiedzanie głównych atrakcji Kazania: kamienne mury Kremla Kazańskiego; stara tatarska osada z pierwszym kamiennym meczetem Al-Marjani; spacer brzegiem legendarnego jeziora Kaban (Dzik) i rzeki Kazanki; Państwowy Tatarski Teatr Akademicki; spacer wzdłuż ulicy Kremlowskiej, przy której znajduje się między innymi główny budynek Federalnego Kazańskiego Uniwersytetu i pasaż Aleksandrowski; sobór pw. śś. Piotra i Pawła; Plac Wolności z Teatrem Opery i Baletu oraz Sala Koncertowa; cerkiew Podwyższenia Krzyża, w której można zobaczyć cudowną kazańską ikonę Matki Bożej, zwróconą cerkwi prawosławnej przez papieża Jana Pawła II.

Zwiedzanie Muzeum Narodowego Republiki Tatarstanu. Piesza wycieczka po kazańskim Kremlu, podczas której zobaczymy słynny meczet Kul Szarif, rosyjski prawosławny sobór Zwiastowania, legendarną Wieżę Sjujumbike, Pałac Gubernatora, najpiękniejszą panoramę rzeki Kazanka i nową część miasta.

Obiad składający się z dań kuchni tatarskiej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, czas wolny. Kolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 5: KAZAŃ – WYSPA SWIJAŻSK.

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka na wyspę SWIJAŻSK i do Świątyni Wszystkich Religii (z zewnątrz).

Swijażsk znajduje się u zbiegu rzek Wołgi i Swijagi, w odległości około 60 km od Kazania. Malownicza przyroda zbiegu rzek przyciągała ludzi od czasów starożytnych. W 1551 została tu założona twierdza, którą zbudowano w ciągu 4 tygodni. Swijażsk stał się bazą wojskową armii rosyjskiej podczas oblężenia Kazania w 1552 roku. Obecnie jest historyczną i kulturalną perłą Republiki Tatarstanu. Kompleks budynków miejskich obejmuje dzieła Iwana Szirja i Postnika Jakowlewa, znanego jako jednego z budowniczych soboru Wasyla Błogosławionego na Placu Czerwonym w Moskwie. Świątynia wszystkich religii jest jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji turystycznych Kazania. Jest to architektoniczna symbioza różnych religii, cywilizacji i kultur. Ta struktura, zwana także czasami Świątynią Uniwersalną lub Międzynarodowym Centrum Kultury Duchowej Jedności, znajduje się tuż nad Wołgą.

Obiad w lokalnej restauracji w Swijażsku. Powrót do Kazania, transfer na stację kolejową. O 15:45 Wyjazd pociągiem do JEKATERYNBURGA.

 

DZIEŃ 6: JEKATERYNBURG.

Przyjazd do JEKATERYNBURGA 07.59. Śniadanie. Spotkanie na dworcu z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. Wycieczka do Monasteru Świętych Cierpiętników Carskich – męskiego klasztoru prawosławnego w uroczysku Ganina Jama, założonego na miejscu, gdzie czekiści ukryli szczątki zamordowanego cara Mikołaja II Romanowa, jego rodziny i służących.

Przejście granicy między Europą a Azją połączone z wydaniem okolicznościowych certyfikatów. Wizyta w Muzeum Sprzętu Wojskowego. Kolacja. Przejazd na dworzec kolejowy. O 21.49 wyjazd do NOWOSYBIRSKA.

 

 DZIEŃ 7: JEKATERYNBURG – NOWOSYBIRSK .

Przejazd pociągiem.

 

 DZIEŃ 8: NOWOSYBIRSK.

Przyjazd do Nowosybirska o godz. 00.09, przejście do znajdującego się w pobliżu dworca hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Zwiedzanie ośrodka naukowego Akademgorodok i skansenu kolejowego. Spacer brzegiem „sztucznego morza”, które powstało na rzece Ob. Rejs statkiem po Obie.

Powrót do Nowosybirska. Obiad w restauracji. Zwiedzanie Nowosybirska. Zobaczymy m.in.: dworzec kolejowy, który jest największą stacją na trasie Kolei Transsyberyjskiej; Krasny Prospekt; Plac Lenina ze słynnym Teatrem Opery i Baletu – największym budynkiem teatru operowego na świecie; fragment Starego Miasta i kolorowy bazar syberyjski. W programie zwiedzania znajduje się też kaplica św. Mikołaja, która jest geograficznym centrum Rosji, tzn. znajduje się w tej samej odległości od Kaliningradu co od Władywostoku.

Wieczorem kolacja poza miastem u zaprzyjaźnionej syberyjskiej rodziny. W menu grill lub tradycyjna syberyjska kuchnia domowa.

Powrót do miasta, zakupy w supermarkecie. O 01:05 wyjazd nocnym pociągiem do IRKUCKA.

 

DZIEŃ 9: NOWOSYBIRSK – IRKUCK

 Przejazd pociągiem.

 

DZIEŃ 10: IRKUCK.

O  10.45 przyjazd do IRKUCKA. Zwiedzanie miasta w trakcie którego zobaczymy m.in.: Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół (w środku w miarę możliwości). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 11: IRKUCK – LISTWIANKA – IRKUCK

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie LISTWIANKI, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem. Leży ona przy wypływie rzeki Angary z jeziora Bajkał. Wizyta w Muzeum Bajkału (zbiory fauny i flory Bajkału). Zwiedzanie skansenu architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY. Powrót do IRKUCKA. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd na dworzec. O 21.15 wyjazd pociągiem do WŁADYWOSTOKU.

 

DZIEŃ 12,13,14: IKRUCK – WŁADYWOSTOK

 Przejazd pociągiem.

 

DZIEŃ 15: WŁADYWOSTOK 

Przyjazd do WŁADYWOSTOKU – końcowego punktu Kolei Transsyberyjskiej. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd z dworca kolejowego do hotelu (zostawienie bagaży), śniadanie w restauracji.

Zwiedzanie głównych atrakcji miasta: latarnia morska, stacja kolejowa i port, Plac Centralny z pomnikiem żołnierzy, historyczne centrum Władywostoku, ulica Swietlanskaja, Łuk Tryumfalny Mikołaja, przystań, Muzeum Łodzi Podwodnych, Nabrzeże Carewicza, wjazd kolejką na punkt widokowy „Gniazdo Orła”, port jachtowy, wizyta w Muzeum Twierdzy. Rejs po zatoce. Obiad.

W drugiej części dnia wycieczka autokarowa na Wyspę Rosyjską. Przejazd przez dwa ogromne mosty nad zatoką Złoty Róg i cieśniną Wschodni Bosfor. Dzięki połączeniu drogowemu wyspa jest dostępna dla mieszkańców i gości stolicy Przymorza. Bliskość miasta i wygodny transport przekształciły ją w jedną z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych. Po szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku jesienią 2012 roku, wyspa zmieniła swoje oblicze. Powstało m.in. nowoczesne centrum biznesowe, kampus Dalekowschodniego Uniwersytetu – uczelni skupiającej cztery największe uniwersytety we Władywostoku, przygotowano punkty widokowe z których można podziwiać morskie wybrzeże wzgórza, plaże, lasy i zatoki.

Kolacja z pokazem folklorystycznym.

 

DZIEŃ 16: WŁADYWOSTOK - WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot z Władywostoku przez Moskwę do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilety lotnicze Warszawa – Moskwa; Władywostok – Warszawa
 • bilety kolejowe (klasa 2, przedziały 4-osobowe, pociągi z WC (bez prysznica)
 • zakwaterowanie: hotele 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami:- 2 noclegi w Moskwie  - po 1 noclegu w Kazaniu, Nowosybirsku, Irkucku i Władywostoku - 9 noclegów w pociągach w przedziałach 4-osobowych
 • wyżywienie zgodnie z programem: 9 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji
 • pokaz folklorystyczny we Władywostoku
 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie
 • kolejka linowa w Niżnym Nowogrodzie
 • rejs po Obie
 • opieka polskiego pilota na całej trasie
 • przewodnicy rosyjskojęzyczni w zwiedzanych miastach
 • ubezpieczenie NNW i KL

 

Cena nie zawiera

 • atrakcji fakultatywnych

 • wyżywienia w pociągach

 • opłat za przechowalnie bagażu

 • dopłaty do jedynki – 890 zł (Dopłata dotyczy noclegu w hotelach. W pociągach podróżuje się w czteroosobowych przedziałach. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość podróży w przedziałach z mniejszą ilością pasażerów)

 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji – ok. 400 zł

 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów

 

Uwagi

UWAGA: Termin zgłoszenia – 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup (bez pilota)

Transport:

Autobus lub mikrobus w zależności od liczby osób

Wyżywienie:

Menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami

Ubranie:

Należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne – również deszcz, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie); potrzebne będą wygodne buty; chętni mogą wziąć kostium kąpielowy, by wykąpać się w zimnym Bajkale zawsze latem ok. 9° C, w ciepłych źródłach na Świętym Nosie, jest też fakultatywnie możliwość skorzystania z ruskiej bani (ostrożnie zwłaszcza przy chorobach serca). W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długą spódnicę (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

Podróż:

Samolot

Prosimy pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do i po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml.

Pociąg

Przedziały dwuosobowe lub czteroosobowe (w zależności od wykupionego biletu) i wagony bez przedziałów (z tych ostatnich korzystamy niezwykle rzadko), do dyspozycji dwie toalety z umywalkami na wagon, gorąca woda dostępna na początku korytarza (u opiekuna wagonu), pościel do wykupienia w pociągu, można zabrać małą miskę do mycia się, proszę zabrać ze sobą wyżywienie - w restauracji w pociągu bywa drogo i niesmacznie, lepiej kupować jedzenie podczas postoju pociągu na dworcach od "bab", które mają nawet gotowe obiady

UWAGA: Podczas postojów prosimy zabierać ze sobą dokumenty i pieniądze z przedziału. Jeśli chcą Państwo oddalić się od pociągu, prosimy za każdym razem upewniać się u kierownika wagonu, jak długi będzie postój i informować go o oddaleniu się, aby nie dawał sygnału do odjazdu bez Państwa – zdarzyło się że pociąg odjechał wcześniej niż to było w rozkładzie, a grupa została na dworcu bez pieniędzy i dokumentów

Statek

Po Bajkale zazwyczaj pływa się statkami – kutrami, czasem ładniejszymi, czasem mniej ładnymi, ale z doświadczoną załogą. Na pokład dostaje się po trapie (bujającej się kładce). Zazwyczaj można liczyć podczas rejsu na przekąskę w postaci uchy i naparu z ziół. Przy brzydkiej pogodzie rezygnuje się z wypłynięcia w otwarty Bajkał z powodów bezpieczeństwa (fale potrafią być wysokie jak na morzu).

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Moskwie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty dokonywana jest w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

Hotel

Zakwaterowanie według opisu w programie.

Wyżywienie

Wyżywienie według opisu w programie.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Mapy, podane na stronie, mają charakter podglądowy.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.