Wycieczka do Rosji: KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ DO WŁADYWOSTOKU, 16 dni

Wycieczka do Rosji: KOLEJĄ TRANSSYBERYJSKĄ DO WŁADYWOSTOKU, 16 dni

KrajRosja
Transportsamolot i pociąg
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 14850 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-08-18 - 2018-09-02 | 16 dni Cena: 14850 PLN

Opis oferty

Fascynująca podróż pociągiem po trasie kolei transsyberyjskiej, od Moskwy po ostatni jej przystanek na dalekim wschodzie, od Europy do Azji z przekroczeniem granicy dwóch kontynentów u stóp Uralu. Spotkanie z historią w kolejnych miastach, dziejami rdzennej ludności i z historią kolonizatorów tego wielkiego obszaru; mozaika wierzeń, tradycji, języków - Słowian, Tatarów, Buriatów. I przyroda – surowa, nie do końca ujarzmiona. Wielkie rosyjskie rzeki – Wołga, Oka i Ob, i najgłębsze jeziora świata Bajkał. To wszystko w zaledwie kilkanaście dni.
pokaż więcej

Fascynująca podróż pociągiem po trasie kolei transsyberyjskiej, od Moskwy po ostatni jej przystanek na dalekim wschodzie, od Europy do Azji z przekroczeniem granicy dwóch kontynentów u stóp Uralu. Spotkanie z historią w kolejnych miastach, dziejami rdzennej ludności i z historią kolonizatorów tego wielkiego obszaru; mozaika wierzeń, tradycji, języków - Słowian, Tatarów, Buriatów.

I przyroda – surowa, nie do końca ujarzmiona. Wielkie rosyjskie rzeki – Wołga, Oka i Ob, i najgłębsze jeziora świata Bajkał. To wszystko w zaledwie kilkanaście dni.

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA - MOSKWA 18.08 sobota Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do Moskwy o 09.45. (Odprawa zaczyna się dwie godziny wcześniej). Po przylocie o 12.45 transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek. Dzień 2 MOSKWA 19.08 niedziela Śniadanie. Wycieczka po mieście z przeglądem wszystkich najważniejszych zabytków stolicy: Plac Czerwony, GUM, Ogród Aleksandra, Wieczny Ogień, Plac Maneżowy, HHC, Pokłonnaja Góra. Obiad w centrum. Wycieczka na terytorium Kremla ze zwiedzaniem dwóch soborów. Powrót do hotelu. Nocleg. Dzień 3 MOSKWA – NIŻNY NOWOGRÓD 20.08 poniedziałek Wczesny transfer na stację kolejową Moskwa Kurska, O 6.35 wyjazd pociągiem do NIŻNEGO NOWOGRODU. Przyjazd o 10.10. Śniadanie i spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta. Krótka wizyta w Muzeum Historii GAZ. Szybka industrializacja ZSRR…
pokaż więcej

Dzień 1. WARSZAWA - MOSKWA 18.08 sobota

Wylot z Warszawy z lotniska im. F. Chopina do Moskwy o 09.45. (Odprawa zaczyna się dwie godziny wcześniej). Po przylocie o 12.45 transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek.

Dzień 2 MOSKWA 19.08 niedziela

Śniadanie. Wycieczka po mieście z przeglądem wszystkich najważniejszych zabytków stolicy: Plac Czerwony, GUM, Ogród Aleksandra, Wieczny Ogień, Plac Maneżowy, HHC, Pokłonnaja Góra. Obiad w centrum. Wycieczka na terytorium Kremla ze zwiedzaniem dwóch soborów. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3 MOSKWA – NIŻNY NOWOGRÓD 20.08 poniedziałek

Wczesny transfer na stację kolejową Moskwa Kurska, O 6.35 wyjazd pociągiem do NIŻNEGO NOWOGRODU. Przyjazd o 10.10. Śniadanie i spotkanie z miejscowym przewodnikiem.

Zwiedzanie miasta.

Krótka wizyta w Muzeum Historii GAZ. Szybka industrializacja ZSRR na początku lat trzydziestych, dała impuls do stworzenia firmy, która stała się symbolem swojej epoki, słynnego GAZ – fabryki samochodów na brzegu Wołgi. Zwiedzanie dwóch sal muzeum, obejmujących całą historię przedsięwzięcia, od lat 30. do dnia dzisiejszego.

Wycieczka autokarowa po Niżnym Nowogrodzie, podczas której poznamy historię miasta sięgającą XIII wieku. Zobaczymy piękną panoramę tej części miasta, gdzie łączą się Wołga z Oką; najpiękniejszą świątynię w mieście - cerkiew Narodzenia NMP, słynne schody Czkałowa, budynki mieszkalne z różnych epok, pomniki pilotów radzieckich i P. Niestierowa, W. Czkałowa oraz pisarza Maksyma Gorkiego.

Dalej turyści będą mogli przeżyć niezwykłą podróż kolejką linową Niżny Nowogród - Bor i z powrotem ponad wodami rzeki Wołgi. Gwarantowane emocje i wspaniałe widoki na Wołgę. Kolejka linowa w Niżnym Nowogrodzie o rozpiętości 861,2 metrów jest jedyną w Rosji, przepływającą nad wodą. Obiad.

Wizyta w Muzeum Rzemiosła Artystycznego. W sercu Niżnego Nowogrodu, przy jednej z najpiękniejszych zabytkowych ulic miasta – Bol'szoj Pokrowskoj mieści się oryginalny ośrodek rzemiosł ludowych regionu Niżny Nowogród. Na trzecim piętrze budynku znajduje się jedno z unikalnych muzeów w Rosji - Muzeum Historii Rzemiosła Artystycznego Regionu Niżny Nowogród. Muzeum zostało otwarte w 1975 roku. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 3 tysiące eksponatów.

Wycieczka na Kreml Niżnego Nowogrodu. Trasa opowiada o różnych etapach istnienia drewnianej i kamiennej zabudowy Kremla, zaznajamia nas z zabytkami kultury znajdującymi się na jego terytorium, pozwala zobaczyć wspaniałą panoramę Wołgi i Oki.

Wieczorem o 21.25 wyjazd do KAZANIA.

Dzień 4. KAZAŃ 21.08 wtorek

Przyjazd do KAZANIA o 05.57. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer na śniadanie w lokalnej restauracji. Zwiedzanie głównych atrakcji Kazania: kamienne mury Kremla Kazańskiego; stara tatarska osada z pierwszym kamiennym meczetem Al-Marjani, spacer wzdłuż legendarnego jeziora Kaban (Dzik) i nabrzeżem rzeki Kazanka, Państwowy Tatarski Teatr Akademicki; spacer wzdłuż ulicy Kremlowskiej, przy której znajduje się między innymi główny budynek Federalnego Kazańskiego Uniwersytetu i pasaż Aleksandrowski; sobór pw. śś. Piotra i Pawła; Plac Wolności z Teatrem Opery i Baletu oraz Sala Koncertowa; cerkiew Podwyższenia Krzyża, w której można zobaczyć cudowną kazańską ikonę Matki Bożej, zwróconą cerkwi prawosławnej przez papieża Jana Pawła II.

Zwiedzanie Muzeum Narodowego Republiki Tatarstanu.

Piesza wycieczka po kazańskim Kremlu, podczas której zobaczymy słynny meczet Kul Szarif, rosyjski prawosławny sobór Zwiastowania, legendarną Wieżę Sjujumbike, Pałac Gubernatora, najpiękniejszą panoramę rzeki Kazanka i nową część miasta.

Obiad z daniami kuchni tatarskiej. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, czas wolny. Kolacja. Nocleg.

Dzień 5. KAZAŃ – SWIJAŻSK 22.08 środa

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka na wyspę SWIJAŻSK i do Świątyni Wszystkich Religii (zewnątrz).

Swijażsk znajduje się u zbiegu rzek Wołgi i Swijagi w odległości około 60 km drogą od Kazania. Malownicza przyroda spłyu rzek przyciągała ludzi od czasów starożytnych. W 1551 została założona tutaj twierdza, którą zbudowano w ciągu 4 tygodni. Swijażsk stał się bazą wojskową armii rosyjskiej podczas oblężenia Kazania w 1552 roku. Teraz jest historyczną i kulturalną perłą Republiki Tatarstanu. Kompleks budynków miejskich obejmuje dzieła Iwana Szirja i Postnika Jakowlewa, znanego jako jednego z budowniczych soboru Wasyla Błogosławionego (Василия Блаженного) na Placu Czerwonym w Moskwie. Świątynia wszystkich religii jest jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji turystycznych Kazania. Jest to architektoniczna symbioza różnych religii, cywilizacji i kultur. Ta struktura, zwana także czasami Świątynią Uniwersalną lub Międzynarodowym Centrum Kultury Duchowej Jedności, znajduje się tuż nad Wołgą.

Obiad w lokalnej restauracji w Swijażsku. Powrót do Kazania, transfer na stację kolejową. 15:45 Wyjazd pociągiem do Jekaterynburga.

Dzień 6. JEKATERYNBURG 23.08 czwartek

Przyjazd do JEKATERYNBURGA 07.59. Śniadanie Spotkanie na dworcu z przewodnikiem i zwiedzanie miasta.

Wycieczka do Monasteru Świętych Cierpiętników Carskich – męski klasztor prawosławny w uroczysku Ganina Jama, założony na miejscu, gdzie 17 lipca 1918 czekiści jekaterynburscy ukryli szczątki zamordowanego cara Mikołaja II Romanowa, jego rodziny i służących.

Przejście granicy między Europą a Azją z dostarczeniem zarejestrowanych certyfikatów i wizyta w muzeum sprzętu wojskowego.

Obiadokolacja. Przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd o 21.49 do NOWOSYBIRSKA.

Dzień 7 JEKATERYNBURG – NOWOSYBIRSK 24.08 piątek

Przejazd pociągiem.

Dzień 8. NOWOSYBIRSK 25.08 sobota

Przyjazd do Nowosybirska o godz. 00.09, przejście na piechotę do hotelu, który znajduje się w pobliżu dworca. Zakwaterowanie. Nocleg. Śniadanie i wymeldowanie z hotelu. Wycieczka po Nowosybirsku i Akademgorodku.

Akademgorodok zwiedzanie ok. 4 godziny.

Ośrodek naukowy, czasami nazywany "Naukowym Watykanem" obejmuje wiele instytucji naukowych. Zobaczymy: Muzeum Starych Pociągów na świeżym powietrzu i sztuczne morze, które powstało na rzece Ob. Rejs statkiem po Obie.

Powrót do Nowosybirska. Obiad w restauracji.

Dalej zwiedzanie Nowosybirska. Zobaczymy m.in. dworzec kolejowy, który jest największą stacją na trasie Kolei Transsyberyjskiej, Krasny Prospekt (Prospekt Czerwony) jest największą prostą ulicą na świecie (ponad 7 km), która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa; Plac Lenina ze słynnym Teatrem Opery i Baletu, największy budynek teatr operowy na świecie, zbudowany w czasie II wojny światowej przez kobiety i dzieci oraz pomnik Lenina; fragment starego miasta przy ulicy Gorkiego, kaplicę św. Mikołaja, która jest geograficznym centrum Rosji, tzn. znajduje się w tej samej odległości od Kaliningradu co od Władywostoku; kolorowy bazar syberyjski.

Wieczorem kolacja poza miastem u przyjaznej syberyjskiej rodziny, która mieszka w domku w sosnowym lesie (w menu grill lub tradycyjna syberyjska kuchnia domowa.). Powrót do miasta, zakupy w supermarkecie. Wyjazd nocnym pociągiem do Irkucka o godzinie 01:05 czasu lokalnego (następnego dnia).

Dzień 9. NOWOSYBIRSK – IRKUCK 26.08 niedziela

O godz. 01.05 wyjazd pociągiem z Nowosybirska do Irkucka. Dzień w pociągu

Dzień 10. IRKUCK 27.08 poniedziałek

Przyjazd o 10.45 do IRKUCKA. Zwiedzanie miasta m.in. Muzeum Dekabrystów, Muzeum Krajoznawcze, zabytkowe świątynie, sobór Bogojawlenia, polski kościół (w środku w miarę możliwości). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11 IRKUCK – LISTWIANKA – IRKUCK 28.08 wtorek

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie LISTWIANKI, najbardziej znanej miejscowości nad Bajkałem, pięknie położonej przy wypływie rzeki Angary z jeziora Bajkał, zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich w TALCY, wizyta w Muzeum Bajkału (zbiory fauny i flory Bajkału). Powrót do IRKUCKA. Obiadokolacja. Wieczorem transfer na dworzec i odjazd do WŁADYWOSTOKU o 21.15.

Dzień 12-14 IRKUCK – WŁADYWOSTOK 29.08/30.08/31.08 środa/czwartek/piątek

Przejazd pociągiem do WŁADYWOSTOKU.

Dzień 15 WŁADYWOSTOK 1.09 sobota

Przyjazd do WŁADYWOSTOKU – końcowego punktu Kolei Transsyberyjskiej. Spotkanie i transfer z dworca kolejowego do hotelu (zostawienie bagaży), śniadanie w restauracji miejskiej.

Zwiedzanie głównych atrakcji miasta: latarnia na morska, stacja kolejowa i dworzec morski, Plac Centralny z pomnikiem żołnierzy; historyczne centrum Władywostoku, ulica Swietlanskaja, Łuk Tryumfalny Mikołaja, przystań, Muzeum Łodzi Podwodnych, Nabrzeże Carewicza, wjazd kolejką na punkt widokowy „Gniazdo Orła”, port jachtowy, wizytę w Muzeum Twierdzy, cerkiew prawosławna.

Następnie rejs po zatoce. Obiad.

W drugiej części dnia wycieczka autokarowa na Wyspę Rosyjską. Przejazd przez dwa ogromne mosty nad zatoką Złoty Róg i cieśninę Wschodni Bosfor. Wyspa jest dostępna dla mieszkańców i gości stolicy Przymorza, bliskość miasta i wygodny transport przekształciły ją w jedną z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych. Po szczycie APEC jesienią 2012 roku wyspa zmieniła swoje oblicze. Powstało m.in. nowoczesne centrum biznesowe, kampus Dalekowschodniego Uniwersytetu, uczelni skupiającej cztery największe uniwersytety we Władywostoku, przygotowano punkty widokowe, skąd można podziwiać morskie wybrzeże z fantastycznymi wzgórzami, reliktowymi lasami, malownicze plaże, lazurowe zatoki.

Kolacja z pokazem folklorystycznym.

Dzień 16. 02.09.2018 niedziela. WŁADYWOSTOK – MOSKWA – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot z Władywostoku

do Moskwy o 13.10, w Moskwie o 14.10 a odlot do WARSZAWY o 18.05 i na miejscu o 19.10.

UWAGA! Ponieważ Bajkał jest dużym i głębokim jeziorem, gdzie bardzo istotną rolę dla bezpieczeństwa odgrywają warunki pogodowe, w przypadku złej pogody niektóre punkty programu mogą zostać zmienione lub odwołane.

W cenie

Cena zawiera

 • NOCLEGI:

hotele 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;

 • 2 noclegi w Moskwie

 • 1 nocleg w Kazaniu

 • 1 nocleg w Nowosybirsku

 • 1 nocleg w Irkucku

 • 1 nocleg we Władywostoku

 • WYŻYWIENIE: zgodnie z programem 9 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji

 • BILETY WSTĘPU do miejsc wymienionych w programie, kolejka linowa w Niżnym Nowogrodzie, rejs po Obie, pokaz folklorystyczny we Władywostoku

 • obecność polskiego pilota na całej trasie przy grupach od 10 osób

 • przewodnicy rosyjskojęzyczni w zwiedzanych miastach

 • ubezpieczenie NNW i KL

 • BILETY KOLEJOWE klasa 2, przedziały 4-osobowe, pociągi z WC (bez prysznica)

 • bilet na przelot Warszawa – Moskwa; Władywostok- Warszawa

Cena nie zawiera

 • atrakcji fakultatywnych

 • wyżywienia w pociągach

 • opłat za przechowalnie bagażu

 • dopłaty do jedynki –980 zł

 • dopłaty do przedziału 2-os –2630 zł/os
 • kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji – ok. 350 zł

Uwagi

UWAGA: Termin zgłoszenia – 60 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup (bez pilota)

Transport:

autobus lub mikrobus w zależności od liczby osób

Wyżywienie:menu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami,

Ubranie:

należy przygotować się na róże warunki atmosferyczne – również deszcz, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami, nocleg w jurcie); potrzebne będą wygodne buty; chętni mogą wziąć kostium kąpielowy, by wykąpać się w zimnym Bajkale zawsze latem ok. 9° C, w ciepłych źródłach na Świętym Nosie, jest też fakultatywnie możliwość skorzystania z ruskiej bani (ostrożnie zwłaszcza przy chorobach serca). W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

Podróż:

samolot

proszę pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do, po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml

pociąg

przedziały dwuosobowe lub czteroosobowe (w zależności od wykupionego biletu) i wagony bez przedziałów (z tych ostatnich korzystamy niezwykle rzadko), do dyspozycji dwie toalety z umywalkami na wagon, gorąca woda dostępna na początku korytarza ( u opiekuna wagonu), pościel do wykupienia w pociągu, można zabrać małą miskę do mycia się, proszę zabrać ze sobą wyżywienie - w restauracji w pociągu bywa drogo i niesmacznie, lepiej kupować jedzenie podczas postoju pociągu na dworcach od "bab", które mają nawet gotowe obiady

UWAGA: podczas postojów proszę zabierać ze sobą dokumenty i pieniądze z przedziału, jeśli chcą Państwo oddalić się od pociągu, proszę za każdym razem upewniać się u kierownika wagonu, jak długi będzie postój i informować go o oddaleniu się, aby nie dawał sygnału do odjazdu bez Państwa – zdarzyło się że pociąg odjechał wcześniej niż to było w rozkładzie, a grupa została na dworcu bez pieniędzy i dokumentów

statek

po Bajkale zazwyczaj pływa się statkami – kutrami, czasem łądniejszymi, czasem mniej ładnymi, ale z doświadczoną załaogą. Na pokład dostać trzeba się po trapie (bujającej się kładce). Zazwyczaj można liczyć podczas rejsu przekąskę w postaci uchy i naparu z ziół. Przy brzydkiej pogodzie rezygnuje się z wypłynięcia w otwarty Bajkał z powodów bezpieczeństwa (fale potrafią być wysokie jak na morzu).

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Moskwie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się
w swoim banku.

Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

Hotel

Zakwaterowanie według opisu w programie.

Wyżywienie

Wyżywienie według opisu w programie.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X