Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: KAMCZATKA – KRAINA WULKANÓW, 11 dni

Wycieczka do Rosji: KAMCZATKA – KRAINA WULKANÓW, 11 dni

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawy
Cena: 21800 PLN od 19670 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-07-25 - 2020-08-04 | 11 dni Cena: 21800 19670 PLN

Opis oferty

“Wśród plemion, z którymi spotkałem się w życiu jedno z najsympatyczniejszych jest dla mnie to, które zamieszkuje półwysep kamczacki, nazwane przez etnografów Kamczadlami…”. Tak o mieszkańcach Kamczatki pisał polski badacz, zesłaniec, „dobry, biały bóg” jak go tutaj nazywali – Benedykt Dybowski. W czasie naszej wyprawy odwiedzimy centrum etnograficzne, gdzie zetkniemy się z kulturą rdzennych mieszkańców Kamczatki. Przede wszystkim jednak, doświadczymy potęgi niesamowitej i unikalnej przyrody.
pokaż więcej
“Wśród plemion, z którymi spotkałem się w życiu jedno z najsympatyczniejszych jest dla mnie to, które zamieszkuje półwysep kamczacki, nazwane przez etnografów Kamczadlami…”. Tak o mieszkańcach Kamczatki pisał polski badacz, zesłaniec, „dobry, biały bóg” jak go tutaj nazywali – Benedykt Dybowski. W czasie naszej wyprawy odwiedzimy centrum etnograficzne, gdzie zetkniemy się z kulturą rdzennych mieszkańców Kamczatki. Przede wszystkim jednak, doświadczymy potęgi niesamowitej i unikalnej przyrody.

Plan wycieczki

1 - 2 DZIEŃ: WARSZAWAPIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI

Wylot z WARSZAWY do PIETROPAWŁOWSKA KAMCZACKIEGO z przesiadką w Moskwie. Nocleg w samolocie.

 

3. DZIEŃ: CENTRUM ETNOGRAFICZNE

Przylot do Pietropawłowska Kamczackiego, transfer do hotelu. Obiad. Odpoczynek po przelocie. Wieczorem – kolacja powitalna w Centrum Etnologicznym – w trakcie kolacji złożonej z tradycyjnych kamczackich potraw, opowieść o zwyczajach lokalnej ludności i występ zespołu ludowego. Przejazd do hotelu na nocleg.

 

4. DZIEŃ: PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI – HALAKTRYSKA PLAŻA

Śniadanie. Przejazd do Muzeum Krajoznawczego i/lub Muzeum Wulkanów. Zwiedzanie muzeum i lekcja muzealna. Wycieczka objazdowa po mieście – okazja do obejrzenia miejsc ważnych dla lokalnej historii. Obiad w restauracji. Przejazd na Halaktryską Plażę i spacer po wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Przejazd do hotelu. Kolacja.

 

5. DZIEŃ: WULKAN GORIEŁYJ

Śniadanie. Przejazd do podnóża wulkanu Goriełyj (1829 m n.p.m.). Piesza wycieczka na szczyt krateru Czasza, we wnętrzu którego znajduje się polodowcowe jezioro (3-4 godziny). Droga nie jest wymagająca i nie wymaga specjalnego przygotowania. Masyw wulkanu Goriełyj jest geologicznym pomnikiem przyrody. Obiad w formie suchego prowiantu. Zejście z wulkanu, gorąca kolacja i powrót do miasta.

 

6. DZIEŃ: SPŁYW RZEKĄ BYSTRĄ

Śniadanie. Przejazd nad rzekę Bystra, na miejsce rozpoczęcia spływu (120 km, 2,5 godziny).

Spływ pontonowy z możliwością wędkowania w tracie postojów. Na obiad tradycyjne - rozgrzewająca ucha. Rzeka Bystra bierze swój początek w okolicy wulkanu Bakening i płynie w dolinie między Średnim i Ganalskim Grzbietem, najpierw na południe, a w okolicy miejscowości Malka skręca na zachód, do Morza Ochockiego. Jest to jedna z największych rzek półwyspu.

Przejazd do miejscowości MALKA. Kąpiel w gorących źródłach. Powrót do hotelu, kolacja w hotelu.

 

7. DZIEŃ: WULKAN AWACZYŃSKI – GÓRA WIELBŁĄD

Śniadanie. Przejazd do bazy turystycznej (740 m n.p.m.) na zboczu Wulkanu Awaczyńskiego (50 km, 2,5-3 godziny).

Przekąska w bazie turystycznej. Podejście na górę Wielbłąd  (1250 m n.p.m.) z widokiem na sąsiednie wulkany i bezkresną panoramę Oceanu Spokojnego. Trasa nie jest wymagająca, co nie przeszkadza w tym, że przy dobrej pogodzie ze szczytu można zobaczyć wulkany: Awaczyński (2751 m), Koriacki (3456 m), Żupanowski (2300 m), Wiluczyński (2175 m), Dzenzur (2923 m). Na całej trasie można obserwować kwitnące kamczackie rośliny oraz zobaczyć zamieszkujące Kamczatkę świstaki.

Zejście do bazy turystycznej. Ciepły obiad. Powrót do hotelu, czas na odpoczynek. Kolacja.

 

8. DZIEŃ: GÓRSKI MASYW WACZKAŻEC .

Śniadanie. Przejazd do górskiego masywu Waczkażec. Jest o wulkan, który w sutek silnego wybuchu rozdzielił się na trzy części. Trasa przemarszu jest mało wymagająca, nie zajmuje dużo czasu i wiedzie przez malowniczą okolicę. Na trasie lekka przekąska. Spacer w stronę krateru wulkanicznego i wodospadu.

Obiad w formie pikniku. Przejazd do gorących źródeł w miejscowości Zielenowskije Ozierki. Kąpiel. Powrót do Pietropawłowska.

Kolacja w herbaciarni lokalnego zielarza. W programie: przechadzka po ogrodzie i opowieść o roślinach i ziołach Kamczatki; degustacja herbat, naparów i nalewek; kamczackie legendy przy ognisku i kolacja złożona z ryb, kartofli, nalewek, konfitur i miodu.

Przejazd do hotelu.

 

9. DZIEŃ: MUTNOWSKA EEKTROWNIA WODNA – MAŁA DOLINA GEJZERÓW

Śniadanie. Przejazd samochodem terenowym do położonej u podnóża wulkanu Mutnowskiej elektrowni wodnej. Lekka przekąska. Przejście do Małej Doliny Gejzerów, w której oprócz gejzerów znajdują się kipiące kałuże i kolorowe błota. Przejazd do osiemdziesięciometrowego wodospadu na potoku Spokojnym.

Gorący obiad w formie pikniku. Powrót do miasta, po drodze przystanek na kąpiel w dzikich źródłach termalnych.

Kolacja w hotelu.

Program alternatywny: za dodatkową opłatą możliwa jest wycieczka helikopterem do Doliny Gejzerów, krateru wulkanu Uzon i Parku Przyrody Nalyczewo lub nad Jezioro Kurylskie, krater wulkanu Ksudacz i wypływającą z termalnych źródeł rzekę Chodutka.

Cena wycieczki to około 650 euro/os.

 

10. DZIEŃ: ZATOKA AWACZYŃSKA

Śniadanie. Przejazd do portu morskiego.

Wycieczka łodzią po Zatoce Awaczyńskiej. Pomnik przyrody - Wyspa Stariczków (Staruszków). Skaliste wybrzeże okalające zatokę zamieszkują tysiące ptaków. Z łodzi często zobaczyć można foki, lwy morskie, a czasem nawet wieloryby. Trasa rejsu wiedzie aż do wyjścia z zatoki na ocean. Przy wyjściu z zatoki możliwość wędkowania. Przy odrobinie szczęścia można złowić terpugę, flądrę czy halibuta. Zapoznanie się z owocami morza występującymi w pobliżu zatoki: jeżami morskimi, krabami i gwiazdami morskimi.

Obiad na pokładzie. Powrót do Pietropawłowska. Okazja do zakupu pamiątek. Pożegnalna kolacja w restauracji.

Przejazd do hotelu.

 

11. DZIEŃ: PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI – WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do WARSZAWY z przesiadką w Moskwie.

W cenie

Cena zawiera

 • bilety lotnicze
 • transport na wycieczki oraz transfery do / z hotelu
 • zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach **/***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 8 x śniadanie, 8 x obiad, 8 x kolacja, 3 x przekąska w trakcie wycieczki
 • program folklorystyczny – występ zespołu ludowego
 • opiekę pilota na całej trasie
 • usługi lokalnych przewodników
 • usługi przewodników górskich oraz kucharzy
 • zezwolenia na wejście do rezerwatów
 • spływ, wycieczki pieszo i łodzią zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy do Rosji i pośrednictwa wizowego – ok. 400 PLN
 • wycieczki fakultatywnej helikopterem – ok. 650 euro (Ilość miejsc w helikopterze jest ograniczona. Decyzję o udziale w wycieczce można podjąć nawet na miejscu ale sugerujemy wcześniejsze zgłoszenie)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • zwyczajowych napiwków dla przewodników lokalnych, kucharzy oraz kierowców (ok. 40 USD)

Uwagi

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy rosyjskiej:

- 1 zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy), biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle

- wypełniony wniosek wizowy

- paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.
 • czas: UTC + 10:00

sugerujemy zabrać wygodne buty, kurtkę-wiatrówkę (najlepiej z kapturem), preparaty na komary,  krem i okulary przeciwsłoneczne, mały plecak.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.