Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: KAMCZATKA – NA SKRAJU ŚWIATA, 10 dni

Wycieczka do Rosji: KAMCZATKA – NA SKRAJU ŚWIATA, 10 dni

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zDowolnego miasta
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Czy istnieje naprawdę skraj ziemi? Jeżeli tak,  to gdzie, jeśli nie tu? Czym może nas zdziwić i zaskoczyć? Lekki, mało wymagający wyjazd na Kamczatkę pozwoli zachwycić się atrakcjami regionu. Program obejmuje podejście na dwa aktywne wulkany, spływ po rzece, zapoznanie się z kulturą lokalnych ludów, odpoczynek na wybrzeżu Oceanu Spokojnego oraz rejs statkiem wycieczkowym. Kamczatka – jeden z najbardziej oddalonych i trudnodostępnych regionów świata. Dawniej droga z centralnej Rosji na Kamczatkę zajmowała około roku. W czasach Związku Sowieckiego obcokrajowcom zabroniono wstępu do tego regionu, a obywatele sowieccy mogli się tu…
pokaż więcej
Czy istnieje naprawdę skraj ziemi? Jeżeli tak,  to gdzie, jeśli nie tu? Czym może nas zdziwić i zaskoczyć? Lekki, mało wymagający wyjazd na Kamczatkę pozwoli zachwycić się atrakcjami regionu. Program obejmuje podejście na dwa aktywne wulkany, spływ po rzece, zapoznanie się z kulturą lokalnych ludów, odpoczynek na wybrzeżu Oceanu Spokojnego oraz rejs statkiem wycieczkowym.Kamczatka – jeden z najbardziej oddalonych i trudnodostępnych regionów świata. Dawniej droga z centralnej Rosji na Kamczatkę zajmowała około roku. W czasach Związku Sowieckiego obcokrajowcom zabroniono wstępu do tego regionu, a obywatele sowieccy mogli się tu dostać jedynie mając specjalne pozwolenie. Podobno odbywały się tu testy łazików księżycowych i mieścił się tu poligon atomowy. Nawet obecnie wyjazdy na Kamczatkę są dla Rosjan droższe niż odpoczynek w państwach Europy. Ten zakątek świata przyciąga podróżników surową przyrodą oraz unikalną florą i fauną. Na Kamczatce jest około 29 aktywnych i około 300 uśpionych wulkanów. Jeden z aktywnych wulkanów – Awaczyńska Sopka, znajduje się 30 km od głównego miasta półwyspu – Pietropawłowska Kamczackiego. Kamczatka ma najwyższy w Rosji poziom aktywności sejsmicznej. Poza miastami, ze względu na wysokie prawdopodobieństwo spotkania z dzikimi zwierzętami, turyści mogą poruszać się tylko w towarzystwie lokalnych przewodników – jegierów. Co prawda, niedźwiedzie wolą łapać ryby i żywić się jagodami, ale warto zachować ostrożność. Oprócz tego, na półwyspie żyje około 200 gatunków ptaków, jednak 80% fauny regionu stanowią owady. Na Kamczatce większość rzek bierze początek z lodowców, dlatego pochodzącą z nich wodę zazwyczaj można pić bez przegotowania czy oczyszczenia. Najczęściej odwiedzanym na Kamczatce miejscem jest Dolina Gejzerów – wąwóz o długości 8 km, którym płynie rzeka Gejzernaja i wzdłuż którego znajduje się 40 gejzerów, 50 źródeł termalnych, jeziora, wodospady, wulkany błotne i kotły błotne. Na całym terytorium Kamczatki znajduje się 8 rezerwatów i 5 parków narodowych, a około 100 miejsc uznano za pomniki przyrody. Krajobrazów podobnych do tych na Kamczatce nie można zobaczyć w żadnym innym miejscu na świecie.

\ PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI WEATHER

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – MOSKWA – PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI

Wylot z Warszawy lub z innego lotniska wskazanego przez klienta. Przelot do Moskwy. Przesiadka na samolot do Pietropawłowska Kamczackiego. Przelot nocą.
Na życzenie klienta możemy przygotować propozycję wcześniejszego przybycia do Pietropawłowska lub zorganizowania zwiedzania Moskwy.

 

2. DZIEŃ: PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI

Po wylądowaniu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na spacer po historycznym centrum PIETROPAŁOWSKA KAMCZACKIEGO, pospacerowanie po molo.

O 19.00 spotkanie z przewodnikiem, omówienie programu. Kolacja na własny koszt.

Pietropawłowsk Kamczacki – stolica kraju kamczackiego, miasto, założone w 1740 roku przez duńskiego żeglarza w służbie rosyjskiej – Vitusa Beringa, który w nazwie miasta połączył nazwy swoich statków – Św. Piotra i Św. Pawła. Ważny ośrodek wojskowy, przemysłowy, naukowy, kulturalny i turystyczny. Słynne m.in. z tego, że znajduje się tu największa baza okrętów podwodnych Rosji. Miasto jest osiągalne jedynie drogą lotniczą.

 

3. DZIEŃ: CHALAKTYRSKA PLAŻA

Śniadanie. Wycieczka morska na statku wycieczkowym do WYSPY STARICZKOW, skąd mamy okazję obejrzenia Kamczatki od strony morza. Dla chętnych – czas na wędkarstwo i potrawy z owoców morza. Na wyspie, oprócz kolonii ptaków morskich można czasami spotkać foki, uchatki, lwy morskie, a nawet wieloryby. Obiad na statku. Po wycieczce jedziemy na Chalaktyrską Plażę, gdzie można podziwiać niesamowity widok OCEANU SPOKOJNEGO. Czarny piasek długiej plaży daje uczucie obecności na skraju ziemi. Najbardziej zahartowane osoby mogą się wykąpać, woda w ocenie jest jednak bardzo zimna.

Pod wieczór przyjeżdżamy do bazy wypoczynkowej Paratunka. Zakwaterowanie w hotelu z basenem z woda termalną. Kolacja. Nocleg.

 

4.DZIEŃ: WULKANY – PIESZA WYCIECZKA

Autobusem dostosowanym do ciężkich warunków transportowych, przejazd pod wulkan Awaczyński a później pod wulkan Koriacki. Wejście na górę WIELBŁĄD. Po drodze mamy okazję do zapoznania się lokalną florą i fauną – spotkamy wiele rodzajów kwiatków alpejskich i „jewrażek” – susłów. Przy dobrych warunkach pogodowych ze szczytu otwiera się piękny widok na otaczające górę wulkany, najwyższy z nich to wulkan Koracki o wysokości 3456 m.n.p. Nocleg w Paratunku.

 

5. DZIEŃ: KULTURA KAMCZATKI

Wyjazd na wyprawę etnograficzną. Wizyta w ośrodku hodowli psów zaprzęgowych. Występ zespołu ludowego, biesiada przy ognisku o kulturze i życiu codziennym ludów Kamczatki. Wycieczka kynologiczna po ośrodku tresury psów, zapoznanie się z mieszkającymi tu zwierzętami, opowieść o gatunkach psów zaprzęgowych, o rodzajach sportów zaprzęgowych. Zdjęcia z jeleniami. Obiad złożony z lokalnych potraw. Możliwość wykonania zdjęć w kostiumach narodowych, zakup upominków. Powrót do hotelu w Paratunce.

 

6. DZIEŃ: SPŁYW

Rano wyjazd do miejsca rozpoczęcia spływu. Spływ rzeką BYSTRĄ. Rzeka

Bystra bierze swój początek w okolicy wulkanu Bakening i płynie w dolinie między Średnim i Ganalskim grzbietem, najpierw na południe, a w okolicy miejscowości Malki skręca na zachód, do morza Ochockiego. Jest to jedna z największych rzek półwyspu.

Dla chętnych czas na wędkowanie. Obiad na brzegu rzeki. Wyjazd do Malkinskich źródeł termalnych, gdzie można się wykąpać. Powrót do Paratunki.

 

 

7. DZIEŃ: MAŁA DOLINA GEJZERÓW

Wyjazd w region Mutnowki. Droga prowadzi przez podnóże wulkanu Wiliuczyńskiego, przez przełęcz Wiliuczyńską. Po zjeździe z przełęczy zakwaterowania w bazie turystycznej, która znajduje się obok jeziora w malowniczej miejscowości. Zakwaterowanie w kilkuosobowych pokojach, nocleg na łóżkach piętrowych w śpiworach.

Po obiedzie wyjazd do mutnowskiej elektrowni, obok której znajduje MAŁA DOLINA GEJZERÓW. Dla chętnych kąpiel w wannie z niebieską glinką. Powrót do bazy turystycznej. Kolacja przy ognisku.

 

 

8. DZIEŃ: WULKAN MUTNOWSKI

Po śniadaniu wjazd pod WULKAN MUTNOWSKI po bezdrożu.

Wulkan ma wysokość 2322 m n.p.m, jego kratery są na tyle potężne, że jednym spojrzeniem nie można zobaczyć ich całego zarysu. Nad głową są tylko lodowe szczyty, a pod nogami głębokie przepaście, szczeliny bez dna, z mgłą dymu, oparami siarki i gorącymi rzekami spływającymi spod topniejącego lodowca. Ze szczeliny obok jednej ze ścian wulkanu wycieka rzeka Wulkannaja. W drodze powrotnej zobaczymy jak ta rzeka spada z wysokości 80 m do kanionu Opasny (Niebiezpieczny). Powrót do bazy turystycznej na nocleg.

 

9. DZIEŃ: WULKAN GORELY

Po śniadaniu wyjazd pod wulkan Gorely (Płonący). Wysokość wulkanu 1829 m npm., droga na szczyt zajmuje ok 2,5-3 godz. Wulkan ma kilka kraterów, najpiękniejsze z nich to Niebieskie jezioro i Aktywny. Po zwiedzaniu kraterów zjeżdżamy do bazy, potem powrót do Petropawłowska Kamczackiego, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

 

10. DZIEŃ: WYLOT

Śniadanie. Zwiedzanie rybnego targu, wizyta w sklepie z upominkami, transfer na lotnisko. Wylot przez Moskwę do Warszawy lub innego miasta skazanego przez klienta.

Istnieje możliwość dłuższego pobytu na Kamczatce, na przykład w celu odbycia wycieczki helikopterem.

W cenie

Cena zawiera

Polska grupa dołączy do kilkunastoosobowej grupy rosyjskiej. 

 • Transport na wycieczkach wymienionych w programie,,
 • Dwuosobowe zakwaterowanie w hotelach (2 noce w Petropawlowsku, 4 noce w Paratunce),
 • 2 noclegi w bazie turystycznej – wieloosobowy pokój, konieczność użycia śpiworów, toaleta znajduje się poza budynkiem,
 • Wycieczkę morską,
 • Opiekę lokalnego przewodnika mówiącego w języku rosyjskim, tłumaczonego przez pilota,
 • Opieka pilota polskojęzycznego (przy grupie od 5 osób);
 • Wyżywienie zgodnie z programem,
 • Ubezpieczenie KL i NNW oraz ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN i Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”,
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera

 • Biletów samolotowych (ceny biletów zaczynają się od ok. 3000 zł),
 • Kosztów uzyskania wizy do Rosji (400 zł),
 • Wyżywienia nieuwzględnionego w programie(pod czas pobytu w Petropawławsku Kamczackim,
 • Napojów alkoholowych,
 • Wycieczki helikopterem - Od ok. 2700 zł/os można dołączyć do wycieczki grupowej. Przelot helikopterem połączony jest zazwyczaj z kilkugodzinną pieszą wycieczką. Szczegółowe informacje dostępne są w biurze).

Dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelach: 700 PLN

Uwagi

UWAGA: Termin zgłoszenia – 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
Możliwe zorganizowanie wyjazdu dla mniejszych grup lub dołączenia do grup rosyjskojęzycznych realizujących różne programy w różnych terminach.

DODATKOWE INFORMACJE:

Spływ nie jest bardzo wymagający ale udział w nim wymaga dobrej kondycji fizycznej. Na niektórych odcinkach część uczestników będzie musiała samodzielnie wiosłować,
Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie,
Wycieczka odbędzie się przy zebraniu grupy co najmniej 5 osób. Cała grupa wycieczkowa będzie liczyć do 20 os.

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

 

Płatność kartą

W Rosji w większości miast można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. O wysokość opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Możliwość płatności kartą w trakcie wycieczki będzie poważnie ograniczona. Proponujemy zabrać ze sobą euro lub dolary w gotówce i wymienić je w czasie przesiadki w Moskwie lub w Pietropawłowsku. Pilot poinformuje grupę o możliwości wymiany pieniędzy.

 

Transport

Podczas wyjazdu na wulkany usługi transportowe są świadczone przy pomocy autobusów typu KAMAZ, URAL, ZłL, GAZ-66.

 

Zakwaterowanie

Dwuosobowe zakwaterowanie w hotelach (2 nocy w Petropawłowsku, 4 nocy w Paratunce – możliwa opcja zakwaterowania w pokojach ze wspólną łazienką na kilka pokojów).
Wieloosobowe zakwaterowanie w górskim kempingu w regionie wulkanów Gorely i Mutnowski ( 2 nocy) – zakwaterowania w domku na 6-10 osób, toalety na zewnątrz.

 

Wyżywienie

3 razy dziennie, oprócz pierwszego i ostatniego dnia w Petropawłowsku Kamczackim.
Możliwość zapewnienia specjalnej diety jest ograniczona

Osoby mające specjalne wymagania żywnościowe, prosimy o zgłoszenie tych wymagań przed podpisaniem umowy.

W dni spławu i wejścia na wulkany wyżywienie będzie miało formę suchego prowiantu i pikników.

 

Czas

Różnica względem czasu polskiego wynosi 11 godzin.

 

Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie), obok wody wieczorem może być zimno – radzimy zabrać polara i ciepłą czapkę; okulary przeciwsłoneczne, krem przeciwko opalania, nakrycie głowy, podstawowe leki, środki przeciwko komarom, strój kąpielowy, latarka, palki trekkingowe, buty trekkingowe, mały plecak dla spacerów.

© Zdjęcia wykorzystane w programie pochodzą ze zbiorów biura lub zostały udostępnione przez stronę pixaby.com lub kontrahentów na podstawie odpowiednich umów.

Karta, zamieszczona na stronie, jest podglądową

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.