Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: DWIE STOLICE ROSJI – MOSKWA, PETERSBURG

Wycieczka do Rosji: DWIE STOLICE ROSJI – MOSKWA, PETERSBURG

KrajRosja
Transportsamolot i pociąg
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Dwie stolice jednego państwa Moskwa i Petersburg to dwie stolice Rosji – jedna, turystycznie atrakcyjniejsza, jest stolicą historyczną, jednak uznawana jest obecnie za kulturalną stolicę Rosji, druga uważana jest głównie za światową stolicę finansów. Obu nie brakuje uroku i piękna. Zderzenie kontrastów – Petersburg i Moskwa Aby poznać podobieństwa i różnice między tymi dwoma miastami, polecamy wybrać się na wycieczkę do Petersburga, poprzedzoną zwiedzaniem Moskwy. Podczas pobytu w Moskwie uczestnicy zwiedzą miasto wraz z przewodnikiem, odbędą krótką autokarową wycieczkę objazdową po Moskwie i zobaczą plac Czerwony, cerkiew Wasyla Błażennego, Muzeum…
pokaż więcej

Dwie stolice jednego państwa

Moskwa i Petersburg to dwie stolice Rosji – jedna, turystycznie atrakcyjniejsza, jest stolicą historyczną, jednak uznawana jest obecnie za kulturalną stolicę Rosji, druga uważana jest głównie za światową stolicę finansów. Obu nie brakuje uroku i piękna.

Zderzenie kontrastów – Petersburg i Moskwa

Aby poznać podobieństwa i różnice między tymi dwoma miastami, polecamy wybrać się na wycieczkę do Petersburga, poprzedzoną zwiedzaniem Moskwy. Podczas pobytu w Moskwie uczestnicy zwiedzą miasto wraz z przewodnikiem, odbędą krótką autokarową wycieczkę objazdową po Moskwie i zobaczą plac Czerwony, cerkiew Wasyla Błażennego, Muzeum Historyczne oraz zwiedzą Galerię Trietiakowską, gdzie znajduje się największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej i europejskiej.

Śladami Matrioszki

Podczas pobytu w Moskwie zostanie zorganizowana wycieczka do Siergijew Posadu, gdzie zobaczymy największy klasztor w Rosji, i gdzie po raz pierwszy na masową skalę zaczęto produkować znaną na całym świecie rosyjską lalkę – Matrioszkę.

W trakcie pobytu w Petersburgu uczestnicy zobaczą, miedzy innymi, Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspę Wasilewską, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, a osoby zainteresowane będą mogły wybrać się na rejs po Newie. W ramach wycieczki do Petersburga, podczas jednodniowego wypadu za miasto uczestnicy zwiedzą Park Dolny w Peterhofie, gdzie każdego zachwycą piękne fontanny, kaskady i malownicze ogrody, a także Carskie Sioło ze słynną, zrekonstruowaną, Bursztynową Komnatą. Będzie też czas i okazja zwiedzić jedno z najpiękniejszych muzeów świata - Ermitaż, które znajduje się w historycznym Pałacu Zimowym. Na zakończenie dnia chętne osoby będą mogły wziąć udział w wieczorku folklorystycznym w Pałacu Mikołajewskim.

MOSCOW WEATHER

SAINT PETERSBURG WEATHER

Plan wycieczki

Dzień 1

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2

MOSKWA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: krótka autokarowa wycieczka objazdowa po Moskwie. W tym dniu wszystkie obiekty zwiedzane są z zewnątrz. W programie wycieczki: Plac Czerwony, sobór Kazański, cerkiew Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM) - w XIX wieku znany pod nazwą Wierchnije Targowyje Riady, przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego, cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bułhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wiele innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (Teatr Wielki, hotel „Metropol”). Powrót metrem do hotelu.

Dzień 3

MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Obiad w restauracji. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej. Po zwiedzaniu galerii wizyta na najokazalszych stacjach moskiewskiego metra. Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 4

MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w.

Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed nierozkładającymi się szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, mieścił się tutaj m. in. instytut badawczy zajmujący się bronią biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Obiad. Powrót do Moskwy. Transfer na dworzec kolejowy. Późnym wieczorem wyjazd do PETERSBURGA. Nocleg w pociągu.

Dzień 5

PETERSBURG, przyjazd wczesnym rankiem. Śniadanie. Wycieczka objazdowa po mieście, m. in.: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 6

PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU - letniej rezydencji cara Piotra I. Zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA - zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer po carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (transportem miejskim) Ławry Aleksandra Newskiego, cerkwi „Spas na Krowi” oraz Pałacu Zimowego w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Wizyta w muzeum. Obiadokolacja. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.

Dzień 8

PETERSBURG, po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • zakwaterowanie:
  • 6 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami
  • 1 nocleg w pociągu (wagony sypialne z przedziałami 4-os.)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • bilet na pociąg Moskwa – Petersburg
 • transport na transfery oraz wycieczki: objazdowa po Moskwie oraz do Siergijew Posadu, objazdowa po Petersburgu i całodniowa do Peterhofu i Carskiego Sioła
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne
 • przelot Warszawa – Moskwa oraz Petersburg – Warszawa

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Moskwie: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, w Petersburgu: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło, (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew „Spas na Krowi”, usług przewodników lokalnych oraz przejazdów transportem miejskim - ok. 190 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • opłat związanych z wyrobieniem wizy (ok. 250 PLN)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Fakultatywnie:

w Moskwie:

 • Przedstawienie w teatrze - od ok. 80 euro
 • Rejs po rzece Moskwa- ok. 15 euro

w Petersburgu:

 • Rejs statkiem po Newie – ok. 15 Euro
 • Wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 55 Euro

INFORMACJE DODATKOWE:

podczas pobytu codziennie przewidziany czas wolny

dopłata do pokoju 1-os. - 860 zł

od roku 2020 do Petersburga można wjechać w ramach wizy elektronicznej. Szczegóły zostaną przekazane zgłoszonym uczestnikom na około miesiąc przed wyjazdem

min. liczba uczestników – 20 osób

program nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i itp.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie

Śniadania (w hotelu - bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.