Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

ROWEROWA WYCIECZKA ORNITOLOGICZNA, SPŁYW KAJAKOWY: O świcie wśród ptaków – W KAŻDY WEEKEND

ROWEROWA WYCIECZKA ORNITOLOGICZNA, SPŁYW KAJAKOWY: O świcie wśród ptaków – W KAŻDY WEEKEND

KrajPolska
Transportpociąg, rower, kajak
Wyjazd zWarszawy lub Wyszkowa
Cena: od 293 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-04-01 - 2023-09-30 | 183 dni Cena: 293 PLN

Opis oferty

Trasa rowerowa: prosta, przejazd ok. 25 km dziennie. Spływ: prosta, kilkugodzinna wycieczka po spokojnej rzece. Warsztaty pozwalające poznać tajniki regionalnej kuchni: pieczenie chleba, lepienie pierogów i kiszenie kapusty. O świcie wycieczka ornitologiczna, a na koniec spływ kajakowy po Bugu.
pokaż więcej
Trasa rowerowa: prosta, przejazd ok. 25 km dziennie.Spływ: prosta, kilkugodzinna wycieczka po spokojnej rzece.Warsztaty pozwalające poznać tajniki regionalnej kuchni: pieczenie chleba, lepienie pierogów i kiszenie kapusty. O świcie wycieczka ornitologiczna, a na koniec spływ kajakowy po Bugu.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – UDRZYNEK – WARSZTATY REGIONALNE

WARSZAWA, o 8:10 zbiórka na dworcu Warszawa Wileńska. Przejazd pociągiem do Wyszkowa z przesiadką w Tłuszczu. Wypożyczenie rowerów. Przejazd rowerami do wioski Udrzynek (około 20 km).

Udrzynek to magiczne miejsce. Pośród pól i lasów, kilka kilometrów od Bugu leży duży teren, na którym znajduje się chlebowy piec, połączony z wędzarnią, grillem oraz żeliwną płytą, boisko do badmintona, miejsce na ognisko i duża, zadaszona wiata.

Po przyjeździe na miejsce mieszkająca nieopodal gospodyni poprowadzi warsztaty z lepienia pierogów. Ci, którzy nie umieją,  nauczą się. Ci, którzy umieją, wzbogacą swoje umiejętności o podpowiedzi i pomysły wynikające z wielowiekowej tradycji. Przerwa na obiad. Po obiedzie kolejny warsztat, tym razem z pieczenia chleba.

Fakultatywnie: nauka kiszenia kapusty i ogórków (15 zł/os). Przygotowane do kiszenia produkty można zabrać ze sobą. Każdy z uczestników odpowiednio przygotowane ogórki lub kapustę zabierze ze sobą w drewnianej, 10-15 litrowej beczce, która przyda się jeszcze do niejednego kiszenia (150 zł/beczka).

Po wstawieniu chleba do pieca, przerwa. Do dyspozycji uczestników pozostanie wiata, boisko do badmintona i małe boisko do piłki nożnej. Po przerwie ognisko z kiełbaskami, kiszonymi ogórkami i chlebem ze smalcem.

Fakultatywnie, w trakcie ogniska prezentacja domowych nalewek z prelekcją na temat ich przygotowania (40 zł/butelka).

Nocleg w dużym namiocie, na zbudowanych z drewna, wyplecionych sznurkiem, przykrytych materacami pryczach. Ci, którzy jeździli kiedyś na obozy, przypomną sobie dawne czasy. Ci, którzy nigdy na obozach nie byli, będą mogli docenić noc w wygodnej pryczy, na świeżym powietrzu, w osłaniającym przed wiatrem i rosą namiocie.

 

2. DZIEŃ: UDRZYNEK – WYCIECZKA ORNITOLOGICZNA – SPŁYW – WARSZAWA

Pobudka o świcie. Wycieczka ornitologiczna na pobliskie bagna. Wycieczce towarzyszy doświadczony ornitolog. Każdy z uczestników ma do dyspozycji sprzęt, dzięki któremu można zobaczyć ptaki o wiele dokładniej niż w czasie zwykłej wycieczki.

Wczesny ranek to najlepsza pora na obserwację ptaków. To czas kiedy najgłośniej śpiewają i najintensywniej poszukują pożywienia. Wcześnie rano nie ma też spacerowiczów, którzy w późniejszych godzinach płoszą ptaki.

Po wycieczce śniadanie. Chętni będą mogli spróbować przygotowanego poprzedniego popołudnia chleba.

Po śniadaniu, przejazd rowerem nad Bug, na miejsce rozpoczęcia spływu (3 – 10 km, w zależności od godziny zakończenia wycieczki ornitologicznej). Spływ Bugiem do Wyszkowa. Po drodze obiad – piknik.

W Wyszkowie przejęcie przywiezionych samochodem bagaży i przejazd na dworzec kolejowy. O 17:12 odjazd pociągiem do Warszawy. Przyjazd na stację Warszawa Wileńska o godzinie 18:20.

W cenie

Cena zawiera

• wyżywienie zgodnie z programem: obiad x2, kolacja, śniadanie,
• opiekę doświadczonego pilota dysponującego podstawowym sprzętem do bieżących napraw rowerów,
• opiekę przewodnika-ornitologa oraz udostępnienie sprzętu do obserwacji ptaków,
• udział w warsztatach regionalnych,
• wynajęcie kajaków,
• transport bagaży na miejsce zakończenia spływu,
• ubezpieczenia NNW (TU Europa),
• podatek VAT

• TFG - 2 zł, TFP  - 2 zł

Cena nie zawiera

• biletów kolejowych Warszawa – Wyszków – Warszawa (ok. 25-40 zł/os). Spodziewamy się, że niektórzy z Państwa będą woleli dojechać do Wyszkowa samochodami. Ci z Państwa, którzy będą jechali pociągiem, a nie chcą zaprzątać sobie głowy kupowaniem biletów, mogą przekazać pieniądze pilotowi w dniu wyjazdu. Przejazd można też opłacić przelewem, przy opłacaniu wyjazdu.
• wypożyczenia rowerów na 2 dni (80 zł/os).

Uwagi

DODATKOWE INFORMACJE:
• minimalna liczba uczestników – 5 os.,
• maksymalna liczba uczestników – 15 os.,
• wyjazd nie jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 

Transport
Podróż między Warszawą i Wyszkowem odbywa się pociągiem. Z Wyszkowa do Udrzynka jedzie się rowerem, a na wycieczkę ornitologiczną samochodami.

Wyżywienie
Na wyżywienie składają się pyszne potrawy regionalnej kuchni oraz jeden obiad formie pikniku nad brzegiem Bugu.

Sprzęt i kondycja
Uczestnicy, którzy mają własny rower, mogą zabrać go na wyjazd bez dodatkowych opłat. Istnieje możliwość wypożyczenia roweru. Koszt wypożyczenia to 60 zł. Udział w wycieczce nie wymaga ponadprzeciętnej kondycji. Trasa spływu i przejazdy rowerowe są krótkie i spokojne.

Koronawirus
Na otwartej przestrzeni zagrożenie zarażeniem jest dużo mniejsze niż zazwyczaj. Przejazd pociągiem będzie się odbywał zgodnie z obowiązującymi regulacjami.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c. lub udostępnione przez kontrahentów

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.