Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka nad Bajkał: ZIMOWY BAJKAŁ

Wycieczka nad Bajkał: ZIMOWY BAJKAŁ

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Ten, kto chce zobaczyć prawdziwą zimę, powinien wybrać się do dalekiej Rosji, najlepiej za Ural, a jeszcze lepiej nad Bajkał. Aż trudno uwierzyć, że wielkie jak morze jezioro zamarza na kilka miesięcy w roku tak bardzo, że można od brzegu do brzegu jeździć po nim ciężkim sprzętem. W Rosji carskiej na okres zimowy układano na jeziorze tory kolejowe. W ten sposób znacznie skracano czas podróży i transportu do najdalszych części imperium rosyjskiego. Warto zobaczyć to na własne oczy.
pokaż więcej
Ten, kto chce zobaczyć prawdziwą zimę, powinien wybrać się do dalekiej Rosji, najlepiej za Ural, a jeszcze lepiej nad Bajkał. Aż trudno uwierzyć, że wielkie jak morze jezioro zamarza na kilka miesięcy w roku tak bardzo, że można od brzegu do brzegu jeździć po nim ciężkim sprzętem. W Rosji carskiej na okres zimowy układano na jeziorze tory kolejowe. W ten sposób znacznie skracano czas podróży i transportu do najdalszych części imperium rosyjskiego. Warto zobaczyć to na własne oczy.

Plan wycieczki

Dzień 1
Wylot z WARSZAWY przez Moskwę do IRKUCKA.
Dzień 2
Przylot do IRKUCKA o godz. 4.20, transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek. Spotkanie z przewodnikiem. Obiad. Wycieczka po mieście. Plac Kirowa, Muzeum Krajoznawcze, Muzeum Dekabrystów, kościół katolicki, sobór Bogojawlienia. Kolacja, nocleg.
 
 
Dzień 3
IRKUCK Śniadanie. Przejazd do LISTWIANKI, gdzie wsiadamy do poduszkowca i jedziemy po zamarzniętym jeziorze wzdłuż fragmentu trasy Krugobajkałki. W czasie podróży obiad na stacji Połowinnaja oraz kilka przerw, podczas których można nacieszyć się widokami zamarzniętego Bajkału i zrobić pierwsze kroki po lodzie. Po powrocie do LISTWANKI wizyta w Muzeum Bajkału. Dalej przejażdżka psim zaprzęgiem. Wieczorem kolacja i nocleg w Listwiance. Przed snem możliwość skorzystania z bani, czyli syberyjskiej sauny parowej.
 
 
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd mikrobusami na wyspę OLCHON. Po drodze postój na gorące pozy - typowe danie kuchni buriackiej. Pod koniec dnia przeprawa samochodem przez zamarzniętą cieśninę OLCHOŃSKIE WROTA i przybycie do CHUŻYRU, największej osady na wyspie. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
OLCHON to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km. Zadziwia rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy i jeziora. Olchon to święta wyspa szamanizmu, miejsce pamiętające mroczne radzieckie czasy, kiedy znajdował się tutaj łagier, w którym więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby, a za zjedzenie kawałka groziło im rozstrzelanie.
 
 
Dzień 5
Śniadanie. Dzień spędzamy na Olchonie. Przejedziemy się uazami po lodzie zamarzniętego Małego Morza, obejrzymy SKAŁĘ SZAMANA (uważaną przez wyznawców szamanizmu za jedno z 9 najświętszych miejsc Azji). W czasie wycieczki podziwiać będziemy fantazyjne formy lodowe na tle skalistego wybrzeża, zajrzymy do wnętrza lodowych grot i po tafli jeziora, zamarzającego na głębokość 1,5-2 metrów pojedziemy na wyspę OGOJ, gdzie znajduje się buddyjska stupa. Dla rozgrzania się kierowcy przygotują na ognisku poczęstunek, czyli zupę rybną – uchę i „herbatę” z miejscowych ziół. Zobaczymy też, jak miejscowi rybacy łowią spod lodu omule - bajkalskie endemity.
Powrót do CHUŻYRU. Kolacja, nocleg.
 
 
Dzień 6
Śniadanie. Powrót do IRKUCKA po drodze zwiedzanie Muzeum Buriackiego i poczęstunek z miejscowych dań. Po przyjeździe do IRKUCKA zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do „Dzielnicy 130”, kolacja, nocleg.
 
 
Dzień 7
Po śniadaniu wizyta w skansenie TALCY. Nasz pobyt tutaj przypada na święto zwane Maslenicą (pochodzący z czasów pogańskich zwyczaj świętowania zrównania dnia i nocy. Czas uczt i zabaw, tańców przy ogniu, czas wybaczania wzajemnych krzywd. W kościele prawosławnym w Rosji stał się świętem religijnym). Zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich, gdzie zobaczymy, zwyczaje związane z Maslenicą. Obiad. W drugiej części dnia przejazd do Zaimki na kulig z ogniskiem. Dla odważnych bania z tarzaniem się w śniegu i rozgrzewającym 100 gram. Powrót do IRKUCKA na nocleg.
 
 
Dzień 8
IRKUCK. Wylot do WARSZAWY przez Moskwę.

W cenie

Cena zawiera

 • zakwaterowanie:
  3 noclegi w hotelu w Irkucku w hotelu 3*,
  1 nocleg w Listwiance,
  2 noclegi na Olchonie w bazie turystycznej

 • wyżywienie: według programu

 • bilety wstępu, kulig z ogniskiem, psie zaprzęgi (ok. 20 minut), 2 x ruską banię, poduszkowiec

 • transfery z/do lotniska

 • transport na wycieczki

 • przewodnika

 • pilota wycieczki

 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)

 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce "informacje dla klientów"

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Warszawa-Irkuck-Warszawa 

 • kosztów wizy rosyjskiej – 400 PLN

Uwagi

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 680 PLN
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w

swoim banku.

Transport

Bus lub autokar (w zależności od liczby uczestników). Poza zaplanowanym czasem, wynikającym z harmonogramu wycieczki, np. wieczorem poruszanie się taksówkami lub transportem miejskim na własny koszt.

Hotel

Hotel 3* w Irkucku. Na Olchodnie baza turystyczna, w Listwiance pensjonat.

Pokoje 2 os. z łazienką.

Wyżywienie

Śniadania - w hotelu bufet, w bazach turystycznych i pensjonatach serwowane. W cenę wliczony jeden napój.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Przykładowe ceny

Przejazd metrem – ok. 50 rubli, kawa, herbata – ok. 150-200 rubli, woda 0,5 l – ok. 40 rubli, obiad dnia – ok. 450-700 rubli

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.