Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Ukrainę: ODESSA 8 dni (autokarem)

Wycieczka na Ukrainę: ODESSA 8 dni (autokarem)

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawy
Cena: 2795 PLN od 2390 PLN

Promocja ważna do: 2020-01-31
Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-08-15 - 2020-08-22 | 8 dni Cena: 2795 2390 PLN

Opis oferty

Odessa - największy i najpiękniejszy port morski Ukrainy nazywany perłą Morza Czarnego. Jest to idealne miejsce dla osób preferujących nie tylko zwiedzanie, ale również relaks na plaży i kąpiele słoneczne.
pokaż więcej
Odessa - największy i najpiękniejszy port morski Ukrainy nazywany perłą Morza Czarnego. Jest to idealne miejsce dla osób preferujących nie tylko zwiedzanie, ale również relaks na plaży i kąpiele słoneczne.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – WINNICA

WARSZAWA, wyjazd o godz. 05.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich)
MOP Markuszów Południe przed LUBLINEM, wyjazd ok. godz. 08.00 – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – nocleg tranzytowy w Winnicy lub w okolicy, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 790 km.

 

2. DZIEŃ: WINNICA – ODESSA

WINNICA, po śniadaniu – HUMAŃ, malowniczy park Zofiówka zbudowany przez Stanisława Szczęsnego Potockiego dla żony – ODESSA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 450 km.

 

3. DZIEŃ: ODESSA

ODESSA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m. in.: ulica Deribasowska, port morski, kościół katolicki, secesyjne kamienice, budynek gdzie mieszkał A. Mickiewicz, Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz). Spacer bulwarem Nadmorskim. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie”, pomnik księcia Richelieu oraz najbardziej znaną atrakcję Odessy - schody Potiomkinowskie, rozsławione przez Siergieja Eisensteina. Obiad. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Nocleg.

 

4. DZIEŃ: ODESSA - BIAŁOGRÓD DNIESTROWSKI – SZABO – ODESSA

ODESSA, po śniadaniu wycieczka do BIAŁOGRODU DNIESTROWSKIEGO, zwiedzanie Twierdzy Akermańskiej pięknie położonej nad limanem Dniestru – SZABO, zwiedzanie wytwórni wina i koniaków, degustacja. Obiad. Powrót przez Stepy Akermańskie do ODESSY. Czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.

 

5-6. DZIEŃ: ODESSA

ODESSA, po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Fakultatywnie do wyboru:

 • Wycieczka do miejscowości WIŁKOWE - ukraińskiej Wenecji, gdzie zamiast ulic są kanały. Wycieczka łodzią po delcie Dunaju, wizyta w wiosce starowierców. Zapoznanie z kulturą, tradycjami i sposobem życia miejscowej ludności. Rejs łodzią po delcie Dunaju, do kilometra „0”- miejsca, gdzie zaczyna się odmierzać długość rzeki. Czas na zrobienie zdjęć pelikanów i innych ptaków.
  Koszt wycieczki – 230 zł / os. Czas trwania wycieczki – ok. 14 godzin.
 • Wycieczka „SMAKI ODESSY” na której dowiemy się o różnorodnej odeskiej kuchni nie tylko z opowieści. Ugoszczą nas w trzech lokalach tradycyjnymi odeskimi potrawami i napojami. Rybka do piwa, odeskie nalewki, besarabskie przysmaki - takie smaczne zakończenie tego wieczoru.
  Koszt wycieczki – 160 zł / os. Czas trwania wycieczki ok. 2,5 godz.
 • Wycieczka „ODESKIE KATAKUMBY” – prawdziwy „równoległy” świat pod ziemią. Długość labiryntów wynosi ok. 3000 km. Głównie są to podziemne kopalnie, w jakich wydobywano kamień dla budowy miasta w latach 30. XIX wieku. Temperatura powietrza w katakumbach wynosi +11 °C przez cały rok.
  Koszt wycieczki – 100 zł / os. Czas trwania wycieczki ok. 2,5 godz.

 

7. DZIEŃ: ODESSA – WINNICA

ODESSA, po śniadaniu wyjazd, nocleg tranzytowy w Winnicy lub w okolicy, obiadokolacja, nocleg.
Trasa ok. 500 km.

 

8. DZIEŃ: WINNICA – WARSZAWA

WINNICA, po śniadaniu wyjazd – granica państwa – WARSZAWA, powrót w godzinach późnowieczornych / nocnych. Trasa ok. 750 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie:
  5 noclegów w Odessie w hotelu Arkadia***, pokój 2-os standard z łazienką
  2 noclegi w hotelu**/*** w Winnicy lub w okolicy, pokój 2-os. z łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem:
  7 x śniadanie (w Odessie w formie szwedzkiego stołu)
  7 x obiadokolacja (obiad lub kolacja serwowana)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • pakiet zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 90 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • wycieczek fakultatywnych

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 05:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 21.00-23.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • na wycieczkę „Odeskie katakumby” wymagane wygodne sportowe buty, odzież dostosowana do temperatury, dobra kondycja fizyczna
 • zgłoszenia i płatność za wycieczki fakultatywne – do 30 dni przed wyjazdem. Koszt wycieczek skalkulowany przy grupie min. 25 osób
 • dopłata do pokoju 1-os. - 780 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 150 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • obiad / kolacja - w cenie jest napój (woda lub sok lub kompot). Posiłki przyrządzane są zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 2700 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

HOTEL ARKADIA
https://hotel-arkadia.com/
Hotel „Arkadia” w Odessie położony w dzielnicy o tej samej nazwie, w pobliżu najpopularniejszej odeskiej plaży oraz kompleksu nadmorskich rozrywek. Są tu i przytulne kawiarnie i restauracje i elitarne kluby. Hotel otoczony zielonymi parkami, ma dobre połączenie z centrum miasta – przejazd trwa ok. 15 minut, a spacer do plaży zajmuje ok. 10 minut. Pokój standard 14-18 m2 składa się z przedpokoju, sypialni i łazienki. Wyposażenie: łóżko 160 x 200 lub dwa łóżka po 90 x 200, pościel, klimatyzacja, biurko, telefon, WI-FI, telewizor LCD, mini-sejf, prysznic, suszarka, ręczniki, akcesoria kosmetyczne.

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy też zabrać euro lub dolary (niema znaczenia którą z tych walut) i na miejscu w kantorach wymieniać na hrywny. Kurs walut na dzień 10.12.2019: 1 USD - ok. 23 uah, 1 euro - ok. 26 uah

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 25 osób. W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
  pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.