Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW – ODESSA. 10 dni (autokarem)

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW – ODESSA. 10 dni (autokarem)

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3560 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-09-02 - 2021-09-11 | 10 dni Cena: 3560 PLN

Opis oferty

Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej, a obecnie Ukrainy. Mało kto wie, że, po Unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niezależna Ukraina. Odessa - największy i najpiękniejszy port morski Ukrainy nazywany perłą Morza Czarnego. Jest to idealne miejsce dla osób preferujących nie tylko zwiedzanie, ale również relaks na plaży i kąpiele słoneczne.
pokaż więcej
Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej, a obecnie Ukrainy. Mało kto wie, że, po Unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niezależna Ukraina.Odessa - największy i najpiękniejszy port morski Ukrainy nazywany perłą Morza Czarnego. Jest to idealne miejsce dla osób preferujących nie tylko zwiedzanie, ale również relaks na plaży i kąpiele słoneczne.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA KIJÓW

WARSZAWA, wyjazd o godz. 05.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich)

MOP Markuszów Południe przed LUBLINEM, wyjazd ok. godz. 08.00

CHEŁM, wyjazd ok. godz. 09.30 ul. Lubelska 216 (McDonald's)granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – KIJÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 790 km.

DZIEŃ 2: KIJÓW

KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem: Sobór Sofijski, zbudowany w XI w, wpisany na listę UNESCO, Andrijiwski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja i cerkiew św. Michała, Złote Wrota – brama miejska z XI w, związana legendą z Bolesławem Chrobrym, ruiny cerkwi Dziesięcinnej, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, Majdan Niezależności. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie).

Fakultatywnie: rejs statkiem po Dnieprze (ok. 10 euro / os).

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: KIJÓW – ODESSA

KIJÓW, po śniadaniu с. d. zwiedzania: Ławra Kijowsko-Peczerska – zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Czas wolny. Wyjazd do ODESSY. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 490 km.

DZIEŃ 4: ODESSA

ODESSA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m. in.: ulica Deribasowska, port morski, kościół katolicki, secesyjne kamienice, budynek, gdzie mieszkał A. Mickiewicz, Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz). Spacer bulwarem Nadmorskim. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie”, pomnik księcia Richelieu oraz najbardziej znaną atrakcję Odessy - schody Potiomkinowskie, rozsławione przez Siergieja Eisensteina. Obiad. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Nocleg.

DZIEŃ 5: ODESSA - BIAŁOGRÓD DNIESTROWSKI – SZABO – ODESSA

ODESSA, po śniadaniu wycieczka do BIAŁOGRODU DNIESTROWSKIEGO, zwiedzanie Twierdzy Akermańskiej pięknie położonej nad limanem Dniestru – SZABO, zwiedzanie wytwórni wina i koniaków, degustacja. Obiad. Powrót przez Stepy Akermańskie do ODESSY. Czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.

DZIEŃ 6: ODESKIE KATAKUMBY

ODESSA, po śniadaniu wycieczka „ODESKIE KATAKUMBY” – prawdziwy „równoległy” świat pod ziemią. Długość labiryntów wynosi ok. 3000 km. Głównie są to podziemne kopalnie, w jakich wydobywano kamień dla budowy miasta w latach 30. XIX wieku. Temperatura powietrza w katakumbach wynosi +11 °C przez cały rok. Powrót do hotelu, obiad. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Nocleg.

7-8. DZIEŃ: ODESSA

ODESSA, po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Fakultatywnie:

 • Wycieczka do miejscowości WIŁKOWE - ukraińskiej Wenecji, gdzie zamiast ulic są kanały. Wycieczka łodzią po delcie Dunaju, wizyta w wiosce starowierców. Zapoznanie z kulturą, tradycjami i sposobem życia miejscowej ludności. Rejs łodzią po delcie Dunaju, do kilometra „0”- miejsca, gdzie zaczyna się odmierzać długość rzeki. Czas na zrobienie zdjęć pelikanów i innych ptaków.

         Koszt wycieczki – 230 zł / os. Czas trwania wycieczki – ok. 14 godzin.

 • Wycieczka „Smaki Odessy” na której dowiemy się o różnorodnej odeskiej kuchni nie tylko z opowieści. Ugoszczą nas w trzech lokalach tradycyjnymi odesskimi potrawami i napojami. Rybka do piwa, odesskie nalewki, besarabskie przysmaki - takie smaczne zakończenie tego wieczoru.

         Koszt wycieczki – 160 zł / os. Czas trwania wycieczki ok. 2,5 godz.

DZIEŃ 9: ODESSA – HUMAŃ – WINNICA

ODESSA, po śniadaniu wyjazd – HUMAŃ, malowniczy park Zofiówka zbudowany przez Stanisława Szczęsnego Potockiego dla żony – WINNICA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Trasa ok. 450 km.

DZIEŃ 10: WINNICA – MIĘDZYBUŻ – WARSZAWA

WINNICA, po śniadaniu wyjazd – MIĘDZYBUŻ, rodzinne miasto Baal Szem Towa i Nachmana z Bracławia, potężny zamek Sieniawskich u zbiegu dwóch rzek – granica państwaWARSZAWA, powrót w godzinach późnowieczornych. Trasa ok. 760 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w Kijowie, hotel***, pokój 2-os. z łazienką, 7 noclegów w Odessie w hotelu Arkadia***, pokój 2-os standard z łazienką, 1 nocleg w hotelu** w Winnicy, pokój 2-os. z łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem: 9 x śniadanie (w Kijowie i Odessie w formie szwedzkiego stołu), 9 x obiadokolacja (obiad lub kolacja serwowana)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • pakiet zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 100 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • wycieczek fakultatywnych
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 2,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 05:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 21.00-23.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • na wycieczkę „Odeskie katakumby” wymagane wygodne sportowe buty, odzież dostosowana do temperatury, dobra kondycja fizyczna
 • zgłoszenia i płatność za wycieczki fakultatywne – do 30 dni przed wyjazdem. Koszt wycieczek skalkulowany przy grupie min. 25 osób
 • dopłata do pokoju 1-os. - 1040 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 150 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • obiad / kolacja - w cenie jest napój (woda lub sok lub kompot). Posiłki przyrządzane są zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 2700 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy też zabrać euro lub dolary (niema znaczenia którą z tych walut) i na miejscu w kantorach wymieniać na hrywny.

 Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

 

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulowaniu imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy sc

 

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.