Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Litwę: SZLAKIEM PIĘCIU KRAIN. 6 dni

Wycieczka na Litwę: SZLAKIEM PIĘCIU KRAIN. 6 dni

KrajLitwa
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA - DRUSKIENNIKI – TROKI - WILNO

WARSZAWASejny Ogrodniki (granica) - DRUSKIENNIKI spacer po kurorcie i nad Niemnem. Czas wolny na kawę, spacery czy posiłek (we własnym zakresie). Wyjazd w kierunku Wilna. Przy zgłoszeniu się co najmniej 10 zainteresowanych jest możliwość przystanku w PARKU GRUTAS, muzeum komunizmu w parku nad jeziorem ze zgromadzonymi pomnikami sowieckimi z państw nadbałtyckich, a wszystko w formie łagru z muzyką tamtych czasów i „atmosferą terroru” TROKI - zamek książęcy XIII – XV w. (z zewnątrz), kenesa. Obiadokolacja w formie miejscowych karaimskich specjałów jak np.: kibiny. WILNO - Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Przejazd ok 500 km

DZIEŃ 2: WILNO                                                            

WILNO, śniadanie – zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, najwspanialszy przykład rozwiniętego baroku w tej części Europy. Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, brama bazyliańska, Plac Ratuszowy i z zewnątrz Uniwersytet Wileński oraz pałac prezydencki, następnie Plac Katedralny i katedra, kościół św. Anny i zespół klasztorny bernardynów, dom-muzeum A. Mickiewicza. W trakcie zwiedzania przewidziany jest czas wolny na indywidualne spacery, zakupy czy posiłek (we własnym zakresie) Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok.20 km

DZIEŃ 3: WILNO – KIEJDANY – SZAWLE - POŁĄGA -KŁAJPEDA

WILNO – po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do KIERNOWA, zwiedzanie pierwszej starożytnej stolicy Litwy: neogotycki kościół p.w. Wniebowzięcia NMP, kaplica grobowa Romerów, cmentarz przykościelny z grobami (najstarsze pochodzą z XV-XVII w), zespół pięciu grodzisk zw. „Litewską Troją” (np. Góra Zamkowa, Góra Ofiarna, Góra Lizdejki) KIEJDANY, spacer po centrum Radziwiłłowskiego miasteczka SZAWLE, wizyta na Górze Krzyży, na której Mszę odprawiał Jan Paweł II. POŁĄGA, kurort nadmorski z molem, wśród sosnowych lasów, pałac Tyszkiewiczów, w którym mieści się Muzeum Bursztynu. KŁAJPEDA - Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 420 km.

 DZIEŃ 4: KŁAJPEDA – MIERZEJA KUROŃSKA – NIDA

KŁAJPEDA. Śniadanie, przejazd do portu i przeprawa promowa na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ SMILTYNE, część Mierzei należąca do Kłajpedy, Muzeum Morskie, Delfinarium. Przejazd fragmentem malowniczej Mierzei Kurońskiej do JUODKRANTE, Góra Czarownic, martwy las. NIDA, największe miasteczko na Mierzei Kurońskiej z najwyższą wydmą Parnidis (52 m) i zegarem słonecznym, jedno z ulubionych miejsc wypoczynku laureata nagrody nobla Tomasa Manna, który mieszkał i tworzył tu w latach 1930 – 1932. Powrót do KŁAJPEDY – krótki spacer po starówce. Obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 110 km

DZIEŃ 5: KŁAJPEDA – KOWNO

KŁAJPEDA – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd. KOWNO zwiedzanie: zabudowa Starego Miasta, ruiny zamku książęcego z XIII w, kościół jezuicki, gdzie pracował poeta Adam Mickiewicz i inne kościoły POŻAJŚCIE (klasztor pokamedulski pod Kownem). Zakwaterowanie w hotelu w Kownie, obiadokolacja, nocleg.

Przejazd ok. 250 km

DZIEŃ 6: KOWNO – WARSZAWA

KOWNO, śniadanie - RUMSZYSZKI, skansen - Szypliszki (granica) – Suwałki – WARSZAWA. Przejazd ok. 500 km.

 

W cenie

Cena zawiera

 • przejazd autokarem (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie 5 noclegów w hotelach (***) w pokojach 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 5 śniadań, 5 obiadokolacji.
 • opieka pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL i NNW (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne
 • opłaty drogowe i parkingowe, VAT

Cena nie zawiera

 • pakiet zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika, zestaw słuchawkowy audio tour guide, rejs statkiem w Trokach. (ok. 75 euro – płatne obligatoryjnie u pilota)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”.
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”.

Uwagi

WAŻNE INFORMACJE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 450 PLN
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 19.00-21.00
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 2,00 zł. Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 2,00 zł. Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • Za granicą, podróżni powinni mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Dotyczy to również nieletnich podróżujących z opiekunami.
 • minimalna liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulowaniu imprezy zostanie przekazana najpóźniej 21 dni przed jej rozpoczęciem
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie 40 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią liczbę osób i podana do wiadomości Podróżnych minimum 5 dni przed wyjazdem. Powyższa zmiana nie upoważnia do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą na Litwie jest Euro.

Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagany jest paszport lub dowód osobisty

Transport

Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 35 lub 49 miejsc.

Hotele

zakwaterowanie w 3*** hotelach w Wilnie (3)

WiFi – otwarte

Wyżywienie

Cena zawiera śniadania (w hotelu, bufet) i obiadokolacje

(w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój)

W trakcie podróży w miarę możliwości będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

na Litwie: 1 godz. do przodu.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.