Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Białoruś: PEREŁKI BIAŁORUSI. 7 dni

Wycieczka na Białoruś: PEREŁKI BIAŁORUSI. 7 dni

KrajBiałoruś
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Pojedziemy także do Bohatyrowicz, gdzie na grobie Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, cofniemy się myślami do lat powstania styczniowego, a w Pińsku wspomnimy urodzonego tutaj Ryszarda Kapuścińskiego.
pokaż więcej
Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Pojedziemy także do Bohatyrowicz, gdzie na grobie Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, cofniemy się myślami do lat powstania styczniowego, a w Pińsku wspomnimy urodzonego tutaj Ryszarda Kapuścińskiego.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – BOHATYROWICZE - GRODNO
WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – GRODNO, czas wolny – BOHATYROWICZE, grób Jana i Cecylii (z powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”) - zakwaterowanie w hotelu w Grodnie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 360 km.

2. DZIEŃ: GRODNO – STARE WASILISZKI – NOWOGRÓDEK – JEZIORO ŚWITEŹ – LIDA
GRODNO, śniadanie, zwiedzanie miasta: dom i pomnik Elizy Orzeszkowej, cmentarz z miejscem jej pochówku, kościoły, stary i nowy zamek, cerkiew Borysa i Gleba nad Niemnem. Czas wolny na spacer po grodnieńskim deptaku – STARE WASILISZKI, dom-muzeum Czesława Niemena – NOWOGRÓDEK, dom-muzeum Adama Mickiewicza, fara, ruiny zamku książąt litewskich – JEZIORO ŚWITEŹ, opiewane w poezji Adama Mickiewicza – LIDA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 270 km.

3. DZIEŃ: LIDA – HOLSZANY – KREWO – ZALESIE – MIŃSK
LIDA, śniadanie, zamek Giedymina (z zewnątrz) – HOLSZANY, ruiny zamku Holszańskich i Sapiehów – KREWO, ruiny zamku Olgierda, miejsce śmierci Kiejstuta i zawarcia pierwszej Unii polsko-litewskiej – ZALESIE, odnowiony zespół pałacowo-parkowy Ogińskich, spacer po parku – MIŃSK, zwiedzanie miasta, m.in.: kościół św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”, katedra, cerkiew Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, kamienica Moniuszko, Przedmieście Troickie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Trasa ok. 240 km.

4. DZIEŃ: MIŃSK – DUDUTKI – NIEŚWIEŻ – MIR
MIŃSK, śniadanie – DUDUTKI, muzeum białoruskich rzemiosł tradycyjnych – NIEŚWIEŻ, jedna z najokazalszych siedzib magnackich, kościół-mauzoleum rodu Radziwiłłów – MIR, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 160 km.

5. DZIEŃ: MIR – ZAOSIE – KOSÓW POLESKI – MERECZOWSZCZYZNA – PIŃSK
MIR, śniadanie, zwiedzanie zamku Illiniczów i Radziwiłłów, wpisanego na listę UNESCO – ZAOSIE, zrekonstruowany zaścianek szlachecki, miejsce narodzin A. Mickiewicza – KOSÓW POLESKI, kościół pw. Św. Trójcy, neogotycki zamek rodu Pusłowskich – MERECZOWSZCZYZNA, zrekonstruowany dworek - miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki – PIŃSK, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: kościół i klasztor oo. franciszkanów, pałac Butrymowiczów, kolegium oo jezuitów. Fakultatywnie: rejs statkiem po Pinie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 270 km.

6. DZIEŃ: PIŃSK – KOBRYŃ – KAMIENIUKI – SKOKI – BRZEŚĆ
PIŃSK, śniadanie – KOBRYŃ, deptak z dworkiem Romualda Traugutta – KAMIENIUKI, zwiedzanie siedziby Dziadka Mroza w Puszczy Białowieskiej, woliery ze zwierzętami – SKOKI, zespół pałacowo-parkowy Niemcewiczów, miejsce urodzenia Juliana Ursyna Niemcewicza – BRZEŚĆ, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 280 km.

7. DZIEŃ: BRZEŚĆ – WARSZAWA
BRZEŚĆ, śniadanie, zwiedzanie miasta: spacer najdłuższym deptakiem w Białorusi, gdzie mieszczą się regionalne białoruskie sklepiki i kawiarnie; artystyczne rzeźby na ul. Gogola; pomnik 1000-lecia miasta; zabudowa miejska z okresu międzywojennego (1919-1939 r.); Twierdza Brzeska, zespół fortyfikacji wzniesionych w XIX w.; świątynie chrześcijańskie m.in. sobór garnizonowy pw. Św. Mikołaja, kościół pw. Podwyższenia Św. Krzyża – granica państwa – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 220 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 6 x śniadania, 6 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy i pośrednictwa wizowego – ok. 200 zł/os
 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 90 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 2,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć:
  - 1 zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy), biometryczne (na wprost), kolorowe, na jasnym tle (typ: zdjęcie paszportowe)
  - wypełniony i podpisany wniosek wizowy (podpis jak w paszporcie)
  - paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z terytorium Białorusi, z co najmniej dwiema wolnymi stronami. Dla osób nieletnich dodatkowo – kopie / skany paszportów (strony z danymi) lub dowodu osobistego rodziców / opiekunów prawnych
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 19.00-21.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • dopłata do pokoju 1-os. - 420 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 1800 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • zwiedzając MIR, NIEŚWIEŻ, obejrzą Państwo najważniejsze białoruskie obiekty z listy UNESCO

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą waluta na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na ruble można dokonać również na granicy lub w Grodnie, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.

Płatność kartą
Na Białorusi w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in.
O wysokość opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport oraz wizę
 • min. liczba uczestników – 25 osób. W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

 

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.