Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Białoruś bez wizy – Weekend w Brześciu

Wycieczka na Białoruś bez wizy – Weekend w Brześciu

KrajBiałoruś
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Wycieczka autokarowa 2 dniowa Proponowana wycieczka na Białoruś to możliwość poznania historii kresowego miasta Brześcia, stolicy województwa w okresie I i II Rzeczypospolitej i jego okolic. Poznacie Państwo wiele ciekawych wydarzeń z przeszłości miasta m.in.: zjazd na zamku brzeskim króla Władysława Jagiełły i wielkiego księcia litewskiego Witolda, poprzedzający słynną bitwę pod Grunwaldem. Przybliżymy czasy reformacji i postać Mikołaja Radziwiłła Czarnego, który wydał pierwszą w kraju w języku polskim Biblię tzw. brzeską. Zobaczymy miejsce podpisania unii brzeskiej (1596) pomiędzy katolikami a prawosławnymi. Poznamy losy wybitnych Polaków, których życie było związane z…
pokaż więcej
Wycieczka autokarowa 2 dniowa Proponowana wycieczka na Białoruś to możliwość poznania historii kresowego miasta Brześcia, stolicy województwa w okresie I i II Rzeczypospolitej i jego okolic. Poznacie Państwo wiele ciekawych wydarzeń z przeszłości miasta m.in.: zjazd na zamku brzeskim króla Władysława Jagiełły i wielkiego księcia litewskiego Witolda, poprzedzający słynną bitwę pod Grunwaldem. Przybliżymy czasy reformacji i postać Mikołaja Radziwiłła Czarnego, który wydał pierwszą w kraju w języku polskim Biblię tzw. brzeską. Zobaczymy miejsce podpisania unii brzeskiej (1596) pomiędzy katolikami a prawosławnymi. Poznamy losy wybitnych Polaków, których życie było związane z ziemią brzeską m.in: Tadeusza Kościuszki, Juliusza Ursyna Niemcewicza, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Romualda Traugutta.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – SIEDLCE – BIAŁA PODLASKA – BRZEŚĆ

WARSZAWA, wyjazd o godz. 05.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich)
SIEDLCE, wyjazd o godz. 07.00 z parkingu przy McDonald's (ul. Siedlecka 4A, Nowe Iganie)
BIAŁA PODLASKA, wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przy hotelu Dukat (ul. Warszawska 129)
TERESPOL, granica polsko-białoruska (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu)
BRZEŚĆ, ok. godz. 12.00 przerwa na wymianę pieniędzy i obiad we własnym zakresie w restauracji samoobsługowej. Ok. godz. 13.00 spotkanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem, autokarowa wycieczka po mieście oraz zwiedzanie kościoła klasycystycznego pw. Podwyższenia Św. Krzyża z Cudownym Obrazem Matki Bożej Brzeskiej z XVII w. Piesze zwiedzanie XIX-wiecznych zabytków miasta: twierdza brzeska i cerkiew garnizonowa pw. Św. Mikołaja. Spacer najdłuższym deptakiem na Białorusi, gdzie zachowało się dużo historycznych budynków z okresu międzywojennego, kiedy to miasto było stolicą województwa poleskiego II Rzeczypospolitej. Czas wolny na deptaku, gdzie mieszczą się sklepiki i stragany z upominkami oraz lokalne kawiarenki, które ofiarują miłośnikom deserów regionalne przysmaki m.in. ciastka miodowe, ciasteczka Pani Walewska czy też Napoleonki lub fakultatywnie rejs statkiem (w okresie letnim) po rzece Muchawiec wzdłuż malowniczej nabrzeżnej, podziwianie ziemi poleskiej opiewanej w popularnej piosence międzywojennej „Polesia Czar”. Zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 19.00, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 240 km.

2. DZIEŃ: BRZEŚĆ – SKOKI – KAMIENIUKI – BRZEŚĆ – BIAŁA PODLASKA – SIEDLCE – WARSZAWA

BRZEŚĆ, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu – SKOKI, pałac barokowo-klasycystyczny z XVIII w., rodowa rezydencja Juliana Ursyna Niemcewicza, pisarza, publicysty, uczestnika insurekcji kościuszkowskiej oraz Jana Ursyna Niemcewicza, polskiego działacza, pierwszego prezydenta Brześcia w II Rzeczypospolitej. Zwiedzanie ekspozycji pałacowych – KAMIENIUKI, centrum administracyjne Państwowego Parku Narodowego „Puszcza Białowieska”: zwiedzanie siedziby Dziadka Mroza. Czas wolny na zwiedzanie indywidualne: woliery ze zwierzętami lub Muzeum Puszczy Białowieskiej. Obiad (we własnym zakresie) w regionalnej restauracji – BRZEŚĆ, czas wolny na zakupy w lokalnym hipermarkecie. O godz. 18.00 wyjazd na granicę białorusko-polską (cofamy zegarki o 1 godzinę) – BIAŁA PODLASKASIEDLCE, powrót do WARSZAWY w godzinach nocnych. Trasa ok. 360 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu**/***, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, przepustkę na wjazd bez wizy oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 30 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • fakultatywnego rejsu statkiem po rzece Muchawiec – ok. 5 euro / os.
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 2,00 zł oraz składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

Uwagi

INFORMACJE  DODATKOWE:

 • do uzyskania przepustki na wjazd bez wizy na Białoruś niezbędne jest przesłanie skanu paszportu strony ze zdjęciem. Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich https://www.bezkresy.pl/miejsca-wsiadania/) o godz. 05:00, powrót w to samo miejsce w godzinach nocnych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 22.00-23.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • dopłata do pokoju 1-os. – 110 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 30 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 600 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na ruble można dokonać również na granicy lub w Brześciu.

 Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

 Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy na tę wycieczkę Podróżni muszą posiadać paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi oraz przepustkę na wjazd bezwizowy. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

 

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.