Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Lwowa: LWÓW I KRZEMIENIEC w 6 dni (hotel 3*** w centrum Lwowa)

Wycieczka do Lwowa: LWÓW I KRZEMIENIEC w 6 dni (hotel 3*** w centrum Lwowa)

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zToruń, Warszawa
Cena: od 1685 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-04-23 - 2019-04-28 | 6 dni Cena: 1685 PLN

Opis oferty

Wycieczka na proponowanym szlaku to wyprawa do korzeni Polski - do kwintesencji Kresów. Wyprawa do miejsc wymazywanych z naszej pamięci przez powojenne dziesięciolecia. To tam łatwiej jest nam pamiętać o naszych wieszczach opisujących piękno tych ziem, o pisarzach, hetmanach, królach, przywódcach politycznych ale i o zwykłych ludziach – naszych przodkach.
pokaż więcej
Wycieczka na proponowanym szlaku to wyprawa do korzeni Polski - do kwintesencji Kresów. Wyprawa do miejsc wymazywanych z naszej pamięci przez powojenne dziesięciolecia. To tam łatwiej jest nam pamiętać o naszych wieszczach opisujących piękno tych ziem, o pisarzach, hetmanach, królach, przywódcach politycznych ale i o zwykłych ludziach – naszych przodkach.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1 (23.04.2019, wtorek): TORUŃWARSZAWALWÓW .

TORUŃ, wyjazd o godz. 05.00 - WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 08.15 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na ew. posiłek (we własnym zakresie) np. w restauracji „Staropolska” http://www.hotelstaropolski.pl/pl/restauracja  – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) LWÓW, zakwaterowanie w hotelu 3* w centrum miasta, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 680 km.

DZIEŃ 2 (24.04.2019, środa): LWÓW .

LWÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem polskojęzycznym: katedra greko-katolicka (św. Jura), rynek z ratuszem i Kamienicą Królewską, katedra ormiańska, łacińska, kościół Dominikanów, cerkiew wołoska, pomnik Mickiewicza, Wały Hetmańskie, budynek opery (z zewnątrz). Czas wolny. Uroczysta obiadokolacja na mieście, np. w restauracji „Tłusty Gusak” https://tlustyi-husak.virtual.ua/ua/3d-tour/. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3 (25.04.2019, czwartek): LWÓW – OLESKO – PODHORCE – POCZAJÓW – KRZEMIENIEC .

LWÓW, po śniadaniu wyjazd – OLESKO, zamek Daniłowiczów, miejsce urodzenia Jana Sobieskiego – PODHORCE, najwspanialsza kresowa rezydencja magnacka – POCZAJÓW, kompleks ławry prawosławnej – KRZEMIENIEC, muzeum Juliusza Słowackiego, Liceum Krzemienieckie, kościół św. Stanisława, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 190 km.

DZIEŃ 4 (26.04.2019, piątek): KRZEMIENIEC – WIŚNIOWIEC – ZBARAŻ – ZŁOCZÓW - LWÓW .

KRZEMIENIEC, po śniadaniu wyjazd WIŚNIOWIEC, gniazdo rodu, m.in. Jaremy Wiśniowieckiego, ojca króla. ZBARAŻ, słynny obroną opisaną przez Sienkiewicza – Tarnopol – ZŁOCZÓW, rezydencja zbudowana przez Jakuba Sobieskiego, ojca króla. Obiad w restauracji w obrębie murów obronnych zamku. LWÓW, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg.  Trasa ok. 220 km.

DZIEŃ 5 (27.04.2019, sobota): LWÓW                            

LWÓW, po śniadaniu zwiedzanie: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt, Wzgórza Wuleckie (miejsce rozstrzelania profesorów lwowskich), pałac Potockich, ul. Akademicka, Ossolineum, Wysoki Zamek, Kopiec Unii Lubelskiej, czas wolny, obiadokolacja.

Ew. dla chętnych wyjście na przedstawienie w Operze www.opera.lviv.ua.

DZIEŃ 6 (28.04.2019, niedziela): LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA - TORUŃ .

 LWÓW, po śniadaniu wyjazd  – ŻÓŁKIEW, zamek, fara - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagoga – granica państwa – NIEDRZWICA KOŚCIELNA  przerwa na posiłek (we własnym zakresie) w restauracji „Marzanna” http://www.marzanna.pl/WARSZAWA – TORUŃ, powrót w godzinach wieczornych. Trasa ok. 680 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2-osobowe z łazienkami (we Lwowie hotel w centrum miasta)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 50 euro (płatne pilotowi)

Uwagi

 • wyjazd z Torunia o godz. 05.00, z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 08:15, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • dopłata do pokoju 1-os. - 360 zł
 • istnieje możliwość wyjścia na przedstawienie w Operze (koszt ok. 100 - 400 UAH). Repertuar i rezerwacja dostępne są na stronie internetowej Opery Lwowskiej www.opera.lviv.ua. Wskazane jest wzięcie odpowiedniego stroju
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 1900 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • min. liczba uczestników – 20 osób
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

 WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy lub we Lwowie, na dalszą trasę polecamy zabrać euro lub dolary i wymieniać na miejscu w kantorach lub bankach.

Granica

Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.