Wycieczka na Litwę i Białoruś: WILEŃSZCZYZNA I GRODNO w 5 dni

Wycieczka na Litwę i Białoruś: WILEŃSZCZYZNA I GRODNO w 5 dni

KrajBiałoruś, Litwa
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1150 PLN od 1060 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-09-06 - 2018-09-10 | 5 dni Cena: 1150 1060 PLN

Opis oferty

  Od kilku już lat możemy podróżować po Litwie bez konieczności przechodzenia odpraw celnych, wiz itp. Natomiast w przypadku Białorusi konieczne jest uzyskanie wizy – co wiąże się z dodatkowymi kosztami i procedurami. Na szczęście od końca 2016 roku istnieje możliwość wjazdu do naszego sąsiada w ramach ruchu bezwizowego. Wprawdzie tylko do Grodna – ale dobre i to. Proponujemy Państwu wspaniałą wycieczkę do Kowna, Wilna, Trok, Druskiennik i właśnie Grodna. Trasa ta doskonale łączy przyjemne z pożytecznym. Zwiedzanie i poznawanie historii wspomnianych miast i jest niemęczące i przewiduje dużo wolnego…
pokaż więcej
 Od kilku już lat możemy podróżować po Litwiebez konieczności przechodzenia odpraw celnych, wiz itp. Natomiast w przypadku Białorusi konieczne jest uzyskanie wizy – co wiąże się z dodatkowymi kosztami i procedurami. Na szczęście od końca 2016 roku istnieje możliwość wjazdu do naszego sąsiada w ramach ruchu bezwizowego. Wprawdzie tylko do Grodna – ale dobre i to.Proponujemy Państwu wspaniałą wycieczkę do Kowna, Wilna, Trok, Druskiennik i właśnie Grodna. Trasa ta doskonale łączy przyjemne z pożytecznym. Zwiedzanie i poznawanie historii wspomnianych miast i jest niemęczące i przewiduje dużo wolnego czasu, a pobyt w Druskiennikach jest kwintesencją wypoczynku.

Plan wycieczki

Dzień 1. Warszawa – Kowno – Wilno WARSZAWA, wyjazd o godz. 7.00 – granica państwa – KOWNO, zabudowa Starego Miasta, ruiny zamku książęcego z XIII w, Dom Perkuna, ratusz, kościół jezuicki gdzie pracował poeta Adam Mickiewicz i inne kościoły. Czas wolny (ok. 1 godz.) – WILNO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 550 km   Dzień 2.  Wilno - Ateny Północy WILNO, śniadanie, zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, brama bazyliańska, Plac Ratuszowy i z zewnątrz Uniwersytet Wileński oraz pałac prezydencki, następnie Plac Katedralny i Katedra, Góra Trzykrzyska, kościół św. Anny i zespół klasztorny bernardynów, dom-muzeum A. Mickiewicza. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.   Dzień 3. Wilno – Troki - Druskienniki WILNO,…
pokaż więcej

Dzień 1. Warszawa – Kowno – Wilno

WARSZAWA, wyjazd o godz. 7.00 – granica państwa – KOWNO, zabudowa Starego Miasta, ruiny zamku książęcego z XIII w, Dom Perkuna, ratusz, kościół jezuicki gdzie pracował poeta Adam Mickiewicz i inne kościoły. Czas wolny (ok. 1 godz.) – WILNO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 550 km

 

Dzień 2.  Wilno - Ateny Północy

WILNO, śniadanie, zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, brama bazyliańska, Plac Ratuszowy i z zewnątrz Uniwersytet Wileński oraz pałac prezydencki, następnie Plac Katedralny i Katedra, Góra Trzykrzyska, kościół św. Anny i zespół klasztorny bernardynów, dom-muzeum A. Mickiewicza. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3. Wilno – Troki - Druskienniki

WILNO, śniadanie - Cmentarze wileńskie i perła baroku - ciąg dalszy zwiedzania miasta: Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, najwspanialszy przykład rozwiniętego baroku w tej części Europy, czas wolny. 

TROKI - zamek książęcy XIII – XV w. (z zewnątrz), kościół parafialny, kenesa, fakultatywnie - możliwość „degustowania” miejscowych karaimskich specjałów jak kibiny i czenaki, 45 minutowy rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Galve (we własnym zakresie) – DRUSKIENNIKI, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 150 km.

 

Dzień 4. Druskienniki – Grodno

DRUSKIENNIKI, śniadanie, spacer po kurorcie nad Niemnem. Fakultatywnie:

–   wizyta w największym Aquaparku w Europie Wschodniej

lub

–   atrakcje parku linowego – możliwość zjechania na drugi brzeg Niemna!!!

lub

–   przejazd (przy zgłoszeniu się co najmniej 10 zainteresowanych) do PARKU GRUTAS, muzeum komunizmu w parku nad jeziorem ze zgromadzonymi pomnikami sowieckimi z państw nadbałtyckich, a wszystko w formie łagru z muzyką tamtych czasów i „atmosferą terroru”

Czas wolny na spacery, posiłek, zakupy. Około 15.00 wyjazd na granicę z Republiką Białoruś.

Formalności celne (ok. 2h), przyjazd do Grodna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Przejazd ok. 50 km

 

Dzień 5. Grodno – Warszawa

GRODNO, śniadanie. Zwiedzanie miasta miejscowym przewodnikiem: stary i nowy zamek, cerkiew Borysa i Gleba nad Niemnem, dom i pomnik Elizy Orzeszkowej, cmentarz z miejscem jej pochówku, czas wolny. Około godz. 13.00 wyjazd w kierunku granicy.

Powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Przejazd ok. 280 km.

 

* Cena promocyjna. Liczba miejsc w promocji ograniczona.

W cenie

Cena zawiera

 • przejazd autokarem lub busem w zależności od liczby uczestników (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie 4 noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem:                          4 śniadania, 4 obiadokolacje
 • opieka pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL i NNW (TU Europa)
 • opłaty drogowe i parkingowe, podatek VAT

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników, zestawu audio tour guide oraz zezwolenia na wjazd bez wizy na Białoruś - ok. 35 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)

Uwagi

FAKULTATYWNYCH FORM SPĘDZENIA PRZEDPOŁUDNIA W DRUSKIENNIKACH:

 • 45 minutowego rejsu statkiem w Trokach (ok 6 euro )
 • wizyty (2 godz) w Aquaparku w Druskiennikach. (ok. 11,5 euro – os dorosła, 7,5 euro – uczniowie)
 • biletu do Parku Grutas (ok. 10 euro)
 • atrakcji parku linowego (od. 7,5 euro – os. dorosła)

 

INFORMACJE DODATKOWE:

 

 • dopłata do pokoju jednoosobowego –  280 zł
 • dla dzieci w wieku do 12 lat zniżka - 80 zł
 • możliwość zorganizowania regionalnego wieczorka tanecznego w karczmie (muzyka na żywo) z uroczystą kolacją (koszt ok. 100 zł / 1 os)przy co najmniej 20 os. chętnych
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy Pałacu Kultury i Nauki o godz. 07.00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • konieczne jest zabranie ze sobą paszportu
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

 

UWAGA:

 

 • wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się min. 30 osób 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą na Litwie jest Euro. (1Euro = 4,43PLN)

Na Białorusi obowiązuje Rubel Białoruski (1 PLN = 4,80 BYR)

(wg kursu walut z końca listopada 2016)

Granica

Przy przekroczeniu granicy z Litwą wymagany jest paszport lub dowód osobisty.

Przy przekraczaniu granicy z Bialorusią niezbędny jest paszport.

Transport

Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 35 lub 49 miejsc.

Hotele

zakwaterowanie w 3*** hotelach w Wilnie (2), Druskiennikach (1). Grodnie (1)

Wyżywienie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X