Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA: IRAN – TURKMENISTAN 8 dni

WYCIECZKA: IRAN – TURKMENISTAN 8 dni

KrajIran
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 11800 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-09-12 - 2024-09-17 | 6 dni Cena: 11800 PLN

Opis oferty

Dwa kraje, które łączy granica, a jednak geopolitycznie położone są już w odmiennych regionach: pierwszy na Bliskim Wschodzie, drugi – w Azji Centralnej. Historia także była zupełnie inna, choć terenem tych krajów przebiegał Jedwabny Szlak. Oba słyną z przepięknych kolorowych dywanów. Oba są mało poznane i rzadko odwiedzane przez turystów.
pokaż więcej
Dwa kraje, które łączy granica, a jednak geopolitycznie położone są już w odmiennych regionach: pierwszy na Bliskim Wschodzie, drugi – w Azji Centralnej. Historia także była zupełnie inna, choć terenem tych krajów przebiegał Jedwabny Szlak. Oba słyną z przepięknych kolorowych dywanów. Oba są mało poznane i rzadko odwiedzane przez turystów.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ
Wylot w Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Teheranu. Transfer do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU: wizyta na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy żołnierze armii gen. Andersa i cywile, którym udało się wydostać z „sowieckiego raju”. Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz Pałacu Golestan. Kolacja. Wieczorem przelot z Teheranu do Isfahanu, uchodzącego za arcydzieło i najpiękniejsze miasto Iranu, miasto błękitnych mozaikowych kopuł, perłę starożytnej Persji. Transfer do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie ISFAHANU: ogromny Plac Imama Nagshe Johana, Pałac Ali Qapu, meczet Sheik Loft Allaha, meczet Imama. Przejazd do Pałacu 40 Kolumn, imponującego kompleksu pałacowo – ogrodowego, w którym przyjmuje się ambasadorów i dygnitarzy. Następnie wizyta na orientalnym bazarze Qeysarieh (stary i tradycyjny bazar w Isfahanie). Wieczorem spacer po historycznych mostach: Chadżu, Siose Pol oraz najstarszego - Szehrestan Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ISFAHANU - ciąg dalszy: ormiańska katedra Vank oraz ormiański kompleks muzealny, następnie Meczet Piątkowy z XI/XII wieku – to jeden z najwspanialszych meczetów świata, który skupia w sobie ponad 800 lat perskiej architektury religijnej. Transfer na lotnisko, przelot z Isfahanu do MESZCHEDU. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni Immama Rezy MESZCHEDZIE. Następnie przejazd do granicy z Turkmenistanem i dojazd do ASZCHABADU. Kolacja. Nocleg

6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie ASZCHABADU: ruiny meczetu Anau, meczet Ertogrul Ghazi, Muzeum Narodowe (archeologiczna kolekcja zawiera bardzo rzadkie dzieła sztuki starożytnej i średniowiecza, które zostały znalezione na terenie Turkmenistanu. Muzeum posiada ponad 500 tys. eksponatów). Następnie przejazd (15 km) i zwiedzanie stanowiska archeologicznego NISSY – jednej ze stolic Cesarstwa Partów i rezydencji Króla Partów. Powrót do Aszchabadu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko przelot do MARY. Po przylocie zwiedzanie MARY, które było kolejnym jednym z głównych miast na Jedwabnym Szlaku, a jego zabytki wciąż świadczą o czasach jego wspaniałości. Zwiedzanie starożytnego miasto MERW - to obszerne terytorium, na którego terenie powstawało i upadało wiele starożytnych państw, które pozostawiły po sobie imponujące zabytki. Wśród nich najbardziej znane to: mauzoleum Sułtana Sanjara (XII w.), które zostało uznane przez Stany Zjednoczone jako skarb historii. Transfer na lotnisko w Mary, powrót do Aszchabadu, kolacja do późnego wieczoru.

8. DZIEŃ
Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Teheran, Aszchabad – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
zakwaterowanie w hotelach 4*: 1 x Teheran, 2 x Isfahan, 1 x Meszched, 2 x Aszchabad w pokojach 2-osobowych
wyżywienie: śniadania i kolacje
transport klimatyzowanym pojazdem
przeloty wewnętrzne: Teheran – Isfahan oraz Isfahan - Maszched
przewodnika lokalnego
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
ubezpieczenie KL + NNW
opiekę pilota z Polski
VAT

Cena nie zawiera

przelotu Aszchabad – Mary – Aszchabad ok. 600 PLN

opłaty wizowej do Iranu 270 PLN – wymagania: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z 2 wolnymi stronami naprzeciw siebie, 1 wniosek wizowy, 1 aktualne zdjęcie paszportowe en face 3/3,5 x 4/4,5, skan paszportu na stronie ze zdjęciem, bez pieczątek z Izraela

opłaty wizowej do Turkmenistanu ok. 455 PLN – wymagania: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wolną stroną na wizę, skan paszportu, 1 aktualne zdjęcie paszportowe en face

zwyczajowych napiwków ok. 30 USD

ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1830 PLN

Uwagi

UBIÓR / Iran

- kobiety - obowiązek noszenia chusty we wszystkich miejscach publicznych (chustę należy mieć przygotowaną do założenia już po wylądowaniu na terenie Iranu); zakaz noszenia krótkich rękawów powyżej łokcia, dekoltów, garsonek oraz krótkich spódnic i sukienek - dozwolona jest długa spódnica do ziemi, luźna tunika lub spodnie (albo legginsy) wraz z luźnym płaszczem (np. letni płaszcz) - tunika lub płaszcz powinny sięgać do połowy uda.

Noszenie odkrytych butów (sandały, japonki itp.) jest właściwie zabronione, jednakże cudzoziemki traktowane są bardziej tolerancyjnie. W przypadku odwiedzin meczetów i innych miejsc kultu kobiety mogą zostać poproszone o założenie czadoru (istnieje możliwość jego wypożyczenia przed wejściem do meczetu).

Należy również mieć na względzie różnice w podejściu do stroju cudzoziemek przez Irańczyków - różnice między konserwatywną prowincją a bardziej liberalnym Teheranem (szczególną jego częścią północną).

- mężczyźni - zakaz noszenia krótkich spodni oraz podkoszulków (zakaz nie dotyczy plaż).

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nienależące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.