WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA – Perła Kaukazu 13 DNI

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA – Perła Kaukazu 13 DNI

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu i Alazańskiej Doliny, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, widowiskowych skalnych miast, a przede wszystkim po radość życia i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.
pokaż więcej
Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu i Alazańskiej Doliny, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, widowiskowych skalnych miast, a przede wszystkim po radość życia i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.

Plan wycieczki

Dzień 1  Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych. Dzień 2  Przylot do TBILISI wczesnym ranem, po odprawie wyjazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w KUTAISI. Dzień 3  Śniadanie. Wyjazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria. Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Czas wolny. Nocleg w BATUMI.  Dzień 4  Śniadanie. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego na Zielonym przylądku. Ogród Botaniczny założony był w roku 1912 i posiada obecnie ok. 5 tysięcy roślin z całego świata. Wyjazd do BORŻOMI. Zwiedzanie parku w Borżomi ze…
pokaż więcej

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

Dzień 2 
Przylot do TBILISI wczesnym ranem, po odprawie wyjazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w KUTAISI.

Dzień 3 
Śniadanie. Wyjazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria. Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Czas wolny. Nocleg w BATUMI. 

Dzień 4 
Śniadanie. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego na Zielonym przylądku. Ogród Botaniczny założony był w roku 1912 i posiada obecnie ok. 5 tysięcy roślin z całego świata. Wyjazd do BORŻOMI. Zwiedzanie parku w Borżomi ze źródłem wody mineralnej. Nocleg w BAKURIANI. 

Dzień 5 
Śniadanie. Wyjazd do WARDZII, zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego dziś, po trzęsieniu ziemi, nieznacznie niższego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. Po drodze zwiedzanie twierdzy CHERTWISI (X w.). Powrót do BAKURIANI na nocleg.

Dzień 6 
Śniadanie. Wyjazd zdłuż fragmentu Jedwabnego Szlaku do GORI. Zwiedzanie Muzeum Stalina oraz najstarszego skalnego miasta UPLISCICHE (I w. p.n.e.) z zamieszkałymi jaskiniami, piwnicami z winem, piekarniami, teatrem antycznym i średniowieczną bazyliką. Dalej przejazd wzdłuż Gruzińskiej Wojennej drogi do wioski KAZBEGI z zachwycającymi górskimi widokami. Po drodze zwiedzane kompleksu Ananuri (XVII w.), z widokiem na znajdujące się w dole, utworzone przez zaporę na rzece Aragwi sztuczne jezioro. Nocleg w KAZBEGI.

Dzień 7 
Po śniadaniu wejście pod górę do cerkwi Cminda Sameba pięknie położonej na wzgórzu, z którego otwiera się cudowny widok na górę Kazbek (ok. 2 godzin, ewentualnie możliwość wypożyczenia jeepów za opłatą). Po powrocie piknik i przejazd do TBILISI. Po drodze zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO miasta-muzeum MCCHETA. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Nocleg w TBILISI. 

Dzień 8 
Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI. Wszystkie ciekawe zabytki znajdują się bardzo blisko siebie. Zaczynamy zwiedzanie starego miasta od cerkwi Metechi (XIII st.), potem oglądamy kolejno synagogę, katedrę Sioni (VI-VII st.) i cerkiew Anczischati (VI st.), mijając cytadelę Narilkala (IV st.) idziemy w dół do siarkowych łaźni, żeby popatrzeć na górującą nad miastem olbrzymiego postumentu Matki Gruzinki. Spacer po prospekcie Rustaweli. Nocleg.

Dzień 9 
Śniadanie. Wycieczka do DMANISI, znanego z wykopalisk archeologicznych. Właśnie tu znaleziono niedawno szczątki człowieka sprzed 1,7 mln lat, które potwierdzają, teorię, że Europejczycy wywodzą się z Afryki. Pierwsi ludzie idąc z Afryki do Europy, wędrowali przez Gruzję. Dalej przejazd do BOLNISI, w którym w XIX w. mieszkało wielu niemieckich osadników, zwiedzanie starej cerkwi. Powrót do TBILISI. Czas wolny, nocleg.

Dzień 10 
Śniadanie. Wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści. Następnie znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Wyjazd do TELAWI. Po drodze zwiedzanie wiejskiej piwnicy z winem i degustacja wina z dzbanów zakopanych w ziemi. Nocleg w TELAWI.

Dzień 11 
Śniadanie.  Zwiedzanie kompleksu klasztornego NEKRESI (VI – VIII w.), kontynuacja drogi do GREMI (XVI w.). Obiad w wiejskim domu z daniami gruzińskiej kuchni narodowej. Po czym zwiedzanie majątku ziemskiego XIX w. w CINANDALI. Powrót do TELAWI. 

Dzień 12 
Wyjazd na zwiedzanie soboru katedralnego ALAWERDI (XXI) i kompleksu klasztornego IKALTO (VI – VIII w.). Wyjazd przez przełęcz Gomborską do TBILISI.Nocleg.

Dzień 13 
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa - Tbilisi – Warszawazakwaterowanie w hotelu: 1 nocleg w Batumi, 2 noclegi w Bakuriani, 1 nocleg w Kazbegi

  4 noclegi w Tbilisi 3*

  Zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach/kwaterach:

  1 nocleg w Kutaisi, 2 noclegi w Telawi

  wyżywienie: 11 śniadań, 3 obiady, 11 kolacji

  wszystkie transfery

  przewodnika rosyjsko/anglojęzycznego

  usługi pilota z Polski w grupach od 10 osób

  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (z wyjątkiem Muzeum Stalina i Rosyjskiej Okupacji

  8 USD oraz degustacji wina 14 USD)

  ubezpieczenie NNW i KL

  VAT

Cena nie zawiera

 • napojów alkoholowych do posiłkówusług pilota w grupach poniżej 10 osób

  napiwków ok. 55 USD

  Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN

  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Dopłata do pokoju jednoosobowego (oprócz kwater prywatnych): 745 PLN

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

Program realizowany w kameralnych grupach

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X