Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: WYSPY SOŁOWIECKIE, 11 dni

Wycieczka do Rosji: WYSPY SOŁOWIECKIE, 11 dni

KrajRosja
Transportsamolot, pociąg, autokar, wodolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Zapraszamy na spotkanie z surową przyrodą Karelii - niemal nietkniętego przez cywilizację zakątka Europy. W czasie wyprawy odwiedzimy malownicze wyspy na jeziorach Onega i Ładoga oraz na Morzu Białym. Dziś słowo Sołówki ma znaczenie niemal złowrogie. To tutaj powstał zalążek GUŁAG-u, pierwowzór łagru, doskonale w swej grozie zorganizowanego radzieckiego obozu pracy przymusowej. Do połowy XX wieku symbolem Sołówek było jednak co innego - prawosławne monastery - centra życia duchowego, ale też całkiem świeckiego handlu, rybołówstwa czy pozyskiwania soli. Dzika przyroda, pozostałości dawnego reżimu i ślady wielowiekowej tradycji - wszystko to można…
pokaż więcej

Zapraszamy na spotkanie z surową przyrodą Karelii - niemal nietkniętego przez cywilizację zakątka Europy. W czasie wyprawy odwiedzimy malownicze wyspy na jeziorach Onega i Ładoga oraz na Morzu Białym. Dziś słowo Sołówki ma znaczenie niemal złowrogie. To tutaj powstał zalążek GUŁAG-u, pierwowzór łagru, doskonale w swej grozie zorganizowanego radzieckiego obozu pracy przymusowej. Do połowy XX wieku symbolem Sołówek było jednak co innego - prawosławne monastery - centra życia duchowego, ale też całkiem świeckiego handlu, rybołówstwa czy pozyskiwania soli. Dzika przyroda, pozostałości dawnego reżimu i ślady wielowiekowej tradycji - wszystko to można zobaczyć w trakcie wycieczki na Wyspy Sołowieckie. Zapisz się już dziś! 

SAINT PETERSBURG WEATHER

SOLOVETSKY WEATHER

MURMANSK WEATHER

Plan wycieczki

Dzień 1

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do PETERSBURGA samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w restauracji hotelu. Nocleg.

Dzień 2

PETERSBURG, śniadanie. Poranny wyjazd do PRIOZIERSKA (ok. 2,5 godz.). Dalej transfer wodolotem (ok. 1,5 godz.) na wyspę WAŁAAM na jeziorze Ładoga. Wycieczka po głównych atrakcjach wyspy ze zwiedzaniem Monasteru Wałaamskiego, koncert pieśni cerkiewnych. Obiad w klasztornym refektarzu. Transfer wodolotem do SORTAWALI. Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Transfer do SORTAWALI. Wycieczka po mieście połączona ze zwiedzaniem galerii drewnianej rzeźby Kronida Gogolewa. Wycieczka do GÓRSKIEGO PARKU RUSKEALA z przystankiem na Ruskealskich wodospadach. Spacer marmurowym kanionem. Powrót do hotelu. Kolacja.

Fakultatywnie wycieczka stateczkiem po ładożskich szkierach - skalistych wysepkach, powstałych w wyniku niszczenia podłoża przez lodowiec, a następnie zalania.

Dzień 4

Wczesne śniadanie. Poranny wyjazd do Pietrozawodska. Zostawienie bagaży w hotelu. Wycieczka wodolotem na wyspę KIŻY. Zwiedzanie kompleksu architektonicznego oraz XIX-wiecznej wioski / muzeum „Kiży”. Powrót wodolotem do PIETROZAWODSKA. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 5

Śniadanie. Wycieczka po PIETROZAWODSKU. Następnie wyjazd nad wodospad KIWACZ, drugi co do wielkości na terenie równinnej Europy. Spacer po parku dendrologicznym.

Fakultatywnie możliwe także dołożenie do programu wycieczki po rezerwacie Bór Saposki z zachowaną w nieruszonym stanie tajgą. Długość trasy 7 km, czas przejścia 3h.

Powrót do Pietrozawodska. Kolacja. Transfer na dworzec. Około północy odjazd nocnym pociągiem do miasta KIEM.

Nocleg w pociągu.

Dzień 6

Poranny przyjazd do miasta KIEM, transfer na przystań. Śniadanie w postaci suchego prowiantu. Wypłynięcie na WYSPY SOŁOWIECKIE. Przypłynięcie po około czterech godzinach na Sołowki, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie centralnego kompleksu architektonicznego. Wycieczka umożliwi zwiedzającym zapoznanie się z historią klasztoru Sołowieckiego, katedry Przemienienia Pańskiego, budynków gospodarstwa domowego, refektarza, wieżyczek itp. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wycieczka na PRZYLĄDEK BIELUŻY.

Piesza wycieczka na Przylądek „Bieluży” szlakiem ekologicznym nad brzeg Morza Białego. Wycieczkowicze zapoznają się z różnorodnością krajobrazów, ze szczególnymi cechami klimatu, dowiedzą się o świecie roślin i zwierząt Wysp Sołowieckich, przy odrobinie szczęścia będą mieli możliwość zobaczyć wieloryby. Wyspy Sołowieckie to jedno z niewielu miejsc na świecie, dokąd przypływają na swoje gody białe wieloryby. Oglądanie wielorybów możliwe jest w czasie odpływu, ponieważ w płytkiej wodzie łatwiej je dostrzec. W związku z tym wycieczki odbywają się wczesnym rankiem, późnym wieczorem, a nawet w nocy. W przypadku złych warunkach pogodowych, w tym podczas zagrożenia burzowego, wieloryby trzymają się wówczas z dala od brzegu i nie można ich zobaczyć. Biorąc pod uwagę fakt, iż wieloryby nie znajdują się w delfinarium, tylko w warunkach naturalnych, nie ma 100% gwarancji obejrzenia ich.

Dystans pomiędzy wsią i początkiem ścieżki ekologicznej (7 km) turyści pokonują autokarem, zaś szlak ekologiczny (5 km) - pieszo, w towarzystwie przewodnika. Podczas wycieczki szlakiem ekologicznym należy mieć wygodne buty oraz ubranie sportowe oraz ew. środki przeciw insektom. Dobrze mieć przy sobie lornetkę. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Wycieczka na WIELKĄ ZAJĘCZĄ WYSPĘ (ok. 3 godz.). Dopłynięcie na wyspę statkiem. Następnie zwiedzanie miejsc kultu pogańskiego z II-I tysiąclecia p.n.e., zobaczymy kamienne labirynty, pozostałości budowli świątynnych i związanych z pochówkiem, pierwszą w Rosji kamienną przystań. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wycieczka piesza na SEKIRNĄ GÓRĘ, podczas której wejdziemy na najwyższy punkt wyspy, z którego roztacza się widok na Morze Białe. Podczas wycieczki zobaczymy klasztory-pustelnie WIELKIEJ WYSPY SOŁOWIECKIEJ i poznamy ich bogatą historię. Turyści przejdą starą klasztorną drogą i zobaczą zabytkowy monastyr Wniebowstąpienia, unikatową cerkiew-latarnię morską, Krzyż Czci oraz będą mogli oglądać panoramę północnej części Wielkiej Wyspy Sołowieckiej z najwyższego jej punktu. Druga część dnia poświęcona będzie historii funkcjonującego tu łagru. Wystawa „Historia Sołowieckiego Obozu Robót Przymusowych Specjalnego Przeznaczenia”. Transfer na przystań. Wypłynięcie do BIEŁOMORSKA. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wycieczka nad KANAŁ BIAŁOMORSKI, gdzie zobaczymy m.in. jedną z 19 śluz zbudowanych przez więźniów. Oglądanie białomorskich petroglifów. Czas wolny. Kolacja. Transfer na dworzec. Odjazd nocnym pociągiem do PETERSBURGA.

Dzień 1

Około południa przybycie do PETERSBURGA. Transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Petersburg – Warszawa

 • zakwaterowanie:

  1 nocleg w Petersburgu w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami,

  7 noclegów w ośrodkach wypoczynkowych lub hotelach, pokoje 2-os. z łazienkami lub 2-os. z łazienkami w studio,

  2 noclegi w pociągu w przedziałach 4 osobowych

 • wyżywienie zgodnie z programem: 9 x śniadanie, 1 x obiad, 10 x kolacja

 • transport na transfery oraz wycieczki wg programu

 • transfery wodolotem Prioziersk - Wałaam – Sortawala, na wyspę Kiży i z powrotem

 • wycieczki statkiem wg programu

 • bilety na pociągi Pietrozawodsk – Kiem i Biełomorsk - Petersburg

 • opiekę pilota

 • wycieczki z przewodnikiem rosyjskojęzycznym na wyspach

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy rosyjskiej – ok. 400 PLN

 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów
 • wycieczek fakultatywnych:

  statkiem po Ładożskim szkieram (cena: ok. 25 euro/os.)

  do Boru Saposkiego (cena: ok. 39 euro/os.)

Uwagi

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami

 • dopłata do pokoju 1-os. - 1000

 • sugerujemy zabrać ze sobą środki owadobójcze przeciwko komarom, ciepłe ubrania ze względu na chłodne noce oraz dobre buty do chodzenia w trudniejszym terenie

 • min. liczba uczestników – 6 osób

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.