Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: Ostaszków – Miednoje – Moskwa – Katyń

Wycieczka do Rosji: Ostaszków – Miednoje – Moskwa – Katyń

KrajRosja, Łotwa, Białoruś
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Słowo Katyń mieści w sobie dużo więcej niż sama nazwa wsi, w której wiosną 1940 roku zamordowano ponad cztery tysiące polskich jeńców wojennych. W słowie Katyń kryją się losy prawie 22 tysięcy polskich oficerów i podoficerów - Wojska Polskiego, Policji, Korpusu Ochrony Pogranicza, a także innych urzędników czy po prostu inteligencji, osadzonych i zamordowanych przez NKWD, pochowanych w zbiorowych mogiłach w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie, Miednoje… W Moskwie czuć tchnienie wielkiego świata. To największe miasto Europy. Jego aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi - wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze.…
pokaż więcej
Słowo Katyń mieści w sobie dużo więcej niż sama nazwa wsi, w której wiosną 1940 roku zamordowano ponad cztery tysiące polskich jeńców wojennych. W słowie Katyń kryją się losy prawie 22 tysięcy polskich oficerów i podoficerów - Wojska Polskiego, Policji, Korpusu Ochrony Pogranicza, a także innych urzędników czy po prostu inteligencji, osadzonych i zamordowanych przez NKWD, pochowanych w zbiorowych mogiłach w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie, Miednoje…W Moskwie czuć tchnienie wielkiego świata. To największe miasto Europy. Jego aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi - wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze. Na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nierealnego świata. Gmachy Kremla, kolorowe, cebulaste kopuły cerkwi, złoto… Zwrot w tył i przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Sowieckiego. Taka jest Moskwa – różnorodna, zaskakująca, inspirująca...

Plan wycieczki

DZIEŃ I: WARSZAWA – DYNEBURG

godz. 6.00 spotkanie uczestników na parkingu przy Muzeum Techniki PKiN, godz. 6.15 odjazd na trasę i zwiedzanie: DYNEBURG: dawna stolica Polskich Inflant - Krzyż Legionów ustawiony 11 listopada 1992 r. na cześć żołnierzy polskich walczących w 1920 r. o wolność Łotwy przeciw bolszewikom, twierdza. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ II: DYNEBURG – REZEKNE – WIELKIE ŁUKI

Po śniadaniu wyjazd na tresę: REZEKNE (Rzeżyca): wizyta w  polskiej szkole. Przejście graniczne  Łotwa – Rosja. Przyjazd do Wielkich Łuk. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ III: WIELKIE ŁUKI - OSTASZKÓW - MIEDNOJE - TWER

Po śniadaniu wyjazd na trasę i zwiedzanie miejscowości: OSTASZKÓW - miasto położone ok.190 km od Tweru; kilkanaście km od Ostaszkowa na jednej z wysp na Jeziorze Seliger w pomieszczeniach poklasztornych prawosławnego monastyru NIŁOWA PUSTYŃ został zlokalizowany obóz polskich jeńców; jeńcami byli przede wszystkim policjanci i funkcjonariusze Służby Granicznej, Służby Więziennej, żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza. Zwiedzanie monastyru. MIEDNOJE - miejscowość położona nad rzeką Twiercą; na terenie ośrodka rekreacyjnego kalinińskiego NKWD w dniach 05.04.-14.05.1940 r. pogrzebano 6.288 jeńców z obozu w Ostaszkowie; 2 września 2000 r. otwarty został Polski Cmentarz Wojenny; złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Przyjazd do Tweru. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ IV: TWER - MOSKWA

Po śniadaniu zwiedzanie TWERU (w latach 1931-1990 miasto Kalinin): w kwietniu i maju 1940 r. w pomieszczeniach piwnicznych siedziby zarządu obwodowego NKWD przy ul. Sowieckiej 6 wykonywano egzekucje na polskich jeńcach. Wędrówka po mieście, m.in. ul. Sowiecką. Przyjazd do MOSKWY. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem polskojęzycznym i zwiedzanie: Kreml - Armata Carska, Dzwon Carski, Zbrojownia lub Sobory Kremlowskie, Plac Łubiański, Plac Czerwony, cerkiew Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz). Objazdowa wycieczka po mieście: Wzgórza Worobiowe, Uniwersytet Moskiewski. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg 

 

DZIEŃ V: MOSKWA - SMOLEŃSK

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Moskwy: cmentarz Doński - symboliczny grób gen. Leopolda Okulickiego. Czas wolny na Arbacie (około 2 godzin). Wyjazd do Smoleńska. SMOLEŃSK: lotnisko Siewiernoje - miejsce tragedii samolotu z delegacją polską w dniu 10.04.2010 r. - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Przejazd do hotelu na obrzeżach Smoleńska; zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ VI: SMOLEŃSK - KATYŃ - MIŃSK (Białoruś)

Po śniadaniu spotkanie z miejscowym przewodnikiem polskojęzycznym i zwiedzanie SMOLEŃSKA:  przejazd przez miasto z pokazaniem najważniejszych zabytków: Kreml - Twierdza Smoleńska, sobór Piotra i Pawła (XII w.) oraz zwiedzanie soboru Uspieńskiego. KATYŃ: las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na 10-kilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto i poświęcono Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa 4.412 oficerów WP. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. KUROPATY (Białoruś): uroczysko na obrzeżach Mińska, miejsce stracenia wielu tysięcy Polaków i Białorusinów. Przejazd główną arterią miasta Prospektem Niezależności. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ VII: MIŃSK – GRODNO - WARSZAWA

Po śniadaniu zwiedzanie MIŃSKA: Stare Miasto (zw. Górnym Miastem) - archikatedra katolicka pw. NMP, katedra prawosławna - sobór św. Ducha, d. dwór Wańkowiczów, dom - miejsce kilkunastoletniego pobytu Stanisława Moniuszki. kościół św. św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”. Czas wolny.

 

Przejście graniczne Grodno – Kuźnica Białostocka

Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 22.00

W cenie

Cena zawiera

  • przejazd autokarem na całej trasie,
  • 6 noclegów wg programu (pokoje 2-3-osobowe z łazienkami),
  • wyżywienie: obiadokolacje i śniadania (6x),
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • obsługę pilota na całej trasie.

Cena nie zawiera

  • opłat wizowych (wiza do Rosji i wiza tranzytowa na Białoruś - w sumie 420 PLN),
  • usługi przewodników miejscowych i biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (65 EUR)
  • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN)

Uwagi

WARTO WIEDZIEĆ: 

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron itp.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku. 

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.