Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: KALININGRAD, 4 dni

Wycieczka do Rosji: KALININGRAD, 4 dni

KrajRosja
Transportbus/autokar
Wyjazd zGdańska, możliwość dojazdu z Warszawy i innych miast
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Kaliningrad został założony w połowie XIII wieku przez Krzyżaków. Dwieście lat później został lennem króla polskiego, od którego z czasem się uniezależnił. Z krótką przerwą spowodowaną interwencją wojsk rosyjskich, miasto stanowiło część Rzeszy. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Królewiec został oddzielony od reszty Niemiec. To właśnie do Królewca miała prowadzić eksterytorialna autostrada, której budowy zażądał Adolf Hitler. Pod koniec wojny Królewiec został zdobyty przez Armię Czerwoną. Z otaczających go terenów utworzono zamkniętą strefę wykorzystywaną do celów wojskowych. Po rozpadzie Związku Sowieckiego, miasto zostało częścią Rosji, zwiększając wpływy Moskwy w Europie…
pokaż więcej
Kaliningrad został założony w połowie XIII wieku przez Krzyżaków. Dwieście lat później został lennem króla polskiego, od którego z czasem się uniezależnił. Z krótką przerwą spowodowaną interwencją wojsk rosyjskich, miasto stanowiło część Rzeszy. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Królewiec został oddzielony od reszty Niemiec. To właśnie do Królewca miała prowadzić eksterytorialna autostrada, której budowy zażądał Adolf Hitler. Pod koniec wojny Królewiec został zdobyty przez Armię Czerwoną. Z otaczających go terenów utworzono zamkniętą strefę wykorzystywaną do celów wojskowych. Po rozpadzie Związku Sowieckiego, miasto zostało częścią Rosji, zwiększając wpływy Moskwy w Europie Środkowej. Architektura Kaliningradu to ciekawe połączenie pozostałości krzyżackiego miasta portowego oraz wojskowych osiedli. Miasto jest otoczone pięknymi plażami, wydmami, lasami i rybackimi wioskami. Na leżącej nieopodal Mierzei Kurońskiej znajduje się Park Narodowy, w którym żyje wiele gatunków ptaków.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: (WARSZAWA) – GDAŃSK – KALININGRAD

O 13:30 wyjazd z dworca kolejowego w GDAŃSKU. Przejazd busem. Przyjazd około 17:30. Zakwaterowanie w hotelu. Trasa ok. 190 km.

Wieczorna wycieczka objazdowa po mieście. Rynek Centralny, Muzeum V Fortu, pozostałości fortyfikacji miejskich, Baszta Dohna - obecnie Muzeum Bursztynu, Baszta Wrangla, Brama Królewska, Brama Frydlandzka, Brama Brandenburska. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

W latach 1945-1991 port Kaliningradu był jedynym nadbałtyckim portem należącym do ZSRR niezamarzający zimą. Z tego właśnie powodu był on jednym z najważniejszych portów pozostających w dyspozycji Wojennej Floty Bałtyckiej ZSRR. Dziś 6,5 kilometra nabrzeży służy głównie celom obsługi handlu morskiego. Jedno z nich zostało jednak zamienione w piękny bulwar, na którym zlokalizowano Muzeum Światowego Oceanu – odwiedzimy je ostatniego dnia wycieczki.

Na Państwa życzenie możemy zająć się kupnem biletu kolejowego do Gdańska. Program wyjazdu zostawia Państwu możliwość wyboru dowolnego rodzaju i klasy pociągu.

Dobrym uzupełnieniem wizyty w Kaliningradzie będzie zwiedzanie Gdańska. Istnieje możliwość przyjazdu porannym pociągiem i wzięcia udziału w zwiedzaniu Gdańska. Koszt zwiedzania wynosi 40 zł/os. Zwiedzanie zostanie zorganizowane przy zgłoszeniu minimum 10 osób.

 

 

2. DZIEŃ: JANTARNYJ - SWIETŁOGORSK

Po śniadaniu wycieczka do miejscowości JANTARNYJ. To osiedle typu miejskiego, gdzie prowadzi się przemysłowe wydobycie bursztynu. Twierdzi się, że jest tu skoncentrowane 95% jego światowych zasobów. Zwiedzanie kopalni odkrywkowej bursztynu: wizyta na platformie widokowej i w centrum wystawowym przy kopalni.

Spacer po mieście – wizyta w cerkwi ikony Matki Bożej Kańskiej, główny plac miasteczka.

Fakultatywnie warsztaty wytwarzania ozdób i biżuterii z bursztynu. Obiad w miejskiej restauracji.

Przejazd do SWIETŁOGORSKA. Piesza wycieczka po kurorcie. Przejdziemy się nadmorską promenadą, obejrzymy wieżę ciśnień z XIX wieku, która jest symbolem Swietłogorska, pospacerujemy wśród zabytkowych niemieckich domów, które zachowały się w doskonałym stanie i po prostu będziemy oddychać leczniczym bałtyckim powietrzem, napełnionym aromatem iglastych drzew i morza.

Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

 

 

3. DZIEŃ: KALININGRAD

Po śniadaniu czas wolny. Fakultatywnie wizyta w kaliningradzkim muzeum bursztynu.

Wyjazd na wycieczkę do Parku Narodowego na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ - wąski pas lądu, oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego.

Zwiedzimy stację obrączkowania ptaków Instytutu Zoologicznego Akademii Nauk oraz wespniemy się na taras widokowy jednej z wydm, by posłuchać dźwięków słynnych "śpiewających piasków".

Na koniec wizyta w sklepie rybnym i obiad przygotowany ze świeżo złowionych ryb.

Powrót do KALININGRADU, przejazd do hotelu. Nocleg.

 

 

4. DZIEŃ: KALININGRAD – GDAŃSK – (WARSZAWA)

KALININGRAD Śniadanie. Wizyta w Muzeum Światowego Oceanu mieszczącego się na zacumowanej w Kaliningradzie łodzi podwodnej. Transfer busem do Gdańska. Przyjazd przed godziną 18:00.

Podobnie jak w pierwszym dniu wycieczki, na państwa życzenie możemy kupić bilet kolejowy do Warszawy lub innego miasta.

W cenie

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach *** (pokoje 2-os. z łazienkami),
 • Obsługę pracownika biura, który pomoże w uzyskaniu bezpłatnej wizy elektronicznej,
 • Wyżywienie zgodnie z programem: 3 śniadania, 3 obiady/kolacje,
 • Opiekę pilota na całej trasie,
 • Ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa),
 • Opłaty drogowe, parkingi,
 • VAT.

Cena nie zawiera

 • Biletów kolejowych do i z Gdańska,
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług przewodników lokalnych – ok. 55 euro/os,
 • Fakultatywnych warsztatów wytwarzania ozdób i biżuterii z bursztynu - ok. 20 zł/os – chęć udziału w warsztatach najlepiej zgłosić przed wyjazdem,
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 250 PLN

Uwagi

 • Do realizacji programu konieczny jest udział co najmniej 20 osób,
 • 15 dni przed wyjazdem prosimy o przesłanie do biura wizy elektronicznej. Wniosek wizowy wypełnia się na podstawie instrukcji, którą otrzymacie Państwo na miesiąc przed rozpoczęciem wyjazdu. Przesłanie wizy nie jest warunkiem udziału w imprezie,
 • Przewodnicy posługują się językiem polskim lub są tłumaczeni na język polski przez pilota,
 • Program nie jest przystosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową,
 • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty dokonywana jest w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w razie potrzeby.

Płatność kartą
W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane).

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.