Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: KALININGRAD, 4 dni

Wycieczka do Rosji: KALININGRAD, 4 dni

KrajRosja
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1380 PLN od 1175 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-07-27 - 2019-07-30 | 4 dni Cena: 1380 1175 PLN

Opis oferty

Kaliningrad – to stolica obwodu kaliningradzkiego, nadbałtyckiej eksklawy Federacji Rosyjskiej. Znajduje się u ujścia Pregoły do Bałtyku, 35 km od granicy polskiej, 70 km od granicy litewskiej i 1289 km od Moskwy. Jest głównym miastem krainy historycznej Prusy Dolne położonym na terenie dawnej Sambii. 
pokaż więcej
Kaliningrad – to stolica obwodu kaliningradzkiego, nadbałtyckiej eksklawy Federacji Rosyjskiej. Znajduje się u ujścia Pregoły do Bałtyku, 35 km od granicy polskiej, 70 km od granicy litewskiej i 1289 km od Moskwy. Jest głównym miastem krainy historycznej Prusy Dolne położonym na terenie dawnej Sambii. 

Plan wycieczki

1 dzień

Przejazd Warszawa – Kaliningrad.

Przyjazd do KALINIGRADU wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.

2 dzień

KALININGRAD Po śniadaniu – zwiedzanie miasta z wizytą w katedrze i przeglądem głównych atrakcji miasta, m.in.: Rynek Centralny, Muzeum V Fortu, pozostałości fortyfikacji miejskich, Baszta Dohna - obecnie Muzeum Bursztynu, Baszta Wrangla, Brama Królewska, Brama Frydlandzka, Brama Brandenburska.

Miasto zostało założone przez Krzyżaków w 1255 roku na cześć pruskiego króla Przemysła Ottokara II. Kaliningrad był stolicą diecezji sambijskiej, która wchodziła w skład państwa Krzyżackiego. W XV w. król Polski Kazimierz IV Jagiellończyk włączył Królewiec do Polski, tworząc nowe województwo, którego został stolicą. W 1757 zgodnie z porozumieniem pomiędzy Austrią i Rosją został wydany ukaz, na mocy którego Królewiec został wcielony do Rosji. W 1871 miasto stało się częścią Rzeszy, a w kwietniu 1945 roku miasto zostało zdobyte przez Armię Czerwoną. Po II Wojnie Światowej, w wyniku postanowień poczdamskich, miasto i całe Prusy Wschodnie zostało odebrane Niemcom. Królewiec wcielono do ZSRR, a po 1991 stał się częścią Rosji. W 1946 miasto przemianowano na Kaliningrad na cześć, zmarłego wówczas, jednego z przywódców ZSRR Michaiła Kalinina.

Obiad w mierjskiej restauracji.

Zwiedzanie statku naukowo-badawczego Witiaź w "Muzeum Światowego Oceanu".

W latach 1945-1991 port Kaliningradu był jedynym nadbałtyckim portem należącym do ZSRR niezamarzający zimą. Z tego właśnie powodu był on jednym z najważniejszych portów pozostających w dyspozycji Wojennej Floty Bałtyckiej ZSRR. Dziś 6,5 kilometra nabrzeży służy głównie celom obsługi handlu morskiego. Jedno z nich zostało jednak zamienione w piękny bulwar, na którym zlokalizowano Muzeum Światowego Oceanu.

Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego na Mierzeję Kurońską.

Przejazd na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ - wąski pas lądu, oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego. Kraina białego piasku, bursztynu i morza.

Zwiedzimy stacje obrączkowania ptaków Instytutu Zoologicznego Akademii Nauk oraz wespniemy się na taras widokowy jednej z wydm, by posłuchać dźwięków słynnych "śpiewających piasków". Obiad (menu rybne).

Wycieczka do miejscowości JANTARNYJ. To osiedle typu miejskiego, gdzie prowadzi się przemysłowe wydobycie bursztynu i gdzie jest skoncentrowane 95% jego światowych zapasów. W programie – zwiedzanie kopalni odkrywkowej bursztynu.

Przejazd do SWIETŁOGORSKA (ok. 30 minut).

Zwiedzanie prywatnej fabryki obróbki bursztynu. Przy fabryce znajduje się sklep, gdzie można kupić unikalne ozdoby i pamiątki z bursztynu.

Fakultatywnie – warsztaty „Pamiątka z bursztynem”, gdzie klienci sami mogą prześledzić cały proces obróbki bursztynu - od sortowania do szlifowania.

Piesza wycieczka po kurorcie Swietłogorsk. Przejdziemy się nadmorską promenadą, obejrzymy wieżę ciśnień z XIX wieku, która jest symbolem Swietłogorska, pospacerujemy wśród zabytkownych niemieckich domów, które zachowały się w doskonałym stanie i po prostu będziemy oddychać leczniczym bałtyckim powietrzem, napełnionym aromatem choin i morza.

Kolacja w restauracji miasta (Swietłogorsk). Powrót do KALININGRADU, przejazd do hotelu. Nocleg.

4 dzień

KALININGRAD Śniadanie. Czas wolny. Przejazd do Warszawy. Przyjazd w godzinach wieczornych do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 3 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje

 • opiekę pilota na całej trasie

 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

CENA NIE ZAWIERA:

 • kosztów wizy rosyjskiej - ok. 400 zł

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide – ok. 55 euro/os.

Uwagi

Fakultatywnie:

Warsztaty „Pamiątka z bursztynem” - od ok. 7 EUR/os

INFORMACJE DODATKOWE:

 • odjazd spod PKiN o godz. 7.00

 • dopłata do pokoju 1-os. – 250

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Petersburgu polecamy wymieniać euro lub dolary. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w razie potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i innymi. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.