Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Mołdawii: ŚWIĘTO WINA W KISZYNIOWIE. 8 dni

Wycieczka do Mołdawii: ŚWIĘTO WINA W KISZYNIOWIE. 8 dni

KrajMołdawia, Ukraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 2440 PLN od 2285 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-09-29 - 2020-10-06 | 8 dni Cena: 2440 2285 PLN

Opis oferty

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody i oczywiście zabytki m.in. Orhei. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.
pokaż więcej

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody i oczywiście zabytki m.in. Orhei. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.

Plan wycieczki

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06.00Lublin Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) granica państwa (formalności ok. 1,5 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) Lwów, przejazd obwodnicą – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 530 km.

Dzień 2.

IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta, wyjazd – granica ukraińsko-mołdawska - KISZYNIÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 490 km.

Dzień 3.

KISZYNIÓW, po śniadaniu – KRIKOWA, najsławniejszy mołdawski zakład winiarski, „podziemne miasto” składające się z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów. Przejazd do mołdawskiej wioski. Obiad (kuchnia mołdawska) - ORGIEJÓW (ORHEI), rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini. Powrót do KISZYNIOWA, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 230 km.

Dzień 4.

KISZYNIÓW, po śniadaniu wycieczka do REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ, zwiedzanie TYRASPOLU: cerkiew, pomnik Lenina, czołg w centrum miasta. Wizyta w sklepie firmowym Kvinta, producenta koniaków - MILESTI MICI, zwiedzanie wytwórni, która posiada największą kolekcje win na świecie, degustacja w piwnicach, obiadokolacja – KISZYNIÓW, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.

Dzień 5.

KISZYNIÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta. Otwarcie festiwalu wina, parada winiarzy, czas wolny na spacer wśród stoisk winiarskich, degustacja win i potraw mołdawskich. Przejazd do zamku Castel Mimi, uczestnictwo w święcie wina na terytorium zamku. Powrót do Kiszyniowa, nocleg.

Dzień 6.

KISZYNIÓW, po śniadaniu wyjazd SOROKI, twierdza z XVI wieku – granica mołdawsko-ukraińska - CZERNIOWCE, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 400 km.

Dzień 7.

CZERNIOWCE, po śniadaniu zwiedzanie miasta: gmach Uniwersytetu, dawny pałac metropolity Bukowiny, kościół rzymskokatolicki, kościół ormiański, ratusz, Plac Teatralny – ŚNIATYN, ratusz, przejazd niegdysiejszą granicą polsko-rumuńską – KOŁOMYJA, spacer po centrum miasta - IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 140 km.

Dzień 8.

IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu wyjazd - granica państwaWARSZAWA, powrót w godzinach wieczornych. Przejazd ok. 530 km

* Cena promocyjna. Liczba miejsc w promocji ograniczona.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)

 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-os z łazienkami

 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacja (obiad lub kolacja)

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług miejscowych przewodników, zwiedzania piwnic winnych i degustacji wg programu oraz zestawu słuchawkowego tour guide - ok. 100 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)

 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł.

  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach późnowieczornych

 • dopłata do pokoju 1-os. - 460 zł

 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.

 • dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł

 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach ok. 2600 km

 • min. liczba uczestników – 25 osób

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary. W Mołdawii obowiązującą walutą są leje mołdawskie (MDL).

Granica

Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej i ukraińsko-mołdawskiej wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Posiłki w większości są serwowane, przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym.

W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój, dodatkowe napoje płatne są we własnym zakresie. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki (we własnym zakresie).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.