Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE Z ODESSĄ, 8 dni

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE Z ODESSĄ, 8 dni

KrajMołdawia, Ukraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 2575 PLN od 2320 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-05-01 - 2021-05-08 | 8 dni Cena: 2575 2320 PLN
Termin: 2021-05-29 - 2021-06-05 | 8 dni Cena: 2575 2320 PLN
Termin: 2021-09-04 - 2021-09-11 | 8 dni Cena: 2575 2320 PLN

Opis oferty

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody i oczywiście zabytki m.in. Orhei, Akermanu czy Odessy. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.
pokaż więcej

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody i oczywiście zabytki m.in. Orhei, Akermanu czy Odessy. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.

Plan wycieczki

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06.00Lublin Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) granica państwa (formalności ok. 1,5 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) Lwów, przejazd obwodnicą – KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 650 km.

Dzień 2.

KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu wyjazd – granica ukraińsko-mołdawskaSOROKI, twierdza z XVI wieku - KISZYNIÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 380 km.

Dzień 3.

KISZYNIÓW, po śniadaniu – KRIKOWA, najsławniejszy mołdawski zakład winiarski, „podziemne miasto” składające się z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów. Przejazd do mołdawskiej wioski. Obiad (kuchnia mołdawska) i poczęstunek domowym winem - ORGIEJÓW (ORHEI), rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini. Powrót do KISZYNIOWA, zwiedzanie miasta. Czas wolny, nocleg. Trasa ok. 230 km.

Dzień 4.

KISZYNIÓW, po śniadaniu wycieczka do REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ, zwiedzanie TYRASPOLU: cerkiew, pomnik Lenina, czołg w centrum miasta. Wizyta w sklepie firmowym Kvinta, producenta koniaków - MILESTI MICI, zwiedzanie wytwórni, która posiada największą kolekcje win na świecie, degustacja w piwnicach, obiadokolacja – KISZYNIÓW, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.

Dzień 5.

KISZYNIÓW, po śniadaniu wyjazd granica mołdawsko-ukraińskaBIAŁOGRÓD DNIESTROWSKI, zwiedzanie Twierdzy Akermańskiej – ODESSA, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień 6.

ODESSA, po śniadaniu zwiedzanie miasta, m. in.: ulica Deribasowska, schody Potiomkinowskie, opera (z zewnątrz), kościół katolicki. Obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 170 km.

Dzień 7.

ODESSA, po śniadaniu wyjazd HUMAŃ, malowniczy park „Zofiówka” zbudowany przez Stanisława Szczęsnego Potockiego dla żony WINNICA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 430 km

Dzień 8.

WINNICA, po śniadaniu wyjazd – MIĘDZYBUŻ, rodzinne miasto Baal Szem Towa i Nachmana z Bracławia, potężny zamek Sieniawskich u zbiegu dwóch rzek granica państwa – przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – WARSZAWA, powrót w godzinach późnowieczornych. Trasa ok. 740 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)

 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-os z łazienkami

 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacja (obiad lub kolacja)

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług miejscowych przewodników, zwiedzania piwnic winnych i degustacji win w Krikowej i Milesci Mici oraz zestawu słuchawkowego tour guide - ok. 100 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)

 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł.

  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach późnowieczornych

 • dopłata do pokoju 1-os. - 460 zł

 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.

 • dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł

 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach ok. 3000 km

 • min. liczba uczestników – 25 osób

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary. W Mołdawii obowiązującą walutą są leje mołdawskie (MDL).

Granica

Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej i ukraińsko-mołdawskiej wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Posiłki w większości są serwowane, przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym.

W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój, dodatkowe napoje płatne są we własnym zakresie. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki (we własnym zakresie).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.