Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE Z ODESSĄ 8 dni AUTOKAREM

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE Z ODESSĄ 8 dni AUTOKAREM

KrajMołdawia, Ukraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, malownicze parki i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei, XVI-wieczne twierdze w Sorokach i Benderach oraz secesyjne kamienice w Odessie. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.
pokaż więcej

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, malownicze parki i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei, XVI-wieczne twierdze w Sorokach i Benderach oraz secesyjne kamienice w Odessie. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.

Plan wycieczki

 • Wygodny klimatyzowany autokar
 • Brak nocnych przejazdów
 • Bezpłatny wybór miejsca w autokarze
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Degustacje wina w słynnych mołdawskich winnicach
 • Poczęstunek domowym winem
 • Doświadczony pilot

 

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KAMIENIEC PODOLSKI.
WARSZAWA, wyjazd o godz. 05.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) - krótka przerwa i możliwość dołączenia na MOP Markuszów Południe przed LUBLINEM, odjazd ok. godz. 08.00 – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) - Lwów, przejazd obwodnicą – KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 650 km.

2. DZIEŃ: KAMIENIEC PODOLSKI – SOROKI - KISZYNIÓW.
KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta – granica ukraińsko-mołdawska – SOROKI, miasto powszechnie uważane za stolicę mołdawskich Romów, zwiedzanie: twierdza z XVI wieku, krótka wizyta w cygańskiej dzielnicy – KISZYNIÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 380 km.

3. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KRIKOWA – ORGIEJÓW – KISZYNIÓW.
KISZYNIÓW, po śniadaniu – KRIKOWA, najsławniejszy mołdawski zakład winiarski, „podziemne miasto” składające się z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów – ORGIEJÓW, rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini. Przejazd do mołdawskiej wioski. Obiad (kuchnia mołdawska) i poczęstunek domowym winem – KISZYNIÓW, zwiedzanie miasta podczas którego poznamy lokalną historię, kulturę, architekturę oraz codzienne życie. Zobaczymy Bulwar Stefana cel Mare, katedrę prawosławną i katolicką, Łuk Triumfalny, parki. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 190 km.
Fakultatywnie:
wieczorek mołdawski - kolacja w restauracji z regionalną kuchnią, lampką wina i muzyką – 30 euro/os.

4. DZIEŃ: KISZYNIÓW – BENDERY – TYRASPOL – MILESTI MICI – KISZYNIÓW.
KISZYNIÓW, po śniadaniu przejazd do REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ. Zwiedzanie XVI-wiecznej twierdzy w BENDERACH, najstarszego zabytku w granicach Naddniestrza, jednego z symboli tego nieuznawanego państwa. Symboliczny powrót do ZSRR – zwiedzanie TYRASPOLU: cerkiew, pomnik Lenina, czołg w centrum miasta. Obiad. Wizyta w sklepie firmowym Kvinta, producenta koniaków – MILESTI MICI, zwiedzanie wytwórni, która posiada największą kolekcje win na świecie, degustacja wina – KISZYNIÓW, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.

5. DZIEŃ: KISZYNIÓW – BIAŁOGRÓD DNIESTROWSKI – ODESSA.
KISZYNIÓW, po śniadaniu wyjazd – granica mołdawsko-ukraińska – BIAŁOGRÓD DNIESTROWSKI, zwiedzanie Twierdzy Akermańskiej pięknie położonej nad limanem Dniestru – przejazd przez Stepy Akermańskie do ODESSY, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 200 km.

6. DZIEŃ: ODESSA.
ODESSA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m. in.: ulica Deribasowska, port morski, kościół katolicki, secesyjne kamienice, budynek gdzie mieszkał A. Mickiewicz, Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz). Spacer bulwarem Nadmorskim. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie”, pomnik księcia Richelieu oraz najbardziej znaną atrakcję Odessy - schody Potiomkinowskie, rozsławione przez Siergieja Eisensteina. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7. ODESSA – HUMAŃ – WINNICA.
ODESSA, po śniadaniu wyjazd – HUMAŃ, malowniczy park „Zofiówka” zbudowany przez Stanisława Szczęsnego Potockiego dla żony – WINNICA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Trasa ok. 430 km.

8. DZIEŃ: WINNICA – MIĘDZYBUŻ – WARSZAWA.
WINNICA, po śniadaniu wyjazd – MIĘDZYBUŻ, rodzinne miasto Baal Szem Towa i Nachmana z Bracławia, potężny zamek Sieniawskich u zbiegu dwóch rzek – granica państwa – WARSZAWA, powrót w godzinach późnowieczornych. Trasa ok. 740 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: klimatyzowany autokar
 • zakwaterowanie:
  7 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os z łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem:
  7 x śniadania, 7 x obiadokolacja (obiad lub kolacja, w tym obiad w wiosce mołdawskiej z poczęstunkiem domowym winem)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, parkingi

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwiedzania piwnic winnych i degustacji win w Krikowej i Milesci Mici, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 120 euro / os. (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • wieczorku mołdawskiego – kolacji w restauracji z regionalną kuchnią, lampką wina i muzyką – 35 euro/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os.
 • Więcej szczegółów odnośnie składek na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 05:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 21.00-22.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • potwierdzenie udziału w wieczorku folklorystycznym prosimy zgłaszać w biurze przed wyjazdem
 • temperatura w winnicach wynosi +12. Na zwiedzanie wymagane są wygodne sportowe buty oraz odzież dostosowana do temperatury
 • dopłata do pokoju 1-os. - 580 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 2800 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy. Na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary (niema znaczenia którą z tych walut) i na miejscu w kantorach wymieniać na hrywny. W Mołdawii obowiązującą walutą są leje mołdawskie (MDL).

Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

 

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy
 • dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 25 osób. W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.