Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE 6 dni SAMOLOTEM

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE 6 dni SAMOLOTEM

KrajMołdawia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 4860 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-05-27 - 2024-06-01 | 6 dni Cena: 4860 PLN
Termin: 2024-07-15 - 2024-07-20 | 6 dni Cena: 4860 PLN

Opis oferty

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, poznanie kultury gagauskiej i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei czy XVI-wieczna twierdza w Benderach. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.
pokaż więcej
Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, poznanie kultury gagauskiej i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei czy XVI-wieczna twierdza w Benderach. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.

Plan wycieczki

 • Wycieczka lotnicza
 • Wygodny klimatyzowany autokar lub bus na czas zwiedzania
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Degustacje wina w słynnych mołdawskich winnicach
 • Poczęstunek domowym winem
 • Doświadczony pilot

 

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KISZYNIÓW.
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. Chopina na 2 godz. przed wylotem w hali odlotów terminalu A w miejscu spotkań z napisem „Meeting Point” (pomiędzy stanowiskami odpraw "D" i "E"), wylot do KISZYNIOWA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

2. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KRIKOWA – ORGIEJÓW – KISZYNIÓW.
KISZYNIÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta podczas którego poznamy lokalną historię, kulturę, architekturę oraz codzienne życie. Zobaczymy Bulwar Stefana cel Mare, katedrę prawosławną i katolicką, Łuk Triumfalny, parki – KRIKOWA, najsławniejszy mołdawski zakład winiarski, „podziemne miasto” składające się z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów – ORGIEJÓW, rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini. Przejazd do mołdawskiej wioski, obiadokolacja (kuchnia mołdawska) i poczęstunek domowym winem – KISZYNIÓW, powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 150 km.

3. DZIEŃ: KISZYNIÓW – BENDERY – TYRASPOL – MILESTI MICI – KISZYNIÓW.
KISZYNIÓW, po śniadaniu przejazd do REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ. Zwiedzanie XVI-wiecznej twierdzy w BENDERACH, najstarszego zabytku w granicach Naddniestrza, jednego z symboli tego nieuznawanego państwa. Symboliczny powrót do ZSRR – zwiedzanie TYRASPOLU: cerkiew, pomnik Lenina, czołg w centrum miasta. Obiad. Wizyta w sklepie firmowym Kvinta, producenta koniaków – MILESTI MICI, zwiedzanie wytwórni, która posiada największą kolekcje win na świecie, degustacja wina – KISZYNIÓW, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.
Fakultatywnie:
wieczorek mołdawski - kolacja w restauracji z regionalną kuchnią, lampką wina i muzyką (min. 15 osób)

4. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KOMRAT – BESALMA – KISZYNIÓW.
KISZYNIÓW, po śniadaniu wycieczka do GAGAUZJI, terytorium autonomicznego na południu Mołdawii, którego mieszkańcy wyznają prawosławie i mają swoje lokalne władze, hymn, flagę, godło, uniwersytet. Jest to grupa etniczna będąca prawdopodobnie potomkami średniowiecznych plemion tureckich. Spacer po KOMRAT - stolicy Autonomii Gagauskiej, przejazd do miejscowości BESALMA, zwiedzanie Muzeum Historii i Etnografii Gagauzów, gdzie poznamy ich historie i tradycje. Obiad w lokalnej restauracji serwującej tradycyjne potrawy kuchni gagauskiej. Powrót do KISZYNIOWA, czas wolny, nocleg. Przejazd ok. 260 km.

5. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KLISZOWA – SOROKI – KISZYNIÓW.

KISZYNIÓW, po śniadaniu przejazd do miejscowości KLISZOWA, która słynie z tkactwa mołdawskich dywanów. Zobaczymy małą wystawę ręcznie tkanych dywanów, dla których lokalne mistrzynie używają naturalne materiały – SOROKI, miasto powszechnie uważane za stolicę mołdawskich Romów. Zwiedzanie twierdzy z XVI wieku, krótka wizyta w cygańskiej dzielnicy. Obiad. Powrót do KISZYNIOWA, czas wolny, nocleg.

6. DZIEŃ: KISZYNIÓW – WARSZAWA.
KISZYNIÓW, po śniadaniu czas wolny. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Kiszyniów – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem podręcznym do 8 kg oraz bagażem rejestrowanym do 23 kg
 • transfer w Kiszyniowie z / na lotnisko
 • transport na zwiedzanie: klimatyzowany autokar
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu***, pokoje 2-os standard z łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacja (obiad lub kolacja, w tym obiad w wiosce mołdawskiej z poczęstunkiem domowym winem oraz w restauracji gagauskiej)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwiedzania piwnic winnych i degustacji win w Krikowej i Milesci Mici, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 150 euro/os. (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • wieczorku mołdawskiego – kolacji w restauracji z regionalną kuchnią, lampką wina i muzyką – od 35 euro/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10,00 zł/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10,00 zł/os.
  Więcej szczegółów odnośnie składek na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”.

Uwagi

 • w cenę wycieczki wliczona jest cena biletu lotniczego aktualna na dzień publikacji programu (1400 zł). W przypadku istotnej zmiany ceny przelotu, przedstawimy do akceptacji Podróżnych nową cenę. Ewentualna zmiana ceny przelotu uprawnia Podróżnego do rezygnacji z udziału w wyjeździe i otrzymania zwrotu wszystkich wpłaconych środków
 • temperatura w winnicach wynosi +12. Na zwiedzanie wymagane są wygodne sportowe buty oraz odzież dostosowana do temperatury
 • dopłata do pokoju 1-os. - 850 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą w Mołdawii są leje mołdawskie (MDL). Proponujemy też zabrać euro lub dolary (nie ma znaczenia którą z tych walut) i na miejscu wymieniać w kantorach na lokalną walutę.

Płatność kartą
W Mołdawii w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa itp.
Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy
 • dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 15 osób. W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.