Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE w 6 dni

Wycieczka do Mołdawii: MOŁDAWSKIE DIONIZJE w 6 dni

Kraj
Transportautokar
Wyjazd z
Cena: 2285 PLN od 1890 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-04-27 - 2021-05-02 | 6 dni Cena: 2285 1890 PLN
Termin: 2021-05-17 - 2021-05-22 | 6 dni Cena: 2285 1890 PLN
Termin: 2021-06-14 - 2021-06-19 | 6 dni Cena: 2285 1890 PLN

Opis oferty

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody i oczywiście zabytki m.in. Orhei, Soroki. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.
pokaż więcej
Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody i oczywiście zabytki m.in. Orhei, Soroki. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – IWANO-FRANKIWSK .

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Trasa ok. 540 km.

2. DZIEŃ: IWANO-FRANKIWSK – CZERNIOWCE - BIELCE .

IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu krótkie zwiedzanie: centrum miasta, kościoły różnych wyznań, synagoga, pomnik Mickiewicza – CZERNIOWCE, stolica krainy historycznej – Bukowiny, zwiedzanie m.in: pałac Metropolitów Bukowińskich (obecnie uniwersytet), zabytki sakralne różnych wyznań, ratusz, Plac Teatralny – granica ukraińsko-mołdawska – BIELCE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 340 km.

3. DZIEŃ: BIELCE – ORGIEJÓW – KRIKOWA – KISZYNIÓW .

BIELCE, po śniadaniu wyjazd – ORGIEJÓW, rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini. Przejazd do mołdawskiej wioski. Obiad (kuchnia mołdawska) i poczęstunek domowym winem – KRIKOWA, najsławniejszy mołdawski zakład winiarski, „podziemne miasto” składające się z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów – KISZYNIÓW, zwiedzanie miasta podczas którego poznamy lokalną historię, kulturę, architekturę oraz codzienne życie. Zobaczymy Bulwar Stefana cel Mare, katedrę prawosławną i katolicką, Łuk Triumfalny, parki. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 190 km.

4. DZIEŃ: KISZYNIÓW – BENDERY – TYRASPOL – MILESTI MICI – KISZYNIÓW .

KISZYNIÓW, po śniadaniu przejazd do REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ. Zwiedzanie XVI-wiecznej twierdzy w BENDERACH, najstarszego zabytku w granicach Naddniestrza, jednego z symboli tego nieuznawanego państwa. Symboliczny powrót do ZSRR – zwiedzanie TYRASPOLU: cerkiew, pomnik Lenina, czołg w centrum miasta. Obiad. Wizyta w sklepie firmowym Kvinta, producenta koniaków - MILESTI MICI, zwiedzanie wytwórni, która posiada największą kolekcje win na świecie, degustacja wina – KISZYNIÓW, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.

5. DZIEŃ: KISZYNIÓW – SOROKI – CZERNIOWCE .

KISZYNIÓW, po śniadaniu wyjazd – SOROKI, miasto powszechnie uważane za stolicę mołdawskich Romów. Zwiedzanie: twierdza z XVI wieku, krótka wizyta w cygańskiej dzielnicy – wyjazd na granicę mołdawsko-ukraińską. Obiadokolacja i nocleg w CZERNIOWCACH. Trasa ok. 390 km.

6. DZIEŃ: CZERNIOWCE – WARSZAWA .

CZERNIOWCE, po śniadaniu wyjazd – granica państwa – WARSZAWA, powrót w godzinach późnowieczornych/nocnych. Trasa ok. 680 km.

W cenie

Cena zawiera

transport: autokar (klimatyzacja)
zakwaterowanie:
5 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os standard z łazienką
wyżywienie zgodnie z programem:
5 x śniadania, 5 x obiadokolacja (obiad lub kolacja)
opiekę pilota
ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwiedzania piwnic winnych i degustacji win w Krikowej i Milesci Mici, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 110 euro / os. (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

Uwagi

wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 22.00-23.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
temperatura w winnicach wynosi +12. Na zwiedzanie wymagane są wygodne sportowe buty oraz odzież dostosowana do temperatury
dopłata do pokoju 1-os. - 420 zł
osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
obiad / kolacja - w cenie jest napój (woda lub sok lub kompot). Posiłki przyrządzane są zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym
łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 2500 km
biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy też zabrać euro lub dolary (niema znaczenia którą z tych walut) i na miejscu w kantorach wymieniać na hrywny. W Mołdawii obowiązującą walutą są leje mołdawskie (MDL)

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE: :

przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
min. liczba uczestników – 25 osób. W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.