Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Bez wizy na Białoruś: ZAMKI I PAŁACE BIAŁORUSI. 6 dni

Bez wizy na Białoruś: ZAMKI I PAŁACE BIAŁORUSI. 6 dni

KrajBiałoruś
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Lekcja historii w pigułce. Wycieczka ta, choć krótka, sprawi, że nazwiska i miejsca znane z podręczników historii i literatury staną się nam bliższe i nie tak abstrakcyjne. Zainspirowani widokami i postaciami związanymi z Grodnem, Mirem, Nieświeżem czy Lidą, zaczniemy wnikliwiej studiować historię Polski, a być może w naszej własnej historii rodzinnej odkryjemy nieznane nam fakty i tym chętniej poznamy miejsca, gdzie niegdyś żyli nasi dziadkowie. Ale przede wszystkim to wyprawa po ścieżkach którymi stąpał nasz wielki wieszcz i jego najbliżsi.....
pokaż więcej

Lekcja historii w pigułce. Wycieczka ta, choć krótka, sprawi, że nazwiska i miejsca znane z podręczników historii i literatury staną się nam bliższe i nie tak abstrakcyjne. Zainspirowani widokami i postaciami związanymi z Grodnem, Mirem, Nieświeżem czy Lidą, zaczniemy wnikliwiej studiować historię Polski, a być może w naszej własnej historii rodzinnej odkryjemy nieznane nam fakty i tym chętniej poznamy miejsca, gdzie niegdyś żyli nasi dziadkowie. Ale przede wszystkim to wyprawa po ścieżkach którymi stąpał nasz wielki wieszcz i jego najbliżsi.....

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – GRODNO

WARSZAWA, wyjazd o godz. 07.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – GRODNO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 290 km.

DZIEŃ 2: GRODNO – BOHATYROWICZE - STARE WASILISZKI – MUROWANKA – LIDA

GRODNO, śniadanie, zwiedzanie miasta: kościoły, stary i nowy zamek, cerkiew Borysa i Gleba nad Niemnem, dom i pomnik Elizy Orzeszkowej, cmentarz z miejscem jej pochówku – BOHATYROWICZE, grób Jana i Cecylii – STARE WASILISZKI, dom-muzeum Czesława Niemena – MUROWANKA, obronna gotycka cerkiew – LIDA, zamek Giedymina (z zewnątrz), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 190 km.

DZIEŃ 3: LIDA – NOWOGRÓDEK – JEZIORO ŚWITEŹ – ZAOSIE – MIR

LIDA, śniadanie – NOWOGRÓDEK, dom Adama Mickiewicza, fara, zamek książąt litewskich – JEZIORO ŚWITEŹ, spacer brzegiem sławionego przez Mickiewicza jeziora – ZAOSIE, zrekonstruowany zaścianek szlachecki, miejsce narodzin A. Mickiewicza – MIR, zwiedzanie: zamek Radziwiłłów, wpisany na listę UNESCO. Zakwaterowanie w Mirze lub Baranowiczach, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 140 km.

DZIEŃ 4: KOSÓW POLESKI – MERECZOWSZCZYZNA – RÓŻANA – PIŃSK

Po śniadaniu – KOSÓW POLESKI, neogotycki zamek rodu Pusłowskich – MERECZOWSZCZYZNA, dworek - miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki – RÓŻANA, zespół pałacowy Sapiechów – PIŃSK, zwiedzanie miasta, m.in.: kościół i klasztor oo. franciszkanów, pałac Butrymowiczów, kolegium oo jezuitów, ew. rejs po Prypeci. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.

DZIEŃ 5: PIŃSK – KOBRYŃ – KAMIENIEC – KAMIENIUKI – SKOKI – BRZEŚĆ

PIŃSK, śniadanie - KOBRYŃ, spacer po centrum miasta: dworek R. Traugutta, grób rodziny Mickiewiczów – KAMIENIEC, wieża gotycka z XIII w. – KAMIENIUKI, zwiedzanie wolier z zwierzętami, m.in. z żubrami; Muzeum Przyrody; siedziba Dziadka Mroza w Puszczy Białowieskiej, spotkanie z Dziadkiem Mrozem, Śnieżynką i postaciami z bajek, zwiedzanie Skarbca, czarodziejskiego młyna, polany z dwunastu miesiącami. Czas wolny, możliwość nabycia regionalnych pamiątek i przysmaków puszczańskich – SKOKI, zespół pałacowy w d. majątku Niemcewiczów zbudowany w latach 70 XVIII wieku – BRZEŚĆ, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 280 km.

DZIEŃ 6: BRZEŚĆ – WARSZAWA

BRZEŚĆ, śniadanie, zwiedzanie miasta: spacer najdłuższym deptakiem w Białorusi, gdzie mieszczą się regionalne białoruskie sklepiki i kawiarnie; atrakcją turystyczną jest latarnik, który o zmierzchu zapala latarnie; artystyczne rzeźby na ul. Gogola; pomnik 1000-lecia miasta; zabudowa miejska z okresu międzywojennego (1919-1939 r.); Twierdza Brzeska, zespół fortyfikacji wzniesionych w XIX w.; świątynie chrześcijańskie m.in. sobór garnizonowy pw. Św. Mikołaja, kościół pw. Podwyższenia Św. Krzyża. Czas wolny, wyjazd – granica państwa – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 220 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os z łazienkami (w Baranowiczach ew. w Domu Pielgrzyma u oo. Werbistów, pokoje 2-3 os. lub typu studio 2+2 z łazienką na 2 pokoje)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, przepustkę na wjazd bez wizy oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 70 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 2,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • do uzyskania przepustki na wjazd bez wizy na Białoruś niezbędne jest przesłanie skanu paszportu strony ze zdjęciem. Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 19.00-21.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • dopłata do pokoju 1-os. - 320 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 1400 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • zwiedzając MIR obejrzą Państwo jeden z najważniejszych białoruskich obiektów wpisany na listę UNESCO

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na ruble można dokonać również na granicy lub w Brześciu czy Grodnie. na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

 

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy na tę wycieczkę Podróżni muszą posiadać paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi oraz przepustkę na wjazd bezwizowy. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.