Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Białoruś: NAD NIEMNEM, DŹWINĄ I PRYPECIĄ. 8 dni

Wycieczka na Białoruś: NAD NIEMNEM, DŹWINĄ I PRYPECIĄ. 8 dni

KrajBiałoruś
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca na obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się mickiewiczowskie ballady. Pojedziemy także do Bohatyrowicz, gdzie na grobie Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, cofniemy się myślami do lat powstania styczniowego, a w Pińsku wspomnimy urodzonego tutaj Ryszarda Kapuścińskiego. Trasa wycieczki zawiedzie nas aż pod granicę rosyjską, do Witebska, gdzie w małym domu urodził się wielki malarz światowego formatu – Marc Chagall.
pokaż więcej

Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca na obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się mickiewiczowskie ballady. Pojedziemy także do Bohatyrowicz, gdzie na grobie Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, cofniemy się myślami do lat powstania styczniowego, a w Pińsku wspomnimy urodzonego tutaj Ryszarda Kapuścińskiego. Trasa wycieczki zawiedzie nas aż pod granicę rosyjską, do Witebska, gdzie w małym domu urodził się wielki malarz światowego formatu – Marc Chagall.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – BOHATYROWICZE - GRODNO

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) – granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – GRODNO, czas wolny – BOHATYROWICZE, grób Jana i Cecylii - zakwaterowanie w hotelu w Grodnie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 360 km.

DZIEŃ 2: GRODNO – STARE WASILISZKI – MUROWANKA – NOWOGRÓDEK - LIDA

GRODNO, śniadanie, zwiedzanie miasta: kościoły, stary i nowy zamek, cerkiew Borysa i Gleba nad Niemnem, dom i pomnik Elizy Orzeszkowej, cmentarz z miejscem jej pochówku – STARE WASILISZKI, dom-muzeum Czesława Niemena - MUROWANKA, obronna gotycka cerkiew – NOWOGRÓDEK, dom Adama Mickiewicza, fara, zamek książąt litewskich, obiadokolacja – LIDA, zamek Giedymina (z zewnątrz), zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 240 km.

DZIEŃ 3: LIDA – HOLSZANY – KREWO – ZALESIE – GŁĘBOKIE –POŁOCK

LIDA, śniadanie – HOLSZANY, ruiny zamku Holszańskich i Sapiehów – KREWO, ruiny zamku Olgierda, miejsce śmierci Kiejstuta i zawarcia pierwszej Unii polsko-litewskiej – ZALESIE, odnowiony zespół pałacowo-parkowy Ogińskich (z zewnątrz), spacer po parku - GŁĘBOKIE, kościół i klasztor karmelitów, kościół p.w. Św. Trójcy – POŁOCK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 390 km.

DZIEŃ 4: POŁOCK – WITEBSK

POŁOCK, po śniadaniu zwiedzanie: Sobór św. Zofii, monastyr Spaso-Jefrosinski – WITEBSK, zwiedzanie miasta, m.in.: dom Chagalla, Cerkiew Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Ratusz Miejski, Pałac Gubernatora, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 120 km.

DZIEŃ 5: WITEBSK – SMOLANY – MIŃSK

WITEBSK, śniadanie - SMOLANY, grób Tomasza Zana, ruiny zamku Sanguszków - MIŃSK, zwiedzanie miasta, m.in.: kościół św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”, katedra, cerkiew Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, Przedmieście Troickie, czas wolny, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 340

DZIEŃ 6: MIŃSK – NIEŚWIEŻ – MIR – ZAOSIE – JEZIORO ŚWITEŹ - BARANOWICZE

MIŃSK, śniadanie - NIEŚWIEŻ, jedna z najokazalszych siedzib magnackich, kościół-mauzoleum rodu Radziwiłłów – MIR, zamek Radziwiłłów, wpisany na listę UNESCO – ZAOSIE, zrekonstruowany zaścianek szlachecki, miejsce narodzin A. Mickiewicza – JEZIORO ŚWITEŹ – BARANOWICZE, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 290 km.

DZIEŃ 7: BARANOWICZE - KOSÓW POLESKI – MERECZOWSZCZYZNA – RÓŻANA – PIŃSK

BARANOWICZE, śniadanie – KOSÓW POLESKI, neogotycki zamek rodu Pusłowskich – MERECZOWSZCZYZNA, dworek - miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki – RÓŻANA, zespół pałacowy Sapiechów – PIŃSK, zwiedzanie miasta, m.in.: kościół i klasztor oo. franciszkanów, pałac Butrymowiczów, kolegium oo jezuitów, ew. rejs po Prypeci. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 270 km.

DZIEŃ 8: PIŃSK – BRZEŚĆ – WARSZAWA 

PIŃSK, śniadanie – BRZEŚĆ, zwiedzanie twierdzy brzeskiej i centrum miasta, czas wolny – granica państwa – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 390 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os z łazienkami (w Baranowiczach ew. w Domu Pielgrzyma u oo. Werbistów, pokoje 2-3 os. lub typu studio 2+2 z łazienką na 2 pokoje)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy grupowej i pośrednictwa wizowego – ok. 200 zł/os
 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 90 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 2,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:

 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć: 1 zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy), biometryczne (na wprost), kolorowe, na jasnym tle (typ: zdjęcie paszportowe) - wypełniony i podpisany wniosek wizowy (podpis jak w paszporcie) - paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z terytorium Białorusi, z co najmniej dwiema wolnymi stronami. Dla osób nieletnich dodatkowo – kopie / skany paszportów (strony z danymi) lub dowodu osobistego rodziców / opiekunów prawnych
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 19.00-21.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • dopłata do pokoju 1-os. - 420 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 2300 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • zwiedzając MIR, NIEŚWIEŻ, obejrzą Państwo najważniejsze białoruskie obiekty z listy UNESCO

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na ruble można dokonać również na granicy lub w Grodnie, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy na tę wycieczkę Podróżni muszą posiadać ważny paszport oraz wizę. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.