Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Białoruś: MIŃSK I OKOLICE SAMOLOTEM / BEZ WIZY

Wycieczka na Białoruś: MIŃSK I OKOLICE SAMOLOTEM / BEZ WIZY

KrajBiałoruś
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: 2870 PLN od 2480 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-09-11 - 2019-09-15 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN
Termin: 2019-10-16 - 2019-10-20 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN

Opis oferty

Wycieczka samolotowa na Białoruś w 5 dni Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca na obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Zobaczymy również odnowiony i niezwykle efektowny zamek w Mirze i pałac w Nieświeżu. A to wszystko bez procedury wizowej i stania na granicy. Najciekawsze atrakcje Białorusi w 5 dni.
pokaż więcej

Wycieczka samolotowa na Białoruś w 5 dni

Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca na obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Zobaczymy również odnowiony i niezwykle efektowny zamek w Mirze i pałac w Nieświeżu. A to wszystko bez procedury wizowej i stania na granicy. Najciekawsze atrakcje Białorusi w 5 dni.

Plan wycieczki

1 DZIEŃ: WARSZAWAMIŃSK   .

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MIŃSKA samolotem rejsowym. Krótka wycieczka objazdowa po mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w jednej z mińskich restauracji (dania białoruskie). Powrót do hotelu, nocleg.

 2 DZIEŃ: MIŃSK – ZALESIE – KREWO – HOLSZANY – IWIE - LIDA   .

MIŃSK, śniadanie – ZALESIE, odnowiony zespół pałacowo-parkowy Ogińskich, spacer po parku – KUSZLANY, dworek Bohuszewiczów stanowiący część większego folwarku, w którym ostatnie lata swego życia spędził poeta i pisarz piszący po białorusku - Franciszek Bohusiewicz. Ziemie te uprawiane w tradycyjny sposób, z dala od miast i większych ośrodków, stanowią oazę jakby żywcem przeniesioną z XIX wieku – KREWO, ruiny zamku Olgierda, miejsce śmierci Kiejstuta i zawarcia pierwszej Unii polsko-litewskiej – HOLSZANY, ruiny zamku Holszańskich i Sapiehów – LIDA, zamek Gedymina (z zewnątrz), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.

3 DZIEŃ: LIDA – NOWOGRÓDEK – JEZIORO ŚWITEŹ – ZAOSIE – MIR - NIEŚWIEŻ         .

LIDA, śniadanie – NOWOGRÓDEK, dom Adama Mickiewicza, fara, zamek książąt litewskich – JEZIORO ŚWITEŹZAOSIE, zrekonstruowany zaścianek szlachecki, miejsce narodzin A. Mickiewicza – MIR, zamek Radziwiłłów, wpisany na listę UNESCO. Obiadokolacja w restauracji zamkowej. NIEŚWIEŻ, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 200 km.

4 DZIEŃ: NIEŚWIEŻ – DUDUTKI - MIŃSK                                                                  .

NIESWIEŻ, śniadanie, zwiedzanie jednej z najokazalszych siedzib magnackich, kościół-mauzoleum rodu Radziwiłłów – skansen DUDUTKI – białoruska gościnność w starym stylu. Zobaczymy tu czynny młyn, odwiedzimy warsztat garncarski i zobaczymy pracę mistrza na kole garncarskim. Odwiedzimy starą kuźnię z XIX wieku, gdzie każdy będzie mógł wykuć sobie podkowę na szczęście. Poznamy tradycyjną sztukę warsztatów ciesielskich z narzędziami ówczesnej epoki dawnych mistrzów, a także malowniczą piekarnię, gdzie poznamy historię wypieku chleba. Możliwość zorganizowania (za dodatkową opłatą) przejażdżki starymi powozami lub jazdy konnej wierzchem. Podczas zwiedzania ugoszczeni zostaniemy trzykrotnie:

- w wytwórni samogonu (samogon, chleb, ogórki, miód)

- w piekarni (świeże pieczywo, 3 rodzaje sera, masło, herbata)

- we młynie (chłopski chleb ze smalcem)

Przejazd do MIŃSKA, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5 DZIEŃ: MIŃSK – WARSZAWA                                                                  .

MIŃSK, śniadanie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: kościół św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”, katedra, cerkiew Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, Przedmieście Troickie. Czas wolny. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Mińsk – Warszawa
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz systemu słuchawkowego tour guide - 40 euro/os. (płatne obligatoryjnie pilotowi)

Uwagi

 • dopłata do pokoju 1-os. - 280 zł
 • na wyjazd na Białoruś wymagany jest paszport
 • wiza na Białoruś nie jest wymagana dla turystów podróżujących samolotem do / z Mińska
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej informacji na bezkresy.pl w zakładce „dla klientów”

 WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą waluta na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Na miejscu w kantorach polecamy wymieniać EUR lub USD.

Wyżywienie
Posiłki w większości są serwowane, przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową. Zwiedzając MIR, NIEŚWIEŻ, obejrzą Państwo najważniejsze białoruskie obiekty z listy UNESCO. Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.