Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Bez wizy na Białoruś: MIŃSK I OKOLICE SAMOLOTEM. 5 dni

Bez wizy na Białoruś: MIŃSK I OKOLICE SAMOLOTEM. 5 dni

KrajBiałoruś
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Wycieczka samolotowa na Białoruś w 5 dni Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Zobaczymy również odnowiony i niezwykle efektowny zamek w Mirze i pałac w Nieświeżu. A to wszystko bez procedury wizowej i stania na granicy. Najciekawsze atrakcje Białorusi w 5 dni.
pokaż więcej

Wycieczka samolotowa na Białoruś w 5 dni

Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Zobaczymy również odnowiony i niezwykle efektowny zamek w Mirze i pałac w Nieświeżu. A to wszystko bez procedury wizowej i stania na granicy. Najciekawsze atrakcje Białorusi w 5 dni.

Plan wycieczki

 • Bilet lotniczy wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem podręcznym oraz rejestrowanym w cenie
 • Wygodny klimatyzowany autokar na czas zwiedzania
 • Wyjazd bez wizy
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Białoruski poczęstunek
 • Doświadczony pilot

 

1. DZIEŃ: WARSZAWA – MIŃSK.
WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. Chopina na 2 godz. przed wylotem w hali odlotów terminalu A w miejscu spotkań z napisem „Meeting Point” (pomiędzy stanowiskami odpraw "D" i "E"). Wylot do MIŃSKA samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiad. Krótka wycieczka po mieście. Czas wolny. Nocleg.
Fakultatywnie: wieczorek białoruski – kolacja w restauracji z regionalną kuchnią, lampką wina i muzyką – 30 euro/os. (min. 15 osób)

2. DZIEŃ: MIŃSK – ZALESIE – KREWO – HOLSZANY – IWIĘ – STARE WASILISZKI – LIDA.
MIŃSK, śniadanie – ZALESIE, odnowiony zespół pałacowo-parkowy Ogińskich, spacer po parku – KREWO, ruiny zamku Olgierda, miejsce śmierci Kiejstuta i zawarcia pierwszej Unii polsko-litewskiej – HOLSZANY, ruiny zamku Holszańskich i Sapiehów – IWIĘ, meczet Tatarów polskich – STARE WASILISZKI, dom-muzeum Czesława Niemena – LIDA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 310 km.

3. DZIEŃ: LIDA – NOWOGRÓDEK – JEZIORO ŚWITEŹ – ZAOSIE – MIR.
LIDA, śniadanie, zamek Gedymina (z zewnątrz) – NOWOGRÓDEK, dom Adama Mickiewicza, fara, zamek książąt litewskich – JEZIORO ŚWITEŹ – ZAOSIE, zrekonstruowany zaścianek szlachecki, miejsce narodzin A. Mickiewicza – MIR, zamek Radziwiłłów, wpisany na listę UNESCO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

4. DZIEŃ: MIR - NIEŚWIEŻ – DUDUTKI – MIŃSK.
MIR, śniadanie – NIESWIEŻ, zwiedzanie jednej z najokazalszych siedzib magnackich, kościół-mauzoleum rodu Radziwiłłów – skansen DUDUTKI – białoruska gościnność w starym stylu. Zobaczymy tu czynny młyn, odwiedzimy warsztat garncarski i zobaczymy pracę mistrza na kole garncarskim. Odwiedzimy starą kuźnię z XIX wieku, gdzie każdy będzie mógł wykuć sobie podkowę na szczęście. Poznamy tradycyjną sztukę warsztatów ciesielskich z narzędziami ówczesnej epoki dawnych mistrzów, a także malowniczą piekarnię, gdzie poznamy historię wypieku chleba. Możliwość zorganizowania (za dodatkową opłatą) przejażdżki starymi powozami lub jazdy konnej wierzchem. Podczas zwiedzania ugoszczeni zostaniemy trzykrotnie:
- w wytwórni samogonu (samogon, chleb, ogórki, miód)
- w piekarni (świeże pieczywo, 3 rodzaje sera, masło, herbata)
- we młynie (chłopski chleb ze smalcem)
Przejazd do MIŃSKA, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ: MIŃSK – WARSZAWA.
MIŃSK, śniadanie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: kościół św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”, katedra, cerkiew Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, Przedmieście Troickie. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Mińsk - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem podręcznym do 8 kg oraz bagażem rejestrowanym do 23 kg
 • transfer w Mińsku z / na lotnisko
 • transport na zwiedzanie: klimatyzowany autokar
 • zakwaterowanie:
  4 noclegi w hotelach***, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem:
  4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje) oraz poczęstunek w skansenie Dudutki
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 80 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 2,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • dopłata do pokoju 1-os. - 360 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • zwiedzając MIR, NIEŚWIEŻ obejrzą Państwo jedne z najważniejszych białoruskich obiektów wpisane na listę UNESCO

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą walutą na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Na miejscu w kantorach polecamy wymieniać EUR lub USD (nie ma znaczenia którą z tych walut).

Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój. (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • na wyjazd na Białoruś Podróżni muszą posiadać paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu zawierający podpis oraz czyste strony (co najmniej 2)
 • wiza na Białoruś nie jest wymagana dla turystów podróżujących samolotem do / z Mińska
 • godziny przelotu do / z Mińska zostaną podane na ok. 30 dni przed rozpoczęciem imprezy
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed jej rozpoczęciem
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.