Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Bez wizy na Białoruś: MIŃSK I OKOLICE SAMOLOTEM. 5 dni

Bez wizy na Białoruś: MIŃSK I OKOLICE SAMOLOTEM. 5 dni

KrajBiałoruś
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: 2870 PLN od 2480 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-04-29 - 2021-05-03 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN
Termin: 2021-05-26 - 2021-05-30 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN
Termin: 2021-06-09 - 2021-06-13 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN
Termin: 2021-07-07 - 2021-07-11 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN
Termin: 2021-08-04 - 2021-08-08 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN
Termin: 2021-09-15 - 2021-09-19 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN
Termin: 2021-10-06 - 2021-10-10 | 5 dni Cena: 2870 2480 PLN

Opis oferty

Wycieczka samolotowa na Białoruś w 5 dni Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca na obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Zobaczymy również odnowiony i niezwykle efektowny zamek w Mirze i pałac w Nieświeżu. A to wszystko bez procedury wizowej i stania na granicy. Najciekawsze atrakcje Białorusi w 5 dni.
pokaż więcej

Wycieczka samolotowa na Białoruś w 5 dni

Poniższa trasa wycieczki zawiera najważniejsze miejsca na obecnej Białorusi, które znane są nam z polskiej historii i literatury. Szlak literacki poprowadzi nas przez Nowogródek, gdzie urodził się nasz wieszcz, nad jezioro Świteź, gdzie dzieją się Mickiewiczowskie ballady. Zobaczymy również odnowiony i niezwykle efektowny zamek w Mirze i pałac w Nieświeżu. A to wszystko bez procedury wizowej i stania na granicy. Najciekawsze atrakcje Białorusi w 5 dni.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWAMIŃSK

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MIŃSKA samolotem rejsowym. Krótka wycieczka objazdowa po mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w jednej z mińskich restauracji (dania białoruskie). Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: MIŃSK – ZALESIE - KREWO – HOLSZANY - IWIĘ - STARE WASILISZKI - LIDA

MIŃSK, śniadanie – ZALESIE, odnowiony zespół pałacowo-parkowy Ogińskich, spacer po parku – KREWO, ruiny zamku Olgierda, miejsce śmierci Kiejstuta i zawarcia pierwszej Unii polsko-litewskiej – HOLSZANY, ruiny zamku Holszańskich i Sapiehów – IWIĘ, meczet Tatarów polskich - STARE WASILISZKI, dom-muzeum Czesława Niemena – LIDA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 310 km.

DZIEŃ 3: LIDA – NOWOGRÓDEK – JEZIORO ŚWITEŹ – ZAOSIE – MIR

LIDA, śniadanie, zamek Gedymina (z zewnątrz) – NOWOGRÓDEK, dom Adama Mickiewicza, fara, zamek książąt litewskich – JEZIORO ŚWITEŹZAOSIE, zrekonstruowany zaścianek szlachecki, miejsce narodzin A. Mickiewicza – MIR, zamek Radziwiłłów, wpisany na listę UNESCO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 4: MIR - NIEŚWIEŻ – DUDUTKI - MIŃSK

MIR, śniadanie - NIESWIEŻ, zwiedzanie jednej z najokazalszych siedzib magnackich, kościół-mauzoleum rodu Radziwiłłów – skansen DUDUTKI – białoruska gościnność w starym stylu. Zobaczymy tu czynny młyn, odwiedzimy warsztat garncarski i zobaczymy pracę mistrza na kole garncarskim. Odwiedzimy starą kuźnię z XIX wieku, gdzie każdy będzie mógł wykuć sobie podkowę na szczęście. Poznamy tradycyjną sztukę warsztatów ciesielskich z narzędziami ówczesnej epoki dawnych mistrzów, a także malowniczą piekarnię, gdzie poznamy historię wypieku chleba. Możliwość zorganizowania (za dodatkową opłatą) przejażdżki starymi powozami lub jazdy konnej wierzchem. Podczas zwiedzania ugoszczeni zostaniemy trzykrotnie:

- w wytwórni samogonu (samogon, chleb, ogórki, miód)

- w piekarni (świeże pieczywo, 3 rodzaje sera, masło, herbata)

- we młynie (chłopski chleb ze smalcem)

Przejazd do MIŃSKA, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: MIŃSK – WARSZAWA

MIŃSK, śniadanie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: kościół św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”, katedra, cerkiew Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, Przedmieście Troickie. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Mińsk - Warszawa
 • transport na zwiedzanie: autokar
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach**/***, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa) opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 70 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)

Uwagi

 • dopłata do pokoju 1-os. - 280 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • zwiedzając MIR, NIEŚWIEŻ obejrzą Państwo jedne z najważniejszych białoruskich obiektów wpisane na listę UNESCO

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą waluta na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Na miejscu w kantorach polecamy wymieniać EUR lub USD.

 Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • na wyjazd na Białoruś Podróżni muszą posiadać paszport ważny min. 3 miesiące od daty powrotu. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • wiza na Białoruś nie jest wymagana dla turystów podróżujących samolotem do / z Mińska
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed jej rozpoczęciem
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 © Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.