Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA 8 DNI: CIEKAWOSTKI GRUZJI

WYCIECZKA 8 DNI: CIEKAWOSTKI GRUZJI

KrajGruzja
Transportsamolot, autokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 3300 PLN od 3100 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-06-5 - 2021-06-12 | 8 dni Cena: 3300 3100 PLN
Termin: 2021-07-12 - 2021-07-19 | 8 dni Cena: 3300 3100 PLN

Opis oferty

Wycieczka po najciekawszych miejscach Gruzji. Stara stolica kraju — Mccheta z świątynią Sweti Ccholeli i górującym nad nią kościołkiem Dżwari, nowa stolica Tbilisi, dawniej Tyflis, winnice słonecznej i romantycznej Kachetii z legendą Pirosmaniego, Gruzińska Droga Wojenna z wizytówkami Gruzji – twierdzą Ananuri nad Jeziorem Żinvali, góra Kazbek i kościołek Cminda Sameba na jej tle. Wszystko to w towarzystwie niesamowicie smacznej kuchni lokalnej sprawi, że odbędą Państwo jedną z najlepszych wycieczek w swoim życiu.     TBILISI Prognoza pogody na najbliższy tydzień
pokaż więcej
Wycieczka po najciekawszych miejscach Gruzji. Stara stolica kraju — Mccheta z świątynią Sweti Ccholeli i górującym nad nią kościołkiem Dżwari, nowa stolica Tbilisi, dawniej Tyflis, winnice słonecznej i romantycznej Kachetii z legendą Pirosmaniego, Gruzińska Droga Wojenna z wizytówkami Gruzji – twierdzą Ananuri nad Jeziorem Żinvali, góra Kazbek i kościołek Cminda Sameba na jej tle. Wszystko to w towarzystwie niesamowicie smacznej kuchni lokalnej sprawi, że odbędą Państwo jedną z najlepszych wycieczek w swoim życiu. 

 TBILISI Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA TBILISI

Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

 

DZIEŃ 2: TBILISI SIGNAGHI - TELAWI

Przylot do TBILISI wczesnym rankiem, wyjazd do SIGNAGHI - miasta (zakochanych i artystów) z pięknym widokiem na Dolinę Alazani, po drodze monaster BODBE – wybudowany w IX wieku i obecnie pełniący również funkcję opactwa, jeden z głównych centrów pielgrzymkowych Gruzji, przejazd do TELAWI, degustacja lokalnych win, kolacja i nocleg w Telawi. Trasa ok. 180 km.

 

DZIEŃ 3: TELAWI – ALAWERDI – NEKRESI – TBILISI

Śniadanie, zwiedzanie TELAWI – stolica Kachetii, miasto otoczone średniowiecznymi murami z IX wieku i z zabytkami fortyfikacyjnymi z XVI-XVII wieku przejazd do klasztorów: ALAWERDI – świątyni, założonej w VI wieku przez jednego z „13 ojców syryjskich” i NEKRESI - klasztor również z VI wieku, wybudowany na miejscu dawnej świątyni zoroastrijskiej, wyjazd do TBILISI, kolacja i nocleg w Tbilisi.

Trasa ok. 220 km

 

DZIEŃ 4: TBILISI

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku nad rzeką Kura, most Pokoju, dzielnicy Abanotubani z twierdzą Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku, nowoczesna Cminda Sameba – „gruziński Watykan”. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5: TBILISI - DAWID GAREDŻA - TBILISI

Śniadanie, wyjazd w stronę klasztoru DAWID GAREDŻA, usytuowanego na półpustyni Garedża, w odległości 75 km od Tbilisi. Spacer do klasztoru Udabno, aby podziwiać unikatowe freski z VIII wieku oraz architekturę skalną. Powrót przez UDABNO, kolacja i nocleg w Tbilisi. Trasa ok. 190 km

 Udabno – to wioska, która została zasiedlona w latach 1980-ch przez Swanów – mieszkańców gór Wysokiego Kaukazu. Po trzęsieniu ziemi w Swanetii zaproponowano im przenieść się w stepy południa kraju, przy samej granice z Azerbejdżanem, zaoferowano pracę i mieszkania. Nie uprzedzono, że krajobraz kardynalnie się różni od rodzimego – czekały na nich piaski pustyni z fatalnym barakiem wody. Dlatego, od razu po upadku ZSSR mieszkańcy Udabno opuścili wioskę, wracając do gór surowej Swanetii. Przez jakiś czas wioska stała pusta, do czasu gdy para młodych Polaków nie zdecydowała tu się osiąść. Założyli knajpę i guest house. Przyjmują wolontariusze z całego świata, dają przytułek gościom, którzy chcą poczuć prawdziwy klimat Gruzji. Istnieje możliwość spróbowania swańskiej kuchni i ich mocniejszych wyrobów. Niestety, droga, która prowadzi do Udabno, jest bardzo złą i kiedy pada czy zimą dotarcie tu jest bardzo trudne.

 

DZIEŃ 6: TBILISI - MCCHETA – GUDAURI                                                                                               .

Po śniadaniu, wyjazd do MCCHETY. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. MCCHETA to miejsce sakralnego centrum dla wszystkich Gruzinów.

Następnie przyjazd do twierdzy ANANURI – jedna z wizytówek Gruzji, pięknie położona nad zbiornikiem Żinwali, Czarna i Biała Aragwi, kolacja i nocleg w GUDAURI, centrum narciarstwa Gruzji.

Trasa ok. 130 km

 

DZIEŃ 7: GUDAURI - STEPANCMINDA - TBILISI

Śniadanie, przejazd do wioski STEPANCMINDA (dawniej Kazbegi), kościołek Cminda Sameba z XIV wieku, położony na wysokości 2170 m, gdzie kiedyś w czasach najazdów wrogów ukrywano najcenniejsze bogactwa kraju, panorama KAZBEKU – jednego z najwyższych szczytów Kaukazu o wysokości 5033 m, powrót do Tbilisi, kolacja i noc w Tbilisi.  Dla chętnych - możliwość zorganizowania noclegu w tym dniu za dopłatę. Trasa ok. 190 km

 

DZIEŃ 8: TBILISI                                                                                                                                           .

Ok. 02.45 transfer na lotnisko. Odlot z Tbilisi do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

• bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi – Warszawa;
• Opieka lokalnego polskojęzycznego przewodnika;
• Zakwaterowanie według programu;
• Transport według programu;
• Wyżywienie 2 razy dziennie,
• bilety wstępu do zwiedzanych według programu obiektów;
• przejazd samochodami terenowymi w Kazbegi;
• Fundusz gwarancyjny. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• Ubezpieczenie NNW i KL
• VAT

Cena nie zawiera

• degustacji wina;
• Napojów alkoholowych
• Napiwków ok. 35 USD
• Dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 PLN

Uwagi

• W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
• Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
• Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
• Minimalna liczba uczestników: 25 osób
• W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
• Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
• Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
• wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
• dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
• dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Mapa, zamieszczona na stronie, ma charakter podglądowy.

 

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.