Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WĘGRY – SŁOWACJA: Budapeszt – Zakole Dunaju – Eger – Koszyce – Bardejów 5 dni

WĘGRY – SŁOWACJA: Budapeszt – Zakole Dunaju – Eger – Koszyce – Bardejów 5 dni

KrajSłowacja, Węgry
Transport
Wyjazd z
Cena: od 1590 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-05-11 - 2022-05-15 | 5 dni Cena: 1590 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA – BUDAPESZT .

Wyjazd z Warszawy o 07:00. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem rejs po Dunaju. Dzięki znakomitemu systemowi oświetlenia budynków wieczorny rejs statkiem to niezapomniana wycieczka. Można zobaczyć najatrakcyjniejsze obiekty Budapesztu położone niedaleko brzegu. Kolacja, nocleg.
Trasa ok. 795 km

Dzień 2. BUDAPESZT - Buda i ZAKOLE DUNAJU .

Śniadanie. Zwiedzanie BUDAPESZTU:
Buda: Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się niezapomniany widok na najpiękniejszą część miasta, Cytadela, Pomnik Zwycięstwa. Wzgórze Zamkowe z Pałacem Zamkowym, Pałacem Sandorów, Górną stacją zabytkowej kolejki Siklo, zmianą warty przed Pałacem Prezydenckim. Stare Miasto - Baszty Rybackie, Kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Kościołem Macieja, Plac Defilad, Pomnik Św. Stefana.
Zejście ze wzgórza do Hotelu Gellerta i rzut oka na piękny, historyczny kompleks basenów w hotelowo-pałacowym budynku. Zakole Dunaju:
Wyjazd na zakole Dunaju: SZENTENDRE: Historyczne miasteczko założone przez Serbów pod koniec XVII wieku. Miasto do dziś zachowuje swój śródziemnomorski charakter, dzięki czemu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Węgrzech. Wąskie uliczki, pozostałości po winiarniach, serbskie budownictwo sakralne tworzą niepowtarzalny charakter tego miejsca. Muzeum Marcepanu - słynne muzeum stworzone przez mistrza sztuki cukierniczej Istvana Szabo.
WYSZEHRAD: Historyczna miejscowość, której znaczenie zapoczątkowało zbudowanie w XIII wieku pałacu królewskiego i obronnego zamku górnego zlokalizowanego na jednym ze wzgórz piętrzących się nad Dunajem. Główną atrakcją jest zwiedzanie zamku górnego wraz z ekspozycją woskowych figur, która upamiętnia pierwszy zjazd Wyszehradzki ówczesnych europejskich władców, który odbył się na zamku w XIV wieku. Dodatkowo widok na zakole Dunaju z murów zamkowych pozostawia niezapomniane wrażenia. Ten pierwszy zjazd w 1335 roku rozstrzygał m.in. spór o koronę polską między Janem Luksemburskim i Kazimierzem Wielkim a drugi w 1338 m.in. przekazywał testamentowo Polsce Podole. Na pamiątkę tych zjazdów już po upadku komuny, w roku 1991 również odbyło się spotkanie prezydentów Polski, Węgier i Czechosłowacji a obecnie funkcjonuje grupa wyszehradzka państw naszego regionu.

ESZTERGOM (Ostrzyhom): Miejsce koronacji pierwszego króla Węgier – Stefana oraz pierwszego węgierskiego arcybiskupstwa. W Esztergom znajduje się największa na Węgrzech budowla sakralna - Bazylika Esztergomska ukończona w drugiej połowie XIX w. Wnętrze bazyliki z wkomponowaną w budowlę XVI wieczną kaplicą biskupa Bakocsiego oraz wspaniała panorama okolicy widziana z tarasu widokowego na kopule Bazyliki stawiają to miejsce w czołówce odwiedzanych miejscowości węgierskich.

Powrót do hotelu na kolację. Przejazd ok. 120 km.

Dzień 3. BUDAPESZT - Peszt .

Śniadanie, c.d. zwiedzania BUDAPESZTU:
Peszt: Plac Lajosa Kossutha - wyjątkowe historycznie miejsce z pomnikami bohaterów węgierskich: Lajosa Kossutha oraz Ferenca Rakoczego. Tutaj także znajduje się węgierski Parlament, jeden z największych na świecie budynków rządowych o imponującej długości 268 metrów, szerokości 123 m oraz wysokości 96 metrów.
Bazylika św. Stefana - druga co do wielkości budowla sakralna na Węgrzech z zachwycającym wnętrzem i miejscem szczególnego kultu - Kaplicą św. Prawicy.
Plac Bohaterów – miejsce stworzone na obchody 1000-lecia Państwa Węgierskiego z pomnikiem millenium, kolumnadami przedstawiającymi węgierskich bohaterów narodowych.
Obok placu znajduje się Park miejski i bajkowy zamek Vajdahunyad oraz najsłynniejsze węgierskie baseny termalne- kąpielisko Sechenyego.
Kolacja regionalna połączona z pokazem folklorystycznym oraz występem muzyków w tradycyjnej węgierskiej Csardzie. Nocleg.

Dzień 4. BUDAPESZT –EGER – MISZKOLC – TOKAY -KOSZYCE / Słowacja.

Śniadanie. Spacer eleganckimi uliczkami wśród ekskluzywnych sklepów do hal targowych i zwiedzanie egzotycznych ekspozycji targowych z możliwością zakupów i posiedzenia przy kawie, winie lub przekąsce. Przejazd EGERU, zwiedzanie centrum miasteczka, przejazd do piwnic w Dolinie Pięknej Panny. Wyjazd przez MISZKOLC do TOKAYU i ostatnie zakupy w licznych piwniczkach. Wyjazd do KOSZYC na Słowacji. Zwiedzanie katedry w centralnej części miasta. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 350 km.

Dzień 5. KOSZYCE – WARSZAWA .

Śniadanie.
Zwiedzanie KOSZYC – spacer po urokliwej Starówce. Przejazd przez Bardejów do Polski. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych. Przejazd ok. 500 km.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem z dwoma kierowcami (klimatyzacja, video)
• zakwaterowanie:
3 x nocleg w Budapeszcie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
1 x nocleg w Koszycach
• wyżywienie: śniadania i kolacje
• pilot na całej trasie
• ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
• VAT

Cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wieczornegio rejsu po Dunaju, zestawu słuchawkowego tour guide, przewodnika miejscowego ok. 110 EUR / os.
• Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 PLN
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10,00 PLN
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• Dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN

Uwagi

• Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
• Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
• Minimalna liczba uczestników: 30 osób
• W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
• Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
• Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
• wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
• dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
• dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.
Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenie niewielkich zmian w programie.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.