Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

UZBEKISTAN Jedwabnym Szlakiem w 12 DNI

UZBEKISTAN Jedwabnym Szlakiem w 12 DNI

KrajUzbekistan
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 4685 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-04-17 - 2021-04-28 | 12 dni Cena: 4685 PLN

Opis oferty

Samarkanda i Buchara to wizytówki Uzbekistanu. Do mniej popularnej, ale rzucającej na kolana Chiwy także dotrą Państwo z nami. Miasto leżące na Jedwabnym Szlaku zachowało swój pierwotny charakter. Przekraczając jego mury, cofamy się do czasów, kiedy tereny te przemierzały karawany wielbłądów z orientalnymi towarami. Jedwab wytwarza się w Uzbekistanie do dziś. Hodowle jedwabników i proces produkcji szlachetnego materiału warto zobaczyć, podobnie jak tradycyjne tkalnie dywanów. Uzbekistan to także starożytna myśl matematyczna i astronomiczna. Wnuk wielkiego przywódcy Tamerlana – Uług Beg był twórcą sekstansu, który możemy obejrzeć w Samarkandzie. Obliczenia wykonane…
pokaż więcej
Samarkanda i Buchara to wizytówki Uzbekistanu. Do mniej popularnej, ale rzucającej na kolana Chiwy także dotrą Państwo z nami. Miasto leżące na Jedwabnym Szlaku zachowało swój pierwotny charakter. Przekraczając jego mury, cofamy się do czasów, kiedy tereny te przemierzały karawany wielbłądów z orientalnymi towarami. Jedwab wytwarza się w Uzbekistanie do dziś. Hodowle jedwabników i proces produkcji szlachetnego materiału warto zobaczyć, podobnie jak tradycyjne tkalnie dywanów. Uzbekistan to także starożytna myśl matematyczna i astronomiczna. Wnuk wielkiego przywódcy Tamerlana – Uług Beg był twórcą sekstansu, który możemy obejrzeć w Samarkandzie. Obliczenia wykonane przy jego pomocy niewiele różnią się od dzisiejszych pomiarów dokonanych za pomocą skomplikowanych urządzeń elektronicznych. Uzbekistan zaskakuje. Starożytna cywilizacja, świat błękitnych meczetów i tradycyjnych medres kontrastuje ze spustoszeniami, które pozostawiała po sobie radziecka myśl techniczna.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ:

Wylot z Warszawy o 12.40 do Moskwy, tam po dwóch godzinach o 15.40, a po zwiedzaniu lotniska odlot do TASZKENTU o 20.45. Przylot na miejsce już po północy o 02.45.

2. DZIEŃ:

Przylot do Taszkentu i spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu, Śniadanie, odpoczynek. Śniadanie.
Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, jednego z największych miast Azji Centralnej, jednocześnie jednego z najbardziej starożytnych miast, liczące ok. 2000 lat. Miasto położone jest w północno - wschodniej części kraju, w dolinie rzeki Chirchik. Na północ od miasta można zobaczyć pokryte śniegiem wierzchołki Wielkiego i Małego Chimganu.
Monument odwagi, Plac Amira Temura, Plac Niepodległości, Teatr Opery i Baletu im. Aliszera Navoi, Muzeum Sztuk Pięknych (gdzie wystawione są przedmioty tradycyjnej sztuki i rzemiosła, tak antyczne, jak i współczesne) i taszkienckie metro. Zwiedzanie: kompleks Hasti Imama (Meczet Tillya Sheikh, Mauzoleum Kaffal Shashiy, medresa Barakkhan, biblioteka, gdzie znajduje się Księga Koranu), medrese Kukeldash, bazar Chorsu.
Transfer na lotnisko, przelot samolotem TASZKENT - NUKUS. Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ:

Śniadanie. Wcześnie rano przejazd samochodami z napędem 4x4 (3-4 osoby w każdym samochodzie, czas przejazdu 7-8 godzin) do KHODJEYLI i zwiedzanie kompleksu archeologicznego Mizdakkhan (mauzolea Mazlumkhan Sulu oraz Shamun Nabi, medresa Khalfa Erejep, karawanseraj Khanka, antyczna twierdza Gyaur Kala). Obiad.
Następnie przejazd przez miasto KUNGRAD na Płaskowyż Ustyurt do opuszczonej wioski Urga i nad Jezioro Sudoche. Miejsca te związane są czasami stalinowskimi i deportacjami ludności z Rosji.
Przejazd nad Jezioro Aralskie zwane Morzem. Spacer wzdłuż brzegu.
Kolacja w okolicy połączona z ogniskiem. Nocleg w jurtach. Przejazd ok. 395 km

4. DZIEŃ:

Śniadanie o maksymalnie wczesnej porze. Przejazd do malowniczych kanionów Płaskowyżu Ustyurt, który obniżając się ku nizinom dość znacząco tworzy urwiste krawędzie
Następnie przejazd suchym dnem Jeziora Aralskiego i do wiosek UCHSAY oraz MUYNAK. W okolicy znajdują się wraki statków, oddalone nawet kilkadziesiąt km od obecnego brzegu zbiornika. Tu znajduje się także ujście słynnej rzeki Amu-daria, Muzeum Jeziora Aralskiego z jego interesującymi zdjęciami. Obiad. Powrót do NUKUS Zwiedzanie Muzeum Sawickiego – rosyjskiego malarza i kolekcjonera sztuki, urodzonego w Kijowie, polskiego pochodzenia - jego dziadek był Polakiem (za dodatkową opłatą 15 USD / os.). Przejazd na kolację i nocleg do Chiwy. Przejazd ok. 420 km

5. DZIEŃ:

Śniadanie. Zwiedzanie CHIWY, bajkowego orientalnego miasta z licznymi zabytkami historii: medresa Alakulihan, medresa chana Muhammada Amina i Kalty Młodszego. Kompleks pałacowy Łuk Kunja: (Koriniszona, Meczet Zimowy i Letni oraz Ak-szik-bobo), medresa Muhammada Rakimkana, mauzoleum Paklavana Mahmuda. Medresa chana Shergazi. Minaret i Madrasa Islam-Khodji, Meczet Djuma. Ota Darvaza "Brama Ojca”, Meczet AK, Łaźnie Anuszahana, Palvan Darvaza ”Brama Wojowników’’, Madrasa Qutlugh Murad Ina, Karawansaraj chana Tima Allaha Kuli i rynek, a także kompleks Tash Hauli.
Kolacja w „Pałacu Toza Bog” z przedstawieniem folklorystycznym. Nocleg.

6. DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd do Buchary. Przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze postój nad rzeką Amu-Darią, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”.
W Uzbekistanie są dwie główne rzeki: Amu-Daria (starożytna Oxus) oraz północna Syr-Daria (starożytna Yaksard). Długość rzeki Syr-daria wynosi 2213 km, a razem z jej dopływem Naryn to 3019 km. Amu-daria bierze swój początek w paśmie gór Hindukusz, we wschodnim Pamirze, z połączenia rzeki Pandż i Wachsz, a wpływa do Jeziora Aralskiego jako Amu-daria. Pomiędzy Amu-darią a Jeziorem Aralskim znajduje się pustynia Kyzył - Kum.
Przyjazd do BUCHARY, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 480 km

7. DZIEŃ:

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie BUCHARY: pozostałości muru obronnego miasta wraz z bramą, meczet Bolo Hauz, Mauzoleum Samonida. Mauzoleum Chashma-Ayuba, kompleks Poi Kalyan, medresa Miri Arab, medresy Uługbeka i Abdulaziskhana, Kopuła bazaru: (Toki Zargaron, Тoki Telpak Furushon i Toki Sarrafon), bazar z jedwabiem, Meczet Magoki Attoron, kompleks Lyabi Hauz (Medresa Kukeldash, Khanaka i Medresa Nodir Devan-Begi), synagoga.
Tradycyjna kolacja z folk show w Nadir Devonbegi Medrassah), nocleg.

8. DZIEŃ:

Śniadanie. Po drodze do jurt - wizyta u rodziny zajmującej się wyrobem produktów ceramicznych w GIJDUVAN.
Przejazd do NURATY – starożytnego miasta na granicy terenów uprawnych a pustynią Kizil-kum założonego w IV w p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego. Odwiedzenie cmentarza, gdzie pochowani są Polacy – żołnierze, którzy zmarli tutaj zmierzając z Armią Andersa na Bliski Wschód.
Przejazd do obozu 15 km od jeziora Aydar Kul; odpoczynek, możliwość przejażdżki wielbłądami, spacerów po pustyni, która w kwietniu zieleni się, a w maju rozkwita tysiącami maków. Wieczorem tradycyjne śpiewy pieśni nomadów przy ognisku.
Kolacja, nocleg w jurtach.
Jurty są 4-5-osobowe; w razie zainteresowania i wcześniejszego zgłoszenia możliwość dopłaty do 2-osobowej jurty. Są czyste, wyposażone w kołdry, poduszki. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą śpiworów. Na miejscu obozu znajduje się bar, gdzie można spędzić wolny czas. Liczne toalety i prysznice znajdują się poza jurtami. Przejazd ok. 180 km

9. DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd nad słone jezioro Aydar Kul i piknik w sercu pustyni Kizil-kum. Następnie przejazd do Samarkandy. Obiad. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 270 km

10. DZIEŃ:

Śniadanie. Zwiedzanie SAMARKANDY, jednego z najstarszych miast Jedwabnego Szlaku, którym jest od ok. 2500 lat. Zwane jest "Rzymem Orientu", ale to przede wszystkim miasto Timura: Plac Registan, symbol miasta i całego Uzbekistanu: (Ulugbek, Sher Dor i Medresa Tillya Kari). Pierwotnie był targowiskiem, a dziś stanowi wspaniały zespół architektoniczny Azji Centralnej.
Następnie Mauzoleum Gur-Emira (mogiły Tamerlana i jego potomków). Mauzoleum Rukhoboda. Mauzoleum Aksaraya. Meczet Bibi-Khonym i rynek Siab. Kompleks Shakh-i-Zinda. Meczet Khazrat-Khizr.
Starożytne osiedle Afrosiab i muzeum. Mausoleum Khodja Doniyora (proroka Daniela), obserwatorium i muzeum pamięci Ulugbeka. Kolacja w prywatnym domu, nocleg.

11. DZIEŃ:

Śniadanie. Czas wolny na delektowanie się najpiękniejszym miastem „Jedwabnego Szlaku”, lub wycieczka jak poniżej. Wieczorem pożegnalna kolacja, nocleg.

Wycieczka - pielgrzymka do jaskini Khazrati Dovud, czyli jaskini Świętego Dawida. Jej nazwa pochodzi od biblijnego starotestamentowego Króla Dawida, z którym wiąże się tu wiele legend i wierzeń. Jego postać jest bardzo szanowana w mistyce Islamu, a historia walki z Goliatem znana w całym świecie, także muzułmańskim. Jaskinia Khazrati Dovud to jedno z najbardziej znanych świętych miejsc w Uzbekistanie, ok. 40 km od Samarkandy, na terenie wioski Aksay wśród malowniczych gór. Szerokość jej wynosi od 0,50 m do 4 m, wysokość do 15 m, a długość do 60 m. W ciemnym tunelu znajdują się odciski dłoni i stóp przypisywane Dawidowi, których chętnie dotykają pielgrzymi. Obiad w pobliżu jaskini. Powrót na pożegnalną kolację do SAMARKANDY i nocleg

 

12. DZIEŃ:

Transfer na lotnisko. Odlot do Moskwy o 09.00, tam o 11.25, ponowne dokładne zwiedzanie lotniska Szeremietiewo i do Polski o 18.05, przylot do Warszawy na 19.15.

W cenie

Cena zawiera

zakwaterowanie w hotelach min. 3* w pokoju 2-osobowym

w miejscowościach:

2 x Taszkent,

1 x Nukus,

1 x nad Jeziorem Aralski (jurty),

2 x Chiwa,

2 x Buchara,

1 x Nurata (jurty),

2 x Samarkanda

wyżywienie wg programu: 10 śniadań, 4 obiady, 10 kolacji

transfery z i na lotnisko

pokazy folklorystyczne w trakcie kolacji w 5 i w 7 dzień

zwiedzanie zgodnie z programem i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów z wyjątkiem Muzeum Sawickiego 15 USD / os.

transport lądowy z klimatyzacją

przewodnik miejscowy anglo- lub rosyjskojęzyczny

ubezpieczenie KL + NNW

usługi pilota przy grupie od 10 os.

gratis koordynatora rzeczoznawców

Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN

Cena nie zawiera

biletu lotniczego Taszkent - Nukus ok. 410 PLN

biletu lotniczego Warszawa – Moskwa - Taszkent – Samarkanda – Moskwa – Warszawa w cenie ok. 3150 zł.

biletu wstępu do Muzeum Sawickiego 15 USD

opłaty za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych

zwyczajowych napiwków ok. 50 USD

ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 13,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 845 PLN (nie dotyczy jurt)

Uwagi

 

INFORMACJE DODATKOWE:                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 515 PLN
 • Liczba miejsc w cenie promocyjnej ograniczona

W cerkwiach i meczetach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 40 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenie niewielkich zmian w programie.

 

 

 Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.