Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Trochę Warmii… Trochę Mazur…

Trochę Warmii… Trochę Mazur…

KrajPolska
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1099 PLN od 989 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-05-12 - 2022-05-15 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN
Termin: 2022-06-16 - 2022-06-19 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN
Termin: 2022-07-28 - 2022-07-31 | 4 dni Cena: 1099 1079 PLN
Termin: 2022-09-08 - 2022-09-11 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN
Termin: 2022-10-13 - 2022-10-16 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN

Opis oferty

Stębark (pole bitwy pod Grunwaldem) – Olsztyn – Święta Lipka – Reszel – Gierłoż – Mrągowo – Ryn – Giżycko – Mikołajki – Olsztynek – Nidzica
pokaż więcej
Stębark (pole bitwy pod Grunwaldem) – Olsztyn – Święta Lipka – Reszel – Gierłoż – Mrągowo – Ryn – Giżycko – Mikołajki – Olsztynek – Nidzica

Plan wycieczki

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Stębarka na pola bitwy pod Grunwaldem, podróż do Wieków Średnich oraz zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. starówka, gotycki zamek kapituły warmińskiej z XIV wieku, barokowy Stary Ratusz z XVII wieku, Wysoka Brama (jedyna ocalała brama miejska w umocnieniach miasta), gotycka katedra św. Jakuba z XVI wieku. Przejazd do obiektu hotelarskiego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Świętej Lipki. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego oraz udział w koncercie organowym. Organy zostały zbudowane w latach 1719-1721 przez organmistrza z Królewca, Jana Josue Mosengela. Na organach znajdują się figury wprawiane w ruch w czasie gry. Przejazd do Reszla. Zwiedzanie Zamku Biskupów Warmińskich – dziedziniec zamkowy, sala tortur, sala rycerska, wieża zamkowa. Z zamkiem nierozerwalnie związana jest historia Barbary Zdunk – ostatniej straconej na stosie czarownicy. Dalsza podróż do pobliskiego Kętrzyna. Zwiedzanie wspaniałej gotyckiej katedry św. Jerzego. Przejazd do Gierłoży i zwiedzanie "Wilczego Szańca" – w latach 1941–1944 kwatery głównej Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych III Rzeszy. Następnie przejazd do Mrągowa. Wizyta w "Ogrodach z Pasją" – miejsce bajkowe, pełne kolorów i zapachów. Spacerować tu można wśród kameralnych wnętrz ogrodowych o różnej tematyce i stylu. Na powierzchni 3000 m2 zaaranżowano m.in. ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych, różanka, ogród biały, ogród traw, ogród marokański, ogród nowoczesny, ogródek mazurski, ogród pnączy, skalniak, ogródek ziołowo-warzywny, ogród egipski, ogród japoński. Do zwiedzania udostępnione są także woliera z bażantami oraz motylarnia. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 250 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd w kierunku Giżycka. W drodze zwiedzanie zamku krzyżackiego wzniesionego na wzgórzu miasteczka Ryn. Dalsza podróż do Giżycka. Zwiedzanie miasta z jego głównymi atrakcjami m.in. most obrotowy na Kanale Łuczańskim, zrekonstruowany zamek krzyżacki (obecnie hotel), zwiedzanie słynnej Twierdzy Boyen wzniesionej na rozkaz króla Wilhelma Fryderyka II w połowie XIX wieku, będącej jednym z najważniejszych obiektów strategicznych ówczesnych Prus. Rejs statkiem białej floty do Wyspy Miłości (ok. 1,5h). Następnie przejazd do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się Jezioro Tałty z Jeziorem Mikołajskim. Czas wolny. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 250 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Olsztynka. Zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego z możliwością zakupów dzieł w niej wytwarzanych. Spacer po Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym. Przejazd do Nidzicy, zwiedzanie Zamku Prokuratorów Krzyżackich. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 250 km.
Całość trasy: ok. 1000 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (DVD, klimatyzacja, WC, barek) lub busem (klimatyzacja, DVD)
• 3 noclegi w obiektach hotelowych**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 3 śniadania i 3 obiadokolacje
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu 250 zł płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, zamek w Olsztynie, Święta Lipka, zamki w Reszlu i w Rynie, Gierłoż, ogrody w Mrągowie, Twierdza Boyen w Giżycku i rejs statkiem, Olsztynek: Huta Szkła i skansen, zamek w Nidzicy; usługi przewodnickie; opłaty administracyjne i parkingowe; zestaw słuchawkowy Tour Guide)

• dopłata do pokoju 1-osobowego 300 zł

• dopłaty za wyjazd z innego miasta niż Warszawa

Uwagi

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (WC, klimatyzacja, DVD, barek) lub busem turystycznym (klimatyzacja, DVD).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników.
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

 

 

Miejsca wsiadania ( przed zawarciem umowy prosimy potwierdzić czas i miejsce wsiadania z pracownikiem biura)

 

Miasto: Łódź antenka Miejsce: Dworzec Łódź Fabryczna, plac Bronisława Sałacińskiego 1, poziom -1 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 100 PLN
Miasto: WARSZAWA Miejsce: Dworzec Autobusowy Zachodni Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Lublin* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 00:00 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Białystok* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Poznań* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Wrocław* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:30 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Kraków* antenka Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 00:05 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Radom* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:15 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Rzeszów* antenka Miejsce: Dworzec Lokalny Godz odjazdu: 23:30 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Włocławek* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Płock* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Gdańsk antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 120 PLN
Miasto: Elbląg* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy  Godz odjazdu: 07:00 Dopłata: 100 PLN

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.
*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.