Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Szwajcarska wizytówka – Bernina Express

Szwajcarska wizytówka – Bernina Express

KrajSzwajcaria
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3850 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 3850 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1: 
Przelot z Wrocławia do Zurichu. Przejazd pociągiem na trasie Zurich - Chur.Przyjazd do Chur – pięknie położonego pośród gór, najstarszego miasta Szwajcarii. Celtowie, Rzymianie, Ostrogoci, Frankowie – wszyscy rządzili Chur i zostawili tutaj swoje ślady. Współcześnie Chur jest centrum biznesowym i stolicą największego kantonu Szwajcarii, Gryzonii. Okoliczne góry i szczyt ‘Brambrüesch’ zachęcająl atem do pieszych wędrówek i odwiedzania okolicznych winnic, a zimą są ośrodkiem narciarskim. W mieście znajduje się wiele sklepów, restauracji i muzeów.
Zakwaterowanie. Nocleg w Chur.
Dzień 2: 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd porannym pociągiem
Bernina Express do Tirano. To najbardziej spektakularna trasa kolejowa w Alpach i jedna z wizytówek Szwajcarii! Podczas jazdy tym niezwykłym pociągiem, można podziwiać malownicze górskie scenerie, doliny, rzeki, jeziora oraz imponujące wiadukty, w tymm.in. wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Unesco, wiadukt Landwasser. Podróż z Tirano do Lugano odbywa się autobusem Bernina. Przyjazd do Luganook. 17.30. Miasto leży na pograniczu Włoch i Szwajcarii, co powoduje, że łączy w sobie silne wpływy włoskie i szwajcarski porządek. Zakwaterowanie. Nocleg w Lugano.
Dzień 3: 13.10.2021
Śniadanie. Spacer po Lugano. Centrum miasta z placami w stylu śródziemnomorskim i arkadami oraz liczne parki ze subtropikalną roślinnością, jak Parco Civico na brzegu jeziora, zapraszają do lenistwa i cieszenia się atmosferą miasta. Rejs statkiem do Melide, gdzie zobaczymy park miniatur Swiss miniatur.
W parku znajduje się około 130 szczegółowo odzwierciedlonych modeli domów, pałaców i pomników. Wśród pieczołowicie odwzorowanych modeli są tak słynne budowle, jak wioska Heidi w Maienfeld, zamki Burgdorf i Chillon, budynek parlamentu w Bernie oraz katedra z Mediolanu, która jako jedyny model może być podziwiana także od wewnątrz. Pomiędzy miniaturami kursuje 18 modeli pociągów po torach o łącznej długości 3,5 kilometrów, a także kolejki zębate i linowe, gondolowe oraz statki.
Dzień 4: 
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd pociągiem do Zurychu.
Zakwaterowanie w hotelu. Spacer jedną z najsłynniejszych ulic handlowych na świecie –Bahnhofstrasse, która ma niecały kilometr długości. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na Paradeplatz, gdzie spotkać można zarówno luksusowe butiki jak i siedziby banków. Wśród sklepów znajdziemy nie tylko znane marki odzieżowe, ale przede wszystkim słynne zegarki np. Rolex. Następnie przejdziemy w kierunku starówki, gdzie czeka na nas całkiem inny świat z antykwariatami, galeriami sztuki i sklepami ze starociami.
Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 5:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem na lotnisko. Wylot do Polski

W cenie

Cena zawiera

Przelot samolotem na trasie Wrocław-Zurych-Wrocław
Bagaż podręczny
Opieka pilota
1 x nocleg w hotelu w Chur w pokoju dwuosobowym
2 x nocleg w hotelu w Lugano w pokoju dwuosobowym
1 x nocleg w hotelu w Zurychu
4 x śniadanie
Bilety na pociągi: Zurich – Chur, Bernina na trasie Chur – Tirano, Lugano – Zurich,
Przejazd autobusem na trasie Tirano – Lugano
Opłata za miejscówkę w pociągu Bernina
Ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

Obligatoryjnie w autokarze (podatki, przejazdy lokalne, rejs statkiem po jeziorze Lugano, Park Miniatur Swiss miniatur): 70 CHF
Dodatkowe posiłki, wydatki osobiste
Bagaż główny

Program jest realizowany przy
wymaganej ilości osób (min.8 osób).Organizator zastrzega sobie możliwość anulacji imprezy w przypadku braku wymaganej ilości uczestników.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.