Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

SPŁYW KAJAKOWY górnym biegiem Bugu

SPŁYW KAJAKOWY górnym biegiem Bugu

KrajPolska
Transportpociąg, kajak
Wyjazd zWarszawy
Cena: 600 PLN od 545 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-08-26 - 2021-05-31 | 279 dni Cena: 600 545 PLN

Opis oferty

Czas: 4 dni. Grupa: 6-12 osób.  Spływ: średnio wymagający, rzeka nie jest rwąca, ale mogą występować przeszkody. Podróż w nieznane nie musi być wyprawą w dalekie kraje.
pokaż więcej
Czas: 4 dni. Grupa: 6-12 osób.  Spływ: średnio wymagający, rzeka nie jest rwąca, ale mogą występować przeszkody. Podróż w nieznane nie musi być wyprawą w dalekie kraje.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – HRUBIESZÓW - CHŁOPIATYN

WARSZAWA, o 15:15 zbiórka na dworcu kolejowym Warszawa Zachodnia. O 15:37 wyjazd pociągiem do Hrubieszowa. Przyjazd o 22:48. Transfer do obozu namiotowego przy wieży widokowej w miejscowości Chłopiatyn (około 50 km). Nocleg.

2. DZIEŃ: CHŁOPIATYN – GOŁĘBIE – ŚLIPCZE

Po śniadaniu przejazd samochodem do położonej 25 km na północ miejscowości Gołębie, gdzie płynący z Ukrainy Bug staje się rzeką graniczną. Rozpoczęcie spływu kajakowego. W trakcie spływu drugie śniadanie i obiad. Nocleg w namiotach i kolacja na wysokości miejscowości Ślipcze. Trasa spływu wiedzie przez najciekawszy fragment Bugu – rzeka jest wąska a część trasy przylega do ukraińskiego rezerwatu chroniącego między innymi czarne bociany, żurawie i derkacze.

3. DZIEŃ: ŚLIPCZE – STRZYŻEW

Śniadanie. Dalszy ciąg spływu. Przez większą część trasy po zachodniej stronie rzeki ciągną się malownicze pola uprawne. Po wschodniej dominują lasy i łąki. Przygotowana na ognisku kolacja i nocleg w namiotach na wysokości miejscowości Strzyżew.

4. DZIEŃ: STRZYŻEW – HRUBIESZÓW – WARSZAWA

Wczesnym rankiem, po śniadaniu przejazd samochodem na pociąg z Hrubieszowa do Warszawy. Wyjazd o 5:45, przyjazd na stację Warszawa Zachodnia o 12:25.

W cenie

Cena zawiera

Cena jest ważna tylko w przypadku zgłoszenia dwóch osób, które zgodnie z obowiązującymi w czasie wycieczki obostrzeniami będą mogły płynąć w jednym kajaku. W przypadku zgłoszenia większej liczby osób mogących spać w jednym pokoju możliwe są zniżki.

• bilety kolejowe Warszawa – Hrubieszów – Warszawa,
• transfer z dworca w Hrubieszowie do obozowiska namiotowego
• wyżywienie zgodnie z programem: 3 x śniadania, 2 x drugie śniadania, 2 x obiady, 2 x kolacje (posiłki przygotowane w obozach),
• opiekę doświadczonego pilota (w przypadku niewielkiej grupy, spotkanie z pilotem nastąpi dopiero w Hrubieszowie),
• ubezpieczenia NNW (TU Europa),
• opłaty klimatyczne i podatek VAT.

Cena nie zawiera

• noclegów w namiotach. Istniej możliwość wynajęcia namiotów – ok. 150 zł za 2-4 osobowy namiot. 

Uwagi

DODATKOWE INFORMACJE:
• przed zgłoszeniem zapytaj o zniżki dla dzieci,
• minimalna liczba uczestników – 6 os.,
• maksymalna liczba uczestników – 12 os.,
• wyjazd nie jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej,

Transport
Podróże między większymi miastami: pociąg. Transfery: samochód osobowy lub bus. Spływ: kajak.

Zakwaterowanie
W trakcie spływu grupa będzie rozbijała obozy. Do Państwa dyspozycji będzie pozostawał pilot.

Wyżywienie
Śniadania, drugie śniadania, obiady (w formie pikników) i kolacje (przygotowane na ognisku).

Sprzęt i kondycja
Spływ Bugiem nie jest bardzo wymagający. Może się zdarzyć, że na trasie spływu grupa napotka np. powalone drzewa. Program nie jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, ale uczestnictwo w nim nie wymaga sportowej kondycji.

Koronawirus
W pociągach co drugie miejsce pozostanie wolne. Każdy z uczestników będzie zobowiązany do dbania o zachowanie odpowiedniego dystansu. Uczestnicy wyjazdu będą tworzyli jedną lub dwie grupy, których liczebność nie będzie przekraczała 6 os.. W związku z tym, na otwartej przestrzeni, podobnie jak na terenie obiektów sportowych, zasłanianie ust i nosa nie będzie wymagane. Usta i nos trzeba będzie zasłonić wszędzie tam, gdzie występuje realna szansa spotkania osoby spoza uprawiającej sport sześcioosobowej grupy. Na życzenie uczestników pilot będzie udostępniał środek dezynfekujący, którym będzie można zdezynfekować ręce po wyjściu z pociągu czy samochodu.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c. lub udostępnione przez odwiedzane obiekty

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.