Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Rumunia: SIEDMIOGRÓD I MALOWANE MONASTYRY

Rumunia: SIEDMIOGRÓD I MALOWANE MONASTYRY

KrajRumunia
Transportsamolot i bus
Wyjazd zWarszawy
Cena: od 7785 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-05-13 - 2023-05-20 | 8 dni Cena: 7785 PLN

Opis oferty

Lotnicza wycieczka do Rumunii. Bilety lotnicze, noclegi w wygodnych hotelach, pokazy folklorystyczne wliczone w cenę. Międzynarodowa grupa składa się z nie więcej niż 20 osób. Polskiej części grupy towarzyszy pilot-tłumacz. Po kliknięciu "pokaż więcej" wyświetli się: Poglądowa mapa trasy przejazdu; Informacja na temat średniej temperatury w ciągu dnia, w poszczególnych miesiącach roku (°C)
pokaż więcej
Lotnicza wycieczka do Rumunii. Bilety lotnicze, noclegi w wygodnych hotelach, pokazy folklorystyczne wliczone w cenę. Międzynarodowa grupa składa się z nie więcej niż 20 osób. Polskiej części grupy towarzyszy pilot-tłumacz.Po kliknięciu "pokaż więcej" wyświetli się: Poglądowa mapa trasy przejazdu;Informacja na temat średniej temperatury w ciągu dnia, w poszczególnych miesiącach roku (°C)

Plan wycieczki

Odkryj najpiękniejsze zakątki Rumunii podczas wspaniałej wycieczki po Siedmiogrodzie (Transylwanii) i Bukowinie. W programie wycieczki: stolica Rumunii Bukareszt, średniowieczne miasta Sibiu, Sighisoara i Braszów, słynne na całym świecie malowane prawosławne klasztory, w tym klasztor Woronet – Kaplica Sykstyńska Wschodu oraz zamek Draculi i zamek Peles. Do tego lokalna kuchnia, degustacja regionalnych alkoholi, noclegi w trzy i czterogwiazdkowych przytulnych hotelach, spotkania z mieszkańcami, pokaz folklorystyczny i wiele niepowtarzalnych wrażeń.

Dzień 1: Przyjazd – Bukareszt
O 9:00 spotkanie na lotnisku F. Chopina w Warszawie. O 11:00 wylot do Bukaresztu. O 13:50 lądowanie i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu. Kolacja rozpoczynająca. Nocleg.
Tego dnia przejazd ok. 20 km

Dzień 2: Bukareszt – Sybin
Śniadanie. Wycieczka po rumuńskiej stolicy i zwiedzanie najważniejszych punktów miasta, takich jak: Łuk Triumfalny, Plac Zwycięstwa, Plac Rewolucji i Pałac Parlamentu. Wyjazd z miasta na północ, malowniczą drogą prowadzącą przez dolinę rzeki Aluta w kierunku miasta Sybin w Siedmiogrodzie. Po przyjeździe piesza wycieczka po Sybinie. Urocze Stare Miasto z Rynkiem Wielkim, Małym Rynkiem, Mostem Kłamców i Kościołem Ewangelickim. Na zakończenie dnia tradycyjna kolacja z lokalnym winem i brandy u gospodarzy w w wiosce Sibiel. Przejazd do hotelu. Nocleg.
Tego dnia przejazd ok. 290km

Dzień 3: Sybin – Medias – Biertan – Sighisoara
Po śniadaniu przejazd do Medias, zwiedzanie kościoła św. Małgorzaty. Następnie przejazd do Biertan, gdzie znajduje się ufortyfikowany kościół (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Przejazd do Sighisoary, gdzie znajduje się zabytkowa Strażnica, Kościół na Wzgórzu i Domu Narodzin Draculi. Kolacja w hotelu. Nocleg.
Tego dnia przejazd ok. 120km

Dzień 4: Sighisoara – Targu Mures – Bystrzycy – Gura Humorului/Suczawa
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Targu Mures ze słynnym Placem Różanym i prawosławną katedrą. Przejazd do Bystrzycy, spacer po mieście. Następnie przejazd przez przełęcz Tihuta, stanowiącą granicę pomiędzy Siedmiogrodem a Bukowiną. Kolacja w hotelu. Nocleg.
Tego dnia przejazd ok. 310km

Dzień 5: Gura Humorului/Suczawa – Malowane Klasztory – Piatra Neamt
Po śniadaniu przejazd do klasztoru Voronet z XV wieku, który jest znany jako „Kaplica Sykstyńska Wschodu”, klasztor Moldovita i klasztor Sucevita. Następnie przejazd do miasta Piatra Neamt. Kolacja w hotelu. Nocleg.
Tego dnia przejazd ok. 220km

Dzień 6: Piatra Neamt – Prejmer – Brasov
Śniadanie. Wyjazd w drogę w kierunku Siedmiogrodu. Trasa prowadzi przez zapierające dech w piersiach krajobrazy wąwozu Bicaz. Około południa przyjazd do warownego kościoła Prejmer, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu piesza wycieczka po Braszowie, gdzie odwiedzisz słynny Czarny Kościół. Kolacja w hotelu. Nocleg.
Tego dnia przejazd ok. 230km

Dzień 7: Brasov – Bran – Sinaia – Bukareszt
Po śniadaniu przejazd do Zamku Draculi, który został zbudowany w XIV wieku na granicy pomiędzy Siedmiogrodem a Wołoszczyzną. Przejazd do Sinaia, jednego z najbardziej klimatycznych miast w Rumunii, w którym znajduje się wspaniała letnia rezydencja rodziny królewskiej - pałac Peles. Przejazd do Bukaresztu. Pożegnalna kolacja z pokazem folklorystycznym i winem w regionalnej restauracji.
Tego dnia przejazd ok. 200km

Dzień 8: Bukareszt – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. O 18:10 wylot samolotem do Warszawy. Lądowanie o godzinie 19:00.
Tego dnia przejazd ok. 20 km

W cenie

Cena zawiera

  • 7 noclegów w 4* lub najlepszych 3* hotelach (wstępną listę hoteli zobacz poniżej)
  • Śniadania i obiadokolacja (trzydaniowe lub bufetowe) w tym tradycyjna kolacja z regionalnymi alkoholami w wiosce Sibel oraz pożegnalna kolacja z pokazem folklorystycznym w Bukareszcie
  • Bilety lotnicze na bezpośredni przelot z Warszawy do Bukaresztu
  • Transport nowoczesnym busem na całej trasie wycieczki
  • Usługi przewodnika oraz pilota-tłumacza na całej trasie wycieczki
  • Bilety wstępu do wszystkich obiektów wymienionych w programie
  • Ubezpieczenie i obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (875 zł)
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Uwagi

Wstępny plan noclegów:
Bukareszt (2 noclegi) - 4* hotel Union Plaza
Sybin (1 nocleg) - 4* hotel Hermanns
Sighisoara (1 nocleg) - 4* hotel DoubleTree by Hilotn
Gura Humorului (1 nocleg) - 4* hotel Best Western Bocovina
Piatra Neamt (1 nocleg) - 4* hotel Central Plaza
Brasov (1 nocleg) - 3* hotel Kolping

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.