Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

ROWERY I ŁODZIE: Wzdłuż Narwi i Biebrzy

ROWERY I ŁODZIE: Wzdłuż Narwi i Biebrzy

KrajPolska
Transportrower, kajak, pociąg
Wyjazd zWarszawy
Cena: 1150 PLN od 1040 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-08-18 - 2021-05-31 | 287 dni Cena: 1150 1040 PLN

Opis oferty

Pięciodniowa wycieczka przez dwa Parki Narodowe. Pierwsze dwa dni spędzimy wśród rozlewisk Narwi, pływając kajakami i obserwując ptaki. Trzy kolejne - jadąc rowerami Carską Drogą prowadzącą przez Biebrzański Park Narodowy.  Trasa rowerowa: łatwa, przejazdy głównie drogami asfaltowymi, około 40 km dziennie. Grupa 6-12 osób.  Spływ kajakowy: bardzo łatwy, jednodniowy po spokojnej rzece.  Grupa 6-12 osób. 
pokaż więcej
Pięciodniowa wycieczka przez dwa Parki Narodowe. Pierwsze dwa dni spędzimy wśród rozlewisk Narwi, pływając kajakami i obserwując ptaki. Trzy kolejne - jadąc rowerami Carską Drogą prowadzącą przez Biebrzański Park Narodowy. Trasa rowerowa: łatwa, przejazdy głównie drogami asfaltowymi, około 40 km dziennie. Grupa 6-12 osób. Spływ kajakowy: bardzo łatwy, jednodniowy po spokojnej rzece. Grupa 6-12 osób. 

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – ŁAPY – WANIEWO

WARSZAWA, o 7:30 zbiórka na dworcu kolejowym Warszawa Centralna. O 8:05 wyjazd pociągiem do Łap. O 10:06 dojazd do Łap. Po drodze drugie śniadanie. Przejazd do gospodarstwa agroturystycznego w Waniewie (około 15 km). Obiad. Spacer po kładce ciągnącej się przez rozlewiska Narwi. Wieczorem ognisko z kiełbaskami. Nocleg.

 

2. DZIEŃ: SPŁYW KAJAKOWY

Po śniadaniu rozpoczęcie spływu kajakowego w dół rozlewisk Narwi. W trakcie spływu drugie śniadanie i obiad w formie pikniku. Powrót do gospodarstwa agroturystycznego na kolację. Nocleg.

 

3. DZIEŃ: WSCHÓD SŁOŃCA WŚRÓD ROZLWISK NARWI – TYKOCIN

Wcześnie rano, po małej przekąsce, przed świtem, wyprawa na kładkę. Mało gdzie świt jest tak malowniczy jak nad rozlewiskami Narwi. Ponadto, rano można zobaczyć i usłyszeć najwięcej ptaków. Powrót na śniadanie. Po śniadaniu wyjazd jadącą z Łap grupą rowerową.

Przejazd wzdłuż granic Narwiańskiego Parku Narodowego do Tykocina. W Tykocinie obiad. Zwiedzanie synagogi, zamku (bilety wstępu wliczone w cenę) i kościoła parafialnego. Przejazd do gospodarstwa agroturystycznego pod miasteczkiem. Kolacja – ognisko z kiełbaskami. Nocleg.

Tykocin to założone na początku XV wieku miasteczko. Jego dzieje przeplatają się z historiami mazowieckich i litewskich książąt oraz polskich królów. Istotną rolę w historii miasta odegrali też Żydzi, którzy zaczęli osiadać w Tykocinie na początku XVI wieku.

Tego dnia rowerami przejedziemy około 45 km, głównie rzadko uczęszczanymi asfaltowymi drogami.

 

4. DZIEŃ: TYKOCIN – DOBARZ

Po śniadaniu przejazd na południowy kraniec Biebrzańskiego Parku Narodowego. Drugie śniadanie. Trasa wiedzie przez pole słynnej biwy pod Wizną, gdzie dowodzona przez kpt. Raginsa wojska Korpusu Ochrony Pogranicza bohatersko stawiły czoła nacierającej z zachodu armii gen. Guderiana. Przerwa przy pomniku upamiętniającym bitwę. Pomnik stoi niedaleko zbiegu Narwi i Biebrzy – dwóch rzek, które wraz ze swoimi rozlewiskami tworzą dwa duże Parki Narodowe. Przerwa na obiad w formie pikniku. Wyjazd Carską Drogą na północ w kierunku pięknie położonego drewnianego dworku, w którym zjemy składającą się z regionalnych dań kolację i przenocujemy. Dworek leży w środku południowej części Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Tego dnia przejazd około 50 km, głównie rzadko uczęszczanymi asfaltowymi drogami.

 

5. DZIEŃ: DOBARZ – GONIĄDZ

Po śniadaniu wyjazd Carską Drogą dalej na północ. Trasa wiedzie przez malownicze lasy, pola i rozlewiska rzeki. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt – między innymi łosie oraz dziesiątki gatunków ptaków. Przystanek na drugie śniadanie. Wyjazd z lasu tworzącego Park Narodowy. Przejazd na położoną wśród malowniczych pól malutką stację kolejową w Goniądzu. Obiad w formie pikniku. Stacja leży na skraju obszaru objętego pożarem, który w kwietniu strawił dużą część północnej, nieodwiedzanej w trakcie wycieczki części Parku – w miarę możliwości krótki rzut oka na skutki pożaru.

O godzinie 15:19 odjazd pociągiem do Białegostoku. Przesiadka na pociąg do Warszawy. Przyjazd do Warszawy o godzinie 20:20.

Tego dnia rowerami przejedziemy około 20 km, głównie rzadko uczęszczanymi asfaltowymi drogami.

W cenie

Cena zawiera

Cena jest ważna tylko w przypadku zgłoszenia dwóch osób, które zgodnie z obowiązującymi w czasie wycieczki obostrzeniami będą mogły spać w jednym pokoju oraz płynąć w jednym kajaku. W przypadku zgłoszenia większej liczby osób mogących spać w jednym pokoju możliwe są zniżki.

• bilety kolejowe Warszawa – Łapy i Goniądz – Warszawa,
• zakwaterowanie: 4 noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pokoje 2-os. z łazienkami
• wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 5 x drugie śniadania, 5 x obiady, 4 x kolacje,
• przewóz rowerów – w grupach liczących do 6 osób przewóz rowerów pociągiem, w większych grupach przewóz rowerów samochodem,
• wynajem kajaków
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zamek i synagoga w Tykocinie oraz bilety wstępu do parków narodowych),
• opiekę doświadczonego pilota dysponującego podstawowym sprzętem do bieżących napraw rowerów,
• ubezpieczenia NNW (TU Europa),
• opłaty klimatyczne.

Cena nie zawiera

  • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 250 zł.

Uwagi

DODATKOWE INFORMACJE:

  • biuro może zająć się wypożyczeniem roweru (zazwyczaj jest to koszt rzędu 150-250 zł),
  • przed zgłoszeniem zapytaj o zniżki dla dzieci,
  • minimalna liczba uczestników – 6 os.,
  • maksymalna liczba uczestników – 12 os.,
  • wyjazd nie jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 

Transport

Rowery są przewożone pociągiem lub, w przypadku większych grup, samochodem z przyczepką.

Zakwaterowanie

Położone wśród spokojnych podlaskich krajobrazów gospodarstwa agroturystyczne. Pokoje 2-os z łazienkami.

Wyżywienie

Śniadania, drugie śniadania, obiady (niektóre w formie pikników) i kolacje.

Sprzęt

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest posiadanie sprawnego roweru. Można go wypożyczyć za pośrednictwem biura. Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową. Udział w wycieczce nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani ponadprzeciętnych możliwości fizycznych.

 

Koronawirus

Obecna sytuacja nie zmusza nas do wprowadzania wielu zmian. Nasze grupy zawsze były niewielkie i wszędzie tam gdzie tylko było to możliwe, kwaterowaliśmy Państwa w 2-os pokojach. Na bieżąco monitorujemy przygotowanie obiektów noclegowych. W pociągach co drugie miejsce pozostanie wolne. Każdy z uczestników będzie zobowiązany do dbania o zachowanie odpowiedniego dystansu. Nie ma możliwości zakwaterowania w pokojach większych niż 2-os, wyjątek stanowią rodziny. Uczestnicy wyjazdu będą tworzyli jedną lub dwie grupy, których liczebność nie będzie przekraczała 6 os.. W związku z tym, na otwartej przestrzeni, podobnie jak na terenie obiektów sportowych, zasłanianie ust i nosa nie będzie wymagane. Usta i nos trzeba będzie zasłonić wszędzie tam, gdzie występuje realna szansa spotkania osoby spoza uprawiającej sport sześcioosobowej grupy. Na życzenie uczestników pilot będzie udostępniał środek dezynfekujący, którym będzie można zdezynfekować ręce po wyjściu z pociągu, zwiedzanego obiektu czy restauracji.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.