Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Rejs statkiem po Wołdze. Dwie stolice Rosji.

Rejs statkiem po Wołdze. Dwie stolice Rosji.

KrajRosja
Transportstatek
Wyjazd zMoskwa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Wołga to jedna z najdłuższych rzek na ziemi. Płynie powoli przez 3530 kilometrów, zapewniając funkcjonowanie wielu miastom, setkom miasteczek i wiosek. Znana jest już od czasów antycznych jako Ra, w czasach średniowiecza jako Ityl, współczesna nazwa wywodzi się z języka słowiańskiego od słowa, oznaczającego „wilgoć”. Podczas spływu statkiem mamy możliwość zapoznania się z atrakcjami obu stolic Rosji – współczesną – Moskwą i starą – Petersburgiem. Statek dopływa do sławnego Kiży – miejscowości, położonej w Karelii, która jest jedną z wizytówek tego kraju. Dopłyniemy też do Wałaamu – klasztoru na dzikiej,…
pokaż więcej
Wołga to jedna z najdłuższych rzek na ziemi. Płynie powoli przez 3530 kilometrów, zapewniając funkcjonowanie wielu miastom, setkom miasteczek i wiosek. Znana jest już od czasów antycznych jako Ra, w czasach średniowiecza jako Ityl, współczesna nazwa wywodzi się z języka słowiańskiego od słowa, oznaczającego „wilgoć”. Podczas spływu statkiem mamy możliwość zapoznania się z atrakcjami obu stolic Rosji – współczesną – Moskwą i starą – Petersburgiem. Statek dopływa do sławnego Kiży – miejscowości, położonej w Karelii, która jest jedną z wizytówek tego kraju. Dopłyniemy też do Wałaamu – klasztoru na dzikiej, niedostępnej wyspie.

MOSKWA WEATHER

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: MOSKWA

MOSKWA, przylot do Moskwy. Rejs rozpoczyna się o 17:30.

 

2. DZIEŃ: UGLICZ
 
UGLICZ, miasto w obwodzie jarosławskim nad Wołgą. Znane od 937 roku. Miasto należy do Złotego Pierścienia Rosji. Mieściła się w nim carska rezydencja. W 1591 r. w niewyjaśnionych okolicznościach umarł tu Dmitr, syn Iwana IV Groźnego. W Ugliczu znajduje się kilkanaście cerkwi oraz położony na brzegu rzeki kreml.

3. DZIEŃ: KUZINO

KUZINO, malownicza miejscowość, położona nad jedną z odnóg Wołgi.

4. DZIEŃ: GORICY

GORICY, nad Szeksną, lewym dopływem Wołgi, stoi tu monaster Zmartwychwstania Pańskiego – prawosławny żeński klasztor. Monaster został utworzony pod koniec XIV – na początku XV w.

5. DZIEŃ: DZIEŃ NA STATKU

Rejs rzeką. Czas na odpoczynek na kołysanym spokojnymi falami statku.

6. DZIEŃ: WAŁAAM

WAŁAAM, najważniejsza z położonych w północnej części jeziora Ładoga Wysp Wałaamskich. Wyspa leży na terenie należącej do Rosji Republiki Karelii. Na wyspie znajduje się prawosławny klasztor. Nazwa wyspy pochodzi z języka karelskiego i oznacza „wysoką ziemię”. Do 1918 roku wyspa była częścią Wielkiego Księstwa Finlandii, okresowo wchodzącego w skład Rosji. Po 1940 r. weszła w skład Związku Sowieckiego. Monastyr, znajdujący się na wyspie, został założony w XIV w., niejednokrotnie stawał się przedmiotem sporów międzynarodowych. Rola klasztoru jako miejsca kultu bardzo wzrosła w czasach, kiedy stolicą państwa był Petersburg.

7. DZIEŃ: PETERSBURG

PETERSBURG, miasto, położone w delcie rzeki Newy nad zatoką Fińską, nieformalnie uważane za kulturalną stolicę kraju. Założone przez cara-reformatora Piotra I. Od 1712 do 1918 Petersburg pełnił funkcję stolicy Imperium Rosyjskiego.

8. DZIEŃ: PETERSBURG

PETERESBURG, dzień wolny, możliwość samodzielnego zwiedzania największych atrakcji miasta, spaceru nad Newą, wizyty w licznych muzeach, restauracji i miejscach związanych ze słynnymi wydarzeniami historycznymi. Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych do Carskiego Sioła lub Peterhoffu, oferowanych przez lokalne biura podróży.

9. DZIEŃ: MANDROGI

MANDROGI, wioska na rzece Swir, jeden z głównych portów rzecznych Rosji, przeznaczony dla statków płynących w kierunku północno-zachodnim. Można w nim zobaczyć piękne drewniane kolorowe domki w tradycyjnym rosyjskim stylu, zachwycające przepiękną dekoracją. Znajduje się tu także Polana Bajek, gdzie stoją rzeźby bohaterów dzieł A. Puszkina.
W czasach wojny wioska została całkowicie zniszczona. Dopiero w 1996 roku na tym miejscu zaczęło powstawać turystyczne centrum rozrywki.

10. DZIEŃ: KIŻY

KIŻY, wyspa na jeziorze Onega, w Karelii, o długości około 7 km i szerokość około 5 km. Jest słynna ze znajdujących się tu drewnianych cerkwi, kaplic i domków. Najsłynniejszy zabytek wyspy to wpisana na listę UNESCO cerkiew Przemienienia Pańskiego, założona w XVIII w. na miejscu starej cerkwi, zniszczonej piorunem. Cerkiew została zbudowana bez użycia gwoździ jako świątynia letnia. Zimą nie odprawia się tu nabożeństw.

11. DZIEŃ: GORICY

GORICY to niewielka wioska, krajobraz której zdobi góra Maura. Na jej szczycie znajduje się kamień z odbiciem przypominającym swoim kształtem ludzką stopę. Legenda mówi że to ślad po obecności w tej miejscowości św. Cyryla.

12 DZIEŃ: KALIAZIN
 
KALIAZIN, miasto, znajdujące się 165 km od Moskwy. Leży na prawym brzegu Wołgi. Stara część miasta została zniszczona przez władzę sowiecką w trakcie budowy Zapory Uglickiej w latach 1939 —1940. Jednym z głównych zabytków miejscowości jest dzwonnica soboru Nikolskiego z 1800 r. Pozostała część kompleksu została zniszczona podczas budowy zapory. Na terytorium wioski znajduje się miejsce hodowli ślimaków z salą degustacyjną.

13. DZIEŃ: MOSKWA

MOSKWA, koniec realizacji programu o 11.00. Wylot z powrotem do Polski.
Istnieje możliwość pozostania w Moskwie na początku lub na końcu programu.

Rzeka Wołga – to jedna z najdłuższych rzek świata, należąca jednocześnie do niosących największe ilości wody. Ma długość około 3 tys. km. W dawnych kronikach arabskich była wspominana pod nazwą Ityl. Taką samą nazwę nosiła stolica państwa Chazarów, istniejącego do X wieku. Wołga dzieliła stolicę na dwie części: urzędową i targową, gdzie znajdował się wielki targ niewolników. Dzięki swojej lokalizacji, miasto szybko się rozwijało, gdyż było położone na skrzyżowaniu Jedwabnego Szlaku i Szlaku saraceńskiego.

W cenie

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie na statku w kajutach dwuosobowych;
  • Wyżywienie trzy razy dziennie podczas rejsu i uroczysta kolacja pożegnalna;
  •  Prowadzone przez towarzyszącego grupie przewodnika wycieczki po odwiedzanych miasteczkach;
  • Program rozrywkowy podczas pobytu na statku (koncerty, konkursy, warsztaty);
  • Ubezpieczenie KL i NNW oraz ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”;
  • Podatek VAT.

Cena nie zawiera

• Biletu samolotowego (ceny zaczynają się od około 1000 PLN/os);
• Napiwków;
• Wyżywienie i wycieczka w Moskwie;
• Napojów alkoholowych.

Dopłata do jednoosobowej kajuty: 2250 PLN

UWAGA: Termin zgłoszenia – 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

 

Polska grupa dołączy do zespołu wielonarodowego, odpoczywającego na statku. Rejs odbywa się pod opieką rosyjskojęzycznego przewodnika. Grupie towarzyszy polskojęzyczny pilot – tłumacz.

 

Istnieje możliwość indywidualnego dołączenia do grupy rosyjskojęzycznej.

Uwagi

 

Ubranie:

Należy przygotować się na różne warunki atmosferyczne – również deszcz; chętni mogą wziąć kostium kąpielowy. W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długą spódnicę (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

Podróż:

Podróż przebiega statkiem wypoczynkowym, który może gościć jednocześnie 212 osób. Ma długość 95,8 m, szerokość 14,1 m. Osiąga prędkość 23 km/godz.
Na statku znajduje się restauracja Letni sad. Posiłki serwowane są w formie szwedzkiego stołu z akcentem na kuchnię lokalną. Na końcu wyprawy na wszystkich czeka uroczysta kolacja pożegnalna. Na pokładzie znajduje się koncertowa sala-bar Park im. Gorkiego, bar-biblioteka Arbat, punkt medyczny, solarium na świeżym powietrzu oraz punkt z upominkami.

Zakwaterowanie:

Dwuosobowa kajuta z umywalką, toaletą, prysznicem, klimatyzacją. W kajucie się znajduje dwie jednoosobowe sofy, szafa, stół, lodówka, suszarka, telewizor, okno zewnętrzne.

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Moskwie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty dokonywana jest w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się
w swoim banku.

Granica

Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (biometryczne, o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne (nie może być starsze niż 6 miesięcy), kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com, lub pixabay.com, louroperatorów lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Mapa, zamieszczona na stronie, ma charakter podglądowy

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.