Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

REJS PO BAJKALE

REJS PO BAJKALE

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
Przylot do Irkucka. Transfer do Listwianki - miejscowości pięknie położonej na południowo-zachodnim brzegu Bajkału, 65 km od Irkucka w pobliżu źródła rzeki Angary. Zaokrętowanie. Przepłynięcie ok. 2 godzin do jednego z przystanków Okołobajkalskiej Żelaznej Drogi. Wyjście na brzeg i piesza wycieczka, w czasie której zobaczymy tunele i galerie słynnej kolei z początków XX w. Trasa wiedzie wśród urzekającej przyrody. W zatoczce znajdziemy piaszczystą plażę i maleńką wioskę rybacką z czasów budowy kolei, a także malownicze jary z typową dla tajgi roślinnością. Nocleg na statku w pobliżu ujścia do jeziora rzeki Szumicha.

Dzień 2 
Wczesne wypłynięcie do Zatoki Piaszczystej, słynącej z drzew z fantazyjnie rozrośniętymi korzeniami, wspaniałych widoków na morze ze skał otaczających zatokę, a także z piaszczystej plaży. Opcjonalnie dwugodzinny trekking do Zatoki Siennaja, do granicy Bajkalskiego Parku Narodowego. Przejście wzdłuż górskiej ścieżki przechodzącej nad brzegiem jeziora po górskich odnogach pasma Przymorskiego. (opcjonalnie). Po drodze można odwiedzić zatokę Babuszka - jedną z najpiękniejszych na Bajkale. Wieczorem rosyjska łaźnia na brzegu jeziora (za dodatkową opłatą). Nocleg na statku. Czas rejsu ok. 6 godzin, dystans 100 km.

Dzień 3 
Wczesne wypłynięcie z Zatoki Siennaja. Dziesięciogodzinny rejs wzdłuż zachodniego wybrzeża na północ, na wyspę Olchon. Jest to największa wyspa jeziora Bajkał i jedno ze świętych miejsc dla Buriatów i szamanizmu. Po drodze przystanek przy białych marmurowych skałach Saagan-Zaba, gdzie można zobaczyć rzeźby naskalne – petroglify, wykonane przez ludzi pierwotnych, Petroglify widoczne są przy sprzyjających warunkach – niskim poziomie wody, przy odpływie . Przejście przez cieśninę Małe Wrota - wąski przesmyk między wyspą a lądem. Nocleg na pokładzie w jednej z zatok Morza Małego. Czas rejsu ok. 6 godzin, dystans 100 km.
Małe Morze - część wód oddzielona od Wielkiego Bajkału wyspą Olchon. Wybrzeże Morza Małego zatoki i wyspy są bardzo malownicze.

Dzień 4 
W tym dniu dużo czasu spędzimy na otwartych wodach Bajkału, ok. 8-10 godzin. Przepłyniemy z zachodniego na wschodni brzeg, od przylądka Choboj na północnym krańcu wyspy do Zatoki Czywirkujskiej. Po drodze, w zależności od pogody, przystanek na Wyspach Uszkanich i oglądanie (za dodatkową opłatą) kolonii nerp, czyli żyjących tylko tutaj słodkowodnych fok, (w przypadku fal lub bezpośrednio po sztormie nerp nie zobaczymy). Jeśli tego dnia pogoda lub brak czasu uniemożliwią zobaczenie fok - kapitan będzie starał się przypłynąć tutaj w drodze powrotnej. Wieczorem wpłynięcie do Zatoki Czywirkujskiej - jednego z najbardziej niezwykłych miejsc na Bajkale. Jej płytka woda dobrze się nagrzewa, jest cieplejsza niż gdzie indziej, ponadto ma spore zasoby hydrogeologiczne. W jednej z jej zatoczek - Zatoce Żmij można wykąpać się w leczniczych wodach radonowych, których temperatura wynosi od 41 do 45 stopni. Czas rejsu ok. 8-10 godzin, dystans 120 km.

Dzień 5 
Dzień przeznaczony na wypoczynek i odkrywanie piękna Zatoki Czywirkujskiej, np. w czasie godzinnego rejsu do Zatoki Krochalinnaja. Można opalać się na wspaniałej piaszczystej plaży lub wędkować. Możliwe jest też łowienie okonia, szczupaka i karpia (spining).

Dzień 6 
Przepłynięcie Zatoki Suchej, położonej przy północnym wyjściu z Zatoki Czywirkujskiej, bardzo malowniczej zatoczki, do której wpada górski strumień. Po drodze zatrzymamy się na Wyspie Łochmatyj. Piesza wycieczka po wyspie. Z góry wyspy roztacza się piękny widok na Zatokę Czywirkujską i Wielkiej Bajkał. W Zatoce Suchej możliwe łowienie lipieni i lienok (łososiowate).

Dzień 7 
Wczesne wypłynięcie. Po powrocie na wyspę Olchon (po ok. 10-12 godzin) wycieczka łodziami na którąś z wysp Małego Morza, wybraną przez kapitana - Zamogoi, Ogoj i Barakczin. Następnie spacer po głównej miejscowości Olchonu - Chużyr. Zobaczymy tu m.in. Skałę Szamana - jedno z siedmiu świętych miejsc szamanizmu. Nocleg na pokładzie w jednej z zatok, w pobliżu cieśniny Olchońskie Wrota. Czas rejsu ok. 10-12 godzin, dystans 160 km.

Dzień 8 
Zakończenie rejsu. Po śniadaniu transfer do Irkucka (250 km ok, 4-5 godzin).

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.