Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

PRAGA ZAMKI CZESKIE I KOTLINA KŁODZKA w 7 dni

PRAGA ZAMKI CZESKIE I KOTLINA KŁODZKA w 7 dni

KrajPolska, Czechy
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 2870 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 2870 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – ZIELENIEC                                                                                     .

Wyjazd z WARSZAWY spod PKiN (lub innego wskazanego przez Zamawiającego) przejazd przez Polskę optymalną trasą wokół Wrocławia – KOTLINA KŁODZKA. Zakwaterowanie w hotelu w ZIELEŃCU. Kolacja. Nocleg.

Przejazd ok. 475 km

DZIEŃ 2: ZIELENIEC – ADRSPRACH – HRADEC KRALOVE – PRAGA                                         .

Po śniadaniu przejazd do Czech do ADRSPRACH. Tam odwiedzimy imponujące skalne miasto.

Skalne formacje o fantazyjnych kształtach, monumentalne ściany, kaniony, wąwozy i labirynty skalnych wież, piękne wodospady i szmaragdowe jeziorko – takie niesamowitości czekają na odwiedzających Skalne Miasto Adršpach. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejścia Wilczym Wąwozem (Vlčí rokle) do pobliskich Teplickich Skał, skąd po ich zwiedzeniu możemy wrócić do Adršpach autokarem.

O wyjątkowości miejsca świadczy fakt, że stało się ono plenerem dla filmu „Opowieści z Narnii”.

Wyjazd do HRADEC KRALOVE – krótkie zwiedzania najstarszego czeskiego miasta: murowana katedra św. Ducha z XIV w., Biała Wieża (Bílá věž) z XVI w. i inne.

Przejazd do PRAGI. Zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorem czas wolny.

Kolacja w lokalnej kultowej restauracji np. w „Gospodzie u Kalicha” lub „U Fleku”.

Przejazd ok. 235 km.

DZIEŃ 3: PRAGA                                                                                                                                          .

Po śniadaniu zwiedzanie PRAGI: Klasztor na Strachovie, Hradczany, Katedra św. Vita, Zamek Królewski, Mala Strana, Ogrody Valdsteinowskie, Most Karola, Josefov, ul. Paryska, Zegar Orloi, Stary Ratusz, Stare Miasto i Nowe Miasto, Rynki i Kościoły.

Czas wolny. Ew. rejs po Wełtawie.

Powrót na kolację i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4: PRAGA – KARLSZTEIN – KRIVOKLAT – PILZNO – CZESKIE BUDZIEJOWICE      .

Po śniadaniu przejazd do KARLSTEJN.

To najsłynniejszym czeskim zamek i jeden z symboli królestwa czeskiego. W 1348 roku z polecenia króla czeskiego i cesarza Świętego Imperium Rzymskiego Karola IV rozpoczęto jego budowę na trzech poziomach wysokości. Początkowo zamek miał być miejscem odpoczynku jego założyciela, ale w trakcie budowy, pomysł dotyczący funkcji obiektu zmieniał się. Zamek stał się miejscem złożenia czeskich i rzymskich klejnotów koronnych oraz cennych relikwii świętych. Za czasów Karola IV był on przede wszystkim siedzibą reprezentacyjną, oddaloną od stolicy kraju - Pragi o jeden dzień jazdy konno. Spotykali się tu przedstawiciele europejskiej elity politycznej.

W trakcie wojen husyckich Karlsztejn stał się celem ataków husytów. W 1422 roku, kiedy to Prażanie nadaremnie oblegali obiekt, umocnienie zamku zdało swoje zadanie. Pod koniec XV wieku przeprowadzono zmiany w stylu późnego gotyku, przebudowano wieżę kościelną, przez co sylwetka zamku nabrała innego kształtu. W okresie rudolfińskim w latach 1578 – 1597 nastąpiły liczne remonty i przebudowy w stylu renesansowym. Pod koniec XVIII wieku zdecydowano się na odbudowę zamku z purystycznym zachowaniem dotychczasowego stylu gotyckiego. Niektóre obiekty zamku zostały więc odrestaurowane, inne odbudowano na nowo, zamek uzyskał swój wcześniejszy wygląd i w 1910 roku został udostępniony zwiedzającym.

KRIVOKLAT, górujący nad okolicą zamek z XIII w. Duży gotycki zamek królewski z XIII w., pierwotnie zamek myśliwski Przemyślidów, przebudowany pod koniec XV w dla Władysława Jagiellończyka. W wieku XVI więzienie. W roku 1643 zniszczony przez pożar, zrekonstruowany na przełomie XIX/XX w. Zobaczymy historyczne wnętrza (kaplica, sala rycerska, sala królewska, fürstenberska biblioteka, więzienie, fürstenberskie muzeum), walcowatą wieżę z myśliwskimi eksponatami i z punktem widokowym.

Przejazd do PILZNA, stolicy piwa. To właśnie tu znajduje się browar, w którym warzony jest Pilsner Urquell. Pobyt w mieście będzie więc idealną okazją do degustacji tego złotego trunku, jak i zgłębieniu jego historii, podczas wizyty w muzeum browarnictwa. Pilzno to także sporo zabytków. Stare miasto zachwyca elegancką architekturą. Na pewno warto wspiąć na wieżę przy kościele św. Bartłomieja, będącą najwyższym tego typu obiektem w Czechach.

Przejazd do CZESKICH BUDZIEJOWIC. Powstały w połowie XIII wieku jako miasto królewskie. Ponieważ znajdowało się na ważnym szlaku handlowym, szybko zyskało na znaczeniu. Dziś znane jest przede wszystkim miłośnikom piwa. To właśnie tu powstaje słynny na cały świat Budvar. Od ponad 700 lat piwo warzone jest według oryginalnej receptury, warto więc spróbować Budweisera Budvar prosto od producenta. Większość najciekawszych atrakcji Czeskich Budziejowic znajduje się w okolicy zabytkowego rynku. Warto dodać, że jest on jednym z największych w Europie i zajmuje powierzchnię jednego hektara. Bezpośrednio przy nim znajdziesz liczne, przepiękne, barokowe domy oraz niesamowity budynek ratusza. Zobaczymy katedrę św. Mikołaja, wejdziemy na Czarną Wieżę oraz odwiedzimy interesujący budynek domu solnego.

Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Przejazd ok. 275 km.

DZIEŃ 5: CZESKIE BUDZIEJOWICE – ZNOJMO – MIKULOV – BRNO                                                     .

Po śniadaniu jedziemy do ZNOJMO. To położone na skalistym urwisku nad rzeką Dyje miasto to przede wszystkim zamek, którego korzenie sięgają 1055 roku, gotycki kościół i wieża oraz labirynt katakumb pod miastem, który powstał w celach obronnych. To prawie 30 km tuneli, które służyły do przechowywania wszystkiego, od marynat po amunicję, i do których zwiedzania można wybrać się z całą grupą.

W czasach średniowiecznych Znojmo tworzyło, wraz z Brnem i Ołomuńcem, trzy najważniejsze miasta na Morawach. Dlatego też w historycznym centrum miasta odnaleźć można naprawdę ciekawe zabytki, piękną architekturę i interesującą urbanistykę.

Przejazd do MIKULOVA. Zobaczymy zamek rodziny Lichtencztejnów, zbudowany na miejscu książęcego grodu z XI w., w wiekach XIII-XVI rozbudowany w formie monumentalnej twierdzy, przebudowanej na renesansowy pałac. Po pożarze w 1719 r. przebudowany w barokowym stylu, urządzony klasycystycznie. Spalony w 1945 r. stopniowo rekonstruowany. Wnętrza pałacowe z ekspozycją zbiorów Morawskiej Galerii w Brnie, kolekcja obrazów (obrazy ze zbiorów rodziny Dietrichsteinów), biblioteka pałacowa, historia Mikulova. Muzeum winiarstwa i winnic. Pałacowa piwnica z tłocznią wina i beczkami. Olbrzymia beczka na wino z roku 1643, o objętości 1010 hl. Synagoga żydowska. Pracownia alchemiczna w wieży.

BRNO, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Przejazd ok. 200 km.

DZIEŃ 6: BRNO – KROMERIŻ – OŁOMUNIEC – ZIELENIEC                                                                  .

Po śniadaniu przejazd do KROMĚŘÍŽ, które w 1110 roku otrzymali biskupi ołomunieccy. Jeden z nich, Bruno ze Schauenburku, w XIII wieku wybudował tutaj, na miejscu grodu słowiańskiego, zamek gotycki. Na przełomie XV i XVI wieku zamek przebudowano na siedzibę renesansową z czteroskrzydłową budowlą i dużą wieżą. Pod koniec wojny trzydziestoletniej, w 1643 roku, pałac spustoszyły szwedzkie wojska. Biskup Karol Liechtenštejn zaprosił tutaj włoskich architektów cesarskich z Wiednia, którzy pracowali również nad projektami kolejnych obiektów w odbudowywanym po pożarze mieście. Z dawnego pałacu zachowała się dolna część głównej wieży, przebudowana na wspaniałą wieżę o wysokości osiemdziesięciu czterech metrów. Na planie starego zamku postawiono trzypiętrową budowlę, otaczającą dziedziniec z krużgankami, fasadami podzielonymi rzędami okien, pilastrami i ryzalitami narożnymi. W latach rewolucyjnych 1848 – 1849 obradował tutaj przeniesiony z Wiednia Ustawodawczy Parlament Rzeszy. W 1885 roku odbyło się tu spotkanie cesarza austriackiego Franciszka Józefa I z carem rosyjskim Aleksandrem I.

Wewnątrz pałacu znajduje się szereg bogato zdobionych wnętrz ze wspaniałym wyposażeniem charakterystycznym dla tej epoki oraz zbiorami i salą pałacową z bezpośrednim wyjściem do pałacowego ogrodu. Pomieszczenia spełniały trzy funkcje – reprezentacji, przedstawiania zbiorów dotyczących historii sztuki oraz administracji gospodarczej biskupstwa. Z dziesiątek pomieszczeń wyróżniają się: sala tronowa, sejmowa, lenna, myśliwska, a także salon carski, stara biblioteka i pomieszczenia letnie. W galerii są dzieła malarzy europejskich z XV – XVI wieku. Reprezentowani są tutaj na przykład Tycjan, Lucas Cranach starszy, Hans von Aachen, Paolo Veronese czy Jan Breughel starszy. Jest to drugi najcenniejszy zbiór obrazów w Czechach.

Pod pałacem założony został już w średniowieczu ogród. Później nastąpiła jego przebudowa w stylu renesansowym i barokowym. W XIX wieku zmieniony został na romantyczny park angielski o powierzchni około sześćdziesięciu czterech hektarów, w którym znajdują się cztery stawy i liczne budynki romantyczne – kolumnady pompejańska i Colloredowa, pawilon chiński i dwór Maxa. Według wzoru ogrodów renesansowych zaprojektowany został ogród kwiatowy z drugiej połowy XVII wieku, którego środek tworzy ośmioboczna, bogato zdobiona rotunda. Wokół niej wybudowana została monumentalna kolumnada o długości dwustu czterdziestu czterech metrów. Godna uwagi jest również lwia fontanna, fontanna Trytonów oraz kwadratowy i okrągły labirynt. Ogrody kromierzyżskie należą do najwspanialszych zabytków architektury ogrodowej w Europie. Razem z terenem pałacowym w 1998 roku zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Przejazd przez pola bitwy pod AUSTERLITZ, obecnie Sławkow koło Brna, która rozegrała się w grudniu 1805 roku i była wielkim zwycięstwem Napoleona nad koalicją austriacko – rosyjsko – angielską.

OŁOMUNIEC to jedno z ładniejszych czeskich miast. To jakby mini Praga z równie bogatą architekturą, kulturą i dziedzictwem religijnym. Ustępuje czeskiej stolicy tylko co do wielkości. Ołomuniec znalazł się na pierwszym miejscu w opublikowanym przez przewodnik Lonely Planet rankingu 50 europejskich miast uznanych za te najpiękniejsze, ale mało znane. Posiada wiele zabytków, które przetrwały próbę czasu podczas setek lat zawirowań i wojen. Warto przynajmniej zobaczyć Kolumna Trójcy Przenajświętszej, Ratusz gotycki, zegar astronomiczny, fontanny miejskie i Katedra Św. Wacława oraz urokliwe kamienice.

DUSZNIKI ZDRÓJ, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 310 km.

DZIEŃ 7: DUSZNIKI ZDRÓJ – SZCZELINIEC WIELKI - WARSZAWA                                                     .

Śniadanie. Wyjazd do Szczelińca Wielkiego.

Szczeliniec Wielki (919m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gór Stołowych to wyjątkowa atrakcja turystyczna w Polsce. Jest on pozostałością najwyższego poziomu Gór Stołowych, w którym erozja wyrzeźbiła wspaniałe formy skalne. Niezmiernie ciekawym fragmentem Szczelińca Wielkiego jest tzw. "Piekiełko". Jest to szczelina skalna o długości ok. 100 m i głębokości blisko 20 m ze specyficznym mikroklimatem o niskiej temperaturze i dużej wilgotności powietrza. Z uwagi na panujące tu warunki klimatyczne, na dnie "Piekiełka" śnieg zalega zwykle do połowy czerwca. Na szczyt Szczelińca prowadzą liczące 680 stopni kamienne schody. Zbudowane zostały one na przełomie XVIII i XIX w. przez Franciszka Pabla i z pewnymi przeróbkami służą zwiedzaniu do dziś.

Wyjazd do ĆMIELOWA albo poznanie innych atrakcji w drodze do WARSZAWY, lub przejazd bezpośredni po wyczerpującym zdobyciu szczytu Gór Stołowych. Przejazd ok. 495 km.

W cenie

Cena zawiera

  • zakwaterowanie, pokoje 2-os. z łazienkami, hotele 3*:
    1 nocleg w Zieleńcu
    2 noclegi w Pradze
    1 nocleg w Czeskich Budziejowicach
    1 nocleg w Brnie
    1 nocleg w Dusznikach Zdroju
  • transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
  • wyżywienie: 6 x śniadania, 6 x kolacje, w tym jedna w Pradze w restauracji regionalnej
  • opiekę pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW (TU Europa)
  • podatek VAT
  • ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Cena nie zawiera

  • zestaw słuchawkowy tour guide i usługi przewodnika lokalnego - 20 euro płatne obligatoryjnie na miejscu na ręce pilota
  • biletów wstępu – płatne indywidualnie i ich wartość to ok. 70 euro
  • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 740 PLN

Uwagi

  • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się min 26 osób 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
  • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
  • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty
  • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
  • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os
  • w cerkwiach i kościołach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, przykryte ramiona, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.