Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

POLSKIE LOSY KATYŃ – MIEDNOJE – OSTASZKÓW

POLSKIE LOSY KATYŃ – MIEDNOJE – OSTASZKÓW

KrajBiałoruś, Rosja
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Słowo Katyń mieści w sobie dużo więcej niż sama nazwa wsi gdzieś daleko w Rosji, dużo więcej niż nazwa miejsca, gdzie wiosną 1940 roku zamordowano ponad cztery tysiące polskich jeńców wojennych. W słowie Katyń kryją się losy prawie 22 tysięcy polskich oficerów i podoficerów - Wojska Polskiego, Policji, Korpusu Ochrony Pogranicza, a także innych urzędników czy po prostu inteligencji, osadzonych i zamordowanych przez NKWD na mocy decyzji Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Partii Komunistów (później KPZR), wydanej na wniosek Ławrientija Berii, pochowanych w zbiorowych mogiłach w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie, Miednoje…
pokaż więcej
Słowo Katyń mieści w sobie dużo więcej niż sama nazwa wsi gdzieś daleko w Rosji, dużo więcej niż nazwa miejsca, gdzie wiosną 1940 roku zamordowano ponad cztery tysiące polskich jeńców wojennych. W słowie Katyń kryją się losy prawie 22 tysięcy polskich oficerów i podoficerów - Wojska Polskiego, Policji, Korpusu Ochrony Pogranicza, a także innych urzędników czy po prostu inteligencji, osadzonych i zamordowanych przez NKWD na mocy decyzji Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Partii Komunistów (później KPZR), wydanej na wniosek Ławrientija Berii, pochowanych w zbiorowych mogiłach w Kozielsku, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie, Miednoje…

Plan wycieczki

1. dzień: WARSZAWA – SIEDLCE – BIAŁA PODLASKA – BRZEŚĆ – MIŃSK .

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich)
SIEDLCE, wyjazd o godz. 08.00 z parkingu przy McDonald's (ul. Siedlecka 4A, Nowe Iganie)
BIAŁA PODLASKA, wyjazd o godz. 09.30 z parkingu przy hotelu „Dukat” (ul. Warszawska 129)
TERESPOL, granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu)
BRZEŚĆ, zwiedzanie twierdzy brzeskiej, krótki objazd miasta. Czas wolny na obiad (we własnym zakresie) – MIŃSK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 580 km.

2. dzień: MIŃSK – KATYŃ – GNIEZDOWO – SMOLEŃSK .

MIŃSK, po śniadaniu wyjazd – granica białorusko-rosyjska – KATYŃ, pobyt na Polskim Cmentarzu Wojennym, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy – GNIEZDOWO, stacja kolejowa na którą w 1940 r. przywożono pociągami Polaków i dalej zawożono ciężarówkami więziennymi na miejsce straceń – SMOLEŃSK, przyjazd na miejsce katastrofy samolotu prezydenckiego z 10.04.2010 roku. Następnie autokarowy objazd miasta z możliwością obejrzenia imponujących pozostałości średniowiecznej twierdzy, soboru Piotra i Pawła z XII w. oraz soboru Uspienskiego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 380 km.

3. dzień: SMOLEŃSK – MOSKWA .

SMOLEŃSK, po śniadaniu wyjazd – MOSKWA, autokarowa wycieczka objazdowa: plac Czerwony, sobór Kazański, cerkiew Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Wierchnije Targowyje Riady – Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela, klasztor Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.
Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami oraz / lub słynnym Arbatem. Nocleg. Trasa ok. 400 km.

4. dzień: MOSKWA – TWER .

MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie, zwiedzania miasta z przewodnikiem: Kreml z soborami, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł), Plac Czerwony, cerkiew Wasyla Błogosławionego (z zewnątrz) – TWER (w latach 1931-1990 miasto Kalinin), autokarowy objazd miasta oraz spacer ul. Sowiecką, gdzie wiosną 1940 roku w piwnicy siedziby NKWD, mieszczącej się przy ul. Sowieckiej 6 wykonywano egzekucje na polskich jeńcach więzionych w obozie w Ostaszkowie i pogrzebanych po zamordowaniu w masowych mogiłach nieopodal miejscowości Miednoje.
Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 220 km.

5. dzień: TWER – MIEDNOJE – OSTASZKÓW - WITEBSK .

TWER, po śniadaniu – MIEDNOJE, Polski Cmentarz Wojenny otwarty 2 września 2000 r., złożenie kwiatów i zapalenie zniczy – OSTASZKÓW, zwiedzanie prawosławnego monastyru Niłowa Pustyń na jednej z wysp na jeziorze Seliger, gdzie w pomieszczeniach poklasztornych mieścił się obóz polskich jeńców – oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszy służb mundurowych – pograniczników, policjantów, funkcjonariuszy służby więziennej, pracowników sądownictwa, urzędników państwowych – granica rosyjsko-białoruska – WITEBSK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 640 km.

6. dzień: WITEBSK – KUROPATY – MIŃSK .

WITEBSK, po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in.: dom Chagalla, Cerkiew Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Ratusz Miejski, Pałac Gubernatora – KUROPATY, uroczysko na obrzeżach Mińska, miejsce masowych grobów ofiar sowieckiej represji i stracenia wielu tysięcy Polaków i Białorusinów – MIŃSK, zwiedzanie miasta, m.in.: kościół św. Szymona i Heleny zw. „czerwonym kościołem”, katedra, cerkiew Piotra i Pawła, d. dwór Wańkowiczów, Przedmieście Troickie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 320 km.

7. dzień: MIŃSK – BEREZA KARTUSKA – BRZEŚĆ – BIAŁA PODLASKA – SIEDLCE – WARSZAWA .

MIŃSK, po śniadaniu wyjazd – BEREZA KARTUSKA, ruiny klasztoru Kartuzów i byłe "więzienie polskie"– BRZEŚĆ, czas wolny na obiad (we własnym zakresie) oraz zakupy pamiątek w lokalnym supermarkecie – granica państwa (cofamy zegarki o 1 godzinę) – BIAŁA PODLASKA – SIEDLCE, powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 580 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie:
  6 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os z łazienkami
 •  wyżywienie zgodnie z programem:
  6 x śniadania, 6 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 •  opiekę pilota na całej trasie
 •  ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 •  opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy (informacja co do wizy i jej kosztu zostanie podana w późniejszym terminie)
 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 90 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE: 

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 06:00, przyjazdy i zatrzymywania się na ew. innych pkt – w programie; powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 20.00-22.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • dopłata do pokoju 1-os. - 420 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 3200 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą walutą na Białorusi są ruble białoruskie (BYR), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na ruble można dokonać również na granicy lub w Brześciu. W Rosji obowiązującą walutą są ruble rosyjskie (RUB). Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą
Na Białorusi i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE: :

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport oraz wizę. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 •  min. liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 •  godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 •  pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 •  w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 •  wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.