Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG – WENECJA PÓŁNOCY, 5 dni

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG – WENECJA PÓŁNOCY, 5 dni

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

„Roku Pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych…
pokaż więcej

Roku Pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego. Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.

Plan wycieczki

Dzień 1  

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do PETERSBURGA samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2  

PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka objazdowa po mieście, m. in: Plac Teatralny, nabrzeże Newy, Pałac Zimowy, Wyspa Wasilewska, Pałac Marmurowy, Newski Prospekt, Smolny, krążownik „Aurora”, Sobór Kazański, katedra Św. Izaaka (wewnątrz), Admiralicja, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiadokolacja. Czas wolny. Rejs statkiem po Newie (fakultatywnie). Nocleg.

Dzień 3  

PETERSBURG, po śniadaniu wycieczka do PETERHOFU - letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Przejazd do CARSKIEGO SIOŁA - zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Czas wolny na spacer po carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie (transportem miejskim) Ławry Aleksandra Newskiego, cerkwi „Spas na Krowi” oraz Pałacu Zimowego w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Zwiedzanie muzeum. Obiadokolacja. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie - wieczorek folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem. Nocleg.

Dzień 5

PETERSBURG, po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

* Cena promocyjna. Liczba miejsc w promocji ograniczona.

W cenie

Cena zawiera

 • przelot Warszawa – Petersburg – Warszawa

 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu*** (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)

 • transport na transfer do/z hotelu oraz wycieczki (objazdowa po mieście i całodniowa do Peterhofu i Carskiego Sioła)

 • opiekę pilota

 • usługę przewodnika lokalnego

 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Twierdza Pietropawłowska, Carskie Sioło, (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Ławra Aleksandra Newskiego, Cerkiew „Spas na Krowi”, biletów na przejazd transportem miejskim oraz systemu słuchawkowego tour guide - ok. 120 EUR

 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN.Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • Opłat związanych z wyrobieniem wizy (ok. 250 PLN)

Fakultatywnie:

 • rejs statkiem po Newie – ok. 16 EUR

 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z poczęstunkiem – ok. 50 EUR

Uwagi

 

 • dopłata do pokoju 1-os. – 590 PLN

 • Od roku 2020 do Petersburga można wjechać w ramach wizy elektronicznej. Szczegóły zostaną przekazane zgłoszonym uczestnikom na około miesiąc przed wyjazdem

 • min. liczba uczestników – 15 osób

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

 • wycieczka nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w

swoim banku.

Wyżywienie

Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.