Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

PETERSBURG BEZ WIZY. Wycieczka autokarem i promem – 8 dni

PETERSBURG BEZ WIZY. Wycieczka autokarem i promem – 8 dni

KrajRosja
Transportautokar, prom
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Petersburg”. Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach wyspie. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji cara. Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich i sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Z biegiem lat miasto rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające…
pokaż więcej
„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Petersburg”. Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach wyspie. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji cara. Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich i sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Z biegiem lat miasto rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki oraz łodzie sprawiają, że bywa ono nazywane Wenecją Północy.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – RYGA.

WARSZAWA, wyjazd o godz. 05.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) – przejazd przez Litwę – Łotwa – RYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 690 km.

2. DZIEŃ: RYGA – TALLIN.

RYGA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Czas wolny na obiad. Wyjazd w kierunku Estonii – TALLIN, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

3. DZIEŃ: TALLIN – PETERSBURG.

TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska. Obiad. Ok. godz. 16.00 zaokrętowanie na prom do PETERSBURGA, odpłynięcie do Rosji o godz. 18.00. Na promie możliwość skorzystania (we własnym zakresie) z szeregu atrakcji, basenu, SPA, sklepów, restauracji, barów. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg na promie.

4. DZIEŃ: PETERSBURG.

Śniadanie na promie w formie bufetu od godz. 06.30, przypłynięcie do PETERSBURGA o godz. 09.00. Wyokrętowanie, przejście z bagażem przez kontrolę paszportową z wejściem do Rosji i przejazd autokarem przez centrum miasta do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Spacer po carskim ogrodzie. Obiad. Przejazd do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzono najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.
Fakultatywnie: wieczorek folklorystyczny w Pałacu Nikołajewskim z poczęstunkiem (ok. 60 EUR/os.).

5. DZIEŃ: PETERSBURG.

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem (przejazdy metrem): katedra Św. Izaaka, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Po zwiedzaniu muzeum obiad w pobliskiej restauracji. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, m. in.: cerkiew „Spas na Krowi”, Sobór Kazański, Ławra Aleksandra Newskiego, spacer Newskim Prospektem. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
Fakultatywnie: rejs statkiem po kanałach Petersburga (ok. 16 EUR/os).

6. DZIEŃ: PETERSBURG - TALLIN.

PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Objazdowa wycieczka, m.in. cerkiew i klasztor Smolny, Wyspa Wasilewska, Admiralicja, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Obiad. Czas wolny. Ok. godz. 17.00 zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie nocnym promem do TALLINA o godz. 19.00. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg na promie.

7. DZIEŃ: TALLIN – TARTU – RYGA.

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do TALLINA o godz. 9.00 Wyokrętowanie, wyjazd – TARTU, drugie co do wielkości miasto Estonii, uznawane za intelektualną i kulturalną stolicę kraju. Barwy flagi miasta Tartu zostały nadane przez Stefana Batorego i przypominają polskie barwy narodowe. Spacer po centrum miasta: Plac Ratuszowy i Ratusz, uniwersytet, założony w 1632 r. przez króla Szwecji Gustawa II Adolfa na fundamentach jezuickiego Gymnasium Dorpatense, utworzonego przez Stefana Batorego w 1583 r., katedra. Czas wolny. Wyjazd do RYGI, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 430 km.

8. DZIEŃ: RYGA – WARSZAWA.

RYGA, po śniadaniu wyjazd do WARSZAWY, po drodze możliwość kilkakrotnego zatrzymywania się w określonych ciekawych miejscach. Przyjazd w godzinach późnowieczornych. Przejazd ok. 690 km.

 

W cenie

Cena zawiera

 • transport: klimatyzowany autokar
 • nocny rejs Tallin - Sankt-Petersburg
 • nocny rejs Sankt-Petersburg - Tallin
 • zakwaterowanie:
  2 noclegi na promie w wybranej kajucie (1-2-3-4 osobowej),
  5 noclegów w hotelach*** w Rydze, Tallinie oraz Sankt-Petersburgu (pokoje 2-os. z łazienkami)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, Twierdza Pietropawłowska, usług przewodników lokalnych w Rydze, Tallinie i Petersburgu oraz system słuchawkowy tour guide – ok. 160 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Dodatkowe informacje:

 • kabiny:
  B4 – 4-osobowa (Class B - 8,5 m2/ bez okna: wewnętrzna, komfortowa kabina z łazienką, przeznaczona dla maks. 4 osób. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego)
  A4 – 4-osobowa (Class A - 8,5 m2/ z oknem. To komfortowa kabina zewnętrzna, wyposażona w małą szafkę na ubrania, klimatyzację, łazienkę - to wszystko, czego potrzebujesz aby dobrze zacząć nowy dzień zwiedzania. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego
 • biuro nie gwarantuje zakwaterowania w kabinie 4-os. dla pojedynczych turystów w przypadku wykupienia 1 miejsca w kabinie 4-osobowej. Zakwaterowanie mniejszej liczby osób w jednej kabinie powoduje dopłatę do kabiny 1-2 lub 3-osobowej
 • dopłata do pokoju 1-os. w hotelach – 490 PLN (5 noclegów)
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu w hotelach na dostawce – zniżka 100 zł
 • min. liczba uczestników – 30 osób
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • łączna trasa autokarem nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 2400 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

 

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złotówki na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby. Litwa, Łotwa, Estonia – obowiązującą walutą jest euro.

Płatność kartą
W krajach nadbałtyckich i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Paszport
Na wyjazd wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Rosji.
Podróżując promem St Peter Line i przebywając w Petersburgu nie dłużej niż 72 godz. nie jest potrzebna wiza.

Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

Statek
Podróż promem to niezapomniane przeżycie, które dostarczy wszystkim pozytywnych emocji i niezapomnianych doświadczeń. Podczas podróży na statku można skorzystać z kilkunastu restauracji, barów, dyskotek i klubów.
Dodatkowe atrakcje na promie: kasyno, basen pływacki, basen dla dzieci, jacuzzi, sauna, siłownia, liczne atrakcje dla dzieci (kino, warsztaty, gry)
Przykładowe ceny:
1,5 godz. wejście do sauny i basenu / karnet 2 dni – ok. 18 EUR/os.
2 godz. wejście do sauny, basenu i na siłownię / karnet 2 dni – ok. 25 EUR/os.
obiad/kolacja bufet – ok. 35 EUR/os.
lub wybór w licznych restauracjach z menu w niższych cenach

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.