Wycieczka do Rosji: PETERSBURG BEZ WIZY 8 dni, autokar + prom

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG BEZ WIZY 8 dni, autokar + prom

KrajRosja
Transportautokar + prom
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 2780 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-05-29 - 2018-06-05 | 8 dni Cena: 2780 PLN
Termin: 2018-09-12 - 2018-09-19 | 8 dni Cena: 2780 PLN

Opis oferty

„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego . Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na…
pokaż więcej

„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego . Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.

Plan wycieczki

Dzień 1 WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 spod Kinoteki PKiN – granica z Litwą – Kowno – granica Litwa / Łotwa – RYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 680 km. Dzień 2 RYGA, po śniadaniu wyjazd w kierunku Estonii – TALLIN, zwiedzanie z przewodnikiem zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km. Dzień 3 TALLIN, po śniadaniu czas wolny i ok. godz. 12.30 zaokrętowanie na prom płynący do HELSINEK. Przybycie do stolicy Finlandii na ok. 15.30. Obiad. Zaokrętowanie na…
pokaż więcej

Dzień 1

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 spod Kinoteki PKiN – granica z LitwąKownogranica Litwa / ŁotwaRYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 680 km.

Dzień 2

RYGA, po śniadaniu wyjazd w kierunku Estonii – TALLIN, zwiedzanie z przewodnikiem zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

Dzień 3

TALLIN, po śniadaniu czas wolny i ok. godz. 12.30 zaokrętowanie na prom płynący do HELSINEK. Przybycie do stolicy Finlandii na ok. 15.30. Obiad. Zaokrętowanie na prom do PETERSBURGA, odpłynięcie do Rosji. Na promie Princessa Anastasia” możliwość skorzystania (we własnym zakresie) z szeregu atrakcji, basenu, Spa, restauracji, barów, sklepów i innych. Nocleg na promie.

Dzień 4

PETERSBURG, śniadanie na promie w formie bufetu od 06.30, wyokrętowanie, przejście z bagażem przez kontrolę paszportową z wejściem do Rosji i przejazd autokarem przez centrum miasta do CARSKIEGO SIOŁA, zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Spacer po carskim ogrodzie. Obiad. Przejazd do PETERHOFU, letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzono najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Fakultatywnie – wieczorek folklorystyczny w Pałacu Nikołajewskim z poczęstunkiem. (ok. 45 EUR/os.)

Dzień 5

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem: katedra Św. Izaaka, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świataERMITAŻ. Po zwiedzaniu obiad w pobliskiej restauracji. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, m. in.: cerkiew „Spas na Krowi”, Sobór Kazański, spacer Newskim Prospektem. Czas wolny. Fakultatywnie – nocny rejs statkiem. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagażu w przechowalni hotelu. Zwiedzanie: Ławra Aleksandra Newskiego, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Czas wolny. Obiad na mieście w Petersburgu. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie nocnym promem do TALLINA. Nocleg na promie.

Dzień 7

TALLIN, śniadanie na promie. Wyokrętowanie, czas wolny na starówce na ew. obiad (we własnym zakresie). Wyjazd do RYGI, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

Dzień 8

RYGA, po śniadaniu krótkie ok. 2-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd do WARSZAWY, po drodze możliwość kilkakrotnego zatrzymywania się w określonych ciekawych miejscach. Przyjazd w godzinach późnowieczornych/nocnych. Przejazd ok. 680 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: klimatyzowany autokar, DVD, mikrofon

 • rejs Tallin-Helsinki

 • nocny rejs Helsinki - Sankt-Petersburg

 • nocny rejs Sankt-Petersburg - Tallin

 • transport na wycieczki w Petersburgu

 • zakwaterowanie:

  5 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-os. z łazienkami), w tym:

  2 noclegi w Rydze,

  1 nocleg w Tallinie,

  2 noclegi w Sankt-Petersburgu,

  2 noclegi na promie

 • wyżywienie zgodnie z programem:

  7 x śniadania,

  7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, Twierdza Pietropawłowska, usług przewodników lokalnych oraz system słuchawkowy tour guide - 130 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi)

 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN.

  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:

 • kabiny:

  B4 – 4-osobowa (Class B - 8,5 m2/ bez okna: wewnętrzna, komfortowa kabina z łazienką, przeznaczona dla maks. 4 osób. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego).

  A44-osobowa (Class A - 8,5 m2/ z oknem. To komfortowa kabina zewnętrzna, wyposażona w małą szafkę na ubrania, klimatyzację, łazienkę - to wszystko co potrzebujesz aby dobrze zacząć nowy dzień zwiedzania. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego

 • dopłata do pokoju 1-os. w hotelach – 490 PLN (5 noclegów)

 • autokar zostaje w Tallinie, w Helsinkach i Petersburgu poruszamy się lokalnym transportem

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

 • jest możliwa wycieczka samolotem (przelot Warszawa – Tallinn – Warszawa, lub Warszawa – Tallinn // Helsinki – Warszawa) – informacja w biurze.

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby. Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia - obowiązującą walutą jest euro.

Płatność kartą

W krajach nadbałtyckich i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Paszport

Podróżując promem St Peter Line i przebywając w Petersburgu nie dłużej niż 72 godz. nie jest potrzebna wiza. Na wyjazd wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Rosji.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Statek Princessa Anastasia

Podróż jedenastopokładowym promem Princess Anastasia to niezapomniane przeżycie, które dostarczy wszystkim pozytywnych emocji i niezapomnianych doświadczeń. Podczas podróży na statku można skorzystać z kilkunastu restauracji, barów, dyskotek i klubów.

Dodatkowe atrakcje na promie: kasyno, basen pływacki, basen dla dzieci, jacuzzi, sauna, siłownia, liczne atrakcje dla dzieci (kino, warsztaty, gry)

Przykładowe ceny:

1,5 godz. wejście do sauny i basenu / karnet 2 dni – ok. 17 EUR

2 godz. wejście do sauny, basenu i na siłownie / karnet 2 dni – ok. 25 EUR

obiad/kolacja bufet – ok. 33 EUR

lub wybór w licznych restauracjach z menu w niższych cenach

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X