Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG PROMEM, 8 dni (bez wizy)

Wycieczka do Rosji: PETERSBURG PROMEM, 8 dni (bez wizy)

KrajRosja
Transportautokar i prom
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3175 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-08-19 - 2020-08-26 | 8 dni Cena: 3175 PLN

Opis oferty

„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego . Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na…
pokaż więcej

„Roku pańskiego 1703, 16 maja założone zostało przez cara i wielkiego księcia Piotra Aleksiejewicza miasto Sankt-Petersburg.” Taki napis widnieje na kamiennej płycie, znajdującej się w Twierdzy Pietropawłowskiej, pierwszej budowli miasta, powstałej na zdobytej na Szwedach Wyspie Zajęczej. Nowa stolica mocarstwa zrodziła się jako spełnienie ambicji Rosji o dostępie do Morza Bałtyckiego . Jej absolutystyczny monarcha, car Piotr I Wielki wynajął najlepszych architektów europejskich, sam doglądał prac budowlanych, o czym przypomina znajdujący się w pobliżu twierdzy mały domek, w którym według podań pomieszkiwał car. Miasto z biegiem lat rozbudowało się na kolejnych czterdziestu wyspach, połączonych 396 mostami. Liczne kanały i pływające po nich stateczki i łodzie sprawiają, że miasto bywa nazywane północną Wenecją.

Plan wycieczki

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 spod Kinoteki PKiN – granica z LitwąKownogranica Litwa / ŁotwaRYGA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 680 km.

 Dzień 2.

RYGA, po śniadaniu wyjazd w kierunku Estonii – TALLIN, zwiedzanie z przewodnikiem zabytków Dolnego i Górnego Miasta, m.in.: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła, ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

 Dzień 3.

TALLIN, po śniadaniu ok. godz. 10.30 zaokrętowanie na prom płynący do HELSINEK. Przybycie do stolicy Finlandii na ok. 12.30, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Obiad. Zaokrętowanie na prom do PETERSBURGA, odpłynięcie do Rosji. Na promie Princessa Anastasia” możliwość skorzystania (we własnym zakresie) z szeregu atrakcji: basenu, spa, restauracji, barów, sklepów i innych. Nocleg na promie.

 Dzień 4.

PETERSBURG, śniadanie na promie w formie bufetu od 06.30, wyokrętowanie, przejście z bagażem przez kontrolę paszportową z wejściem do Rosji i przejazd autokarem przez centrum miasta do CARSKIEGO SIOŁA - zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej ze słynną Bursztynową Komnatą. Spacer po carskim ogrodzie. Obiad. Przejazd do PETERHOFU - letniej rezydencji cara Piotra I, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzono najpiękniejsze fontanny, kaskady i malownicze ogrody. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Fakultatywnie – wieczorek folklorystyczny w Pałacu Nikołajewskim z poczęstunkiem (ok. 45 EUR/os.).

 Dzień 5.

PETERSBURG, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem: katedra Św. Izaaka, Pałac Zimowy w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – ERMITAŻ. Wizyta w muzeum. Po zwiedzaniu obiad w pobliskiej restauracji. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, m. in.: cerkiew „Spas na Krowi”, Sobór Kazański, spacer Newskim Prospektem. Czas wolny. Fakultatywnie – nocny rejs statkiem (ok. 16 EUR/os.). Nocleg w hotelu.

 Dzień 6.

PETERSBURG, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagażu w przechowalni hotelu. Zwiedzanie: Ławra Aleksandra Newskiego, Twierdza Pietropawłowska (wewnątrz) z katedrą Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów. Czas wolny. Obiad na mieście w Petersburgu. Zaokrętowanie na statku. Wypłynięcie nocnym promem do TALLINA. Nocleg na promie.

 Dzień 7.

TALLIN, śniadanie na promie. Wyokrętowanie, wyjazd do RYGI, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 320 km.

Dzień 8.

RYGA, po śniadaniu krótkie ok. 2-godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne, ratusz. Wyjazd do WARSZAWY, po drodze możliwość kilkakrotnego zatrzymywania się w określonych ciekawych miejscach. Przyjazd w godzinach późnowieczornych/nocnych. Przejazd ok. 680 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: klimatyzowany autokar, DVD, mikrofon
 • rejs Tallin-Helsinki
 • nocny rejs Helsinki - Sankt-Petersburg
 • nocny rejs Sankt-Petersburg - Tallin
 • transport na wycieczki w Helsinkach i Petersburgu
 • zakwaterowanie: (2 noclegi na promie, 5 noclegów w hotelach*** (pokoje 2-os. z łazienkami), w tym: 2 noclegi w Rydze, 1 nocleg w Tallinie, 2 noclegi w Sankt-Petersburgu)
 • wyżywienie zgodnie z programem: (7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje))
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne
 • vat

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Ermitaż, Carskie Sioło (park + pałac), Peterhof (park), Katedra św. Izaaka, Cerkiew „Spas na Krowi”, Twierdza Pietropawłowska, usług przewodników lokalnych w Rydze, Tallinie, Helsinkach i Petersburgu oraz system słuchawkowy tour guide – ok. 140 EUR (płatne obligatoryjnie pilotowi)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

INFORMACJE DODATKOWE:

 • kabiny:

B4 – 4-osobowa (Class B - 8,5 m2/ bez okna: wewnętrzna, komfortowa kabina z łazienką,  przeznaczona dla maks. 4 osób. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego).

A4 – 4-osobowa (Class A - 8,5 m2/ z oknem. To komfortowa kabina zewnętrzna, wyposażona w małą szafkę na ubrania, klimatyzację, łazienkę - to wszystko co potrzebujesz aby dobrze zacząć nowy dzień zwiedzania. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego

 • biuro nie gwarantuje zakwaterowania w kabinie 4-os. dla pojedynczych turystów w przypadku wykupienia 1 miejsca w kabinie 4-osobowej. Zakwaterowanie mniejszej liczby osób w jednej kabinie powoduje dopłatę do kabiny 1-2 lub 3-osobowej.
 • dopłata do pokoju 1-os. w hotelach – 490 PLN (5 noclegów)
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

 

WARTO WIEDZIEĆ:

 Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby. Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia - obowiązującą walutą jest euro.

 Płatność kartą

W krajach nadbałtyckich i w Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

 Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

 Paszport

Podróżując promem St Peter Line i przebywając w Petersburgu nie dłużej niż 72 godz. nie jest potrzebna wiza. Na wyjazd wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Rosji.

 Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.