Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Nowość! GRUZJA: POZNAJ SAKARTWELO

Nowość! GRUZJA: POZNAJ SAKARTWELO

KrajGruzja
Transportsamolot, autokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 3225 PLN od 3045 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-08-11 - 2021-08-18 | 8 dni Cena: 3225 3045 PLN
Termin: 2021-10-13 - 2021-10-20 | 8 dni Cena: 3225 3045 PLN

Opis oferty

Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Mccheta-Mtianetia z Stepancmindą i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w…
pokaż więcej
Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Mccheta-Mtianetia z Stepancmindą i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w tym pięknym kraju i zechcemy tu wrócić.  

 TBILISI Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – TBILISI

Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach późnowieczornych.

DZIEŃ 2: TBILISI – BORJOMI - ACHALCICHE

Przylot do TBILISI, przejazd do BORJOMI – miejsca, gdzie w XIX wieku odkryto lecznicze właściwości wody, którą uwielbiał m.in. Wilson Churchill. ACHALCICHE – twierdza „Rabati” kolacja, nocleg w Achalciche. Przejazd ok. 210 km.

Achalciche - nazwa miasta tłumaczy się jako „nowy zamek” i związana z górującą nad nim fortecą z XII wieku. Pod koniec XVI wieku zostało podbite przez Turcję, co bardzo wpłynęło na lokalną kulturę. W XIX wieku zostało odbite przez wojska rosyjskie. W 1944 roku dekretem Stalina około 115 tys. mieszkających w tym regionie mechetyjskich Turków zostało wygnanych do Kotliny Fergańskiej w Centralnej Azji. Teraz większość obywateli miasta to Gruzini, Ormianie, Polacy.

DZIEŃ 3: ACHALCICHE - WARDZIA - KUTAISI

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie WARDZII – miasto - klasztor wykuty w skałach w XI wieku
Obiad składający się z tradycyjnych gruzińskich dań, twierdza CHERTWISI – ważny punkt obronny południa kraju,
przejazd do KUTAISI, zwiedzanie: katedra BAGRATI, klasztor GELATI – zabytek z listy UNESCO, dawniej ważny ośrodek duchowny, gdzie się znajduje grób Dawida IV Budowniczego, a jeszcze wcześniej działała tutaj akademia. Kolacja i nocleg w Kutaisi. Przejazd ok. 300 km.

Wardzia - skalne miasto-klasztor w południowej Gruzji. Rozkwit osiągnęło pod rządami królowej Tamary. W średniowieczu klasztor służył jako schronienie podczas najazdów mongolskich; mogła pomieścić od 20 do 60 tys. osób. Zawierała klasztor, salę tronową oraz ponad 3 000 komnat umieszczonych na 13 kondygnacjach (piętrach). Trzęsienie ziemi w 1283 roku zniszczyło około dwóch trzecich miasta, odkrywając jego komnaty. Persowie pod dowództwem szacha Tahmaspa I najechali miasto w roku 1551, co doprowadziło do upadku klasztoru. Obecnie funkcjonuje jako muzeum -rezerwat i również jako klasztor.

DZIEŃ 4: KUTAISI - BATUMI - KOBULETI

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie ogrodu botanicznego w BATUMI, potem wieża alfabetu, pomnik Ali i Nino, dzielnica muzułmańska, Plac Wenecja, Plac Europy, wieczorem czas wolny.
Kolacja i nocleg w pobliskiej spokojnej miejscowości KOBULETI. Przejazd ok. 180 km.

Batumi – drugie co do wielkości miasto Gruzji i ważny port morski. W czasach starożytnych istniało jako kolonia grecka, w XVI wieku zostało podbite przez Turków i zislamizowane, w XIX wieku wojska rosyjskie wyzwolili miasto z pod rządów tureckich. Po rozpadzie ZSSR zaistniał tu utwór separatystyczny Adżarska Republika Autonomistyczna pod rządem Asłana Abaszydze, która została obwalona przez Michała Saakaszwilego. Teraz to stolica regionu Adżaria.

DZIEŃ 5: KOBULETI - GUDAURI

Śniadanie, przejazd do GUDAURI - jednego z najsłynniejszych kurortów narciarskich Gruzji, położonego w górach Wysokiego Kaukazu na wysokości 2200 m na Gruzińskiej Drodze Wojennej.
Po drodze zatrzymamy się obok piękne usytułowanej twierdzy ANNANURI z XVI wieku nad Jeziorem Żinwali.
Kolacja i nocleg w Gudauri. Przejazd ok. 415 km.

DZIEŃ 6: GUDAURI - STEPANCMINDA - TBILISI

Śniadanie, przejazd do wioski STEPANCMINDA (dawniej Kazbegi), kościołek Cminda Sameba z XIV wieku, położony na wysokości 2170 m, gdzie kiedyś w czasach najazdów wrogów ukrywano najcenniejsze bogactwa kraju, panorama KAZBEKU – jednego z najwyższych szczytów Kaukazu o wysokości 5033 m, powrót do Tbilisi, kolacja i nocleg w Tbilisi. Przejazd ok. 190 km.

DZIEŃ 7: TBILISI - MCCHETA

Śniadanie. Poranny wyjazd do MCCHETY, która do VI wieku była stolicą Gruzji. Miasto związane z postacią świętej Nino i relikwiami Chrystusa. Dżwari – kościołek górujący nad Mcchetą.
Wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi.
Kolacja. Nocne życie miasta. Czas wolny. (Ew. nocleg za dopłatą). Trasa ok. 60 km.

DZIEŃ 8: TBILISI

Ok. 02.45 transfer na lotnisko. Odlot z Tbilisi do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

• bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi - Warszawa
• Opieka lokalnego przewodnika polskojęzycznego;
• Zakwaterowanie według programu;
• Transport według programu;

• Wyżywienie 2 razy dziennie,
• bilety wstępu;
• przejazd samochodami terenowymi w Kazbegi;
• Fundusz gwarancyjny - 13 PLN. Turystyczny fundusz pomocowy - 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• Ubezpieczenie NNW i KL
• VAT

Cena nie zawiera

• Napojów alkoholowych
• Napiwków ok. 35 USD
• Dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 PLN

Uwagi

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
  • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
  • Minimalna liczba uczestników: 20 osób
  • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
  • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
  • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
  • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
  • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów

 

Mapa, zamieszczona na stronie, ma charakter podglądowy.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.