Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Nowość! GRUZJA: POZNAJ SAKARTWELO

Nowość! GRUZJA: POZNAJ SAKARTWELO

KrajGruzja
Transportsamolot, autokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 3225 PLN od 3045 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-08-11 - 2021-08-18 | 8 dni Cena: 3225 3045 PLN
Termin: 2021-10-13 - 2021-10-20 | 8 dni Cena: 3225 3045 PLN

Opis oferty

Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Mccheta-Mtianetia z Stepancmindą i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w…
pokaż więcej
Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Mccheta-Mtianetia z Stepancmindą i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w tym pięknym kraju i zechcemy tu wrócić.  

 TBILISI Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – TBILISI

Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach późnowieczornych.

DZIEŃ 2: TBILISI – BORJOMI - ACHALCICHE

Przylot do TBILISI, przejazd do BORJOMI – miejsca, gdzie w XIX wieku odkryto lecznicze właściwości wody, którą uwielbiał m.in. Wilson Churchill. ACHALCICHE – twierdza „Rabati” kolacja, nocleg w Achalciche. Przejazd ok. 210 km.

Achalciche - nazwa miasta tłumaczy się jako „nowy zamek” i związana jest z górującą nad nim fortecą z XII wieku. Pod koniec XVI wieku zostało podbite przez Turcję, co bardzo wpłynęło na lokalną kulturę. W XIX wieku zostało odbite przez wojska rosyjskie. W 1944 roku dekretem Stalina około 115 tys. mieszkających w tym regionie mechetyjskich Turków zostało wygnanych do Kotliny Fergańskiej w Centralnej Azji. Teraz większość obywateli miasta to Gruzini, Ormianie i Polacy.

DZIEŃ 3: ACHALCICHE - WARDZIA - KUTAISI

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie WARDZII – miasto - klasztor wykuty w skałach w XI wieku
Obiad składający się z tradycyjnych gruzińskich dań, twierdza CHERTWISI – ważny punkt obronny południa kraju,
przejazd do KUTAISI, zwiedzanie: katedra BAGRATI, klasztor GELATI – zabytek z listy UNESCO, dawniej ważny ośrodek duchowny, gdzie się znajduje grób Dawida IV Budowniczego, a jeszcze wcześniej działała tutaj akademia. Kolacja i nocleg w Kutaisi. Przejazd ok. 300 km.

Wardzia - skalne miasto-klasztor w południowej Gruzji. Rozkwit osiągnęło pod rządami królowej Tamary. W średniowieczu klasztor służył jako schronienie podczas najazdów mongolskich; mogła pomieścić od 20 do 60 tys. osób. Zawierała klasztor, salę tronową oraz ponad 3 000 komnat umieszczonych na 13 kondygnacjach (piętrach). Trzęsienie ziemi w 1283 roku zniszczyło około dwóch trzecich miasta, odkrywając jego komnaty. Persowie pod dowództwem szacha Tahmaspa I najechali miasto w roku 1551, co doprowadziło do upadku klasztoru. Obecnie funkcjonuje jako muzeum - rezerwat i również jako klasztor.

DZIEŃ 4: KUTAISI - BATUMI - KOBULETI

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie ogrodu botanicznego w BATUMI, potem wieża alfabetu, pomnik Ali i Nino, dzielnica muzułmańska, Plac Wenecja, Plac Europy, wieczorem czas wolny.
Kolacja i nocleg w pobliskiej spokojnej miejscowości KOBULETI. Przejazd ok. 180 km.

Batumi – drugie co do wielkości miasto Gruzji i ważny port morski. W czasach starożytnych istniało jako kolonia grecka, w XVI wieku zostało podbite przez Turków i zislamizowane, w XIX wieku wojska rosyjskie wyzwolili miasto spod rządów tureckich. Po rozpadzie ZSSR zaistniał tu twór separatystyczny Adżarska Republika Autonomistyczna pod rządem Asłana Abaszydze, która została obwalona przez Michała Saakaszwilego. Teraz to stolica regionu Adżaria.

DZIEŃ 5: KOBULETI - GUDAURI

Śniadanie, przejazd do GUDAURI - jednego z najsłynniejszych kurortów narciarskich Gruzji, położonego w górach Wysokiego Kaukazu na wysokości 2200 m na Gruzińskiej Drodze Wojennej.
Po drodze zatrzymamy się obok piękne usytułowanej twierdzy ANNANURI z XVI wieku nad Jeziorem Żinwali.
Kolacja i nocleg w Gudauri. Przejazd ok. 415 km.

DZIEŃ 6: GUDAURI - STEPANCMINDA - TBILISI

Śniadanie, przejazd do wioski STEPANCMINDA (dawniej Kazbegi), kościołek Cminda Sameba z XIV wieku, położony na wysokości 2170 m, gdzie kiedyś w czasach najazdów wrogów ukrywano najcenniejsze bogactwa kraju, panorama KAZBEKU – jednego z najwyższych szczytów Kaukazu o wysokości 5033 m, powrót do Tbilisi, kolacja i nocleg w Tbilisi. Przejazd ok. 190 km.

DZIEŃ 7: TBILISI - MCCHETA

Śniadanie. Poranny wyjazd do MCCHETY, która do VI wieku była stolicą Gruzji. Miasto związane z postacią świętej Nino i relikwiami Chrystusa. Dżwari – kościołek górujący nad Mcchetą.
Wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi.
Kolacja. Nocne życie miasta. Czas wolny. (Ew. nocleg za dopłatą). Trasa ok. 60 km.

DZIEŃ 8: TBILISI

Ok. 02.45 transfer na lotnisko. Odlot z Tbilisi do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

• Bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi - Warszawa
• Opieka lokalnego przewodnika polskojęzycznego;
• Zakwaterowanie według programu;
• Transport według programu;

• Wyżywienie 2 razy dziennie,
• Bilety wstępu;
• Przejazd samochodami terenowymi w Kazbegi;
• Fundusz gwarancyjny - 13 PLN. Turystyczny fundusz pomocowy - 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• Ubezpieczenie NNW i KL
• VAT

Cena nie zawiera

• Napojów alkoholowych
• Napiwków ok. 35 USD
• Dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 PLN

Uwagi

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chusty na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
  • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
  • Minimalna liczba uczestników: 20 osób
  • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulowaniu imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
  • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
  • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
  • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
  • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów

 

Mapa, zamieszczona na stronie, ma charakter podglądowy.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.