Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

NARTY W BUKOWELU NA UKRAINIE – HOTELE ***/****

NARTY W BUKOWELU NA UKRAINIE – HOTELE ***/****

KrajUkraina
Transportautokar, samolot lub własny samochód
Wyjazd zWarszawy i ponad 20 innych miast
Cena: od 2909 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-01-23 - 2022-01-30 | 8 dni Cena: 2909 PLN
Termin: 2022-02-06 - 2022-02-13 | 8 dni Cena: 2909 PLN
Termin: 2022-02-20 - 2022-02-27 | 8 dni Cena: 2909 PLN

Opis oferty

Odkrywamy lepszą stronę zimy i zapraszamy wszystkich amatorów białego szaleństwa na narty do ośrodka narciarskiego Bukowel w samym sercu Karpat na Ukrainie. „Ukraińskie Aspen” położone jest tylko 300 km od granicy z Polską i jest jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie zbudowany przez austriackie i włoskie firmy. Blisko 70 km niezatłoczonych rewelacyjnie przygotowanych tras!
pokaż więcej
Odkrywamy lepszą stronę zimy i zapraszamy wszystkich amatorów białego szaleństwa na narty do ośrodka narciarskiego Bukowel w samym sercu Karpat na Ukrainie. „Ukraińskie Aspen” położone jest tylko 300 km od granicy z Polską i jest jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie zbudowany przez austriackie i włoskie firmy. Blisko 70 km niezatłoczonych rewelacyjnie przygotowanych tras!

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Wariant z dojazdem autokarem: Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej. Przejazd do ośrodka narciarskiego w Bukowelu – ukraińskiego Aspen, położonego w sercu Karpat. Jest to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie, który został zbudowany przez austriackie i włoskie firmy. Obiadokolacja po drodze lub późna kolacja w hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Trasa ok. 750 km.

Wariant z przelotem samolotem: Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Lwowa (bezpośredni lot trwa ok. 1 godz. lub z przesiadką ok. 4 godz.). Transfer do hotelu. Obiadokolacja po drodze lub późna kolacja w hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Trasa ok. 250 km

DZIEŃ 2-7:

Śniadanie. Całodzienna jazda na stokach w Bukowelu lub wycieczki fakultatywne dla osób, które nie jeżdżą na nartach. Powrót do hotelu ok. godz. 17:00. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8:

Wariant z dojazdem autokarem: Śniadanie. Pożegnanie z Bukowelem. Wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga - powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 750 km.

Wariant z przelotem samolotem: Śniadanie. Pożegnanie z Bukowelem. Wyjazd do Lwowa. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Powrót w godzinach wieczornych. Trasa ok. 250 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

OŚRODEK NARCIARSKI:
Odkrywamy lepszą stronę zimy i zapraszamy wszystkich amatorów białego szaleństwa na narty do ośrodka narciarskiego Bukowel w samym sercu Karpat na Ukrainie. „Ukraińskie Aspen” położone jest tylko 300 km od granicy z Polską i jest jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie zbudowany przez austriackie i włoskie firmy. Blisko 70 km niezatłoczonych rewelacyjnie przygotowanych tras! Oświetlony stok, wyciągi – czteroosobowe krzesełkowe. Wszystkie trasy są dośnieżane ze stałym podglądem kamer on-line bukovel.com/pl/cams. Trasy obsługuje 16 nowoczesnych wyciągów sprowadzonych z Europy Zachodniej. Cały ośrodek zlokalizowany jest na trzech szczytach - Bukowel (1127 m), Czarna Klewa (1246 m), Dowga (1372 m) z trasami o każdym stopniu trudności i długości od 300 do 3000 m. Ceny ski-pass bukovel24.com/en/skipass karnet 6-dniowy włącznie z wieczorną jazdą kosztuje ok. 154 EUR (ok. 26 EUR/dzień). Wypożyczenie sprzętu (narty, buty, kijki, kask) kosztuje od 1 EUR za dobę bukovel24.com/en/hire W ośrodku narciarskim Bukowel wszystkich obowiązuje jazda w kaskach narciarskich!

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
Worochta – Wierchowina – Kosów – Kołomyja. Przejazd do miejscowości Worochta położonej na wysokości 850 m n.p.m. na terenie Karpackiego Parku Narodowego. Miejscowość uzdrowiskowa, w której powstała pierwsza w Polsce skocznia narciarska (3 lata przed Wielką Krokwią) i tu rozegrane zostały pierwsze Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich. Postój przy wiaduktach kolejowych, wzniesionych na przełomie XIX i XX w. Zwiedzanie m.in. zabytkowej cerkwi-muzeum z XVI w. oraz dawnego kościoła polskiego i pobliskiego cmentarza, na którym zachowało się sporo przedwojennych nagrobków. Przejazd do Wierchowiny (d. Żabie), uznawanej za stolicę Huculszczyzny. Dalsza podróż do Krzyworówni i oglądanie huculskiej grażdy. Przejazd i krótkie zwiedzanie Kosowa – jednego z najsłynniejszych kurortów w Karpatach Ukraińskich, a następnie malownicza trasa przez Narodowy Park Przyrodniczy „Huculszczyzna”, podziwianie dziewiczej natury. Przyjazd do Kołomyi, zwiedzanie słynnego Muzeum Pisanek, pojezuickiego kościoła parafialnego Wniebowzięcia NMP, Etnograficznego Muzeum Huculskiego. Powrót do Bukowela. Trasa ok. 250 km.

Przełęcz Jabłonicka – Jasina – Jaremcze – Iwano-Frankiwsk. Podróż na Zakarpacie do Jasini. Podziwianie Cerkwi Wniebowstąpienia Pańskiego, jednej z najcenniejszych zabytków w Karpatach. W 2013 r. cerkiew została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wraz z innymi drewnianymi cerkwiami w Polsce i na Ukrainie. Wyjazd do uzdrowiska Jaremcze - „Perły Karpat” - słynącej z wodospadów na Prucie, źródeł wody mineralnej i przepięknych tras spacerowych. Panoramiczne zwiedzanie zabytkowych cerkwi św. Jana Miłościwego (z XVIII w.) i św. Michała Archanioła (z XVII w.). Spacer po mieście z dobrze zachowaną przedwojenną zabudową willową. Zakupy na jarmarku huculskim. Przejazd do Stanisławowa – katedra greckokatolicka (dawny kościół Jezuitów), dawny kościół farny (kryjący groby Potockich), Rynek i Ratusz, kościół ormiański, pomnik Adama Mickiewicza. Powrót do Bukowela. Trasa ok. 250 km.

W cenie

Cena zawiera

 • Transport (w zależności od wybranego wariantu)
  • Przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, wc, barek)
  • Przelot samolotem rejsowym Warszawa-Lwów-Warszawa • opłaty lotniskowe i paliwowe • bagaż podręczny oraz rejestrowany do 23 kg
 • 7 noclegów w hotelu ***/**** w pokojach 3-4-osobowych z łazienką (w zależności od wybranego wariantu)
 • 7 śniadań (bufet) i 7 obiadokolacji (serwowane)
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie Signal Iduna pakiet narciarki VIP (KL 80.000 EUR, NNW 30.000 PLN, bagaż 4.000 PLN, OC 100.000 EUR, KW 1.000 EUR)

Cena nie zawiera

 • Pakiet obowiązkowy płatny pilotowi wycieczki 50 EUR (opłaty graniczne, parkingowe i administracyjne, codzienne transfery na stoki (ok. 2 km) oraz zabawa integracyjna przy ognisku z grzanym winem)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 2 zł i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 2 zł
 • Dojazd własny - zniżka -145 zł
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego
  • 700 zł w hotelu ***
  • 2000 zł w hotelu ****
 • Dopłata za miejsce w pokoju 2-osobowym
  • 200 zł w hotelu ***
  • 500 zł w hotelu ****
 • Wycieczka fakultatywna Worochta – Wierchowina – Kosów – Kołomyja 65 EUR (wymagane min. 10 uczestników)
 • Wycieczka fakultatywna Przełęcz Jabłonicka – Jasina – Jaremcze – Iwano-Frankiwsk 65 EUR (wymagane min. 10 uczestników)
 • Wypożyczenie sprzętu narciarskiego płatne we własnym zakresie bukovel24.com/en/hire
 • Karnety narciarskie płatne we własnym zakresie bukovel24.com/en/skipass

Uwagi

AKTUALNE ZASADY WJAZDU NA UKRAINĘ:

Bez obowiązku odbycia kwarantanny na miejscu, na Ukrainę mogą wjechać:

 • Osoby posiadające dokument potwierdzający odbycie pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID;
 • Osoby posiadające dokument potwierdzający przebycie COVID w ciągu ostatnich 90 dni (unijne cyfrowe zaświadczenie COVID);
 • Dzieci do 12. roku życia.

Obecnie na terenie Ukrainy z większości usług (muzea, restauracje, kawiarnie, sklepy itd.) mogą skorzystać tylko osoby zaszczepione bądź posiadające negatywny test na koronawirusa. Powrót do kraju. Obecnie po powrocie do Polski bezpośrednio z krajów spoza strefy Schengen obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Z kwarantanny są zwolnione osoby zaszczepione i ozdrowieńcy, dzieci do ukończenia 12. roku życia, jeżeli podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID. Szczegółowa informacja znajduje się pod linkiem www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina

WAŻNE INFORMACJE:
1. Podróżni obowiązkowo muszą posiadać ważny paszport! Dotyczy również osób niepełnoletnich! 2. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 3. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
13. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

 

Miejsca wsiadania:

Miasto: WARSZAWA Miejsce: Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozlimskie 144, st. 11 Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: RADOM Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. B. Prażmowskiego 8 Godz odjazdu: 07:45 Dopłata: 0 PLN
Miasto: OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Żabia 40Godz odjazdu: 09:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: SANDOMIERZ Miejsce: Dworzec Autobusowy, 11 Listopada 39 Godz odjazdu: 10:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: STALOWA WOLA Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Okulickiego 3 Godz odjazdu: 10:30 Dopłata: 0 PLN
Miasto: RZESZÓW Miejsce: Dworzec Lokalny, ul. Towarnickiego 7 Godz odjazdu: 12:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Augustów Miejsce: *antenka - Parking przy Kaufland, ul. Wojska Polskiego 50 Godz odjazdu: 02:00 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Białystok Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. Bohaterów Monte Cassino 8 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Bydgoszcz Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, Jagiellońska 48 Godz odjazdu: 00:30 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Elbląg Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, plac Dworcowy Godz odjazdu: 01:00 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Gdańsk Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. 3 Maja 12 Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Katowice Miejsce: *antenka - Sądowa Dworzec, ul. Sądowa 5 Godz odjazdu: 07:50 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Kraków Miejsce: *antenka - Małopolski Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18, górna płyta Godz odjazdu: 09:15 Dopłata: 140 PLN
Miasto: Lublin Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, al. 1000-lecia 6 Godz odjazdu: 05:00 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Łódź Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy Łódź Fabryczna, Plac B. Sałacińskiego 1 Godz odjazdu: 04:45 Dopłata: 100 PLN
Miasto: Olsztyn Miejsce: *antenka - Zatoczka parkingowa przy biurze PBPO, ul. Knosały 7 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Ostróda Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. Słowackiego 14 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Płock Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 46 Godz odjazdu: 04:00 Dopłata: 140 PLN
Miasto: Poznań Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. S. Matyi 2 Godz odjazdu: 23:35 [+1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Suwałki Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. Utrata 1B Godz odjazdu: 01:30 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Szczecin Miejsce: *antenka - Dworzec PKP, ul. Kolumba 2 Godz odjazdu: 22:00 [-1] Dopłata: 200 PLN
Miasto: Tarnów Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1Godz odjazdu: 09:30 Dopłata: 120 PLN
Miasto: Toruń Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. Dąbrowskiego 8Godz odjazdu: 01:30 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Włocławek Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy i PKP, ul. S. Okrzei 65 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Wrocław Miejsce: *antenka - Dworzec Autobusowy, ul. Sucha 1 Godz odjazdu: 04:45 Dopłata: 180 PLN

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar/bus liniowy m.in.: FLIXBUS, ŻAK EXPRESS, BP TOUR, MARCEL BUS, PKS NOVA lub pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony. Cena antenki, oprócz ceny ewentualnych biletów, zawiera również gwarancję odbioru z miejsca przesiadki i powrotu do miejsca docelowego, bez względu na opóźnienia związane z tzw. siłą wyższą (np. nieprzewidzianą awarią czy sytuacją na drogach) oraz koszty manipulacyjne związane z obsługą Podróżnego.
Wybór dojazdu tzw. antenką do trasy głównej jest dobrowolny.
Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego dokumentu podróży.
* Dodatkowo płatny wyjazd antenkowy zaznaczony gwiazdką* organizowany będzie przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego minimum PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.