Wycieczka do Rosji: MOSKWA – STOLICA MOCARSTWA, 5 dni

Wycieczka do Rosji: MOSKWA – STOLICA MOCARSTWA, 5 dni

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: 3680 PLN od 3295 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-05-01 - 2019-05-05 | 5 dni Cena: 3680 3295 PLN
Termin: 2019-05-25 - 2019-05-29 | 5 dni Cena: 3680 3290 PLN
Termin: 2019-06-19 - 2019-06-23 | 5 dni Cena: 3680 3295 PLN
Termin: 2019-07-06 - 2019-07-10 | 5 dni Cena: 3680 3295 PLN
Termin: 2019-08-15 - 2019-08-19 | 5 dni Cena: 3680 3295 PLN
Termin: 2019-09-09 - 2019-09-13 | 5 dni Cena: 3680 3295 PLN

Opis oferty

       Podobno Moskwę kocha się lub nie od pierwszego wejrzenia. Jak każda stolica bywa nielubiana przez tzw. prowincję.  I chociaż głównego jej rywala, Petersburg, trudno nazwać miastem prowincjonalnym, to właśnie w Moskwie mocniej czuć tchnienie wielkiego świata. Największe miasto Europy, jego aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi, wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze. A w sercu tego wielkiego miasta na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nierealnego świata. Gmachy Kremla, kolorowe, cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina-…
pokaż więcej

       Podobno Moskwę kocha się lub nie od pierwszego wejrzenia. Jak każda stolica bywa nielubiana przez tzw. prowincję.  I chociaż głównego jej rywala, Petersburg, trudno nazwać miastem prowincjonalnym, to właśnie w Moskwie mocniej czuć tchnienie wielkiego świata. Największe miasto Europy, jego aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi, wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze. A w sercu tego wielkiego miasta na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nierealnego świata. Gmachy Kremla, kolorowe, cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina- i z bajki przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Radzieckiego. Taka jest Moskwa – różnorodna, zaskakująca, inspirująca...

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.  Dzień 2. MOSKWA, po śniadaniu autokarowa wycieczka objazdowa: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela, klasztor Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku oraz cmentarz Nowodziewiczy na którym pochowani m.in.: M. Bulhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu. Dzień…
pokaż więcej

Dzień 1.

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

 Dzień 2.

MOSKWA, po śniadaniu autokarowa wycieczka objazdowa: plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz soboru Kazańskiego, cerkwi Wasyla Błażennego, Muzeum Historycznego, „Wierchnije Targowyje Riady” - Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela, klasztor Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku oraz cmentarz Nowodziewiczy na którym pochowani m.in.: M. Bulhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wielu innych znanych osobistości. Obiad. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (oglądanie z zewnątrz Teatru Wielkiego, hotelu „Metropol”). Powrót metrem do hotelu.

Dzień 3.

MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem): Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Obiad w restauracji. Dalej zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej oraz najokazalszych stacji metra moskiewskiego. Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, ew. fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

 Dzień 4.

MOSKWA, po śniadaniu przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Obiad. Powrót do Moskwy.  Czas wolny. Nocleg.

Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji „rosyjska Częstochowa”. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronia biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

 Dzień 5.

MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa-Moskwa-Warszawa
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • transfery: lotnisko-hotel-lotnisko
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie drugiego dnia oraz do Siergijew Posadu
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy rosyjskiej –  ok. 400 PLN
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, klasztor i cmentarz Nowodziewiczy, przejazdów metrem oraz usługi lokalnego przewodnika – ok. 120 EUR (płatne pilotowi)

Fakultatywnie:

            Rejs po rzece Moskwa- ok.16 EUR

Uwagi

 • podczas pobytu w Moskwie codziennie przewidziany czas wolny
 • dopłata do pokoju 1-os. - 590 PLN
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
 • min. liczba uczestników – 20 os.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

 

WARTO WIEDZIEĆ: 

Waluta

Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w

swoim banku. 

Transport

Wycieczka objazdowa drugiego dnia i do Siergijew Posadu busem lub autokarem (w zależności od liczby uczestników). Pozostałe zwiedzanie odbywać się będzie metrem.

Hotel

Hotel 3* w pobliżu stacji metro. Pokoje 2 os. z łazienką.

Wyżywienie

Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X