Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Rosji: MOSKWA – STOLICA MOCARSTWA, 5 dni

Wycieczka do Rosji: MOSKWA – STOLICA MOCARSTWA, 5 dni

KrajRosja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

 Moskwa to największe miasto Europy. Jej aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi - wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze i bardzo długa historia. W sercu tego ogromnego miasta, na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nieistniejącego świata. Gmachy Kremla, kolorowe i cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina - i z bajki przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Sowieckiego. Taka jest Moskwa – różnorodna, zaskakująca, inspirująca... Zobacz ją z nami!
pokaż więcej

 Moskwa to największe miasto Europy. Jej aglomeracja liczy ok. 15 mln ludzi - wielki świat, wielki biznes, wielkie pieniądze i bardzo długa historia. W sercu tego ogromnego miasta, na Placu Czerwonym człowiek czuje się jakby trafił do nieistniejącego świata. Gmachy Kremla, kolorowe i cebulaste kopuły cerkwi przywodzą na myśl obrazki z rosyjskiej bajki. Obrót w tył - Mauzoleum Lenina - i z bajki przenosimy się w mniej sympatyczną rzeczywistość Związku Sowieckiego. Taka jest Moskwa – różnorodna, zaskakująca, inspirująca... Zobacz ją z nami!

Plan wycieczki

Dzień 1.

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. F. Chopina 2 godziny przed wylotem. Wylot do MOSKWY samolotem rejsowym. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień 2.

MOSKWA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: krótka wycieczka po Moskwie - przejazdy autokarem. W programie wycieczki: Plac Czerwony, sobór Kazański, cerkiew Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM) - w XIX wieku znany pod nazwą Wierchnije Targowyje Riady, przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego, cmentarz Nowodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bułhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wiele innych znanych osobistości. Obiad w restauracji. Czas wolny na spacer moskiewskimi bulwarami, zwiedzanie placu Teatralnego (Teatr Wielki, hotel „Metropol”). W tym dniu większość budynków zdążymy obejrzeć tylko z zewnątrz. Powrót metrem do hotelu.

Dzień 3.

MOSKWA, po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem (przejazdy metrem). Wizyty w najważniejszych muzeach Moskwy: Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Obiad w restauracji. Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej. Po zwiedzaniu galerii odwiedzenie najokazalszych stacji moskiewskiego metra. Czas wolny na spacer słynnym Arbatem, fakultatywnie rejs po rzece Moskwa. Powrót metrem do hotelu, nocleg.

Dzień 4.

MOSKWA, po śniadaniu przejazd do SERGIJEW POSAD – „rosyjskiej Częstochowy”, zwiedzanie ławry z XVI w. Obiad. Powrót do Moskwy.  Czas wolny. Nocleg.

Siergijew Posad – największy klasztor w Rosji. Pielgrzymi do dziś gromadzą się przed szczątkami „strażnika ruskiej ziemi” Sergiusza Radoneżskiego, nietkniętymi przed rozkład. Miasto kilka razy zmieniało nazwę, a w czasach radzieckich nazywano było Zagorskiem. Do 1969 r. miasto było zamknięte dla turystów z powodu prowadzonych tu ściśle tajnych badań z dziedziny obronności, m. in. mieścił się tutaj instytut badawczy zajmujący się bronią biologiczną. Sergijew Posad jest znany nie tylko jako ośrodek pielgrzymkowy, ale również jako miejsce „narodzin” znanej na całym świecie rosyjskiej lalki – Matrioszki.

Dzień 5.

MOSKWA, po śniadaniu wykwaterowanie. Pozostawienie bagaży w przechowalni hotelowej. Czas wolny. O ustalonej godzinie transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa - Moskwa - Warszawa
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu *** lub ****, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • transfery: lotnisko-hotel-lotnisko
 • transport na wycieczki: objazdowa po Moskwie drugiego dnia oraz do Siergijew Posadu
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • Opłat związanych z wyrobieniem wizy (ok. 250 PLN)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Kreml, Zbrojownia, Galeria Tretiakowska, Siergijew Posad, klasztor i cmentarz Nowodziewiczy, przejazdów metrem oraz usługi lokalnego przewodnika – ok. 120 EUR (płatne pilotowi)

Fakultatywnie:

            Rejs po rzece Moskwa- ok.16 EUR

Uwagi

 • podczas pobytu w Moskwie codziennie przewidziany czas wolny
 • dopłata do pokoju 1-os. - 590 PLN
 • 30 dni przed wyjazdem należy złożyć w biurze dokumenty do wizy: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, biometryczne, kolorowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami
 • min. liczba uczestników – 20 os.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

 

WARTO WIEDZIEĆ: 

Waluta

Obowiązującą walutą w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. Na miejscu polecamy wymieniać euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą

W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron itp.

Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku. 

Transport

Wycieczka objazdowa drugiego dnia i wyjazd do Siergijew Posadu busem lub autokarem (w zależności od liczby uczestników). Pozostałe zwiedzanie odbywać się będzie metrem.

Hotel

Hotel 3* w pobliżu stacji metro. Pokoje 2 os. z łazienką.

Wyżywienie

Śniadania (w hotelu, bufet), obiadokolacje (w hotelu lub na mieście, serwowane, w cenę wliczony jeden napój).

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.